|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razpad zakona
14.8.2011 19:19:47   
fickofacko
Pozdravljeni!
Na vas se obračam, ker bi rada dobila kakšno mnenje, oziroma rada bi slišala, ali sploh delam prav.
Poročena sem 10 let in zadnjih 5 let moj zakon ni več tisto kar bi moral biti. Z možem ne najdeva več nič skupnega. Ni pogovorov, ni spolnosti, nikamor ne greva..... Vse sem poskusila, tudi to, da si poiščeva pomoč, vendar dokler to želi samo ena stran, je brez smisla.
Rada počnem marsikaj, vendar nimam od njega podpore, še huje, zelo rad me uči kaj naj delam, kako se naj obnašam.....s kom se lahko družim..... Naj povem, da sem zadnja 3 leta sama, brez prijateljic, ali kolegic, s katerimi bi malo poklepetala, kam šla......
Ker če nekaj storim po svoje, je vse narobe. Jaz tako ne morem več živeti, zato sem mu predlagala, da se ločiva. No, po tem se je zame začelo še težje obdobje. Mož se je spremenil. Začel je hoditi okrog mene, me objemati, govoriti besede, ki jih že 100 let nisem slišala, me hvalit...
Kar naenkrat si je močno želel spolnosti, nežnosti,......vse tisto po čem sem leta hrepenela. Mene pa to odbijauser posted image Tega enostavno ne prenesem. Čisto sem otopela, čutim samo odpor. Poskusila sem sexati, vendar ne čutim nič, edino kar čutim je to, da sem po sexu še bolj nesrečna, jezna sama nase......
Dvomim, da lahko kar naenkrat popravi tisto kar je bilo med nama narobe. Jaz ne morem. Če bi ga imela rada, bi se še naprej trudila, tako pa ne morem več.
Tako mi je hudo, da ne morem spat, postala sem razvalina. Nič več me ne veselijo stvari, ki so me prej zelo veselile. Po domače povedano, nisem več jaz.
Ko mu omenim, da bom zaživela sama mi začne govorit, da ne bom zmogla, da se bom težko preživljala, da ne mislim prav, da me ima najrajši na svetu.....Nabija mi slabo vest.
Naj povem, da nimava skupnih otrok.
Prosim, dajte mi kakšen nasvet, mnenje....hvala.

_____________________________

Če tvoj otrok slabo pleše, mu reci: »Slabo plešeš«, ne pa: »Pleši, ljubi, kakor je tebi všeč«.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 19:38:08   
arabela*
Edino kar lahko tukaj razberem je, da ga ti več ne ljubiš in da si še an silo z njim. On je sedaj postavljen pred dejstvo in je videl, kaj lahko izgubi, zato se trudi. Verjela ali ne, nekateri ljudje rabijo kak tak ruker, da jih zbudi. nekako se mi zdi, da te on ljubi ampak če so tvoja čustva mrtva nima smislauser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu fickofacko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 19:39:40   
fickofacko
Hvala Saraya.

_____________________________

Če tvoj otrok slabo pleše, mu reci: »Slabo plešeš«, ne pa: »Pleši, ljubi, kakor je tebi všeč«.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 21:12:49   
mateyka
fickofacko, če ne moreš, se ni treba silit. brez slabe vesti, res. če bi še kaj čutila, bi ti rekla drugače. tako pa - get a life. your life. mogoče ti bo težko, tega noben ne zanika, samo imeti izpolnjeno dušo in srce - tega denar in preskrbljenost ne daje in te ne osreči, ni res? torej rabiš nekaj več.

in še nekaj - najdi si prijateljice! pokliči stare in spoznaj nove, delaj na tem. resno ti priporočam. težko je imeti svoj vidik situacije v kateri si, na reali, če se edino meniš s svojim možem, kateri te ne razume in ne izpolnjuje. celo sumim da večinoma gleda na svoj ego in ne kaj je dobro zate. ker če bi, bi ga resno skrbelo za tvojo srečo in duševno izpolnjenost, da si kot ženska in žena srečna.

(odgovor članu fickofacko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 21:14:37   
fickofacko
Mateyka, zdaj sem se pa razjokala. Se mi zdi, da sem to potrebovala. Hvala ti.

_____________________________

Če tvoj otrok slabo pleše, mu reci: »Slabo plešeš«, ne pa: »Pleši, ljubi, kakor je tebi všeč«.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 21:22:38   
betty.ford
Če tvoj otrok slabo pleše, mu reci: »Slabo plešeš«, ne pa: »Pleši, ljubi, kakor je tebi všeč«.

(odgovor članu fickofacko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 21:26:49   
mateyka
če bi lepše ravnal s tabo.. meni se zdi prepoved prijateljev zloraba. in mislim, da te je emocionalno izcuzal. da zdaj ne moreš več nič dati, ker ni nič več ostalo. zaupati pa tudi ne. manipuliral je toliko skozi leta, da ti je uničil vero v vaju kot simbiozni skupnosti. vsaj berem te tako.

vso srečo ti želim in vem da boš zmogla speljat karkoli - se mi zdi da si v srcu že spakirana in na svojem user posted image user posted image

(odgovor članu fickofacko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 21:29:30   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford
Če tvoj otrok slabo pleše, mu reci: »Slabo plešeš«, ne pa: »Pleši, ljubi, kakor je tebi všeč«.



eh, betty no - na kaj to leti? kdo zdaj slabo pleše, fickofacko ali mož? user posted image

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 21:30:54   
fickofacko
Hvala za lepe želje.user posted image

_____________________________

Če tvoj otrok slabo pleše, mu reci: »Slabo plešeš«, ne pa: »Pleši, ljubi, kakor je tebi všeč«.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 21:47:46   
betty.ford
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford
Če tvoj otrok slabo pleše, mu reci: »Slabo plešeš«, ne pa: »Pleši, ljubi, kakor je tebi všeč«.



eh, betty no - na kaj to leti? kdo zdaj slabo pleše, fickofacko ali mož? user posted image


tega pa ne vem, le hotela sem poudariti odgovor, ki ga ima fickofacko že v sebi.
fickofacko že ve, kaj narediti, le pogum je potreben.

jo razumem, ker sem ena tistih, ki težko izreče slabo plešeš.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razpad zakona
14.8.2011 21:48:36   
betty.ford
fickofacko user posted image

danes se malce zazri v nebo in glej utrinke (saj so danes tudi, ne?)

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razpad zakona
17.8.2011 11:20:02   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: fickofacko

......vse tisto po čem sem leta hrepenela. Mene pa to odbijauser posted image


Nič več me ne veselijo stvari, ki so me prej zelo veselile. Po domače povedano, nisem več jaz.


Moje mnenje - zgoraj sta dva ključna pasusa! Odgovor na prvi bi bil "najbolj se ustrašimo sanj, ki se začnejo uresničevati". Kot izhodišče za odgovor na drugi bi že zadostovalo vprašanje "kdo pa sem jaz?".

Da te odbija nekaj po čemer si hrepenela v trenutku, ko se isto začne uresničevat je dovolj tehten razlog, da o tem posumiš. Nedvomno ti to počneš tako, da razlog naenkratnega odklonilnega odnosa pripišeš partnerju, njegovo zatiranje je vzrok tvoji otopelosti, tvoji ohlajenosti, tvoji naenkratni brezbrižnosti, še več, odklonilni drži do stvari, ki naj bi jih domnevno ljubila. In sedaj, ko je partner dokončno popustil zavore oz. si ti delno snela okove, ko ti je končno prisluhnil, ko si se s temi stvarmi po katerih si hrepenela, znašla iz oči v oči, sedaj ko bi jih lahko dokončno zaužila s polno žlico od njih bežiš ko vrag od križa. Izvoli maco, hočeš leteti, skoči s prepada...!!! Radi guza ko meduza, ha???


Ko mu omenim, da bom zaživela sama mi začne govorit, da ne bom zmogla, da se bom težko preživljala, da ne mislim prav, da me ima najrajši na svetu.....Nabija mi slabo vest.


V kar si ti nezavedno prepričana, v kar resnično verjameš, pa čeprav ti to vero občasno zamegli iluzija, ki živi v kančku upanja, potrdijo njegove glasne besede. Ni slaba vest tista, ki ti jo ON nabije, ampak, ki se v tebi porodi. Vest je ponotranjena prepoved, notranji policaj, tvoj strogi vendar bojda zelo ljubeči angel varuh, ki vzkipi ko del tebe izkaže "državljansko nepokorščino", ki si želi utrgati z verige, zapustiti kletko, poleteti kot ptica... Če bi bila resnično zrela za to, bi tvoja volja bila neomajna, bi lahko milijon takšnih lepotcev kot je tvoj v en glas vpilo, pa bi edini učinek, ki bi ga bili deležni bil samo blagi odmev njihovega krika.

Dosti "poetike", vračamo se v kruto realnost... Osnova tvojega problema ni nobeden drugi kot TI SAMA. Problem "nisem več jaz" ni nikogaršen drugi temveč tvoj osebni in osnovno vprašanje je - ALI SEM SPOSOBNA ŽIVETI SAMA? To je, ali sem sposobna sprejeti sebe takšno kot sem oziroma nisem ali sem dovolj hrabra in pogumna, da znam sprejeti tudi svojo lastno strahopetnost ali lahko zaživim sama s seboj tako, da si priznam, da brez drugega ne morem, ali so vsi ti poljubčki, objemčki, seksčki, vse te stvari po katerih sem tako dolgo hrepenela pravzaprav samo eno navadno sranje, ki so mašila za kruto realnost, ki nenazadnje sploh ni tako kruta, da bi se jo moralo utapljati v romantiki, temveč bi ravno to romantiko bilo potrebno umakniti, pravzaprav bi bilo potrebno ravno realnost osvoboditi te perverzne, zadušljive, jebene romantike!!! Ker če to ni res, zakaj neki sem se tako pretirano dolgo držala tega navidez racionalnega, krutega, pretirano strogega, preračunljivega de`ca??? In ker če to ni res, zakaj potem zdaj, ko imam možnost, ko imam na razpolago, ko več navidez nobeden ne stoji med menoj in mojo srečo, enostavno ne morem v miru in s popolnim užitkom zaužiti, kar mi je dano???

Svoboda... Svoboda zna bit od najstrašnejših okov težja... Oziroma, bo že držalo, da so verige v primerjavi s svobodo težke kot sveta zemlja po kateri hodimo, vendar smo jih v primerjavi z njo vajeni nosit.







< Sporočilo je popravil Bakfark -- 17.8.2011 11:24:06 >

(odgovor članu fickofacko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razpad zakona
17.8.2011 14:30:45   
BarbaraO
Tudi jaz menim, da je morda čas, da zadihaš na novo. Ker nimata (skupnih) otrok, morda toliko lažje. Vem tudi, kako se zna mnenje (nekoč) ljubljenega zasidrati v podzavest, da spodkoplje še tako močan ego. Negotovi moški želijo največkrat pretrgati niti prijateljstev svojih partnerk, da le-ta ne dobi slučajno kakšne 'vzpodbude' od zunaj - na ta način jih najlažje držijo v svojem krogu razmišljanja in prepričanju v njegov prav. Počasi se ti zdi, da je prav edino tako, kot misli on. Saj me vendar ljubi, tako kot jaz njega, in mi želi le dobro!
Vsekakor, če si dobro razmislila in se ti zdi, da bi rada spet počela stvari, ki si jih včasih, se smejala na vsa usta, brez da bi ti kdo to očital, in se pogovarjala s komerkoli brez slabe vesti, je čas, da zaživiš po svoje. Življenje je prekratko, da bi se tako podrejala nekomu. Tudi on te očitno nima rad, saj si želi, da bi bila čisto drugačna. Torej, ti nisi tista prava. Dajta si priložnost, da oba - vsak po svoje - uživata življenje. Lažje napisati kot narediti, ampak, če tako ne gre več naprej, je treba nekaj spremeniti. Vsekakor se pa ne morem bolj strinjati z mateyko glede prijateljev/-ic - obvezno delaj na tem, da si jih najdeš. Eno, dve, tri... Za žure, za šport, za hribe, karkoli.
Vso srečo in ne odlašaj predolgo z odločitvijo! Pa seveda se nam čez čas javi, kje si pristala...

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu fickofacko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razpad zakona
17.8.2011 15:13:19   
Poka
Uh... jaz msilim, da ti manjka samozavesti, da se nisi že prej temu uprla. Tudi njemu, ker ti je postavljal take omejitve. Tudi moj mi jih je na začetku, ampak sem si hitro prišla gor, da je v resnici poln enih kompleksov, ker pa poznam ozadje, pa tudi vem zakaj. In ker vem zakaj, sem se temu početju uprla in sem mu razložila stvari in je zdaj vedno bolje. Ene stvari še niso, pa mogoče ene nikoli ne bodo, ampak ga cenim zaradi drugih stvari, pa mislim, da tudi on mene. Pravzaprav sem ena redkih žensk, poleg njegove sestre, katere mnenje nekaj šteje in ga tudi upošteva. Te stvari, ko te kar naenkrat mine zaljubljenost poznam, ampak še iz najstniških let, kar po mojem niti ni bila prava zaljubljenost... Mogoče tudi pri tebi ni bila, ampak imaš še en cilj pred seboj - naučit se delat za svoje cilje, da boš sploh lahko živela samostojno (sej to je pa druga umetnost v teh časih...). Ko boš to dosegla, ko boš dejansko samozadostna, boš itak našla partnerja, ki ne bo upal pisnt.

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razpad zakona
17.8.2011 19:10:49   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Dosti "poetike", vračamo se v kruto realnost... Osnova tvojega problema ni nobeden drugi kot TI SAMA. Problem "nisem več jaz" ni nikogaršen drugi temveč tvoj osebni in osnovno vprašanje je - ALI SEM SPOSOBNA ŽIVETI SAMA?


Lepo spisano. In pametno - IMO.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?