|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje ob luči
25.6.2011 23:45:38   
Andeja
Zanima me, če ima kdo kakšno idejo, kako odvaditi otroka spati ob prižgani luči. Hči (4 leta) in sin (1 leto) že nekaj časa spita v isti sobi. Hči želi spati v temi, sin pa ne. Na srečo hodita različno spat. Najprej hči, ki zaspi v temi, nato še sin, ki zaspi samo pri prižgani luči, če ne je jok (na srečo imamo stikalo za uravnavanje svetlobe, tako da je bolj medla). Nekaj časa je uspevalo, da sem luč čez kako uro ugasnila in je bilo v redu, zdaj pa se je začelo dogajati, da se sin zbudi takoj, ko luč ugasnim. Tako da je zdaj celo noč luč prižgana. Predlogi, kako ga odvaditi? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spanje ob luči
25.6.2011 23:52:48   
julijka11
mogoče jo prehitro ugasneš...moja tudi zaspi pri lučki, jo pa ugasnem takoj, ko trdno zaspi; na začetku smo jo še vmes tudi prižgali, ker se je zbujala čez noč, zdaj pri 3 in pol pa spi do jutra in se ne zavzame, da ni lučke

kupi mu mogoče kakšno majhno lučko, ki za hčer ne bo tako moteča, ali pa nalepke, ki svetijo v temi..drugače pa razumevanje in potrpljenje

(odgovor članu Andeja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spanje ob luči
26.6.2011 1:35:02   
mateyka
ma kupi uno zadevo - lučko, ki jo vtakneš v štekar in se sveti (še v Mullerju jo majo za 2-3 evre). je kar močna lučka v bistvu..

ali pa kaj podobnega:
http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_6826_co577241_nocna_lucka_beetled
http://www.lovecnacene.si/lucke-sun-jar-solarna-nocna-lucka-roza/m/1696705/

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.6.2011 1:38:13 >

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spanje ob luči
26.6.2011 1:37:47   
mateyka
ups

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.6.2011 1:38:26 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spanje ob luči
27.6.2011 9:37:43   
ksenija12
Ja, jaz se tudi včasih hecam, da sta kot piščanca, ki ponoči rasteta po lučjo:) No, to se zgodi takrat, ko zaspim in jima jo pozabim ugasnit..Drugače jo ugasnem po kakšni uri. Sem pa zdaj našla rešitev - ker je daljši dan, ne spustim rolet do konca in v bistvu lučka sploh nima efekta..Kaj pa če poskusiš izkoristit poletno svetlobo?

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spanje ob luči
27.6.2011 10:08:32   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12
Kaj pa če poskusiš izkoristit poletno svetlobo?


seveda, zakaj ne. lahko ju tudi pelješ na sever k moji tašči kjer trenutno teme sploh ni (imajo polnočno sonce) in ne boš mela tega problemauser posted image

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
27.6.2011 11:54:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spanje ob luči
29.6.2011 21:09:16   
Andeja
Hvala za odgovore. Ja, sem tudi jaz razmišljala o lučki, ki naj ne bi bila tako moteča za starejšo in seveda počakat še kako leto in ga potem morda preko zgodbice in pogovora pripraviti do tega, da bo začel spati v temi.

mogoče jo prehitro ugasneš... Julijka, sem sprobala različne termine, pa nekaj mesecev nazaj je še uspevalo, zdaj pa se takoj zbudi, ko ugasnem, pa sem sprobala že različne termine. user posted image

Kaj pa če poskusiš izkoristit poletno svetlobo? Ja Ksenija12 tudi na to sem že pomislila, samo potem se pa bojim, da se ne bi slučajno kateri od njiju že ob 5h zbudil. user posted image Mogoče pa vsaj poskusimo.

seveda, zakaj ne. lahko ju tudi pelješ na sever k moji tašči kjer trenutno teme sploh ni (imajo polnočno sonce) in ne boš mela tega problema Mateyka, ampak naš problem še vedno ne bo rešen, ampak samo odložen za nekaj časa. user posted image

Jaz sem kupila solarno lučko v Ikei, ki se čez dan napolni, zvečer jo prižgem in se čez kakšno dobro uro sprazni. Do takrat pa upam, da že tudi zaspi... MILEENA, dobra ideja. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spanje ob luči
4.7.2011 23:27:48   
varuška_mb
vrata pusti odprta in na hodniku prižgi luč... vsak večer vrata bolj pripri... še preden boš vedela, bo sin spal v zaprti sobi, z ugasnjeno lučjo :)

(odgovor članu Andeja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spanje ob luči
4.7.2011 23:32:32   
arabela*
pri nas je tako, da najprej gre v sobo tavečja, ki obvezno mora zaspalti pri prižgani luči. Pustim tako dolgo, dokler res ne zaspi. Tamali pa je vseeno, če je luč ali tema. No in ko zaspi, vgasnem luč v sobi in prižgem na hodniku, kjer gori celo noč. Če ni te luči na hodniku, takoj pride k meni.user posted image

< Sporočilo je popravil Saraya -- 4.7.2011 23:33:15 >


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu varuška_mb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spanje ob luči
4.7.2011 23:34:21   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Andeja


Jaz sem kupila solarno lučko v Ikei, ki se čez dan napolni, zvečer jo prižgem in se čez kakšno dobro uro sprazni. Do takrat pa upam, da že tudi zaspi... MILEENA, dobra ideja. user posted image




fajn ideja...kje kak link?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Andeja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spanje ob luči
5.7.2011 8:01:35   
mateyka
maš jo tudi pri nas - sem že zgoraj dala link:
http://www.soncnatrgovina.com/artikel/4873/sun-jar-solarna-nocna-lucka-roza

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spanje ob luči
5.7.2011 10:13:09   
Doll
Mi imamo solno lučko in je v spalanici ponoči vedno prižgana

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spanje ob luči
5.7.2011 12:59:30   
Andeja
vrata pusti odprta in na hodniku prižgi luč... vsak večer vrata bolj pripri... še preden boš vedela, bo sin spal v zaprti sobi, z ugasnjeno lučjo :) Varuška_mb, problem je v tem, da je vhod v otroško sobo direktno iz jedilnice oz. dnevne sobe. Razen, če hodiva toliko časa, da zadeva uspe, z možem tudi že ob 9h spat. user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Spanje ob luči
8.11.2011 15:32:38   
marjanca_ti
Živjo!

Sem še nova tu... Smo pa imeli pri nas tudi tak primer in je ravno tako delovalo puščanje priprtih vrat in prižgana luči na hodniku.

...LP...

(odgovor članu Andeja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Spanje ob luči
9.11.2011 10:49:43   
lotkla
Ko sem bila jaz majhna, je tudi morala goreti luč, ampak na hodniku, vrata pa so bila čisto odprta. Lahko poizkusiš.

(odgovor članu Andeja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?