|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj začeti z gosto hrano
28.1.2011 13:30:59   
Diva1
Hej.

Zanime me pri katerih mesecih ste začele uvajati gosto hrano ter z čim ste začele ter koliko obrokov na dan (na začetku)....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
28.1.2011 13:56:58   
Katrin
Po dopolnjenih 6 mesecih. Začeli smo z zelenjavo (korenje, bučke, koleraba, krompir...) kot opoldnanski obrok (kosilo).

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Diva1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
28.1.2011 14:00:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Diva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
28.1.2011 14:31:05   
nusi
namen sem imela po dopolnjenem 6 m (polno dojen), ker pa je tamali tako tiščal v moj krožnik, mi je patronažna svetovala naj ne bom tako toga okrog tega 6. meseca in naj poskusim in tudi sem, pri 5,5m. Zelenjave prvi teden (mogoče 2) ni maral, zato sem mu dajala sadje (jabolka, banane), nato je povsem normalno sprejel tudi zelenjavo. Najprej samo dopoldanski obrok, po cca 1,5  mesecu še kosilo, nato pa kar kmalu tudi večerjo. Sedaj mu je gh ljubša od dojenja, zato je najbolje, da se prilagajaš otroku, se pa kljub temu sama skušam držati navodil glede količine mleka, ki jo potebuje pri svojih 8 mesecih.

(odgovor članu Diva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
29.1.2011 9:37:48   
j.b.
Začela sem točno pri 4m z jabolkom, potem mlečna kašica milupa z dodanim mlekom (sem včasih dodala kšno žlico za bolš nasitnost h ostali zel. oz. sadju), korenje, cvetača, bučke, hruške, banane, brokoli, špinača, krompir, purana, brstični ohrovt, pri 6m gluten
Zdej pri 8m je vse.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
29.1.2011 12:47:13   
mini86
začela ko je bil star 6 mesecev in en teden..začela seveda z enim obrokom-kosilom in mu dala korenček

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
29.1.2011 14:41:47   
honey
Jaz sem pri prvem začela pri 4. mesecu s pripravljenimi kašicami od Hippa in od Alette. Dala sem mu najprej 1 obrok dnevno (kakšen teden, se mi zdi), potem pa sva počasi povečevala obroke. Pri 6 mesecih je jedel vse in komplet obroke - s tem, da je bil jutranji in večerni obrok mlečni.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
29.1.2011 20:04:59   
Anonimen
Pri 4ih mesecih - glutenski piškotek.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
29.1.2011 22:03:52   
honey
Ali naj ne bi gluten začeli uživati šele po 6. mesecu? Jaz sem zmeraj gledala, da so bile kašice do 6. meseca brez glutena. Tudi z navadnim mlekom (beri kravjim) sem začela šele po 6. mesecu, včeraj mi je pa ena mamica rekla, da je začela že pri 4-ih. Upam, da bo naš pil AM tja do 6. meseca, tako kot ga je starejši. Ne vem no, kakšne izkušnje imate pa ve?

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
29.1.2011 22:24:41   
Anonimen
Ne vem, ker sploh nisem vedela kaj je gluten, da se ga ne priporoča in BLA BLA BLA in me malo znervira vsa ta panika okrog tega glutena. Jaz sem mojemu dala za poskusit vse - nekaj prej, nekaj kasneje, ni pa še jedel jagod, oreščkov, svinjine. Delajte po občutku, opazujte otroka, njegove potrebe, kakšno je sploh zanimanje po hrani, pa glejte seveda, če bi se pojavila kaka reakcija po določeni hrani. To je to.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
30.1.2011 8:50:32   
divans1
Po 4,5 mesecih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
30.1.2011 20:01:40   
sonček88
Jaz sem začela pri približno 4 in pol, ker ni maral mleka.
Začela sem z sokom od korenjčka. Vso zelenjavo, na začetku, sem kuhala na sopari, da obdrži čim več vitaminov. Ko je probal, vso zelenjavo posamezno, sem pa skuhala mineštro(korenček,bučke,brokoli,špinača,ipd) in zmiksala. Spravila porcijsko v zmrzovalnik in sem imela za par tednov.
Zelenjavo se ponavadi ponudi pred sadjem, ker sadje je bolj sladko in je možno, da mu nebi bila všeč zelenjava:P
Naj se ti nič ne mudi, ne zato ker bi škodilo otroku, ampak če se dojite in mu je to dovolj, bodi vesela, ki z kuho imaš velikoo dela, pomivanja, čiščenja;)) Čim več provaj dojiti;) Je zastonj in zelo komot..da ne govorimo o zdravju;))
LP


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
1.2.2011 11:56:41   
Diva1
Mi smo nehali dojiti pri treh mesecih...dojila sem z nastavki, ker drugače ni šlo in je pojedla samo toliko, da se je malo potešila in nato spet jok čez pol ure, zato sem si začela pumpati ter dojajati sedaj si pumpam samo dvakrat na dan in napumpam za en obrok....zazdelo se mi je da bi začela z gosto hrano, ker nas ful gleda ko jeva in se slini, začela bi z enim obrokom-kosilom in sicer bi poizkusila z korenčkom.

(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
1.2.2011 13:16:12   
honey
Koliko je pa stara punčka? 3 mesece? No, saj pravim, jaz sem začela pri prvem kakšen dan pred 4. mesecem. Je pa tako, da takrat, ko sem bila jaz dojenček, smo pri 3. mesecih jedli menda že vse - pa tudi kravje mleko smo pili, saj takrat AM sploh ni bilo. Tako da mislim, da v teh časih res preveč kompliciramo vsi skupaj. Ampak, tak je pač trend user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Diva1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
1.2.2011 14:35:59   
deveta
Začela pri 4 mesecih, kljub temu da se je polno dojila. Začela sem srovim korenčkom (sok) in jabolkom, nato pa postopoma vedno bolj pestro. Na cel obrok sva prišli nekje okoli 5 meseca. Je pa res, da nisem bila zelo dosledna in je imela do 5,5 meseca, včasih tudi čez cel dan samo dojenje. Sploh če smo kam šli, ji nisem nič nosila sabo.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
1.2.2011 16:42:50   
Diva1
Stara je 4,5 mesece in danes je veselo jedla korenček tako kot da v življenju ne bi še nič jedla....

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
1.2.2011 19:12:30   
honey
Super, pridna punca!!!

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Diva1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
5.2.2011 19:03:22   
jaša2
jaz sem pri obeh začela pr i4m. pa ne z zelenjavo, kot je priporočljivo, ampak s sadjem. ko je po nekaj dneh tega uvajanja pogruntal " sistem žlička" in pojedel že cele pol jabolke, sem jabki dodala korenček...tolk da sem sadju dodala zelenjavo in se je tako navadil tud na zelenjavo.  pa banana+bučke, pire+jabolko...

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu Diva1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj začeti z gosto hrano
18.2.2011 12:42:46   
Diva1
Sedaj smo en teden za kosilo na zelenjavi (ob dveh) a je še prezgodaj, da bi ob enajstih in petih dala žitno kašico, ki se meša z mlekom? Naslednji teden nameravam dodat pri koslu še riž z zelenjavo in popoldanski obrok malo sadja?

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?