|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 14:57:25   
vaney
Kolikokrat sem vam otroci polulajo oz. jim uide pri odvajanju od plenic? Jaz namreč nisem sigurna, ali je pravi čas ali niuser posted image Sin bo čez par dni star 2 leti in pol, popoldan, ko smo večinoma zunaj, mu dam pleničko stran in je samo v gatkah. Vsakih 5 minut ga sprašujem, če mora lulat in on skoz govori ne. Potem mi recimo 1x na slabo uro reče ja in čez sekundo so gatke mokre. Ni pa vsak dan tako. En popoldan mu v 5 urah recimo uide 1-2x, včeraj recimo v 3 urah 4x, tako da sem mu na koncu pleničko dala nazaj gor. Sem naredila napako? Kolikokat je še "normalno" (čuden izraz, ampak se zdaj ne spomnim drugega), da mu uide, preden lahko rečem, da še ni pripravljen in mu dam pleničko nazaj? Drugače pa ni pretirano občutljiv, če ima plenico gor ali pa dol, mu je skoraj vseeno.
Pa še eno vprašanje...kako reagirate na ožjo (in širšo) okolico, ki neposredno otroku dajejo komentarje npr. kaj še lulaš v plenice...tako veliki fanti pa res ne lulajo več v plenice...lulal si v plenico, fuuuj...take lepe hlače, spodaj pa plenice, to pa res grdo izgleda...pošteno povedano mi gredo taki (skoraj vsakdanji) komentarji že pošteno na živce, ampak vsak dan se mi pa tudi ne da razlagat in kregat s folkom, da bo že, ko bo čas, da se nam ne mudi in da konec koncev jaz kupujem plenice, ne pa oni in naj se ne sekirajo za nas....


_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 15:05:08   
maktub
nas ima 27 mesecev in ga probam odvajat ampak ne greee in negreee.. v vrtcu pa je prvič lulal v kahlo v jan.sedaj ko ga imam pa niti 1x noče it na kahlo..... polula pa se mi vedno v gate....opominjam ga vsake 5 min, gre do kahle in noče pol se obrnem in se polula v sekundi pa se taca in skače v lužici...sem že čisto obupala res....pomoje ni se pripravljen....čeprav je že tko star da bi bil skrajni čas da lepo sam lula...
mogoče je pri nas tezje ker se ne govori?...ker mi neve povedat?..

hmm glede na te besede od drugih....ne jih niti poslusat.... jaz to kr preslisim..ali pa rečem: vse ob svojem času,,, ali pa: on je se moj dojenček :) malo za res malo za hec

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 15:13:30   
mayci
Moj fant pri dveh letih in pol še ni bil pripravljen, je vedno povedal šele, ko je bila že luža.. Tako smo po dveh dneh (popoldnevih) nadeli pleničko nazaj in jo pustili za čez zimo. Pri dveh letih in 10 mesecih pa se je sam odločil, prvič povedal, da ga lulat in od takrat mu ni nikoli ušlo.user posted image
Čez tri dni je bil brez pleničke tudi ponoči..


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 15:21:47   
ledenaa
Pri 2 letiih in 6 mesecev smo dali pleničko dol.Ti otroka sprašuje če gre lulati,ampak tudi na pol urce ga kar odpelji na stranišče.Point je v tem ,ker na začetku jim večkrat uide, kar spustijo. Prej so imeli pleničko pa so se kar polulali.Zdaj ko nima pa bo mogel malo prej misliti.

za ostale pa,že ko začnejo govoriti neumnosti,jih kar zaustavi in reči naj se brigajo zase in naj tudi takšni komentarji ostanejo v njihovih ustih

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 15:22:28   
A-N-J-A
Pri nas sta bila oba pri dveh letih suha.Kako veš kdaj je otrok pripravljen? Ko ne lula več v gatke :)

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 15:25:24   
maktub
joj no glih vam pisem o temu lulanju in kakanju in glej ga zlomka....tamali sedi na kahli in dela ....kaka kaka...vendar nisem sla za tem ker se je glih pred 2min igral v kahli z limono,,pogledam...MOj fant je  KAAAKAAALLLL... na limoneee:===)))))

no jz ga bom probala letos kokr se bo dalo čene pa drugo leto pri 3 letih kaj čemo

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 15:25:48   
livia
Naša je stara 2,5 in še ni pripravljena. Sem poskusila že večkrat, pa skoz govori, da jo ne tišči, potem se pa čez 1 minuto polula. Po več neuspelih poskusih na dan hoče sama pleničko nazaj.

Starejšo sem odvadila v 2 dneh. Prvi dan ji je ušlo 3 krat, drugi dan 1 krat in potem nikoli več.

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 15:29:49   
sayuri
Moja dva sta stara lih dve leti. Punčka lepo lula v kahlico in je čez dan brez pleničke že kak mesec. Fantek pa se mogoče 1x na teden spomni, da bi šel na kahlo user posted image  in verjetno ne bo še lep čas pripravljen na odvajanje. Pač...ko bo, bo.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 15:54:00   
Lunca1
Luka tudi še nima pojma zakaj so kahlice. Mu je samo ene parkrat uspelo. Je v vrtcu rekla, da še ni zrel, saj drugi čutijo, on pa še ne. mi se še ne sekiramo preveč.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 17:04:00   
živa
Jaz bi ga imela zunaj brez gatk, če imate vrt. Pa naj lula po travi. Ok, če ste v bloku, to najbrž ne gre.

Moj maksi je bil star leto in pol in je nagec skapiral, kdaj lula. Takrat je lulal, ko je pač moral. Ker pa ni govoril, ni nikoli povedal za lulat, ampak sem ga jaz vsake toliko časa dala na kahlo in se je potrudil.

Drugi isto, le da je bil tri mesece starejši.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 18:00:41   
bambika
Otroci so si pač različni,naša je stara 16 mesecev, pa je že ponoči suha. Pa me ljudje prav čudno gledajo,
ko gremo kam in nosim nastavek za školjko za seboj in me sprašujejo če ni prezgodaj.
Pa se ne obremenjujem s tem, če ji dam plenico gor si jo pa sama dol dobi. Ne se sekirat eni prej drugi kasneje.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
19.7.2010 19:07:55   
blaža
nisem vsega brala, pa vseeno odgovorim.

Imam oba sina rojena v mesecu februarju. pri ta prvem je bilo poletje, ko je imel dve leti pa pol in sem poskusila ga odvadit od plenice, pa se je tolkokrat polula, ko je bil brez pleničke, da sem vidla, da ne bo šlo in sem dala plenico nazaj gor in se je nato nekje okoli novega leta, se pravi, ko je mel skoraj tri leta odvadil in je ni rabil niti za čez noč.

Zdej ta mali, ko je tudi star dve pa pol, pa sem enako poskusla in mu je morda ene dvakrat malo ušlo, pša je jamral, da hitro pejmo lulat, se ni polulal do konca in sem vidla, da mu je neprijetno, da mu je malo ušlo. Pa smo mu vseeno ploskali, ker se ni polulal do konca in je pokazal, da bo vprašal, če ga bo tiščalo. In sedaj se lahko po dveh tednih pohvalim, da smo brez pleničke. tudi ponoči je suh in konec tega meseca mu ukinem še nočno pleničko.user posted image

Po moje ni za silit. Probaš, če gre, če se je pa treba kar naprej luže za otrokom brisat, po moje niso še pripravljeni.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu bambika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
20.7.2010 7:15:22   
kakadoo
Nikoli se nisem spraševala ali je pripravljena.
Ko je znala vse povedati (da je lačna, željna, itd...) in
ko se je skrila za omaro ko je šla kakat.. Sem ji preprosto vzela pleničko.
Pri 19 mesecih je že prosila na kahlico. Odvajanje je trajalo cca en teden.
Pleničko smo ji nato dajali samo še za spat. Malo pred drugim letom pa smo
jo vzeli še ponoči. Parkrat smo preblekli posteljo - ampak - se je obrestovalo.
Za drugi rojstni dan je bila tudi ponoči že brez pleničk.
Samo vztrajati je treba. Pa seveda, biti z otrokom cel dan. Če ga maš brez plenice
samo dve ure na dan, nisi nič naredil.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
20.7.2010 9:19:27   
country
Naša je imela velike težave pri odvajanju blata. Namreč, je zadrževala in ker dolgo ni šla je bilo blato trdo in odvajanje boleče. Zato se je spet bala iti in imeli smo začaran krog. Boga reva se je kar tresla, ko jo je bolelo pa je vseeno zadrževala. Začelo se je okrog 2. leta. Poskusili smo s kahlico, s straniščem, nosili smo jo ko smo videli da zadržuje in če smo ujeli pravi trenutek smo jo nekako prisilili da je kakala, ker ni mogla več držat. Potem okrog 2,5 leta pa ji je moj rekel če gre naredit "pljušk pljušk" na stranišče in zadeva se je obnesla. Vedno večkrat je bila za ko smo jo spraševali če gre na stranišče in začela je tudi sama hodit.

Takrat sem mislila da je pripravljena opustit pleničke. Ker sem bila noseča se mi je zdelo dobro da pohitim, da ne bo mislila da mora opustit plenice zaradi dojenčkov. No, pa sem se uštela. Oprala sem 10 hlač dnevno in po dveh dnevih obupala. Bolj sem jo dajala na kahlico slabše je bilo. In uničila sem še tisto, kar je sama naredila, se pravi nehala je hodit kakat. Sprijaznila sem se, da bo pač še lep čas imela plenice.

No, potem pa je spet odkrila lepoto pljuškanja user posted image  in kmalu je hotela na wc tudi lulat. Takrat sta bila naša dvojčka že 2 meseca stara in jaz seveda nisem mogla vedno za njo na wc preverjat kaj počne. Naj povem še, da je naša punca težke kategorije in sem nanjo komaj še spravila pleničko - takrat smo jih imeli v obliki hlačk. Ko sem eno strgala pa sem ji rekla, da so zdaj plenice premajhne in kaj če bi jih kar opustila. Ko se je zunaj igrala sem preostanek plenic skrila in ob naslednjem previjanju jih ni bilo več. Rekla sem, da jih je odnesel škratek, pa ni bilo hudega in od takrat ni imela nobene plenice več na riti. Naučila sem jo kako naj zleze na wc, odtrga papir itd do umivanja rok in mala je zadevo zapopadla. Od takrat sama hodi na wc, ponoči pa ima kahlico zraven postelje. Včasih ji jo postavim tudi zraven ko se igra, ker se zaigra in je stranišče predaleč. Posteljo pa sem peoblekla trikrat. Zdaj je brez plenic en mesec in pol.

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
20.7.2010 23:59:00   
nananaja
Pa še eno vprašanje...kako reagirate na ožjo (in širšo) okolico, ki neposredno otroku dajejo komentarje npr. kaj še lulaš v plenice...tako veliki fanti pa res ne lulajo več v plenice...lulal si v plenico, fuuuj...take lepe hlače, spodaj pa plenice, to pa res grdo izgleda...pošteno povedano mi gredo taki (skoraj vsakdanji) komentarji že pošteno na živce, ampak vsak dan se mi pa tudi ne da razlagat in kregat s folkom, da bo že, ko bo čas, da se nam ne mudi in da konec koncev jaz kupujem plenice, ne pa oni in naj se ne sekirajo za nas....

Poglej, kakor se boš obrnila, ti bo nekdo trosil komentarje. Midva z možem sva dajala prvo na kahlo od nekje 7, 8 mesecev, pri 10m je kakala večinoma na kahlo, sicer je v plenico zelo težko, pa naju je kolegica zmerjala s teroristom, pri 20m smo odstranili plenico, se je sicer še kaka dva meseca polulala občasno (na par dni enkrat), potem se je pa na pikniku spet polulala, dvakrat (prej že en mesec nikoli), pa je bil spet cel halo, da je premajhna za bit brez plenice. Nasprotno so imeli trije otroci te kolegice vsi do treh let in pol plenice.
Komentarje je najboljš zadržat zase, ti pač otroku moraš dat vedet, da si ti mama in vidva se bosta zmenila, kdaj bo brez plenice.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 12:34:53   
memole80
Mi smo našo 27 mesečno hčerko začeli uvajati prejšnji ponedeljek. Že enkrat prej so nam v vrtcu  rekli, da je enkrat lulala na kahlico in naj poskusimo s privajanjem na kahlico, vendar sem rekla da bomo raje poleti in eno, poletje je tu. Moram priznati, da se je prve dni polula in pokakala v hlače in sem skoraj obupala. Ravno tisti dan, ko sem imela vsega dovolj (3. dan privajanja) in sem že imela plenico, da ji bom dala, sem si rekla:"Ne, vztrajala bom" in trud se je poplačal. Sedaj, po enem tednu, lula in kaka v kahlico in to ne samo podnevi, tudi ponoči. Tu je par napotkov:

1.) Neprestano ga moraš opozarjati naj gre lulat. Že če bo lulal bo velik napredek. Jaz sem naši rekla:" Hitro lulat!" in je šibala. Najboljše, da je kar v spodnjih hlačah, da si sam sleče hlačke.

2.) Nagrajevanje: marsikdo nasprotuje temu, ampak pomaga. Jaz sem ji rekla, da če lula v kahlico bo dobila bonbonček ali sladoled. In ko je lulala je začela kričati: " Juhu, dobila bom bonbonček!" No, to je bilo prve dni, sedaj pa nič ne zahteva, ...no, edino kakšno štampiljko ima rada. Lahko tudi zbirate štampiljke in za toliko zbranih štampiljk ali nalepk sledi nagrada. Par dni je kakala v hlače in sem ji rekla, da če bo tudi drugič kakala v hlačke, ne bo gledala Medvedka Puja. Drugi dan je kakala v školjko. Tudi razložila sem ji, da to pač ni nobeno kaznovanje in ni nič hudega, ker je kakala v hlače, samo se mi je zdelo čudno, ker je že kakala v kahlico in pol kar naenkrat spet v hlače in sem ji hotela malo "osvežiti" spomin.

3.) Mi imamo doma pojočo kahlico. Vem, za nekatere je neumno in tudi nam je kasneje bilo, češ smo dali toliko denarja, sedaj pa je ne menjam več. Lepo je, da ko lula zaigra pesmica in smo vsi veseli in ploskamo. Nekako čakaš in čakaš, da bo zaigralo in ko prvič zaigra, si srečen, da bolj ne moraš biti. Smo pa tudi kupili nastavek in lula na veliko školjko.  Poleg tega je zraven ročaj za toaletni papir, da si lahko sama pobriše lulico (vsaj poskusi) in ročico za kao potegnit vodo. Mogoče pomaga tudi to, da vidi tebe na školjki. Naša pravi:" Bravo mama, lulala....boš dobila bonbončke"! :)

4.) Nikoli ga ne smeš okregati. Pač...je normalno, da bo na začetku vse polulalo. Bo pa naslednjič.

5.) Vztrajanje in dobri živci.

Mi smo se odločili za radikalno uvajanje, tako da smo tudi ponoči dali dol plenico. Prvo noč se je polulala in očitno je bila tako šokirana, da je potem še eno uro in pol bila budna in hodila samo na školjko. Od tistega dne (že 3 noči), se zbudi suha in gremo takoj na veliko školjko. To noč je zdržala celo 12 ur. Ne morem verjeti. In nimamo namena dati plenice. Tudi ko gremo kam, je ne bomo dali. Poskusili smo že iti proč in je bila zelo pridna...tudi drugje je lulala.

Ko kaka je prav, da se mu pokaže kaj je naredil. Mi smo našo pohvalili, da je naredila veliko "baso" in sedaj prav uživa pri kakanju in govori, da bo naredila veliko "baso"!

Seveda pa je odvisno od otroka do otroka. Glej, nimajo te kaj kritizirati. Moje prijateljice so vse uvajale pri 3 letih. Kaj so boljše tiste, ki otroka posedajo na kahlico pri enemu letu in še prej?!To je zame prisiljevanje, ne pa privajanje. Vsak otrok ima svoj čas, fantki baje so bolj pozni od punč, ni pa rečeno. Nič se ne sekiraj.

Naša sedaj prav uživa in če rečem, da grem lulat, reče: " Ne, ne, jaz grem lulat"! In se zašibava proti kopalnici. user posted image

Seveda pa še ni rečeno, da bo sedaj naša lulala v kahlico. To je šele začetek in čaka nas kar dooooolga pot. Ampak če je volja in smeh, je vse. user posted image

Če pa ne bo, pomeni, da ni še pripravljen. Pa nič zato. Verjemi, da v šolo že ne bo šel s plenico.user posted image

Srečno pri uvajanju.user posted image


(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 12:36:44   
memole80
In ne oziraj se na druge kaj govorijo. Poznam take, ki se delajo pametni in svojega otroka primerjajo z ostalimi. Seveda so njihovi vedno najboljši. Ti se ob takih izjavah samo nasmej.user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 12:48:02   
AnciM
Jaz sem letos na morju probala za foro. Konec avgusta bo star 2 leti. Takoj zjutraj sem mu vzela pleničko in je samo v majčki letal okoli hiše (imamo svoj vikend z veliko prostora okoli). Prvi teden je počepnil glih kjer mu je prišlo (prvi dan je namreč pogruntal, da ni fino v stoje lulat) Potem je pa videl enega fantka na plaži, ki je "rožice" zalival. Od takrat je hodil lulat samo na travo. Ene parkrat mi je celo nakazal (govori še ne), da bi šel lulat na WC. Kakal je itak samo v plenico, ki jo je dobil za dnevno spanje. Sedaj doma po 14 dnevih morja mi je pa kar škoda mu jo dat nazaj gor. Greva na WC, ko ga odvijem, preden gremo ven in ko pridemo nazaj. Vmes ga redno sprašujem in je že sit tega spraševanja. Ene parkrat je sam pokazal. Smo bili pa prvi dan suhi, včeraj sta bili dve nesreči (ker ga nisem dala takoj na WC, ko smo prišli noter), danes je pa spet suh do sedaj. Recimo, da smo na dobri poti. user posted image

Mi je pa hecno, ker vsako jutro teži, da bi on imel še vedno pleničko. Ko mu jo pa hočem namontirat, je pa užaljen, ker mu ne dam hlačk gor.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 12:52:19   
kakadoo
Kaj so boljše tiste, ki otroka posedajo na kahlico pri enemu letu in še prej?!To je zame prisiljevanje, ne pa privajanje.


Ja pa kaj še?!!
Torej sem npr. jaz po tvojih besedah svojega otroka "prisilila" na kahlo al kako?
Če se otrok ne pritožuje nad kahlico in če ne joka ko ga daš gor to ni nobeno prisiljevanje.
In s tem da je bila hčerka pri 19. mesecih suha in je začela prosit na kahlico je tudi prisiljevanje? No. Če ji ne bi vzela plenice, bi še zdaj lulala vanje in bi lahko še kakšno leto čakala preden bi skužila za kaj se gre. A to je pa blazno fajn da je otrok dolgo v plenicah? S tem da ga pričneš uvajati na kahlico mu samo pomagaš da prej skuži kam se lula. Ne pa prisiljevanje. Halo. Saj ga ne privežeš na kahlo user posted image

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 14:55:18   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

Kaj so boljše tiste, ki otroka posedajo na kahlico pri enemu letu in še prej?!To je zame prisiljevanje, ne pa privajanje.


Ja pa kaj še?!!
Torej sem npr. jaz po tvojih besedah svojega otroka "prisilila" na kahlo al kako?
Če se otrok ne pritožuje nad kahlico in če ne joka ko ga daš gor to ni nobeno prisiljevanje.
In s tem da je bila hčerka pri 19. mesecih suha in je začela prosit na kahlico je tudi prisiljevanje? No. Če ji ne bi vzela plenice, bi še zdaj lulala vanje in bi lahko še kakšno leto čakala preden bi skužila za kaj se gre. A to je pa blazno fajn da je otrok dolgo v plenicah? S tem da ga pričneš uvajati na kahlico mu samo pomagaš da prej skuži kam se lula. Ne pa prisiljevanje. Halo. Saj ga ne privežeš na kahlo user posted image


Ma meni ko je prijateljica rekla, da bo otroka začela privajati na kahlico pri 11. mesecih se je zdelo kar veeeeeeliko čudno, pa rečite kar česte. Otrok mora sam iti na kahlico. Pri 11-ih mesecih še hodi ne. Prav smešno se mi zdi, da bi sedaj lovila njegov ritem in ga posedala na kahlico. user posted image Mislim, da je prav, da sam dojame in da sem sam nauči. Pač, to je tvoja odločitev in tebi se pač zdi prav. Jaz sem pa drugačnega mnenja. Nam marsikdo reče, da je naša še premlada, pa ima dobrih 26 mesecev.

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 15:14:03   
kakadoo
Potem sem jaz še hujši monster user posted image  Jaz sem jo začela dajati na kahlo pri 9 mescih.
Vsakič ko sem zamenjala plenico, sem jo usedla gor za minutko. Pa je nardila
lužico. Že od 9. mesecev naprej.
Sem se pa tako odločila zato, ker poznam kar nekaj otrok ki so se bali in se niso hotli usest na kahlo.
Moja se vsaj kahle ni bala.
Sicer pa - vsaka mama ve za svojega otroka kaj pa kako.
Jaz npr. za svojo vem, da je zelo pridna ker je bila pred drugim letom starosti suha podnevi in ponoči
in mislim da s tem ko sem jo začela dajati tako zgodaj na kahlo - nisem naredila nič narobe.
Še vedno sem mnenja: otroci so pametni. Vsako stvar, ki jim jo pokažeš - zelo hitro osvojijo.
Zato tudi mislim, da prej ko ga začneš motivirati z lulanjem na stranišče/kahlico, prej bo to osvojil.
Sicer pa sem mnenja, da bistveno vlogo igrajo plenice - ker dokler jo ima na riti, sploh ne ve da lula.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 15:52:41   
memole80
Kot bi rekel moj prijatelj, otroški psiholog: OTROCI SO PAMETNI, STARŠI SO NEUMNI! user posted image user posted image user posted image

Vsak dela kar pač želi. user posted image

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 16:11:22   
mateyka
po moje mora skapirat v glavi. naša se je tudi šele 2 meseca nazajodločila, da bo lulala v wc in kahlico.prej enostavno ni hotla na wc. in če se je polulala brez plenice na tla je bla ful iz sebe in jokala. potem sem ji pa rekla, da zdaj bo šla pa v vrtec in tam nimajo pleničk za tako velike otroke (jeseni gre prvič v vrtec), da zdaj pa mora probat kalho ali wc, če hoče it v vrtec. in smo bili tako zmenjeni - isti dan.
tako da se mi zdi da je motivacija da se hoče usest gor in to da lahko zadrži do školjke, glavni "point".

mi mamo drug problem. naša ma eno mentalno barikado in se ne more sprostit toliko da bi lahko še kakala na wc ali kahlo. brez plenice zadržuje in potem jo zvija ko.. user posted image ma kdo kako idejo kako to rešit? čokolada ne pali, sedi gor po pol ure in nič, se trudi in poskuša, samo ne gre in ne gre user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 16:19:07   
ka tja
Naš je imel 2 leti in 4 mesece, pa ravno sestrico je dobil (to je za otroka stres, je rekla nona), ampak smo šli za 4 dni na morje in akcija!

Nič ga nismo opomnijali, spraševali ali karkoli. Vzeli smo pleničke, oblekli hlačke, pa še
kakšne za rezervo smo imeli s sabo. Ko se je polulal, smo samo rekli 'O, si se polulal', nobenega grajanja itd. ... in zamenjeli hlače. Po treh dneh je znal povedati kdaj se bo polulal. Od takrat je suh. Malo krize je bilo doma, ko sem dojila dojenčico, ampak nismo kaj dosti (glasno) reagirali, pa je kmalu odnehal.

Da otrok začne lulat na kahlico, se mora naučiti nekaj malenkosti:
- ko se polulam, je mokro! Tega se v plenički težko nauči.
- kako vem, da se bom polulal? Naš dobro govori in komentira: Nekaj me boli trebušček, pa ne vem... mogoče bom lulal.... mogoče bo klobaska ... ma menda bom lulal ... ma pejmo na stranišče, pa bomo videli
- naučiti se mora, da mora povedati toliko prej (pravi čas) in se polula šele na stranišču. To se meni zdi še največja umetnost. Ker naš uporablja 'jutri' za vsa dejanja v prihodnosti in 'včeraj' za preteklost - torej mu je časovni potek še znanstvena fantastika. Prve dni je rekel: 'menda bom lulal'. Ampak v resnici je že teklo.

Od konca junija, pa do danes je suh. Za ponoči sem ga vsak večer vprašala, če mu dam pleničko. Enkrat je rekel ne in od takrat je nima - ima pa v postelji podlogo. Je še ni polulal in jo bomo kar pospravili stran. 

Se mi zdi, da manj kot zganjaš panike, bolj je enostavno. Lahko pa tudi rečete, da je bil že pripravljen. user posted image
  


(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Je pripravljen na odvajanje od pleničk?
22.7.2010 16:28:28   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: ka tja

Se mi zdi, da manj kot zganjaš panike, bolj je enostavno. 
 




Ja, res je. Mi smo se pripravljali in smo bili prav napeti kako bo, sedaj pa ne morem verjeti, da po enem tednu se je že naučila. user posted image  Mi je dalo toliko energije, da bi še drugo privajala na kahlico. Škoda da je premajhna.user posted image

(odgovor članu ka tja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?