|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na kravje mleko
12.7.2005 9:46:32   
pina colada
Dobili smo izvide specifičnih IgE na kravje mleko, ki so 0.45 kU/l, razred 1, in tako nam je bila potrjena alergija na kravje mleko. Tisti, ki imate izkušnje s tem, a mi lahko, prosim, poveste, kako močna je alergija pri nas glede na izvide; naša pediatrinja je namreč še 2 t na dopustu.
Glede na to, da ga še tudi dojim, sem dobila priloženo dieto brez mleka in jajc (zakaj tudi brez jajc???)!
In kako dolgo trajajo oz. so trajale te alergije pri vas??

thx:rozica::rozica::rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Alergija na kravje mleko
12.7.2005 10:12:34   
willma
že obdelana tema, mogoče še sama pobrskaj po RR

jaz pa ti dodajam te povezavi:

http://ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=1&id=23592&idk=93

http://ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=2&id=26325&msg=223792&idk=101

(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Alergija na kravje mleko
12.7.2005 11:28:28   
BlankaT
Tudi moj sin je imel alergijo na kravje mleko in jajce, med drugimi. TAko, da sem bila na isti dieti kot boš ti.

Po prenehanju dojenja sem mu dajala sojino mleko in sojine izdelke. To je trajalo do 3. leta. Nato pa še 1,5 let zaradi preventive, da ne bi dobil alergije nazaj. Tako, da sedaj lahko je že skoraj normalno vse kar je iz kravjega mleka, malo se še držimo nazaj.

Kar pa se tiče jajce, pa sedaj že kakšni 2 leti je, samo rumenjak in izdelke, kjer je skrita jajca (biskvit, keksi, rezanci-v zmerni obliki,...). Vendar pa smo vedno gledali oz. še gledamo, da ne pretiravamo.

Takšne alergije minejo, vendar pa se je treba držati dieto, ker so posledice lahko drugače krute. Nama je pediater rekel, da prvo obdobje, ko lahko mine je od 3. do 5. leta, naslednje okoli 9. leta in zadnja možnost je v času pubertete. V kolikor je v tem času ne preboli mu ostane.

Lp, Blanka

Midva sva hodila vsako leto na kontrolo.

(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Alergija na kravje mleko
14.7.2005 22:34:39   
Ivi33
naši frajli je izzvenelo pri 5 letu al. na mleko. Za jajca pa so testi pokazali negativno, ko pa sem ji uvajala je bila pa spet vsa pikasta. Nasvet alergologinje - počakati 3 mesece in potem ponovno poskusiti z uvajanjem rumenjaka in potem beljka.

Nočem pa te strašit. ampak je bolje, da se nekaj časa držiš dijete, kot da ima potem otrok težave. Nas so kar naprej spraševali ali mogoče kaj bolj kašlja. Pa sem šele potem izvedela, da se iz al. na jajca lahko razvije astma.

Na začetku je težko držati dijeto, potem pa se navadiš, boš videla.

Aja, pa malo med recepti prebrskaj, jih je kar nekaj takih - brez mleka in brez jajc.;)

(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Alergija na kravje mleko
15.7.2005 6:54:06   
Natasa-6
Dobro jutro!

Tudi mi imamo alergijo na mleko in jajca. Če potrebuješ recepte in kakšne ideje, mi piši na privat, pa ti jih pošljem.

(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?