|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   začetki hoje - kako?
16.2.2010 19:57:18   
soncica01
nekaj me zanima - kako ste držale svoje otroke ko se začeli delati prve korake vendar so bili še nestabilni da bi hodili sami. Zanima me, ali ste jih držale za rokice (tisti klasični način roke v zraku), ali pod ramo ali okoli trebuha.

To sprašujem zato, ker so mi na fizioterapiji dejali, da NE SMEM držati otroka za rokice v zraku in da jo moram držati okoli pasu. Tako tudi delam a je groza za hrbtenico. Potem sem pa danes probala za par sekund pa sistemu rokice v zraku in je lepo hodila in se tako ni mogla opirati s trebuhom na moje roke, ki so bile okoli njenega pasu. Okoli pasu se mi zdi da se mi kar nasloni in ji jaz v veliki meri olajšam vse skupaj.

Zdaj pa res ne vem, ali tako nadaljevati ali jo držati za rokice kar je bistveno lažje. Naj povem, da drugače punčka lepo hodi (z mojo pomočjo seveda) in so nam fizioterapijo tudi ukinili. Sicer bo punčka čez en teden stara 13 mesecev.

Me resnično zanima kaj boste napisale zato se veselim vaših odgovorov. Hvala vnaprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: začetki hoje - kako?
16.2.2010 20:08:09   
misamuk
Naše mame so vzele tetra plenico, jo zvile v trak, speljale otroku pod pazduhami, same pa prijele konce in na ta način normalno stale, brez da bi se sklanjale.
Sicer pa, a ne priporočajo, da se otroka ne sme učit hodit ? user posted image

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: začetki hoje - kako?
16.2.2010 20:12:40   
soncica01
ja, ne sme se učiti hoditi, saj mi niti na misel ni prišlo da bi jo učila, ampak recimo hodi ob postelji in ko pride do roba bi hodila naprej, jaz pa jo hitro primem okoli pasu in potem sama hodi po stanovanju. Nič jo ne forsiram ali silim.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: začetki hoje - kako?
16.2.2010 20:17:18   
rožica13
Tako je otrok mora sam shoditi, to pa naredi, ko je dovolj močan, da vstane iz sedečega položaja in najprej hodi kot rakovica potem pa lepo shodi brez da bi ga zanašalo. V tej knjigi je to super prikazano http://www.srcek.si/si/igriva-vadba-za-dojencke-i555.shtml

Poskusi pred njo postaviti to žogo za sedenje in naj hodi za njo tako da se je malo drži, ti jo pa pomikaj naprej.


< Sporočilo je popravil rožica13 -- 16.2.2010 20:19:02 >

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: začetki hoje - kako?
16.2.2010 20:18:35   
Anonimen
S tem ko jo primeš in vodiš naprej ji daješ ptuho. Zakaj bi tako hodila, če na to še ni pripravljena ... raje ji 30cm stran od postelje kak tabure nastavi pa naprej še kak stol itd. nato pa opazuj, če se bo sama preprijela iz postelje na tabure ... 

(odgovor članu soncica01)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: začetki hoje - kako?
16.2.2010 21:07:55   
mateyka
jaz tega nikoli nisem delalauser posted image zakaj že naj bi? sploh ne vidim smisla.. če si ni upala, je šla pa po štirih. ko si je upala, je bila pa sigurna. če je kdaj padla, se je pobrala. kaj maš ti s tem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
16.2.2010 22:08:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: začetki hoje - kako?
16.2.2010 22:43:15   
zmajcica14
mi prav tako nismo fantku pomagali. kobacati je začel kar kmalu, a je potem do 15. meseca kobacal! potem je pa kar shodil. nikamor se ne mudi... pa še boljše je, če otrok kobaca, ker si tako bolj razvija vse mišice. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 9:26:51   
kristinaj
pusti jo naj sama hodi, če ne more bo šla na kolena in po vseh 4 naprej... če pa te prosi za rokico jo daj... jaz sem našega držala za desno,ker sa levo ni pustil in sva hodila... meni noben ni povedal kako naj ga držim..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
17.2.2010 9:33:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 9:33:17   
bambika
Naša je hodila ob opori od 9.meseca dalje,pri 10tih se me je prijela za prst in sma hodili
po stanovanju, ampak je ona mene držala,jaz je sploh nisem rabila,ker se je tako močno
držala moje roke. Sem probala s plenico pod rameni pa nikakor ni šlo, je pa shodila preden je doplnila
11. mesecev.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 9:35:57   
zmajcica14
Za spodbujanje malčkov pri hoji so baje super čevlji Squeaker Sneakers.
Pri jih imajo tukaj.

(odgovor članu bambika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
17.2.2010 9:55:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajcica14)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 10:21:18   
Katy78
Jaz ga nisem nič držala in se je od dveh, treh korakov v roku enega meseca naučil super hoditi. Prav je, da se sam nauči držati ravnotežje, če pa ga držiš in loviš, mu pa tega ni treba in se ne bo potrudil. V bistvu s tem zaviraš njegov naravni razvoj. To je isto kot pri prvem postavljanju na noge - jaz nisem nikoli za njim stala in ga lovila, ampak sem ga pustila, da je padel na rito. Hitro je postal zelo previden in se je naučil "pravilno" pasti. Pri kolegici so ga pa vsi vedno lovili, bognedaj, da bi otrok padel, in je tamali še kar nekaj časa padal kot pokošeni snop.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 13:50:19   
soncica01
glejte - še 1x poudarjam ne učim jo hoditi, jo ne forsiram itd. Mi smo hodili na fizioterapijo (zdaj ne hodimo več ker naj bi punčka imela lepe vzorce, karkoli to pač pomeni), ampak ona čisto sama hodi ob sedežni, ob mizici in ko pride do roba bi kar šla naprej tako kot da že zna hoditi in takrat so mi rekli na fizioterapiji da jo primem za boke in naj hodi naprej (Bog ne daj, tako so rekli, da pa bi jo držala za rokice gor, tako kot veliko mamic dela, tudi moja je in danes normalno hodim, ampak pustimo zdaj to). Držala sem se navodil fizioterapevtke in sem dala zato temo na forum, ker sem opazila da punčka hodi ampak za lepo nasloni na moje roke in ena je fajn napisala (se strinjam z njo) da ji dajem potuho.

Kaj narediti sedaj pri moji punčki (ker so definitivno otroci drugačni), moja punčka ko pride do roba sedežne se zažene kot velika, kot da že zna hoditi in se seveda takrat zlepi s tlom - povejte mi KAJ V TEM PRIMERU NAREDITI - jo primiti in kako ali pustiti da pada. Kot sem rekla, fizioterapevtka nam je svetovala držo pod trebuhom a mislim da je to bolj potuha.

Se 1x - jo ne ucim in ne forsriram hodit, tudi sedeti jo nisem ucila. Kaj narediti ko se zažene naprej, ne more pa še sama lepo hodiiti????????????

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 13:52:10   
Čili 1

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Jaz ga nisem nič držala in se je od dveh, treh korakov v roku enega meseca naučil super hoditi. Prav je, da se sam nauči držati ravnotežje, če pa ga držiš in loviš, mu pa tega ni treba in se ne bo potrudil. V bistvu s tem zaviraš njegov naravni razvoj. To je isto kot pri prvem postavljanju na noge - jaz nisem nikoli za njim stala in ga lovila, ampak sem ga pustila, da je padel na rito. Hitro je postal zelo previden in se je naučil "pravilno" pasti. Pri kolegici so ga pa vsi vedno lovili, bognedaj, da bi otrok padel, in je tamali še kar nekaj časa padal kot pokošeni snop.



Moje mnenje je enako. Nimam kej dopisat. :-)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 13:55:24   
zmajcica14
soncica01: jaz bi jo pustila, da parkrat pade, potem se bo naučila, da se ne bo več zaganjala.


(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 16:13:54   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

glejte - še 1x poudarjam ne učim jo hoditi, jo ne forsiram itd. Mi smo hodili na fizioterapijo (zdaj ne hodimo več ker naj bi punčka imela lepe vzorce, karkoli to pač pomeni), ampak ona čisto sama hodi ob sedežni, ob mizici in ko pride do roba bi kar šla naprej tako kot da že zna hoditi in takrat so mi rekli na fizioterapiji da jo primem za boke in naj hodi naprej (Bog ne daj, tako so rekli, da pa bi jo držala za rokice gor, tako kot veliko mamic dela, tudi moja je in danes normalno hodim, ampak pustimo zdaj to). Držala sem se navodil fizioterapevtke in sem dala zato temo na forum, ker sem opazila da punčka hodi ampak za lepo nasloni na moje roke in ena je fajn napisala (se strinjam z njo) da ji dajem potuho.

Kaj narediti sedaj pri moji punčki (ker so definitivno otroci drugačni), moja punčka ko pride do roba sedežne se zažene kot velika, kot da že zna hoditi in se seveda takrat zlepi s tlom - povejte mi KAJ V TEM PRIMERU NAREDITI - jo primiti in kako ali pustiti da pada. Kot sem rekla, fizioterapevtka nam je svetovala držo pod trebuhom a mislim da je to bolj potuha.

Se 1x - jo ne ucim in ne forsriram hodit, tudi sedeti jo nisem ucila. Kaj narediti ko se zažene naprej, ne more pa še sama lepo hodiiti????????????


Midva sva tudi hodila na fizioterapijo, pa ni niti zdravnica niti fizioterapevtka nikoli omenila držanja okoli pasu. Vedno se je poudarjalo, da se otroka pusti da dela tisto, kar zmore sam in brez tuje pomoči. Kot rečeno, jaz sem ga pustila, da je padel. Je pa res, da ne vem kako zaganjal se ni, je pa probaval in posledično velikokrat padel in jokal, se je pa zato zelo hitro naučil biti previden in je hitro skapiral, česa je sposeben česa pa še ni oz. česa si še ne upa. Zato bi jo jaz na tvojem mestu pustila, če pa preceniš, da se res preveč zažene in da bi lahko hudo padla, jo pa pač ujemi.


(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 16:53:29   
Čili 1

IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

Se 1x - jo ne ucim in ne forsriram hodit, tudi sedeti jo nisem ucila. Kaj narediti ko se zažene naprej, ne more pa še sama lepo hodiiti????????????


Zanimivo. Naša se ni nikoli kar zagnala naprej, ampak je začela samostojne korake delati zelo previdno in počasi. Od začetka le na kratkih razdaljah npr. sedežna- miza. Postopoma pa dlje. Če je postala nesigurna al pa jo je zmatralo ravnotežje, je vedno počepnila in se z rokami naslonila na tla. Pa potem spet vstala in šla naprej. Seveda je tut kako buško kdaj pridelala. čeprav ne glih pogosto. Je pa res, da smo jo imeli od začetka skoz na tleh in je mela vse šanse to natrenirat. Sem se pa glih spomnila, k mi je sorodnica očitala, da je naša tamala zato zgodaj shodila, ker smo jo FORSIRALI, s tem ko smo jo meli skoz na tleh. Hehe...ona pa zdej svojga 1 leto starga fantka vlači za roke okrog, čeprav se je mali šele kotalit naučil. Prej ga je mela pa eno leto cele dneve v lupinici. Zdej je pa panika.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 20:13:51   
mateyka
Se 1x - jo ne ucim in ne forsriram hodit, tudi sedeti jo nisem ucila. Kaj narediti ko se zažene naprej, ne more pa še sama lepo hodiiti????????????


glej, če je tako, si kupi puzzle za po tleh in jih daj po celi sobi kjer bo vadila. če se zažene, bo padla na puzzle in ji nič ne bo. dojela pa bo, da to ni dobra taktika in da mama ni pobiralec, ki vedno ulovi malo kamikazo. kmalu bo dojela da se to ne dela. in prav je tako. pusti jo, naj sama dojame kako dela gravitacija.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: začetki hoje - kako?
17.2.2010 20:23:08   
Anonimen
Kot sem rekla ... pomagaš in spodbujaš jo na ta način lahko, da ji nastavljaš ovire med katerimi se lahko sprehaja in preprijema ... pač na začetku ji daj posteljo/stole/tabureje čisto skupaj, da se bo ob njih sprehajala sem in tja ... potem jih pa vsak dan za par cm razmakni in ko bodo že toliko narazen, da se ne bo mogla za 2 oviri naenkrat držat, se bo mogoče spustila ena, naredila korak in se prijela za drugo ... jaz sem tako delala, nikoli je pa nisem za rokice vodila niti ji samo prsta ponudila pa je lepo pri 12ih mesecih shodila.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?