|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otrok v stiski
11.10.2010 16:11:06   
mamamajča
Kaj bi naredile?

Moja nečakinja ima že iz vrtca "težave" z enim fantkom- nekako je ne mara in ji že vsa leta nagaja.  Od ščipanja, tepeža, izživljanja v smislu potiskanje, metanje v pesek ipd...
Sestra se je takrat sicer obrnila na vzgojiteljico, kakšni točno so bili ukrepi, sicer ne vem, je pa zadeva nekako potihnila čez čas.
Zakaj mu je šla ravno ena sama punčka tako v nos, ne vem. Lahko, da se mu je kdaj uprla ali sta imela kak konflikt, ne vem.

Kakorkoli- zdaj je stara 7 in hodi v 2. razred. In že zna lepo pisati.
Nekaj dni nazaj je sestra našla listek "moje skrivnosti."
Piše, kako se je imela v šoli res lepo, potem je pa prišel ta fant in ji začel govoriti, da jo bo zadavil, da je postal grob do nje in je bila zelo žalostna.
Ter da se ga včasih boji, ker ji govori, da jo hoče zadaviti.

Mene je globoko pretreslo. Zdaj punca piše in slučajno se je ta listek z napisanim našel. Kaj pa leto, dve, prej? Ko še ni znala napisati?
Razmišljam, kaj če je bila v hudi stiski, pa ni upala govoriti o tem?
Še vedno nič ne pove, ne pokomentira. Samo povedala je, da v šoli učiteljicam tega ni omenjala.
Meni se tako smili, rada bi ji pomagala. Kako dolgo se že to vleče, pa ni nihče vedel?
Pa kaj narediti s tem fantom?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otrok v stiski
11.10.2010 16:44:26   
*miska.mcc*
user posted image
Jaz bi verjetno ta listek nesla pokazat mami od tega fantka IN razrednicarki za zacetek.
boga puncka


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otrok v stiski
11.10.2010 16:47:53   
blaža
Tudi jaz bi se prvo pogovorila z razredničarko.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otrok v stiski
11.10.2010 17:43:34   
rainbow
To vsekakor ni za spregledat.


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otrok v stiski
11.10.2010 20:08:17   
Anonimen
Ja. Ta listek vsekakor ni namenjen košu!
Upam, da se bo mama najprej pogovorila z deklico in kasneje z učiteljico ter fantovo mamo.




V mojem otroštvu so nekateri fantje na takšen način izkazovali svojo naklonjenost puncam. user posted image
Žal sem bila ena izmed njih. Prav nič prijetno. Ti odvzame del samozavesti, ki jo kot odraščajoči še prekleto potrebuješ!

(odgovor članu rainbow)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otrok v stiski
11.10.2010 20:10:32   
Anonimen
Upam, da se bo mama najprej pogovorila z deklico in kasneje z učiteljico ter fantovo mamo.


Pravzaprav upam, da je to že naredila in da se ne sprašuje, kaj narediti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otrok v stiski
12.10.2010 10:13:47   
kristinaj
najprej pogovor z razredničarko, da bi videla kako in kaj v šoli, potem s punco in na koncu še z mamo in fantom skupaj... pa punca bi tudi bila zraven..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otrok v stiski
12.10.2010 11:04:16   
zmajaz
Vsekakor je treba ukrepati in za začetek stopiti do razredničarke. Tudi jaz se spomnim iz 5. razreda enega fanta (sicer je bil iz paralelke, ne neposredno iz mojega razreda), ki ni mogel mimo mene, ne da bi me porinil, udaril, brcnil ... Potem sem en dan, ko me je med odmorom na hodniku spet udaril, prijokala do mame (ki je bila učiteljica na tej isti šoli), je stopila do njega in mu rekla, da ima da me pusti pri miru in da ne sliši več, da se me je dotaknil - od takrat naprej je bil mir za vedno.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otrok v stiski
12.10.2010 11:06:35   
oka
Najprej pogovor z razredničarko, da se jo opozori na situacijo in bo bolj pozorna. Moj sin je imel podobne težave. Sem opažala, da je postajal zaprt in žalosten. Ko se mi je končno zaupal, mi je pokazal pisanje sošolca na E-učilnici. Jaz sem zadevo sprintala in jo odnesla k razredničarki in sva se pogovorili. Ona je potem kontaktirala starše tega sošolca. Kaj in kako so se oni menili ne vem, ker me niso klicali zraven in mogoče je bilo prav tako. Se je pa učiteljica potem še v razredu pogovorila z učenci. Sta pa danes moj sin in tisti sošolec kar prijatelja, tako da mislim, da je učiteljica ravnala prav, da je zadevo uredila tako kot jo je.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otrok v stiski
12.10.2010 21:03:19   
pelin
Razmišljam, kaj če je bila v hudi stiski, pa ni upala govoriti o tem?
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča



Kako je bilo prej se bo zdaj težko ugotovilo...definitivno pa je zdaj deklica v stiski in kar je očitno, še vedno ne upa govoriti o tem. Ko je imela naša podobne težave, sem sicer to nekako izvlekla iz nje, pa še celo popoldne je potem pojokavala...bistvo pa je v tem, da nam je zabičala, da nikakor ne smemo jit v šolo in se o tem pogovarjati z učiteljico...da jo je strah...pa sram...pa da bo še vse slabše...No končno sva ji z možem dopovedala , da se je  o teh zadevah potrebno pogovoriti, ker očitno fant ne misli s tem prenehat...In sva šla. Učiteljici sva zadevo razložila in poudarila, da se naša boji, da bo še vse slabše in da ni želela, da midva prideva.  Na najino razočaranje  se ji je najprej vse zdelo bolj komično in je rekla, da so to pač prve ljubezni user posted image , vendar jo je kmalu minil smeh, ko je moj malo bolj resno nastopil...Učiteljica je zadevo korektno speljala, ( naše srake ni izpostavljala in je na splošno razložila pri pouku, da grobosti in podobne zadeve ne bo tolerirala...) ... bistveno pa  je to...naša je imela od takrat naprej mir...
Delali pa smo tudi precej na samozavesti, da se zna danes tudi sama zase postavit....no...mislim, da smo skoraj malo preveč delali na temuser posted image Ah..ja...

< Sporočilo je popravil pelin -- 12.10.2010 21:05:23 >

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otrok v stiski
13.10.2010 18:02:30   
RR raziskuje
Pozdravljeni!

Obrnite se na šolo po pomoč. Vprašajte za nasvet razredničarko, psihologinjo. V šoli imajo najbrž učitelja, ki vodi mediacije.

Srečno!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otrok v stiski
13.10.2010 18:47:09   
mamamajča
Hvala!
Sestra je dogovorjena za sestanek najprej s šolsko svetovalno delavko, potem bomo pa videli naprej.....

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?