|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Konec dojenja?! :-)
12.8.2005 22:21:06   
HuAnita
Prinčipeski dojenje ne diši več... Kdo bi vedel, zakaj. Tudi po flaški ne pije ravno rada, sploh pa ne iz razno raznih skodelic:( Vleče le še ponoči ali zgodaj zjutraj, takrat pa bi mi dojki raztrgala... Čez dan me že vse boli, pa noče vlečt...
Se sama odstavlja ali je to le obdobje? Jaz bi jo še rada dojila, vsaj toliko, da začnem delati in bo ločitev lažje prenesla...:love:
Kaj menite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Konec dojenja?! :-)
12.8.2005 22:25:20   
snorlax
Hojla, ste že nazaj?

Midva se dojiva samo še zjutraj ali zvečer, pa še to parkrat potegne in zaspi.

Kaj češ, odraščajo...:((

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Konec dojenja?! :-)
12.8.2005 22:27:24   
HuAnita
Saj, samo potem me je strah, da ne dobi dovolj mleka na dan (vsaj pol litra...? a to dobi v tistih 30 sekindah?:zmeden2: :zmeden2: :zmeden2:
Smo nazaj. Super je bilo. Sploh pa vreme;) Deževalo kot za stavo...

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Konec dojenja?! :-)
12.8.2005 22:30:31   
snorlax
Skrbet mora mene, ko ne spije nič mleka in ne je nič mlečnega. Striktno odklanja vse mlečne izdelke in vse vrste mleka. Me zanima, kaj mi bo rekla zdravnica? Kako mu naj spravim pol litra mleka v rit? Z infuzijo?:zmeden:

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Konec dojenja?! :-)
12.8.2005 22:33:38   
Magi*
HuAnita, a tvoja prinčipesa zdaj je normalno? pri nas je še vedno cela drama tole "gosto" prehranjevanje. pri skoraj 8. mesecih bi bila rada tamala še skoz samo name priklopljena. pa tudi piti noče nič drugega kot mamino mleko.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Konec dojenja?! :-)
12.8.2005 22:39:27   
HuAnita
Magi*, je malo bolj norlano, ja, samo še vedno pol manj, kot pišejo tule na RR ali pa v knjigah...:zmeden2: :zmeden2: :zmeden2:

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Konec dojenja?! :-)
12.8.2005 22:44:10   
Magi*
jaz sem zdaj začela "kao" spuščati en obrok dojenja. seveda sem mislila, da bo bejba posledično tudi bolj lačna in ji bo bolj teknilo. noap. je raje lačna kakor, da bi jedla tapravo hrano. za eno žličko jo še prelisičim, potem je pa... imam pa srečo, da smo v teh nekaj mesecih pridelali kar nekaj zalog. no ja, saj bo. pol ji pa kar naenkrat joška ne bo več všeč:zmeden2:

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Konec dojenja?! :-)
12.8.2005 23:06:28   
Annny
Jaz sem začela spuščati obroke dojenja, ko je začela malo bolj jesti gosto hrano- dojenja ni prav nič pogrešala...potem se je dojila samo še zjutraj in zvečer- pri 9. mesecih se je sama odstavila.

Lp

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Konec dojenja?! :-)
13.8.2005 0:29:47   
frutka_
Moj mali se je tudi sam odvadil dojenja pri 10-ih mesecih. Ko je videl joško ga je kar streslo:)- in mu dvignilo.
No, priporočljiva količina mlečnega v tej starosti je 500-600ml na dan. Zdaj pa če računaš da spije eno flaško zvečer pa eno zjutraj je že to skoraj dovolj. Če poje še kakšen jogurt ali puding pa itak prek teče.

Moje dojenje se je končalo čisto neslavno in brezveze brez kakršne koli travme.
Ne vem pa če bi kaj dojenje vplivalo na lažjo ločitev od tebe kvečjemu dojenje ločitev oteži, ker imata mati in otrok še vedno to posebno vez, ki se spleta med dojenjem.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Konec dojenja?! :-)
13.8.2005 8:33:17   
PIAF
Midva sva prenehala z dojenjem pri desetih mesecih. Ni ga več zanimalo. sicer se je še pristavil, a zraven delal take akrobacije, da več ni bilo ničemur podobno. Ni imel več nič od dojenja oz. mleka, menim, d aje šlo le še za cartanje.
zato sem se tako odločila in ni bilo problema. navadili smo ga na flašo zjutraj in zvečer spije Mullerjevo kašo in se je tako navadil, da je to njegova "carta". Spije pa 260 ml kaše zjutraj in zvečer, tekom dneva pa najmanj še eno mlečno stvar.

Psihologi svetujejo dojenje do 10 meseca, naprej bi se otrok naj le še cartal. Tako je nam povedal tudi pediater.

Bolje pa je, da prenehaš z dojenjem preden začneš delat, kot pa ravno takrat. Saj vsakršna sprememba več ob že hudi spremembi, da otrok več 24 ur ne bo s teboj, je še bolj občutna za otroka. Zato v času, ko greš delat, ne uvajaj nobenih dodatnih sprememb, saj bo otroka še dodatno zbegalo in bodo reakcije hujše.

Vso srečo!
Piaf

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Konec dojenja?! :-)
13.8.2005 10:56:51   
BokiMB
Midva sva nehala z dojenjem pri 10,5 meseca. Jaz sem komaj čakala na to.
Otrok pač zraste. S tem se prekine še ena popkovina in je še za stopnjo bolj samostojen.
Ko se je moj mali nehal dojit, je začel po flaški pit enormne količine mleka (ampak kravjega, dokler sem mu dajala prilagojeno, ga ni maral).

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Konec dojenja?! :-)
13.8.2005 11:00:58   
Anonimen
Vedno odperem takšno temo, ker moj se pa preveč doji:zmeden:
Še kr 2-3 ali celo večkrat dnevno, zvečer, ponoči, zjutraj...in to tako intenzivno, da spije zelo malo mleka po flaški.
Mene skrbi, kako ga naj odvadim, dude ne mara od 6. meseca dalje.:zmeden2::zmeden2::zmeden2:
En obrok ponoči sva ukinila postopoma..trajalo je dva meseca, da se je navadil, da okoli 2. ure zjutraj ni dojenja.
Upam, da bom do božiča že ukinila to dnevno porabo zizike.:zmeden:

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Konec dojenja?! :-)
15.8.2005 21:23:39   
Anja167
PIAF, od kod pa tole?
"Psihologi svetujejo dojenje do 10 meseca, naprej bi se otrok naj le še cartal." :zmeden2:

HuAnita, mogoče preberi tole - samo da te ne bo še bolj zmedlo :zmeden:
http://www.kellymom.com/bf/weaning/babyselfwean.html

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Z dojenčkom na plažo - 10 genialnih trikov
Preverite te genialne trike, ki vam bodo počitnice z dojenčkom na morju pošteno olajšali in vam tako pomagali ustvariti ...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?