|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Počasnost pri nalogah
7.4.2010 21:50:28   
Meggi
Naša je v 2. razredu in sedajle 14 dni tudi v podaljšanem bivanju.

A še vedno imamo kalvarijo s temi nalogami. Res je počasna pri pisanju. Vmes jo zmoti 1001 stvar. Jo lulat, pa mora 101 svinčnik ošilit, pa vmes še kužka it pogledat. Se lahk zgodi da dela pol popoldneva naloge. Sem ji že razložila, da prej bo končala ji bo še čas ostal za igro, za igranje s sestrico.. obisk kužkov.. a gre počasi naprej. Vmes radiranje, zradira tisto kar ni treba.. Vidim, da bi mogla imet stalen nadzor oz. da res zraven sedim. Priznam, da me to znervira.

Ali naredijo ostali otroci vso nalogo v šoli ?

Ko pride domov, gre res malo ven v naravo, se sprosti. Smo že probali da takoj gre nalogo nardit. A kaj ko jo tako dolgo dela,, da je prej konc lepega dne. Saj vsak dan se to ne zgodi.. a pogosto, res. Včasih imajo res MAT.. 2 LISTA.. pa SLO. stavke pisat pol strani.... da ne govorim o kakem barvanju v računanje je igra.

Kako jo še naj spodbudim, da bo malo pohitela. Tud v šoli pravi ućiteljica da je med počasnejšimi! user posted image

_____________________________

malo igrivosti in veliko barv nam polepša dan... pa tudi če je samo firtuh... prijetno poletje


http://taja-tekstilneustvarjalnice.blogspot.com/


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Počasnost pri nalogah
7.4.2010 22:03:20   
sanasan
morda ima slabšo koncentracijo...jaz sem pri starejšem skoraj doktorirala iz tegauser posted image
predno se spravi delat naj opravi vse: stranišče, pitje, hrana....nekje sem takrat prebrala, da pomagajo tudi manjši prigrizki - suho sadje, predvsem oreščki (poudarjali so mandeljne in orehe), čokolada...priporočali so tudi košček čokolade ali kakav pred odhodom v šolo
delo ji razdeli na manjše enote cca.največ 10-15min naenkrat, pri nas je učinkovala tudi budilka....si je pri vsaki nalogi zapisal čas začetka, nato tudi konec...mislim, da mi je takrat razložila, da čas, ki ga jaz za potrebujem za nek prepis ali izračun, naj bi dala otroku 3x več...to je bolje, da še koga vprašaš...naš je bil takrat malo starejši
med posameznimi nalogami naj ima kratek odmor (sprehod po hiši, odnese smeti ipd.)
in žal pri nas brez nadzora skoraj ni šlo, vsaj nekaj časa
če boš videla, da ima prevelike tažave se pa čimpreje obrni na šolsko pedagoginjo, defektologinjo...sama imam sicer pedagoško izobrazbo, ampak so mi bili njihovi nasveti kljub temu zlata vredniuser posted image
VELIKO POTRPLJENJAuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Počasnost pri nalogah
7.4.2010 22:07:24   
sanasan
pri nas vse moraliziranje, da bo imel potem več časa za zabavo ni prav nič pomagalouser posted image
pomagala je samo rutina, nadzor, usmerjanje in strokovna pomoč....se je pa na testiranju res izkazalo, da ima slabšo koncentracijo in motnje pozornosti, sicer ne ravno za odločbo...
pa rahlo disleksijo....


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Počasnost pri nalogah
7.4.2010 22:12:34   
Meggi

O, hvala... sva že govorile o tem z učiteljico.. jo je pedagoginja tudi ocenila, da ni potrebna dodatna usmeritev.

Sam res.. vodenje in totalni nadzor... in to v 2. kaj šele bo.. a ?

_____________________________

malo igrivosti in veliko barv nam polepša dan... pa tudi če je samo firtuh... prijetno poletje


http://taja-tekstilneustvarjalnice.blogspot.com/



(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Počasnost pri nalogah
7.4.2010 22:22:58   
sanasan
uf, pri nas to še kar delno traja, pa je sedaj že 1.letnik SŠuser posted image ....sicer so poleg hormonov še drugi problemi...
glede na to, da si že sedaj na to pozorna, bi se vama to moralo obrestovati....pazi samo, da se ji šola preveč ne upre....je pa kar težko 'voziti' med doslednostjo in občasno popustljivostjo, da se otroku ne zagabi vse skupajuser posted image
če se ne motim, mi je takrat precej pomagala knjiga 'Moj otrok vendar ni neumen', kjer so opisani huuudi primeri, ampak se mi zdi, da sem hkrati vse lažje razumela...
zelo pa pomaga tudi, da si čimbolj v stiku z vsemi učitelji, ki jih ima oz.bo imela...bodo bolj pozorni nanjo, pa še kakšen dober nasvet lahko kdaj dobiš...
aja, nas je tudi opozorila, da je pogosto bolje, da otroka 'prizemljiš' z dotikom kot le z večnim opominjanjem, tako da ji npr.položiš roko na ramo...

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Počasnost pri nalogah
16.4.2010 9:25:03   
sajablue
Ammm, sama poučujem Deklico, ki ima sicer disleksijo-kar zdaj nima veze, vendar je kljub temu imela veliko problemov pri koncentraciji...vse jo je motili. tudi čivkanje ptičkov in neenako ošiljen svinčnik. vendar sva se začeli učiti v okolju-kuhinja, ki je središče hiše. Med najinim učenjem so prihajali domov člani moje družine, pa jo je vedno manj motilo....razlagala sem ji kakšno snov, pa sem pridobila tolikšno pozornost, da ni bilo več zanimanja za karkoli drugega, dobila je večjo voljo do nalog....sovražila je matematiko, angleščino in slovenščino a ima zdaj voljo tudi do tega.  To se je sicer popravilo v 3 mesecih srečanja samo 2x tedensko, tako da če bi bilo to vsak dan, verjamem, da bi se hitro uredilo. motiv? zabava pri učenju, katerega rezultat so zelo lepe ocene. torej igra v učenju,...včasih tudi trdo delo, vendar prednači lep pristop k šoli. jasno je da naloga mora biti narejena.

to je z moje strani.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Počasnost pri nalogah
16.4.2010 11:33:53   
noranate
Sama sem z obema starejšima sedela vsak dan pri nalogi in vajah do 4. razreda. Potem pa sem ju začela navajati na bolj samostojno delo. Le tako boste dobile nadzor nad njihovim delom, otroci pa si bodo pridobili učne navade. Sedaj, ko so že večje, me tudi še kdaj pa kdaj prosijo za nasvet pri kakšnem projektu, kaj si mislim, če jim znam mogoče pomagat..... In sem zelo vesela, da me prosijo za pomoč. Povdarjam tudi, da se mi je obrestovalo, saj sta za šolo vneti in jima ni težko narediti nobene stvari. Mamice bodite vztrajne!
Sedaj pa spet sedim s ta najmlajšo in spet jovo na novo user posted image . Ampak tako mora bit, še bolj pomembno pa se mi zdi, da ima uro ob kateri dela naloge. In ne glede na vse, se te ure probajte držat in otroku bo po določenem času že samo prešlo v navado, da je mali kazalec "tuki", velik pa "tam" in je čas za nalogo. Srečno user posted image

(odgovor članu sajablue)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ali veste, kateri objemi so zdravilni?
Preverili smo, kakšne vrste objemov poznamo in kateri so najbolj zdravilni.
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?