|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 11:15:49   
Salja
Torej zanima me za kolegico in sicer:

Je poročena, mož zaposlen, ona ne.Sedaj so jo odjavili iz zavoda za zaposlovanje.Ali lahko vloži vseeno znižano plačilo oz. kako sklepajo njo, če ne prinese tega potrdila??

Ima katera kakšne izkušnje**


_____________________________

Niti slučajno me ne moreš prestrašiti....Imam otroka!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 11:28:02   
Colt
Zakaj pa so jo odjavili iz zavoda?

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 11:34:24   
Salja
ker se ni javla na sestanek...pozabla baje

_____________________________

Niti slučajno me ne moreš prestrašiti....Imam otroka!

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 11:36:04   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Salja

ker se ni javla na sestanek...pozabla baje

Vprašaj jo koga ima za norca user posted image Okej, vem da to ni primarno vprašanje, ampak na zavodu ne boš zgubil vseh ugodnosti državnih jasli (beri-davkoplačevalskih donacij), če boš enkrat ''''se pozabil javit na sestanek''''.




< Sporočilo je popravil Colt -- 27.9.2010 11:39:00 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 11:38:58   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Salja

Torej zanima me za kolegico in sicer:

Je poročena, mož zaposlen, ona ne.Sedaj so jo odjavili iz zavoda za zaposlovanje.Ali lahko vloži vseeno znižano plačilo oz. kako sklepajo njo, če ne prinese tega potrdila??

Ima katera kakšne izkušnje**



In zakaj potrebuje vrtec, če je doma? Aja, da se sonček socializira in je v stiku z bakterijami, mislim vrstniki user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 11:42:24   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Salja
.Sedaj so jo odjavili iz zavoda za zaposlovanje.Ali lahko vloži vseeno znižano plačilo oz. kako sklepajo njo, če ne prinese tega potrdila??


Ne vem kako ''jo sklepajo tam'', vem pa kako bi jo jaz ''sklepal''. Takole:

Kot osebo ki se ji ne da najmanj pomatrat za dobiti delo, vseeno pa bi vlekla keš od zavoda in uveljavljala pravice v vrtcu ki ji ne pripadajo.  In posledično oškodovala tisto familijo ki ji po čisto kmečki zdravi logiki ta pravica pripada.

Preprosto.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 11:46:07   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Salja

Torej zanima me za kolegico in sicer:

Je poročena, mož zaposlen, ona ne.Sedaj so jo odjavili iz zavoda za zaposlovanje.Ali lahko vloži vseeno znižano plačilo oz. kako sklepajo njo, če ne prinese tega potrdila??

Ima katera kakšne izkušnje**



Sama sicer nimam teh izkušenj, ampak kolikor vem novembra itak vsi starši oddajo vlogo za znižano plačilo vrtca. Vrtec se plačuje po dohodkih iz preteklega leta in pač v vlogo napiše vse prihodke, ki so jih imeli. Mislim, da njena brezposelnost nima veze s tem.
Sem pa sama eno leto, ko nisem bila več študentka, na zavodu pa tudi ne prijavljena, poleg vloge oddala potrdilo iz DURSa, da nisem imela nobenih prejemkov (v določenem obdobju).

lp

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 11:50:20   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Salja

ker se ni javla na sestanek...pozabla baje

Vprašaj jo koga ima za norca user posted image Okej, vem da to ni primarno vprašanje, ampak na zavodu ne boš zgubil vseh ugodnosti državnih jasli (beri-davkoplačevalskih donacij), če boš enkrat ''''se pozabil javit na sestanek''''.





Colt, tu pa se motiš. Soseda je bila prijavljena na zavodu in je nekega petka imela sestanek pri svetovalki na katerega je pozabila oz. je zamešala datum.  Po enem tednu oz. v ponedeljek, deveti dan po predvidenem sestanku, je na dom dobila odločbo o izpisu iz Zavoda.
Ona je sicer uredila, oklicala svetovalko in ji razložila, podala pritožbo in so jo vzeli nazaj. Priznala je, da je pozabila, ampak je vmes opravljala izpite, poslala x ponudb za delo in imelavmes par razgovorov tako da se je res videlo, da ni bilo nalašč.

lp

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 11:53:08   
tashan
Najbolje bo, če se pozanima na UE ali pa v vrtcu.

Glede na to, da je poročena se lahko tretira kot "vzdrževani član", kar je razvidno iz prijave skupnega gospodinjstva na istem naslovu (izračuna se povprečni mesečni dohodek na družinskega člana). Se mi pa zdi, da je potrebno vseeno priložit tudi dokazilo o brezposelnosti ali dokazilo o študenstkem statusu oziroma nekaj s čimer dokazuje, da ne prejema nobenih prihodkov.

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 12:07:53   
PeggyBundy
Njo smatrajo kot člana, ki nima nobenih prihodkov in se za izračun plačila upošteva njuno premoženje in dohodek moža. Zelo preprosto. Če je samo letos brezposelna, naj da še prošnjo, da se za izračun upošteva dejansko stanje in ne stanje od lani. Načeloma pri tem ni problemov.

Glede izpisa bi pa jaz kar verjela, da se to lahko zgodi, vendar še vedno obstaja možnost pritožbe. 

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 12:16:26   
Najaa
Za znižano plačilo vrtca ne rabiš potrdila o brezposelnosti.

Sem pa tudi jaz enkrat pozabla na en seminar na zavodu, ker sem imela obe punci bolani in mi je enostavno šlo iz glave... Spomnila sem se par dni kasneje in šla na zavod in povedala, kako je bilo in mi je dala nov datum. Se da vse zmenit, če si pošten. Če pa ti je vseeno, pa ignoriraš, te pa vržejo ven.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 12:17:03   
alda
"Lastno ročno" napisana in podpisana izjava s katero potrjuje , resničnost podatkov oz navedb da ni prijavljena na zavodu in ni prejemnica nobenih nadomestil.- tako je bilo še lani, ker je svakinja morala tako izjavo dodat k vlogi.

Colt: še marsikaj znajo na zavodu najt, da te izpišejo z registra.
Mene so pred 7leti ko sem noseča ostala brez zaposlitve izbrisali, ker nisem sprejela v 4mesecu nosečnosti delo zavarovalniškega zastopnika.
Ja pa jade,...saj so mi prekinili pogodbo o zaposlitvi ravno zaradi tega, ker sem zaradi rizične nosečnosti morala ostati doma -delala pa sem z dementnimi starostniki.
Ja in to je bila janševa socialna država user posted image  ..no ta zdaj pa ni nič boljša

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 12:20:41   
Colt
Mocaziga, ti čist verjamem. Samo jaz izhajam iz ''druge strani'', kjer imajo (da ne rečem večina) ljudje ki so prijavljeni na zavodu, tisoč in en izgovor da ne izpolnijo svoje minimalne obveznosti. Sicer razumem da je najlažje doma sedeti in vlečt finančne ugodnosti ter razmišjat kako ''tistega svetovalca scat peljat''. Samo glej glej, na koncu zmeraj zmaga zavod.  Dopuščam pa seveda možnost da obstajajo izjeme. Da pa bi zaradi ljubega dolgčasa nekoga kenslali iz zavoda se pa ne sme in ne more narediti.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 12:25:16   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Sem pa tudi jaz enkrat pozabla na en seminar na zavodu, ker sem imela obe punci bolani in mi je enostavno šlo iz glave... Spomnila sem se par dni kasneje in šla na zavod in povedala, kako je bilo in mi je dala nov datum. Se da vse zmenit, če si pošten. Če pa ti je vseeno, pa ignoriraš, te pa vržejo ven.

Točno o tem govorim.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 12:33:48   
ribica.
Jaz nisem na zavodu, zato prinesem v vrtec moževo dohodninsko, kjer se vidi da sem vzdrževani član. Sicer pa, kot je ena rekla, itak se dajejo podatki za nazaj, ko je še bila na zavodu, torej mora imeti potrdilo.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 12:36:28   
madela
Jaz do sedaj nisem potrebovala nobenega potrdila o brezposelnosti,pa sem tudi doma.
Na zavodu sicer nisem prijavljena(po lastni želji),vendar se spomnim kako to gre.
Če prejemaš denarno socialno pomoč,moraš biti prijavljen na borzi in če imaš to urejeno,potem si oprošen plačila vrtca.
Če so jo jo izpisali iz borze ji ne pripada nobena denarna pomoč,kar se pa same vloge tiče,pa pač napiše,da je  brezposelna in poda samo moževe dohodke!


(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 13:44:36   
zmajaz
Ja - tako je - če je trenutno brezposelna (lani pa ni bila), ji morajo upoštevati zdanjšnjo brezposelnost (in ne lanske dohodke, če je pa slučajno tudi lani bila brezposlena, je pa itak vseeno. To, ali je na zavodu ali ne, ne igra posebne vloge, ker itak se upošteva DOHODEK na družinskega člana. Igralo bi pa vlogo, če bi bila prejemnica DSP  in bi jo zaradi odjave z zavoda izgubila - ker prejemniki DSP so pa plačila vrtca povsem oproščeni.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 18:40:15   
ribica.
seveda to ali je na zvodu igra vogo!
Meni vedno ful težijo, da moram DOKAZOVAT, da ne prejemam nič. letos sem morala tudi obe dohodninski od moža kopirat, ker smo otroka prijavljali prvič. Pri prvem otroku, so mi hoteli zaračunati polno ceno, ker jim ni bilo dovolj da na zavodu nisem prijavljena, moj mož pa ni mogel za predprejšnje leto dokazati da sem vzdrževani član, ker smo imeli skupen naslov, torej skupno gospodinjstvo šele 2 leti. Tako da ja, znajo ful težit! Sklepam pa, da ima tvoja prijateljica skupno bivališče z možem, tako da ne bo problemov.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
27.9.2010 20:03:24   
enea
Jaz sem bila 3 mesece bresposelna in sem takrat uveljavljala "novo" vlogo, kjer sem dala moževo dohodninsko odločbo in moje potrdilo o brezposelnosti, da na zavodu ne dobivam nič. ( sem pač dala v prejšnji službi odpoved).  Potrdilo so mi izdali pa na zavodu za zaposlovanje. in mi jih je skopirala oz. mislim da sem si jih kar sama, še za otroški dodatek in subvencijo za stanovanje,...user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
28.9.2010 9:35:48   
Teya D.
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Salja

ker se ni javla na sestanek...pozabla baje

Vprašaj jo koga ima za norca user posted image Okej, vem da to ni primarno vprašanje, ampak na zavodu ne boš zgubil vseh ugodnosti državnih jasli (beri-davkoplačevalskih donacij), če boš enkrat ''''se pozabil javit na sestanek''''.


Tudi meni se je zgodilo, da se nisem javila, vendar iz zdravstvenih razlogov in sem letela v evidenco nevodenih oseb. Morala sem se pritožiti in sem na srečo rešila problem! Za samo enkrat!
Svašta...že kar po svoje delajo.



(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Potrdilo o brezposelnosti-plačilo vrtec-???
28.9.2010 11:51:56   
petea
Salja, znaš pa zakomplicirat zadevo!

Če se je pritožila, je itak ponovno v bazi iskalcev zaposlitve in dobi potrdilo brez problema.

Vlogi za vrtec priloži to potrdilo in dohodninsko odločbo partnerja. Upoštevali se bodo samo njegovi dohodki. Za določitev razreda bodo njegove dohodke delili na vse družinske člane (mož, žena, otroci). To je vse.
Če dobivajo denarno socialno pomoč, so pa oproščeni plačila vrtca.

ribica,
za uveljavljanje vzdrževanega člana ne rabiš skupnega naslova. V primeru dvoma hoče DURS dokazilo, da vsaj eno leto obstaja izvenzakonska skupnost oz. družina, v praksi pa je ta čas lahko tudi krajši.

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?