|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koščki
22.2.2010 21:16:19   
misamuk
Naša dama bo kmalu imela 9 mesecev, je še brezzoba pošastka user posted image
Ko ji poskusim hrano malce manj spasirat, da bi torej bili noter koščki, pljuva ven kot po tekočem traku.
Kdaj so vaši sprejeli koščke v hrani, je bilo kaj povezano z zobki?
Pa še drugo vpršanje: velikokrat tu preberem, da date vašim pikcem jest kruh z namazom. Kdaj ste to začele, ker jst si pri naši to absolutno ne predstavljam, najprej zaradi koščkov, kot sem opisala zgoraj, poleg tega pa zelo redko karkoli nese v usta. Je imela katera takega dojenčka? user posted image
Pozdravček.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koščki
22.2.2010 21:44:13   
Najaa
Naša je bila brez zob do dobrega 11.meseca. Prav tako ji koščki niso šli dobro v usta. Nima veze, če nimajo zob, ker grizljajo tudi z dlesnimi in jih tako krepijo. Sam ne, naša je mogla met vse spasirano.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koščki
22.2.2010 22:20:06   
čili
dokler nima dovolj izkušen s koščki ji ne bodo šli. vstrajaj in ji jih kar naprej ponujaj.  pa kadar je lačna ji daj najprej kej za "glodat" .od tebe je odvisno kok ji bo šlo. ma sm kruta user posted image sam tko jeuser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koščki
22.2.2010 22:26:12   
Najaa
čili imaš prav, ja. Midva z možem sma se skoz bala ji dajat koščke (mislim piškot ali kruh ipd v rokico), ker se ji je vedno grdo zaletelo. Sam to ne pomeni, da se bo kr zadavla. Ko jim pride košček bolj na konec jezička (proti grlu), jim gre avtomatsko na bruhanje.

(odgovor članu čili)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koščki
22.2.2010 22:32:52   
čili
potem pa pridejouser posted image z 11.m. v vrtec, tam pa ni niti sledu o pasirani hrani!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koščki
23.2.2010 7:45:37   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: čili

potem pa pridejouser posted image z 11.m. v vrtec, tam pa ni niti sledu o pasirani hrani!

Ali pa imajo srečo tko kot naša tamala in pridejo v privat varstvo, kjer gospa "ta malim" še pridno pasira vso hrano user posted image . In pravi da v roku 2 mesecev mirno, brez stresa in šoka vsi preidejo na normalne koščke.

misamuk: ni razloga za skrb. Tudi naša ni ravno ljubitelj koščkov. Pri 9.mes sem ji še vse pasirala. Še jabolko je moralo biti zelo fino naribano, če ne ga je ven pljuvala user posted image Šele sedaj, pri 1 letu lahko je z vilicami pretlačeno hrano in mehke koščke. Če pa imamo za kosilo teletino ali govedino in kakšne trde žitarice (pira, ješprenj,...), ji hrano še vedno grobo zmiksam. Kruh z namazom je začela jesti okoli 10. meseca ampak ji jaz dajem koščke v usta, ker naša si hrano tlači v usta dokler gre. Potem se pa davi in ven pljuva.user posted image

(odgovor članu čili)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koščki
23.2.2010 8:27:26   
Katy78
Ti kar vztrajaj in ponujaj. Ko sem mu okoli 8. meseca prvič sami z vilico pretlačila, je pljuval ven, pa ga nisem silila, sem mu pa spet samo z vilico pretlačila čez kakšen teden. Parkrat sem to ponovila in kar naenkrat, ko je bil pač pripravljen, je jedel tudi samo pretlačeno brez težav.

Nik je jedel kruh in sir že okoli 8. meseca, pa ni imel takrat še nobenega zobka. kot ti je napisala Najaa, otroci z dlesnimi zelo dobro žvečijo. Je pa tako, da eni sprejmejo koščke prej, drugi kasneje, tako kot je s sedenjem, kobacanjem, hojo, govorom itd. Ti kar ponujaj, ne pa je silit.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koščki
23.2.2010 11:07:47   
mini86
nš je biu star okoli 7,5 meseca ko sem mu dala koščke kruha z namazom..brez problema poje vse..smo pa tudi brez zobkov..tudi makarone lepo poje pa jih nč ne pasiram..u bistvu mu nisem še nikoli nobene hrane spasirala..že na začetku uvajanja sem mu dala piškot k se mu je odlomu v ustih in pol ga je sam valu po ustih dokler se ni stopiu..pa mu je lepo šlo..
verjetno je res odvisno od otročka..
s koščki kruha pa kr probi-mogoče te pa presenetiuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koščki
23.2.2010 11:33:28   
kristinaj
zakaj si pa pasirala toliko časa???? od sedaj naprej samo pretlači z vilico...

mogoče bo pomagalo to, da ji na mizo pred njo, daj kruh na majhne koščke, tako da sama prime in nese košček v usta...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koščki
23.2.2010 12:33:56   
čili
vaja dela mojstrauser posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koščki
23.2.2010 14:02:59   
misamuk

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

zakaj si pa pasirala toliko časa???? od sedaj naprej samo pretlači z vilico...



Pasiram zato, ker mi nepasirano noče jest, kaj naj? Ko je začela z GH, je še jedla samo pretlačeno, potem pa en dan preklop in ni blo variante. 3 dni sva se matrale, ona lačna, jaz tečna, pol sem pa palični vključila.
In žal "od sedaj naprej samo pretlači" ne funkcionira, zato tudi sprašujem. Če ni spasirano, ne bo pojedla. Ker pa že itak ni u iber ješče dete, bom raje malo počakala in spet probala.
Kar se pa tile nošenja koščkov kruha v usta, bom probala, čeprav naša mala ne nosi nič v usta. Prime vse v roko, ampak potem valja po roki, do ust si pa ne nese (velja tudi za igrače).

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
23.2.2010 15:25:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu misamuk)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koščki
23.2.2010 17:43:05   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk


IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

zakaj si pa pasirala toliko časa???? od sedaj naprej samo pretlači z vilico...



Pasiram zato, ker mi nepasirano noče jest, kaj naj? Ko je začela z GH, je še jedla samo pretlačeno, potem pa en dan preklop in ni blo variante. 3 dni sva se matrale, ona lačna, jaz tečna, pol sem pa palični vključila.
In žal "od sedaj naprej samo pretlači" ne funkcionira, zato tudi sprašujem. Če ni spasirano, ne bo pojedla. Ker pa že itak ni u iber ješče dete, bom raje malo počakala in spet probala.
Kar se pa tile nošenja koščkov kruha v usta, bom probala, čeprav naša mala ne nosi nič v usta. Prime vse v roko, ampak potem valja po roki, do ust si pa ne nese (velja tudi za igrače).


Ko prime hrano v roko, ji probaj ti usmeriti roko k ustom, mogoče bo uspelo.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koščki
24.2.2010 10:24:22   
tanja k.
Pozdravljena
Nasa bo tud zdaj stara 9mesecev pa ji se zmeraj vse pasiram ona tudi nima še nobenga zobka  k bog ne daj da bi se znasel kakšen košček v ustih takoj ji gra na bruhanje.To je recimo pri kosilu.Pol sem ji pa probala kruh  k sem sam jedla in evo tok ga je lepo jedla da nisem mogla verjet.Nasledni dan sem za kosilo samo pretlačila pa ni slo celo tok se ji je zaletelo da je bruhala.Tako sem se odločila da ji pasiram pa punčka vsaj poje že tok je bol suhica in se kar matrave s to hrano.Bom pa seveda vsake toliko časa spet samo pretlačila,in ji probala dat.Pol bomo pa vidli enkrat nama bo uspelo.
lep pozdrav

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koščki
24.2.2010 10:32:58   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: tanja k.

Pol sem ji pa probala kruh  k sem sam jedla in evo tok ga je lepo jedla da nisem mogla verjet.Nasledni dan sem za kosilo samo pretlačila pa ni slo celo tok se ji je zaletelo da je bruhala.Tako sem se odločila da ji pasiram pa punčka vsaj poje že tok je bol suhica in se kar matrave s to hrano.


Evo, enako je bilo pri nas. Sem pogruntala, da ji sami koščki hrane (npr. na pladnju) ne delajo težav. Z lahkoto je prijemala v rokice in jedla mehke koščke zelenjave, kruha, piškotov. Ko pa so se tini mini koščki pojavili na žlici, se je pa začela daviti. Verjetno na žlici ne pričakuje koščkov oz. jo presenetijo.

(odgovor članu tanja k.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koščki
24.2.2010 14:04:34   
PC Baby
Se čisto strinjam, da vaja dela mojstra. Je pa treba vedet, da je to siljenje na bruhanje prirojen obrambni mehanizem otrok. Gre namreč za to, da nekaterim otročkom prebvni sistem dozoreva počasneje kot drugim in če pojejo za njih prevelike koščke, jih potem boli trebušček. Na mamicah je, da ugotovijo ali je problem to, ali malo razvajčkanost, ker pač svoje otroke najboljše poznajo.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koščki
24.2.2010 22:00:44   
daisyb
jaz sem jih tud poskusala ze dajat prej pa se je tud kar davil...sem mislila, da bo tezko...pol pa kar en dan je ta mali hotu grizit vecje koscke....pr kakih sedmih mesecih in pol je zacel jesti prepecenec...res pa je imel ze 4 zobke. sedaj je star 8 in pol...in hoce jest kar jemo mi..vendar gre to pocasi....a vsak dan bolje. kruha pa mu tud jaz se nisem dala....nic se sam ne je, ker odje prevelike kose.

po moje bo sama pokazala kdaj je pripravljena....nic se ne sekiraj prevec....jaz sem se pa je veliko bolj ce se ne....

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tatu med dojenjem – je varno?
Življenje se je obrnilo na glavo, pridružil se vam je nov član. In kot mamica si želiš, da bi s tatujem za vedno obeleži...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?