|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 9:42:39   
principessablu
pozdravljene,neki me zanima ali bi blo kej narobe če dam jaz naši že zdaj zvečer gh-kakšno mlečno?zakaj...namreč nismo dojeno je na hippu in že ima 2 zobka..do sedaj je bila pridna ponoči in se zbujala 1krat..sedaj pa na 2-3 ure..po moje ker je lačna...poje 120ml-140ml in zaspi..se pravi tudi če bi hotla ji dat več mleka je nemogoče ker zaspi...pri taprvi sem začela pri cca 4 mesecih in od takrat mi je spala 12 ur skupi...sedaj sem pa nevedna,da ne bo kej narobe...ali katera ve oziroma je probala?hvala za odgovore
Ps:une k dojite ali pa k začenjate pozno z uvajanjem GH držte se brezveznih komentarjev,iščem nasvet ne pa bedarijeuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 10:27:13   
vija vaja
Naš bo 20. star 4mesece in mu že tri dni dodajam ob večerih rižolino (navaden-naredim ga z adaptiranim mlekom) Poje ga cca.50ml. Potem pa spije še 90ml mleka in spi od 21-7 zjutrajuser posted image

Rižolino mi je predlagal pediater, glede na to, da se je ponoči zbujal in da ima že krepko čez 7kg.

Včeraj sem začela tudi z jabolkami dopoldan (prekuhanimi, zmešanimi z rižolinom)user posted image  Prav tako jih ima zelo rad in poje tudi cca.50ml. Čez kaka 2 dni nameravam uvest banano in tako naprej....

V glavnem naš super sprejema GH, ne glede nato da še ni dopolnil 4 mesece. Enako sem počela prvič pri hčerki in je blo vse BP. Še danes zelo rada je prav vse kar ji ponudim.

Aha, še to. Pediater mi je rekel, da so najnovejše raziskave pokazale, da so otroci, ki jim začenjamo uvajat GH z 4 meseci veliko bolj ješči in dovzetni za vsako novo hrano, ker se otrokom med 4-6 mesecem najbolj razvija okususer posted image

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 10:58:21   
mate0ja
Jaz sem odštevala dneve do 4 meseca, da sva začeli uvajti GH. Sicer ne zato, ker ji mleko ne bi bilo dovolj ampak zato, ker je odpirala usta in se slinila vsakič ko je kdo v njeni bložini kaj jedel.

Predpripravljene hrane ji sicer dolgo časa nisem dajala, sm ji pa že pri 4,5 meseca dajala en cel obrok GH in pri 6 mesecih, ko nekateri šele pričnejo je naša že imela 3 obroke sadnja in zelenjave. Alergij ni imela nobenih pa sem delala tudi kikse (npr pri 9 mesecih sem ji dala jagode...) tko da če ni alergij potem ni ovir. Edino pred 4 mesecem naj dojenčki še ne bi imeli dovolj dobro razvita prebavila, da bi lahko bp prebavljali gosto hrano. Pa tudi to se pri nekaterih izkaže za neresnico.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 15:11:17   
principessablu
ohhh kok mi je lažje,no jaz bom tud dons začela...sem šla kupit od milupa rižilino brez glutena pa da vidmo...a pa dam po žlički ali po flaški?

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 15:52:12   
emaa
Od mojih dvojčkov je bil eden črevesni bolnik (ima samo 20% tankega črevesja), pa sem po navodilih strokovnjakov morala začeti z GH pri 3,5 mesecih. Seveda sem potem to naredila za oba. Pa sta oba še danes zelo ješča. Začela pa sem z riževimi kašicami, ker zapirajo in pa z zelenjavo (sadja nisem smela, ker zaradi sladkorja večinoma odpira, sem morala takrat počakat). Pa se je tudi to uredilo.
Sprašuješ po žlički ali flaški, poskusi po žlički, če ne bo šlo, pa še zmeraj flaška ostane (ali pa otrok še res ni pripravljen).

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 16:18:17   
vija vaja
Ja, poskusi z zličko, najprej bo najbrž pljuval, čez dan, dva pa bo že pogruntal zakaj se greuser posted image
Js nisem teh variant nikol po flaški dajala, se mi zdi da ni vredu za zobe, pa še potuha otrokom jeuser posted image user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 17:02:55   
principessablu
komaj čakam zvečer...da vidim te face...user posted image

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 18:18:51   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

komaj čakam zvečer...da vidim te face...user posted image


Jaz bi prvič dala dopoldan, da vidiš reakcije...vsa hrana naj bi se uvajala dopoldan...

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 22:22:16   
j6
Jaz bi sam dala komentar, na to da otroci ki pri 4 m začnejo z gosto hrano so bolj ješči, to je verjetno odvisno od vsakega otročka posebej, moj 4 se je dojil do 9m izključno samo dojil, zdaj je star 2 leti, poje vse, od špinače do vsega ostalega. Sem pa tretjemu začela dodajati   prej, pa ne je nobene zelenjave ne sadja, tko da  res ni pravila. Naj bi pa otroček ki je dojen bil samo dojen do 6 m , ker mamino mleko vsebuje vse snovi ki zadostijo ptrebam 6 ali 5 m . Itak pa dela vsaka mama po svoje in to je to.

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
15.7.2010 22:27:35   
principessablu
no pa smo dali...ob 21 malo kašice po žlički,malo po flaški kokr je šlo bolj malo,...čez pa 100ml mleka in spi me prav zanima če bo kej dlje spala....je pa lepo jedla-taprava mojstricauser posted image

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
16.7.2010 13:11:07   
principessablu
mah nič ni blo bolje...čez 2 uri in pol je bla že pokonc,pojedla pol še 160ml mleka,hranla jo 1 uro,po sem šla pa kr ven na jegra in na cigaret,ko je zaspala seveda...danes sem ji probala dat jabolčno kašico,pojedla  10 žličk čez pa še 160ml mleka...nevem nisem pametna...

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
16.7.2010 13:15:57   
Katy78
Mogoče se pa ne zbuja zaradi lakote ampak kar tako, kot večina majhnih dojenčkov. 

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
16.7.2010 13:32:20   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Mogoče se pa ne zbuja zaradi lakote ampak kar tako, kot večina majhnih dojenčkov. 


Točno tako in 3,5 mesece je čisto prehitro. Otrok gre skozi različna obdobja in se bo ralično zbujal. A misliš, da če kot novorojenček spi celo noč, da ti bo zdaj non stop spal cele nočiuser posted image . Tu se potem krepko motiš

Zaradi refluksa smo začeli pri 4,5 mesecih, pri 6 mesecih je bil že krepko na GH, z vsemi obroki GH in 1 obrokom AM. Še vedno s eje non stop zbujal. Nima veze GH zvečer pred spanjem.

Lej v tej vročini je lahko tudi otrok žejen in GH pred spanjem, ga lahko še bolj sili k žeji. Recimo ena izmed 100 možnosti zakaj se zbuja


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.7.2010 13:33:58 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uvajanje gh pri 3,5 mesecih?
16.7.2010 13:36:58   
principessablu
ja res je vse možno,sem se tolažila da bo isto kot pri taprvi,da mi bo spala celo noč,he he...mogoče pa še bo mal kasneje...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?