|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hojica da ali ne
1.4.2007 18:13:37   
bonbončica
zdravo!

Sicer sem proti hojicam, sam bi blo fajn mojga 7 mesečnega fantka kam "odložit", ki čisto nič ne miuje user posted image . Kakšno je vaše mnenje o hojicah?

Lepo se imejte!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 18:17:31   
Udb
JAz sem bla tudi proti - predvsem zaradi tolk negativne reklame, kot so jo deležne. No, potem smo pa dobil eno na posodo in je bilo prav super. Mali je užival, jaz sem mela mal frej roke za kej nardit. Shodil je malo pred 1 letom.

(odgovor članu bonbončica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 18:20:48   
Sandra*
Jaz sem še vedno mnenja , da hojice niso čisto nič dobre. Naš mark se ful rad igra na tleh, če pa ga moram kam odložit, na varno, da po kaj skočim, se pa ful fajn zamoti v stajici. jaz sem za stajico.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 18:32:24   
Anonimen
Pri nas imamo stajico in hojico. V stajici ni hotel biti malo in se je naveličal. V hojici je zelo užival in mami je lahko kaj postorila ta čas. Večinoma sem ga imela kar na tleh, vendar vedno na očeh, saj veste, ko začne se otrok plaziti ga je vsepovsod polno.
Sem pa prvega in drugega otroka oba imela v hojici.
Ja pravijo da bolj po prstih hodijo, vendar ni pri nas nobenih posledic. Najmlajši je začel malo po prstih hodit, vendar sedaj je shodil in ni težav. Meni se zdi hojica kar uredu pa naj rečejo kar hočejo, pravzaprav pa se kar naprej nekaj spreminja, včasih so vse delali drugače kot danes in so otroci zdravi. Se mi zdi da vse mal komplicirajo. Takšno je moje mnenje.

(odgovor članu Sandra*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 18:39:07   
*alja*
Jas pa sem za hojicouser posted image user posted image user posted image user posted image .

Mala je bila v njej, shodila z 10 meseci in ji čist nič ne manjka. Tko da mislim da je to samo slaba reklama, naša stvar pa je če se za stajico odločimo ali ne!

Če bi škodovala otroku, razvoju ali če bi bla nevarna bi jo umaknili iz prodaje!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 18:47:45   
Lunca1
Jaz sem proti hojici, ker narobe uči otroka hodit, pa obstaja velika nevarnost nesreč - padci po stopnicah, lahko se z glavo butne v mizo, ker je hojica nižja od le te, otrok pa gre samo naravnost. Jaz sem mojo dajala v stajico, kadar sem morala kaj takega postorit. Shodila pa je sama od sebe pri 10 mesecih.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 18:52:07   
jooly
Dejstvo je, da je treba poskrbet za varno okolje, kjer bo otrok "hojcal". Staš je bil v hojci s sedmimi meseci, shodil pa z devetimi, tko da... očitno ni nič narobe z učenjem hoje.

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 18:59:06   
Seven*
No mogoce boste hude na mene..

Ampak riskirati to da "mama lahko kaj postori" za nepravilen razvoj hoje (ki se NE NUJNO vidi takoj), se mi ne zdi prevec pametno.

Vsaka stopnja razvoja ima svoj namen. Ko otrok zacne sedeti, se mu razvijajo dolocene sposobnosti, takrat se privaja temu nivoju, lovi ravnotezje. Sele ko sedenje osvoji, zacne plaziti in sele nato je pripravljen da vstane ob opori. Stanje ob opori se vedno ni hoja. V hojici je na nek nacin prisiljen vstat. Tam ne trenira postavljanje, ne trenira ravnotezja in stvari, ki pasejo ob bok razvoju brez pripomockov. V hojici otrok zelo pogosto razvije hojo po prstih, kar lahko vpliva tudi na to kako bo potem celo zivljenje hodil.

Pogosto otroci, ki so bili zgodaj postavljeni v hojico niso nikoli plazili, ker jim ni bilo potrebno.

Ce ze morate kaj postoriti, raje dajte otroka v stajico, pa se bolj varno bo, ceprav tudi stajica glih ni najboljsi pripomocek, je pa dober kompromis.

Aja, pa ne me narobe razumeti. Vas razumem, ampak vedite, da je narava stvari naredila z razlogom in da je to, ko da bi se ucil skakati po eni nogi, se preden znas stati na dveh.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bonbončica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 19:32:57   
jooly
V hojici otrok zelo pogosto razvije hojo po prstih, kar lahko vpliva tudi na to kako bo potem celo zivljenje hodil - po prstih sigurno ne bo hodil user posted image  .

Pogosto otroci, ki so bili zgodaj postavljeni v hojico niso nikoli plazili, ker jim ni bilo potrebno - kje pa piše da se morajo vsi plazit? .


in da ne bo pomote - sej se ne kregam al pa jezim, sam na svoj način trdim, da hojca ni noben bau bau

peace brothers user posted image

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 19:49:29   
solatja
se strinjam s sevenuser posted image user posted image user posted image , ampak ne znam tk profi povedat user posted image user posted image

nam so v posvetovalnici zelo odsvetovali hojico predvsem zarad poškodb, do katerih lahko pride (razni padci, ko se kam zaletijo ipd.). sestra od moje kolegice je enkrat fajn zgrnla s hojico in je mela baje zelo dolgo (več tednov!) odrgnino, mislim pa, da ma še danes mal brazgotine. mislim, da je to nepotreben riziko, ker noben podboj ni tako mehek, da ne bi fajn bolel. pa še en protiargument: baje, da otroci ne dobijo pravega občutka v noge, kar se tiče premikanja, ker tam se z zaganjanjem premikajo veliko hitreje kot s hojo.

sicer pa verjamem, da je zraslo veliko otrok s hojico, ki jim nič ni bilo, ki so normalno shodli (neke teorije so, da bi naj "hojčarji" shodili kasneje) in da jih veliko še bo, ampak men se to ne zdi vredno. moja user posted image je v stajici in kljub začetnemu protestiranju zdej v njej zdrži (tako, da me vidi) lahko celo uro!!user posted image user posted image user posted image pri skoraj 9m. in tud na noge se že v njej postavlja, ker ma fajn ročaje za držat. se pa zavedam, da mam srečo, ker pač niso vsi otroci enaki in naša je pač rada v stajici. user posted image user posted image user posted image   pa še igrače se da fajn notr "pospravit" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 19:56:31   
tati2
Jaz nisem bila proti hojici in sem skoz govorila, da jo bom kupla, potrm pa so mi na zdravniškem pregledu odsvetovali, pa je nisem kupila pa smo tudi preživeli.

Sam je pa moja draga kar rada v stajici.

(odgovor članu bonbončica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 19:58:07   
Zamima
meni jo je pediatrinja odsvetovala

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu tati2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 20:08:49   
rainbow
mislim, da je potem bolje uporabi stajico, če hočeš kaj postorit, otrok je na varnem, pa par minutk noter se že zaigra.
ali pa tla, na kako igralno podlago.

v glavnem, jaz sem tudi slišala in brala odsvetovanja glede hojice.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 20:21:20   
zungi
ne odobravam hojice - pa tudi fizioterapevtka in pediater sta nam jo odsvetovala.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 21:24:09   
Olivija
Mi smo jo pri Ani uporabili, ker je stalno želela bit na nogah. Se je pa pri 9 mesecih začela plazit in pri 13 je shodila, posledic pa nima nobenih, pa tudi po prstih ni nikoli hodila, smo jo pa uporabili v "varnem okolju".

Pri Juliji jo pa nismo, ker se je kasneje začela postavljat na nogice in je bila čisto vesela, ko se je plazila po vseh štirih.

(odgovor članu bonbončica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 21:31:08   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: jooly

V hojici otrok zelo pogosto razvije hojo po prstih, kar lahko vpliva tudi na to kako bo potem celo zivljenje hodil - po prstih sigurno ne bo hodil user posted image  .

Pogosto otroci, ki so bili zgodaj postavljeni v hojico niso nikoli plazili, ker jim ni bilo potrebno - kje pa piše da se morajo vsi plazit? .


in da ne bo pomote - sej se ne kregam al pa jezim, sam na svoj način trdim, da hojca ni noben bau bau

peace brothers user posted image


Normalen otrokov razvoj gre cez vse faze in to je tudi zazeljeno. Tudi plazenje ima svoj namen. Skoraj vsak otrok bi plazil, ce bi ga pustili dovolj dolgo in ga ne bi postavljali na noge, ter vzpodbujali pri hoji. Bi shodil kasneje, bi pa korak bil zanesljivejsi. To kako hitro je otrok shodil vsekakor ni merilo njegove uspesnosti. Vcasih vidim zelo spretne otroke, ki so shodili pri 16 mesecih in pa zelo nerodne, ki jim tiste faze manjkajo, so pa shodili zelo hitro..

Vsak otrok, ki pride na fizioterapijo je vzpodbujen v smeri plazenja. In tudi postavljat na noge se mora zaceti iz zelo nizke opore. Tista finta, ko se otrok za roke gor vlaci (npr pri stajici), noge pa ne nesejo, ni primerna.

No pac.. Dejstvo je, da bo motoricni razvoj nabolje potekal, ce otroka pustimo da bluzi po svoje....na tleh.. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 21:39:39   
Anonimen
Nisem je uporabljala, ker se mi je zdelo, da bo bolj v napoto v stanovanju kkot v korist. Pa škoda mi je bilo denarja za tako malo časa user posted image  user posted image .

Če bi imela otroka s kakršnokoli težavo v razvoju, pa nanjo niti pomislila ne bi...če pustim ob strani vnapotnost in škrtost user posted image  user posted image

(odgovor članu bonbončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 21:43:11   
Gordana-3
absolutno proti hojici. prva pupa ni bila v njej, ker smo imeli premalo placa, pa tud prebrala nič dobrega nisem o njej. tudi ta druga je na tleh, v stajici nobena ni hotla bit, zato sta se plazili. druga sedaj pri 10 m šiba 100/h, se pri mizici, kavču, stolih povleče gor na noge, malo postopica, se spusti in se plazi dalje. prva je shodila pri 13 mesecih in to tako stabilno, da nikoli ni bilo nobenih padcev.vedla je tud past - na roke, al pa se je spustila na ritko. in kolikor vem, jih v kanadi ne smejo prodajat. evo še en link: http://www.mojmalcek.si/revija-05-05/hojce.php

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 21:43:37   
sašaš
Jaz nisem niti za hojico niti za stajico. Svojo user posted image  dam na tla - najprej na blazino, ampak jo je kmalu polno po celem stanovanju...in prav uživa, ko lahko sama raziskuje. Za gibalni razvoj je tak način itak najboljši. Saj vem, včasih je bila skoraj vsak v hojici in mu kot odraslemu nič ne manjka, ampak včasih je bilo še mnogo stvari drugačnih kot danes.

Enim je hojica in stajica kul - tudi prav. Meni pač ni in teh stvari ne bomo imeli. user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 21:48:16   
ana b
Nam so na fth odsvetovali hojco, se pa kljub temu, da je ni imel, ni nikoli plazil.
V razgovorih s fizioterapevtko sem jo spraševala na splošno, kaj meni o hojcah. Odgovor je bil v smislu, da če je sicer vse v redu, lahko tudi hojica ne naredi nič narobe, drugače pa je npr s takimi, ki obiskujejo fth in tudi sicer ni zagotovila. No, naš nikoli ni plazil, kljub hudemu prizadevanju fth in vajam doma, se pa je nekega dne odločil in v starosti 13 mesec shodil, ampak to tako, da je prehodil tudi 50m brez padanja in je imel kljub vsemu, vse vzorce za ravnotežje in padanje (padel naprej na kolena in roke, kot pri plazenju) in ravno v lovljenju ravnotežja in padanju hojica ni ravno najbolši učitelj.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 21:55:59   
Gordana-3
pa še nekajzanimivega sem našla, ni sicer direkt o hojicah, ampak o hoji, ampak je pa za prebrat: http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=12451&t=12451

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 22:02:55   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

pa še nekajzanimivega sem našla, ni sicer direkt o hojicah, ampak o hoji, ampak je pa za prebrat: http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=12451&t=12451


Gordana-3, super link!


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hojica da ali ne
1.4.2007 22:31:17   
BLAŽIKA
Če bi škodovala otroku, razvoju ali če bi bla nevarna bi jo umaknili iz prodaje!


Mi smo jo uporabljali in nimamo nobenih posledic.user posted image


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hojica da ali ne
2.4.2007 0:21:16   
lelaval
Moja večja 2 sta oba bila v hojici - in ta danes brez posledic. Pa ju nisem dajala vanjo, da bi kaj postorila, pač pa, ker jima je bilo zabavno - dirkat. Res pa je, da je sin parkat padel ven - na glavo - ker je bil prevelik za hojico (je pač že od 1. meseca med večjimi otroci) - shodila pa je pri 9,5 mesecih.
Najmlajšo pa sva sicer za kratek čas dala v hojico, po obisku nevrofizioterapevtke pa ne več. Zakaj ne - pa je  najboljše pa obrazložila Seven.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hojica da ali ne
2.4.2007 0:22:23   
yaris
Hojico uporabljamo, in tamali uživa v njej. Pediatrinja pa nam je rekla, da ne vidi nič slabega v tem če je otrok v hojici.
Sam ga je potrebno imeti cel čas na očeh, da se nebi kam zabil, ali se zvrnil.user posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?