|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 9:19:15   
s1
Pozdravljene

ali mi lahko katera da kakšen nasvet, kako ukiniti nočno dojenje? Mala ima 9 m in se ponoči zbuja tudi po 5 krat, se mal podoji in zaspi nazaj.
Kako ste nasploh prenehale z dojenjem, saj zaenkrat še ne bi, ampak počasi bo pa treba začeti zmanjševati, če ne zaradi drugega pa zaradi odhoda v vrtec.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 9:28:36   
Teja N
Živjo!

Jaz sem o tem začela razmišljat prav takrat kot ti - pred uvajanjem v vrtec.
Samo, da se je moj pri tej starosti ponoči dojil samo še enkrat.
Poskusi najprej prvo ali drugo nočno dojenje zamenjat s tem, da ji daš vodo ali nesladkan čaj po flaški. Sprva ji najbrž ne bo všeč, ker bi se seveda rada tudi crkljala, ampak vztrajaj. Čez nekaj časa zamenjaj še en obrok dojenja in tako počasi naprej. Kako hitro vama bo šlo, je odvisno tudi od tega, koliko je mala pripavljena sodelovat.

Moj Timotej je takrat ponoči večkrat pil vodo, pa sem pomislila, kaj ko bi mu še namesto dojenja dala vodo in se ni nič kaj dosti upiral, sem imela srečo.:)

Upam, da vama lepo uspe, pa lepo se imejta!

Lp,
Teja:)

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 10:10:31   
fricka
Moja svakinja je to resila z selitvijo otroka v svojo sobo. Ko je ponoci zajokala, ker bi se rada podojila in crkljala, jo je sel pogledat oci. Dal ji je mal cajcka in jo pocrkljal, pa je spala naprej. Isto sta naredila ze zvecer in zjutraj. V enmu tednu je bila stvar resena. necakinja je prespala noc do jutra.

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 10:36:25   
Moyca_
ne daš mu pa pika
če pa je kriza mu daj čaj ali pa vodo-saj hitro obupajo;)
Pri obema je palila duda, mali sem dala enkrat vodo in čez tri noči je že bila brez hranjenja. Mali pa ne vem točno koliko časa, ampak manj kot en teden.
Oba pri starosti 4 mesecev.
Seveda jih nisem silila, ampak sem probala, če bi se drla in vztrajala bi že dobila mlekeca;)

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 10:52:46   
HuAnita
Jaz pa še vdno čakam, da se sama odstavi... Pač bolj na mehko bi rada, da bi šlo...:zmeden:

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 11:07:07   
babylove
Jaz sem mu dudo vtaknila namesto hrane in je trajalo manj kot teden dni, pa je bil ponoči mir. Pri 5 mesecih, starejše pa verjetno težje pretentaš.

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 11:19:39   
anitaz
babylove...jaz zdej tako delam 3 dni...pa se je danes samo enkrat "zbudila" za dojenje:bravo:

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 11:19:57   
anitaz
tako da ---dudo notr,pa bo ;)

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 14:06:06   
s1
ne sprejme ne dude ne flaše - že od nekdaj, čist znori.
kaj pa zdaj?

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 14:06:10   
s1
ne sprejme ne dude ne flaše - že od nekdaj, čist znori.
kaj pa zdaj?

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   kako ukiniti nočno dojenje?
26.8.2005 14:08:29   
Jančika_
Kot je napisala Moyca - ne daš, pa pika. Ga cartaš, božaš, prigovarjaš (on se seveda dere), potem pa kmalu pogrunta, da ne bo nič. Samo ti moraš biti bolj vztrajna. Če si odločena, ti bo uspelo. Sicer je bolje sploh ne poskušati.

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   kako ukiniti nočno dojenje?
1.9.2005 18:24:26   
Anonimen
HuAnita, če se spomniš kakšne rešitve...prosim za brzinski nasvet!

Sva na istem še zmeraj

(odgovor članu s1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   kako ukiniti nočno dojenje?
2.9.2005 10:36:14   
piščanc
jaz sem namesto dojenja malo najprej poujčkala (nekje pri 7 mesecih se je začela non stop ponoči dojiti) in dala nazaj spat - seveda se je kmalu spet zbudila, ko ujčkanje ni več pomagalo sem jo podojila. tako sva v eni noči /sicer neprespani/ brez joka prišle na samo eno dojenje ponoči, kmalu je pa sama tudi to ukinila. seveda je reba paziti da niso na vidiku kakšni zobki itd. drugače je to bolj slaba taktika

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   kako ukiniti nočno dojenje?
4.9.2005 8:00:10   
tesa
s1 je napisal/a:

Pozdravljene

ali mi lahko katera da kakšen nasvet, kako ukiniti nočno dojenje? Mala ima 9 m in se ponoči zbuja tudi po 5 krat, se mal podoji in zaspi nazaj.
Kako ste nasploh prenehale z dojenjem, saj zaenkrat še ne bi, ampak počasi bo pa treba začeti zmanjševati, če ne zaradi drugega pa zaradi odhoda v vrtec.



Nam je ravno sedaj pri trinajstih mesecih končno uspelo Menda smo 100x probavali pa sem vedno jaz popustila in ga spet crkljala.
Zdaj pa ga je vroke prijel moj možek in stvar je ratala
Otrok točno ve, če si v bližini in hoče svoje. Jaz sem šla spat v dnevno sobo in ker je tamalček vedel, da me ni in od ateka ni mogel dobiti željenega pa se je sprijaznil. Dva dni je jokal ko hudič, da sem bla čisto boga, potem pa je bilo vsak dan bolje.
Malo ga je pobožal, da je videl da ni sam drugače pa nič ven iz posteljice.
Skratka čakati, da bo sam od sebe spal je škoda mislit.
Boš morala kar na trdo prijet. Na žalost niso vsi otroci takšni, da kar spijo sami od sebe celo noč.
Sem pa zdaj jaz boga, ko mam polno mleka pa nikakor noče splahnet
Velik potrpljenja ti želim!


(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   kako ukiniti nočno dojenje?
4.9.2005 8:03:29   
Anonimen
Hja...kaj pa midva? Ko nimava očija? Kako naj to izvedem? Počakam, da gre mali na 1. randi, pa še takrat bo najbrž prišel se k mami najprej podojiti??????

(odgovor članu s1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   kako ukiniti nočno dojenje?
4.9.2005 15:28:54   
tesa
Gekko Junior je napisal/a:

Hja...kaj pa midva? Ko nimava očija? Kako naj to izvedem? Počakam, da gre mali na 1. randi, pa še takrat bo najbrž prišel se k mami najprej podojiti??????



Ja to pa zna bit problem. Na randiju se bo verjetno podojil raje kje drugje
Boš pa morala biti sama tako močna, da boš dala to sama skozi.
Jaz sem bila vedno pristaš, da dojenje do enega leta pa konec. No in evo mene. Jaz bi še kar dojila naprej ampak
tole ponoči pa me je ubijalo, sploh zdaj ko hodim v službo.
Zdaj po nekaj dneh abstinence pa se je tamalček čisto navadil in verjetno še potegnit nebi več znal
Želim ti, da ti bo uspelo, ker tile naši malčki so prav prebrisani in točno vejo kolk nas lahko sučejo okrog prsto in to že pri dobrem letu starosti
Lp

(odgovor članu s1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?