|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fiksna ali spremenljiva obrestna mera
9.1.2009 14:42:12   
mojamura
torej finančne mojstrice/mojstri...kaj se bolj splača vzet eno ali drugo varianto OM?

gre pa za stanovanjski kredit (je sploh opcija vzeti fixno OM pri temuser posted image )

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fiksna ali spremenljiva obrestna mera
11.1.2009 1:14:30   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


gre pa za stanovanjski kredit (je sploh opcija vzeti fixno OM pri temuser posted image )


fiksno boš v teh časih težko dobila, midva sva se na začetu septembra pogovarjala na SKB za fiksno OM 6,8, kar ni glih poceni, je pa za preživet, je šla pa od takrat precej gor.

Je pa tako, da je EURIBOR trenutno zelo nizek in pričakuje se še večje znižanje (tako so nama razložili na raznih bankah). In, ker je tako nizek je mesečni obrok za kredit na 20 let za ca. 70 EUR nižji kot pa septembra.
Včeraj sem bila na Hypo banki in so mi ponudili pribitek 1,95. Me prav zanima, če nama bo ratalo dobiti kje nižji pribitek - močno dvomim. user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fiksna ali spremenljiva obrestna mera
15.3.2010 14:39:44   
babyloverka
no da ne odpiram nove teme.
sprašujem tiste, ki se malo bolj spoznate na to področje in imate več izkušenj.
moj dragi bo vzel kredit, 7000 evrov na dobo 5 let in sedaj je na izbiro fiksna ali spremenljiva obrestna mera. in kaj se odločiti?
vprašam na banki, osebo ki tam dela bežno poznam, je rekla da boljše fiksno. kaj mislite vi? v končni vsoti je nekaj razlike, vprašam pa se, koliko se lahko zvišajo obresti v petih letih?

hvaležna bom za kakršenkoli nasvet

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fiksna ali spremenljiva obrestna mera
29.3.2010 3:02:49   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


gre pa za stanovanjski kredit (je sploh opcija vzeti fixno OM pri temuser posted image )


fiksno boš v teh časih težko dobila, midva sva se na začetu septembra pogovarjala na SKB za fiksno OM 6,8, kar ni glih poceni, je pa za preživet, je šla pa od takrat precej gor.

Je pa tako, da je EURIBOR trenutno zelo nizek in pričakuje se še večje znižanje (tako so nama razložili na raznih bankah). In, ker je tako nizek je mesečni obrok za kredit na 20 let za ca. 70 EUR nižji kot pa septembra.
Včeraj sem bila na Hypo banki in so mi ponudili pribitek 1,95. Me prav zanima, če nama bo ratalo dobiti kje nižji pribitek - močno dvomim. user posted image



Hypo banka je ok In zelo so korektni. Tudi fleksibilni, pač na zmožnosti stranke. Sparkasse je pa odurna banka, ki ima visoke obresti, visoke stroške, karkoli že narediš. Sem iz Sparkasse prešaltala ravno zaradi tega na Hypo in sem zelo zadovoljna.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fiksna ali spremenljiva obrestna mera
29.3.2010 18:35:55   
Tasika
Če vzameš fiksno, veš natančno koliko bodo obroki do konca. Je navadno pribitek nekoliko višji (ali ap OM, saj je vseeno). pač brez rizikov.
Pri spremenljivi OM pa tvegaš dvig, in je posledično na začetku nekoliko višji pribitek oz OM.

Nihče pa ti ne more napovedati kaj bo čez eno leto (pet let) zato je odločitev samo tvoja.


_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fiksna ali spremenljiva obrestna mera
29.3.2010 18:40:40   
Anonimen
Spremenljivo.

Če je Euribor cca. 1 in pribitek cca. 3, je to skupaj 4%. Fiksne obrestne mere so ca. 7%. Euribor bi moral zrasti za cele tri odstotne točke, na 4%, da bi prišli skupaj s fiksno, in še več, da bi tak kredit postal dražji. Povprečna vrednost Euribor je med 3 in 3,5%.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?