|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moja prijateljica!
1.2.2011 10:39:45   
pridna_janja
Moja prijateljica najboljša je včeraj šla rodit in je rodila dvojčke in sta umrla :( kaj naj naredim meni je ful hudo grozno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kako jo naj pomagam 

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 10:43:23   
Aninchy
Joj, grozno.... sožaljeuser posted image user posted image user posted image

nisem se še s tem spopadala (in upam, da se mi tud ne bo treba!), ampak po moje bo najbolje, ko jo boš vidla, da si čist tiho in jo samo objameš.... po moje bosta kr neki časa v takem položaju obstali..... sicer ti pa ne znam svetovati in sploh si ne predstavljam, kako bi mi blo, to je res hudoo, hudoooouser posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 10:54:18   
mija75
groza, user posted image user posted image user posted image   si sploh ne predstavljam. Sama sem noseča z dvojčki in bom kmalu rodila in si niti pod razno ne predstavljam take izgube...čeprav me je bilo marsikdaj strah, da ne bi prekmalu rodila ali izgubila enega, ali....

Pomojem tudi najbolje samo, da ji stojiš ob strani, poslušaš, poskušaš nudit toplino, je pa težko biti pameten, če nisi bil sam na tem. Nikakor ne boš ostala hladna, ko jo boš videla in verjemi, da ji bo pomenilo sigurno že to veliko, da jo objameš, poveš da jo imaš rada in če te potrebuje, da se lahko obrne nate kadarkoli.

Tega resnično ne bi smel nihče doživeti!

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 10:56:41   
wewerička
pozdravljeni, pišem za isto prijateljico, res ne veva kako naj ji pomagava, kaj naj narediva, da bo vedela, da je tudi nama hudo, da trpiva z njo....vem da je njej veliko težje in boleče, toda ko vidiš tako nesrečno dejanje pri najboljšem prijatelju, se ti vse podre......

prosim vas, kakšenkoli nasvet, bi vam bili res hvaležni :(

(odgovor članu mija75)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 11:07:45   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: wewerička

pozdravljeni, pišem za isto prijateljico, res ne veva kako naj ji pomagava, kaj naj narediva, da bo vedela, da je tudi nama hudo, da trpiva z njo....vem da je njej veliko težje in boleče, toda ko vidiš tako nesrečno dejanje pri najboljšem prijatelju, se ti vse podre......

prosim vas, kakšenkoli nasvet, bi vam bili res hvaležni :(



midve moramo stan njej ob strani in pomagat grozno mi je ne morem nic mi je tako hudo


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu wewerička)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 11:11:06   
pridna_janja
ne vem niti če jo lahko obiščeva ker iz CE so jo v Lj peljali in nimam pojma zakaj jo niso direkt iz Sevnice peljali v LJ zakaj je morala se v CE noro res mi ni jasnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 11:19:11   
Anonimen
Moje sožalje.

Če ima ob sebi telefon, jo lahko pokličeš. Pustiš zvoniti 2-3x, če se bo oglasila, se bo, drugače ne. Ko je moja prijateljica doživela podobno izkušnjo, sem jo poklicala in potem sva se pol ure samo jokali v telefon. Ali pa je ona poklicala mene. Grozno, grozno, je krut ta svet včasih. Lahko ji pošlješ sms, da misliš nanjo, da si tam, če te rabi, naj te pokliče, pa čeprav sredi noči.

Obstaja društvo za starše, ki so izgubili otroka med nosečnostjo, porodom ali kmalu po njem, mislim, da se mu reče solzice, poglej po internetu. V V ZD Metelkova v Lj. ima ambulanto zdravnica, ki se ukvarja prav z izgubo, smrtjo bližnjih, otrok. Samo to so vse informacije, ki šele pridejo na vrsto čez nekaj dni, tednov.

Je pa tako, da tako izgubo traja leta, da jo daš vsaj v večini čez, da celo preboliš, pa si ne predstavljam. Traja, je hudo, izredno hudo, mogoče pride odzadaj šele čez čas. Stojta ji obstrani, vprašajta jo, kaj rabi, a rabi mir, pogovor,...

(odgovor članu pridna_janja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 11:41:34   
pridna_janja
sem jo klicala in jo tudi dobila tako da katastrofa res da so jo peljali iz Sevnice v CE in potem v LJ in se tam cakala mi ni jasno zakaj jo niso iz Sevnice direkt v LJ poslali halooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hudo je jutri se bova vidle tako da wewerica jutri gremo skupaj k njej 

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 11:59:42   
eva1
Iskreno sožalje tvoji prijateljiciuser posted image user posted image user posted image
Pojdita k njej, naj se izpove, naj se izjoče, karkoli stojta ji ob strani! Groza res, groza.. to da so jo iz Sevnice poslali v CE, mislim nimam besed..koliko paje bila noseča, če ne sprašujem preveč?

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 12:07:57   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Iskreno sožalje tvoji prijateljiciuser posted image user posted image user posted image
Pojdita k njej, naj se izpove, naj se izjoče, karkoli stojta ji ob strani! Groza res, groza.. to da so jo iz Sevnice poslali v CE, mislim nimam besed..koliko paje bila noseča, če ne sprašujem preveč?


6 mesece tam nikej


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 14:01:47   
vesna_b
ojoj, sožalje vajini prijateljici. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 14:15:03   
katra55
Žal mi je za tvojo prijateljico. user posted image

Lahko ti povem iz lastnih izkušenj, saj sem pred tremi meseci izgubila otročka.

Meni je najbolj pomagalo, da sem imela nekoga, ki me je poslušal.
Najbolj ji boš pomagala, s tem da jo boš poslušala, ponudi ji tudi, da te lahko kadarkoli pokliče če bo rabila nekoga za pogovor, tudi sredi noči, saj je takrat najtežje in jaz sem večkrat rabila nekoga za pogovor.

Če imata mžnost si v knjižnici izposodita knjigo Prazna zibka, strto srce in jo preberita, preden gresta na obisk.

Objemi jo še v mojem imenu, ker mi je res hudo, ker vem kako se počuti user posted image





(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 14:18:34   
katra55
Preberita tudi tale članek:

http://www.obzornikzdravstvenenege.si/Celoten_clanek.aspx?ID=59e626e8-e1e7-4ba5-892a-7c7f0dc68b7d



(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 14:19:45   
benika
Moja sestra je 2 leti nazaj rodila mrtva dvojčka, tako da vem, kako se počutita.

Kaj naj rečem? Dajta ji vedeti, da sta ji na voljo za pogovor, za tolažbo, nikakor pa ne silita vanjo. Če se bo želela pogovarjati jo poslušajta, če se ne bo, jo pustita pri miru.

Žal mi jeuser posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 14:20:31   
Tejči
Nič ne moreta naprej planirat kako se obnašati, kaj narediti... Sami trpita, zavedajta se, da obe skupaj trpita vsaj pol manj kot ona, bodita kar sta, predvsem bodita priajteljici v pravem smislu besede..besede in reakcije se potem kar same izvršijo. Ogromen objem za vse žalujočeuser posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 14:22:32   
katra55
.


< Sporočilo je popravil katra55 -- 1.2.2011 14:30:14 >

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 18:59:49   
J.L.
user posted image
sožalje vama in pa prijateljici.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: moja prijateljica!
1.2.2011 22:19:10   
ribica.
ljudje smo si različni in eni bi se radi o tem pogovarjali, enim je ljubše če jih pustiš pri miru. Ko sem bija jaz v tej koži, me je najbolj bolelo, da me je imel folk nekak na ignor, ker kao niso vedli kaj bi rekli. Saj itak ne pričakuješ da ti bodo ne vem kaj povedali. Zelo me je bolelo, ker je njihov molk zame pomenil, kot da moj otrok nikoli ni obstajal Pa ni res! moj otrok je obstajal, bil je živ, bil je moj, potem pa ga ni bilo več. A svet se ni ustavil, ignorantsko se je vrtel naprej, kot da se nič ni zgodilo. In najraje bi vsem povedala kaj se mi je pripetilo, samo da bi s tem potrdila obstoj mojega otroke, čeprav ga sedaj ni več. Tako zelo sem si želela, da bi še vedno bil, ljudje okrog mene pa so z molkom brisali še spomin nanj.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 8:52:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: moja prijateljica!
2.2.2011 10:47:43   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

ljudje smo si različni in eni bi se radi o tem pogovarjali, enim je ljubše če jih pustiš pri miru. Ko sem bija jaz v tej koži, me je najbolj bolelo, da me je imel folk nekak na ignor, ker kao niso vedli kaj bi rekli. Saj itak ne pričakuješ da ti bodo ne vem kaj povedali. Zelo me je bolelo, ker je njihov molk zame pomenil, kot da moj otrok nikoli ni obstajal Pa ni res! moj otrok je obstajal, bil je živ, bil je moj, potem pa ga ni bilo več. A svet se ni ustavil, ignorantsko se je vrtel naprej, kot da se nič ni zgodilo. In najraje bi vsem povedala kaj se mi je pripetilo, samo da bi s tem potrdila obstoj mojega otroke, čeprav ga sedaj ni več. Tako zelo sem si želela, da bi še vedno bil, ljudje okrog mene pa so z molkom brisali še spomin nanj.

Natanko tako se sedaj jaz počutim.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: moja prijateljica!
2.2.2011 11:26:19   
Kratka
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

ljudje smo si različni in eni bi se radi o tem pogovarjali, enim je ljubše če jih pustiš pri miru. Ko sem bija jaz v tej koži, me je najbolj bolelo, da me je imel folk nekak na ignor, ker kao niso vedli kaj bi rekli. Saj itak ne pričakuješ da ti bodo ne vem kaj povedali. Zelo me je bolelo, ker je njihov molk zame pomenil, kot da moj otrok nikoli ni obstajal Pa ni res! moj otrok je obstajal, bil je živ, bil je moj, potem pa ga ni bilo več. A svet se ni ustavil, ignorantsko se je vrtel naprej, kot da se nič ni zgodilo. In najraje bi vsem povedala kaj se mi je pripetilo, samo da bi s tem potrdila obstoj mojega otroke, čeprav ga sedaj ni več. Tako zelo sem si želela, da bi še vedno bil, ljudje okrog mene pa so z molkom brisali še spomin nanj.

Natanko tako se sedaj jaz počutim.



Ja, tako bi tudi jaz opisala svoja občutja takrat. Pustita ji, da govori o tem, veliko, če bo želela. Besed tolažbe itak ni. Samo objemita jo, rečta, da vama je žal in da sta žalostni skupaj z njo...vedita pa, da je to  zelo dolg proces, če bo imela potrebo govoriti o tem, ne bo govorila samo en mesec. Govorila bo celo žeivljenje, takrat jo poslušajta, jo kaj vprašajta, pojdita na grobek prižgati svečko...vedno se spomnita na obletnico smrti njunih dvojčkov in ji dajta vedeti, da tudi vidve nista pozabili in nikoli ne bosta...user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: moja prijateljica!
2.2.2011 12:00:40   
pridna_janja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image uglavnem meni je hudo tako ko njej mi ne gre iz glave sporocil ko sem ga dobila včeraj zjutraj 7.40 grozno tak sem bla vesela ko mi je rekla da je noseča in potem da bo imela dvojčke,slikice od ultrazvoka smo skos gledale,hoddle nakupovat stvari 

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: moja prijateljica!
2.2.2011 12:13:32   
wewerička
Zahvaljujem se vam vsem skupaj, da nama pomagate, svetujete in poveste stvari, ki jih medve ne moreva razumeti kaj šele tako globoko občutiti.

Rada bi izrazila sožalje vsem trpečim mamicam in očkom, in jim sporočila to: da ne glede na to, kaj si drugi mislijo, otroček je še zmer del vas, saj le tako da vi obujate spomin nanj, dete še živi. Da te kaj takega doleti, moraš ostati močen, trden, s tem pa svojo ljubezen poglobiš, saj le tisti, ki trpijo in vedo kakšna je bolečina, boste še vedno najboljši oče in mati svojemu otroku.....

žalujoča prijateljica....

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: moja prijateljica!
2.2.2011 12:19:34   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: wewerička

Zahvaljujem se vam vsem skupaj, da nama pomagate, svetujete in poveste stvari, ki jih medve ne moreva razumeti kaj šele tako globoko občutiti.

Rada bi izrazila sožalje vsem trpečim mamicam in očkom, in jim sporočila to: da ne glede na to, kaj si drugi mislijo, otroček je še zmer del vas, saj le tako da vi obujate spomin nanj, dete še živi. Da te kaj takega doleti, moraš ostati močen, trden, s tem pa svojo ljubezen poglobiš, saj le tisti, ki trpijo in vedo kakšna je bolečina, boste še vedno najboljši oče in mati svojemu otroku.....

žalujoča prijateljica....

lepo si napisala se pridružim


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu wewerička)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: moja prijateljica!
2.2.2011 16:29:59   
Kratka
IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja

IZVIRNO SPOROČILO: wewerička

Zahvaljujem se vam vsem skupaj, da nama pomagate, svetujete in poveste stvari, ki jih medve ne moreva razumeti kaj šele tako globoko občutiti.

Rada bi izrazila sožalje vsem trpečim mamicam in očkom, in jim sporočila to: da ne glede na to, kaj si drugi mislijo, otroček je še zmer del vas, saj le tako da vi obujate spomin nanj, dete še živi. Da te kaj takega doleti, moraš ostati močen, trden, s tem pa svojo ljubezen poglobiš, saj le tisti, ki trpijo in vedo kakšna je bolečina, boste še vedno najboljši oče in mati svojemu otroku.....

žalujoča prijateljica....

lepo si napisala se pridružim



Hvala! Veverička, zelo lepo si napisala! Ta vajina prijateljica je lahko zelo hvaležna za vaju dve. Da bi vas le več bilo tako razumevajočih in sočutnih prijateljev...user posted image

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?