|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Številke??
17.2.2010 16:22:15   
daka
Pozdravljeni!!

Ali mi lahko kdo pomaga.Potrebujem namreč kako se pravilno pišejo št.(prikazano s puščico v katero smer začneš in kako končaš št.)Iskala sem na netu in nič takšnega ne najdem.Imam prvošolko desničarko,katera mi nekaj št.piše v kontra smeri.Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Številke??
17.2.2010 16:26:36   
Luni
V knigarni, papirnici so se včasih dobile take plastične podloge, kjer so bile številke z označenimi smermi pisanja ter flumaster piši-briši.... To imam doma že približno pet let, pa sem ravno zadnjič videla v eni papirnici podobne....

_____________________________



(odgovor članu daka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Številke??
17.2.2010 16:38:39   
bumerang
Bi ti pomagala ampak ne vem, kako se sem lepi slike.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Številke??
17.2.2010 16:39:50   
Gina
Načeloma se številke in črke pišejo od zgoraj navzdol, (tukaj nimaš pri zapisu kaj falit, razen številka 1 se napiše najprej poševno navzgor, navpično navzdol), čeprav otroci zelo radi pišejo ravno obratno, kar je v bistvu logično, saj iz njihove perspektive rastejo stvari od spodaj navzgoruser posted image . Sicer piše pravilni vrstni red v večini učbenikov in del. zvezkov za 1. razred.


(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Številke??
17.2.2010 18:44:05   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Načeloma se številke in črke pišejo od zgoraj navzdol, (tukaj nimaš pri zapisu kaj falit, razen številka 1 se napiše najprej poševno navzgor, navpično navzdol), čeprav otroci zelo radi pišejo ravno obratno, kar je v bistvu logično, saj iz njihove perspektive rastejo stvari od spodaj navzgoruser posted image . Sicer piše pravilni vrstni red v večini učbenikov in del. zvezkov za 1. razred.




Gina, a pa je to zelo pomembno?

Ker Tibor piše vse (sicer črke, za številke ne vem) od spodaj navzgor. Nekaj časa sme ga popravljala, pa ni bilo haska, takoj naslednjo črko je spet odspodaj začel. Takod a ga zdaj kar pustim.
Saj piše hitro in brez napak, ampak vse od spodaj.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Številke??
17.2.2010 22:24:17   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Gina, a pa je to zelo pomembno?

Ker Tibor piše vse (sicer črke, za številke ne vem) od spodaj navzgor. Nekaj časa sme ga popravljala, pa ni bilo haska, takoj naslednjo črko je spet odspodaj začel. Takod a ga zdaj kar pustim.
Saj piše hitro in brez napak, ampak vse od spodaj.

Ja saj to dela dosti otrok. Saj pravim, da svet raste od spodaj navzgor.user posted image user posted image  Ma jaz jih popravljam, dokler se jih da..., čeprav, če ti to dela še v 2. razredu, ga boš najbrž težko odvadila. Glih konec sveta pa ni, zaradi velikih tiskank ali številk.

Lažje in hitreje se menda tako piše. Zato se tako tehniko uči. Čeprav se meni najvažnejše zdi to, da se pravilno nauči zapisati male tiskane črke - ker če tega ne dela v pravilnem vrstnem redu (zapisa), bo imel velike težave s povezovanjem črk potem naprej v pisane. V bistvu črk sploh povezat ne more, če jih pravilno ne zapiše, ali pa ubira nepravilne poti, ki so daljše, bolj komplicirane, pa ne učinkujejo. Tako da pri malih tiskankah pa ni izbire. MOra pravilno vleči kot je treba.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Številke??
17.2.2010 22:44:19   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Čeprav se meni najvažnejše zdi to, da se pravilno nauči zapisati male tiskane črke - ker če tega ne dela v pravilnem vrstnem redu (zapisa), bo imel velike težave s povezovanjem črk potem naprej v pisane. V bistvu črk sploh povezat ne more, če jih pravilno ne zapiše, ali pa ubira nepravilne poti, ki so daljše, bolj komplicirane, pa ne učinkujejo. Tako da pri malih tiskankah pa ni izbire. MOra pravilno vleči kot je treba.


Ja, to sme pa tudi že premišljevala, da z malimi pa to ravno zaradi prehoda potem na pisane ne bo šlo. In res je imel manjše probleme menda (tako je rekel) z malimi tiskanimi na začetku, zdaj pa se mu je čisto odprlo, zdaj mu je pa ful všeč. Ne vem pa, ali jih piše prav ali tudi narobe. Upam, da prav. Nisem še pogledala.

Ampa je pa to spet to. VSE po svoje. To je isto, kot takrat, ko sem rekla, da greva levo, pa je šel desno. pri enem letu in pol. On vse drugače naredi, kot se mu reče. Ne vem, zakaj ima tako blazno potrebo po tem še zdaj.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 17.2.2010 22:45:24 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Številke??
18.2.2010 6:41:41   
bumerang
Splišni, to ni trma, orientacijo ima slabo.
Po tem, kar govoriš, se slabša orientacija v prostoru in na telesu prenaša v zvezek. In za take otroke je tipično, da začnejo pisat spodaj in nadaljujejo gor in nikakor ne razumejo, da začnemo pisat zgoraj levo in da nadaljujemo proti desni.
Ponavadi se to zgodi takrat, ko so dominance telesa različne, potem ga pa vse skupaj zmede.
Res poglej, da male tiskane črke zapisuje pravilno. Za številke pa je verjetno že prepozno.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Številke??
18.2.2010 13:34:15   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Splišni, to ni trma, orientacijo ima slabo.
Po tem, kar govoriš, se slabša orientacija v prostoru in na telesu prenaša v zvezek. In za take otroke je tipično, da začnejo pisat spodaj in nadaljujejo gor in nikakor ne razumejo, da začnemo pisat zgoraj levo in da nadaljujemo proti desni.
Ponavadi se to zgodi takrat, ko so dominance telesa različne, potem ga pa vse skupaj zmede.
Res poglej, da male tiskane črke zapisuje pravilno. Za številke pa je verjetno že prepozno.


Ne, ne, nima orientacije slabe, to prav piše, da ima dobro. On ful fobro ve, kje je levo, kje je desno, bolje kot jaz. Tisto sem dala samo za primer, kako je bilo, ko je bil majhen, star leto in pol. Če sem rekla na cesti npr.: no, greva zdaj, potem niti slučajno ni hotel priti izpod balkona npr. Vse je bilo kontra, kar sem jaz rekla, in tak je velikokrat še sedaj. On mora vedno vse po svoje.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?