|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 18:15:40   
Sugy
Kaj pravte? Vsepovsod tolk poudarjajo, da je treba vsakič vse sterilizirat (flaška, cucelj, duda, prsna črpalka,..), ampak čemu taka panika... Sej jest si tud prsta al pa bradavice ne steriliziram, k mu/jo ga dam v usta!?

Ne vem no, se strinjam, da občasno steriliziraš, pa skrbiš, da opereš recimo pod vročo vodo, pa tko, sam skoz to steriliziranje??

No, to je samo moje mišljenje, sem le začetnica pri teh stvareh. Kako ve to delate in kaj mislite o tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 18:19:29   
Primoza
Je pomembna.

(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 18:20:49   
Jessy
Če mene vprašaš, je to pretiravanje!
Jaz sem sterilizirala vse pred prvo uporabo, drgač sem pa prala z lugom in toplo vodo, na vsake tri ali štiri dni sem pa prekuhala v sopari. To sem delala samo prvi mesec, zdaj pa steriliziram le občasno, ko se spomnim, kar pa je kake 3x v mesecu. Počasi bom pa tudi to ukinila, ker bomo dopolnili 3 mesece in se mi zdi, da je zdaj pa že tako velika, da še tolikokrat ne bo več potrebno.

Ti povem še kaj je patronažna rekla moji sestri, ko sta prav vsakič sterilizirala stekleničke... Je rekla, da naj tega nikar ne počneta, ker si tako otrok lahko "pridobi" le kup alergij. Naj prekuhavata enkrat na teden, drgač pa s toplo vodo in lugom oprat.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 18:27:49   
jagoda
Nikoli nisem nič sterilizirala. Je pa res, da sem dojila. Pred prvo uporabo sem stekleničke, cuclje in dude prekuhala, pol pa enih 2x na mesec, ko sem se spomnila. Sicer pa jih perem v pomivalnem stroju...

(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 18:41:30   
Primoza
Glede na to, da je mleko hranivo in plastika odlično gojišče za bakterije je zelo pomembno vaj v prvih šestih mesecih pri hranjenju z umetnim mlekom posodje sterilizirati. To pomeni vsaj na začetku rigorozno 10 minut v vreli vodi, nato pa lahko tudi samo s dnevnim, večkratnim prežvkljanjem posode z vrelo vodo.

Ker dojenčki še nimajo dobro razvitega imunskega sistema jih lahko kakšna bakterija tudi dobesedno poje, kot kakega starčka v bolnici. Seveda je odvisno malo tudi od špotrtne sreče, katero vrsto bakterij uspete nagojiti na slabo razkuženi posodi.

Tudi same ne boste preveč uspešne, če se boste poskušale "prekužiti" s kakšno salmonelo.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 19:00:56   
mala maja
jaz mam prakso tako kot Jagoda.
Pri vseh treh sem jo prvič prekuhala ornk, pol pa samo vaske tolk časa ko sem se spomnila(2-3 krat na mesec)

Sem pa jih vedno oprala s praškom za posodo in vročo vodo po vsaki uporabi.
Če pa smo bili na vikendu kjer nimamo vode(samo kapnico) sem jo vedno umila s kupljeno vodo.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 19:03:21   
Anonimen
Jaz bi rekla na vse to skupaj le: BLA BLA BLAuser posted image

Mi vse prekuhamo , ko imamo novo stvar, potem pa recimo 1x na mesec.
Kaj ko bomo tak vlki, ko bo tak vse v usta nosouser posted image user posted image , pa neboš nič za to mogla.user posted image

Lp, nina

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 19:52:45   
mika
Ja sugy steriliziranje je izredno pomembno za proizvajalce sterilizatorjev., Saj vsi vemo zakaj.

Jaz sem dude in flaške prekuhala po navodilih in to samo prvič, Zdaj pa flaško operem ali splahnem.

lp, Mika

(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 20:01:16   
Marogica
Nisem prekuhavala/sterilizirala niti enkrat pri ta drugem otroku. Vsakič po uporabi sem z vročo vodo in Prilom oprala, pa 1x na teden v pomivalnem stroju oprala, vendar vedno splahnila, ker so ti pralni praški zelo agresivni.
Pri prvem se prekuhala nekajkrat, to pa je bilo tudi vse.
Že samo razmišljanje, da nekaj prekuhaš, pa vzameš ven s kakršnokoli stvarjo, ki ni sterilna, je bila cela sterilizacija zaman. Primeš dudo z roko, ki najbrž ni sterilna, da jo daš na stekleničko, se zopet vprašam, zakaj potem sterilizirati.
tudi tvoje vprašanje o joški je umestno, kajti moje bradavice tudi niso bile sterilne, pa čeprav sem jih vedno pred obrokom umila.
Mogoče še to-moja otroka sta zdrava in zadovoljna. Delno najbrž tudi za to, ker pač ne kompliciramo in jih ne zavijamo v vato.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 20:27:25   
Pajaca
Men je to pretiravanje. Moja je bila cel čas na flaši, pa sem prekuhala le nove stvari, pol pa mogoče še parkrat. Sem pa ornk s vročo vodo oprala pa je blo. Pa nikol problemov.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 20:32:34   
Anonimen
Zelo pomembna.
Sem že hotela napisati zakaj pa je že Primož.

Pred nekaj meseci je dojenček umrl zaradi zastrupitve z bakterijami, ki jih je dobil s hrano. V nekaj urah!
S temi stvarmi se ni za hecat. Mojemu, tvojemu in njenemu lahko ne bo nič, na vsakih 1000 otrok pa se bo lahko kateri zastrupil. Kaj, če bo vaš? Bi si oprostile tako malomarnost?

Sicer pa - vsak po svoje.
Mene to, da sem po uporabi oprala stekleničko in jo dala v sterilizator in pritisnila na gumb, ni stalo prav veliko truda! Sterilizirali pa smo skoraj do 6. meseca. Pa tudi voda, ki sem jo uporabljala, je bila vedno prej prevreta.

(odgovor članu Sugy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 20:45:58   
viv_
Pred prvo uporabo sem vse prekuhala - flaške in dude. Pri flaškah še mal preveč in so mi potem puščale (nikoli ne prekuhavaj tistega obroča z navojem).

Flaše sem potem samo pomivala z vročo vodo.

Dude sem pa občasno namočila v tisto Chicco sterilizacijsko razstopino - za boljši občutek.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
20.10.2005 22:04:45   
frutka_
Ups...jaz sem prekuhala samo prvič in morda še tu pa tam. Redneje sem prekuhavala dude. Sicer sem pa dolgo dojila in niti ni bilo potrebno da prekuhavam kaj.
Sicer pa sem bolj na izi s temi stvarmi, niti ne poskušam pretiravati...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
5.8.2011 15:21:19   
lojtra1
Živjo punce

Danes sem kupila prvo dudo, ker bomo kmalu dobili dojenčka, zdaj me pa zanima, kako izvajate to sterilizacijo.

A to pomeni da v lonec naliješ vodo, počakaš da zavre in potopiš v to vodo dudo - za koliko časa?
Kaj pa je potem s tem plastičnim držalom (tem zunanjim delom dude) in temi slikcami na dudi? Ali prekuhavanje kaj vpliva na njih?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
5.8.2011 16:18:52   
marjetka1975
Jaz imam sterilizator, pa fliknem notr pa je. Ko sem bila pa na dopustu, da nisem vsega vlačila s seboj, sem vzela velik pisker, nalila notr vodo, notr fliknila flaše, dude, počakala da je zavrelo in pol pustila vret 4-5 min.

lp

(odgovor članu lojtra1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
5.8.2011 17:28:28   
Taddy78
Nikoli nisem bila nek norc na čistočo, tudi pri malem nikoli nisem komplicirala, ampak kar se pa tiče steriliziranja flašk in dude, tu pa sem se držala načela več je bolje. Ne vem sicer kako dolgo sem to delala, ampak flaške sem potopila v tekočino za steril. po vsakem obroku. Seveda ni pametno pretiravati, ampak zame je pretiravanje to, da 2 meseca noben ne sme priti na obisk, da morajo vsi ki pridejo na obisk biti sterilni, da mora biti vse, česar se otrok dotakne sterilno, da se dojenček umiva 2x na dan (no poleti je malo drugače), da se mu roke brišejo po vsakem obroku, po vsakem igranju (seveda, ko so že malo večji), pa še bi lahko naštevala.

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
6.8.2011 11:25:23   
mayci
Lojtra1,  dudo se prekuha tako, da jo daš v lonček že takoj, ko natočiš vodo, potem pa pustiš da zavre in vre nekaj minutk (do 5). Na dudo to nič ne vpliva, ker je narejena iz takega materiala, da se jo lahko na ta način čisti. Sličice ostanejo nedotaknjene. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
6.8.2011 17:28:03   
Taddy78
Jaz sem po prekuhavanju vedno imela vse belo.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
6.8.2011 18:17:13   
lojtra1
Hvala punce, jaz sem tudi mnenja da je dobro da jo vsaj na začetku prekuhaš, kasneje jo pa pomoje nebom prav pogosto.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
6.8.2011 18:30:52   
tamina
Vsak po svoje... Jaz sem prekuhala pred prvo uporabo, potem pa 2-3 na mesec... Malo je tudi od sreče/nesreče odvisno, če se bo tvoj otrok okužil z ne vem kakšno bakterijo- saj so POVSOD (igračke, vozički, zrak, obleke in t.d.)!!! Mene vsa ta pretirana sterilizacija na začetku ob pamet spravljala (saj moje bradavice so se dotikale "nestereliziranih modrčkov" :) in sem se odločila, da bom veliko bolj mirna, če ne bom komplicirala in v negativno smer razmišljala. Moje načelo- osnovna higijena pa to je to... Če je to malomarnost pa ne vem... Je pa res, da pri totalnih novorojenčkih mogoče le fajn malo bolj pazit, po enem mesecu pa jaz nisem več komplicirala..

(odgovor članu lojtra1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
6.8.2011 21:04:11   
Teyla
Jaz prekuhavam dude in stvari od črpalke po uporabi (je dojena, črpalka pa ni pogosto v uporabi). Prvi mesec sem dude prekuhala, če so padle na tla (nisem bila namreč ravno vešča čiščenja tisti čas user posted image ), zdaj pa to počnem le občasno -1-2x na teden, ker jih ima itak več in jih menjam. user posted image

(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
7.8.2011 22:19:30   
sesil
jaz sicer dojim, nisem pa niti ene stvari sterilitirala, ne dude, ne flaške za čaj, nič, nič...
tamali prav nič ne fali.

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
18.8.2011 16:00:57   
lojtra1
Danes sem prekuhala dudo po postopku ki ga je opisala mayci, vendar me malo moti, ker je kar nekaj vode prišlo tudi v dudo-ali je to normalno? Ko sem jo potem nekaj časa tresla je šla sicer ven, ampak vseeno me zanima ali se to vam tudi dogaja.

Zanima pa me tudi v kaj potem daste te dude, ali imate kakšne posebne škatlice?

(odgovor članu sesil)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
18.8.2011 16:06:00   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda

Nikoli nisem nič sterilizirala. Je pa res, da sem dojila. Pred prvo uporabo sem stekleničke, cuclje in dude prekuhala, pol pa enih 2x na mesec, ko sem se spomnila. Sicer pa jih perem v pomivalnem stroju...


se podpišem,... samo da sva bila mi2 na adaptiranem mleku.

(odgovor članu jagoda)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kolk je ta sterilizacija pomembna?
18.8.2011 21:46:10   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: lojtra1

Danes sem prekuhala dudo po postopku ki ga je opisala mayci, vendar me malo moti, ker je kar nekaj vode prišlo tudi v dudo-ali je to normalno? Ko sem jo potem nekaj časa tresla je šla sicer ven, ampak vseeno me zanima ali se to vam tudi dogaja.

Zanima pa me tudi v kaj potem daste te dude, ali imate kakšne posebne škatlice?


Voda v cuclju je čist normalno. Samo stistni cucelj s čistimi rokami ali papirnato brisačo, da gre voda ven. Drugače imamo mi MAM dude in pridejo v taki škatlici, itak pa uporabljam še tisti prenašalec dud, ki je ovalne oblike in ga najdeš povsod. user posted image

(odgovor članu lojtra1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Oddaja Dobro jutro
MC09

Ali gledaš oddao Dobro jutro?

Vsako jutro (10%)

Včasih (37%)

Nikoli (36%)

Ne poznam te oddaje (12%)

Ne gledam več (4%)


Število vseh glasov: 200

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!