|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Psihične težave
11.4.2012 8:20:01   
Timica
Pozdravljene.

Moja prvošolčka je zelo mirna, čustvena, vodljiva, nežna in posledično njenemu karakterju se obremenjuje in se počuti prizadeta, če so ostali otroci malce bolj "grobi ali nesramni". Primer: če ji kdo reče, da kje ne sme sedeti, da je grdo narisala, da se ne sme z njimi igrati in podobno. O tem kar se ji dogaja se doma veliko pogovarjamo in jo usmerjamo (upam da pravilno), da jih naj ignorira, da sošolk ne rabi ubogati, da naj gre k drugim otrokom itd.. Včeraj pa smo imeli sestanek in mi učiteljica pove, da jo zadnje čase nekaj muči, da je večkrat odsotna. Učiteljici povem, da to tudi sami opažamo in da jo mučijo zadeve, ki sem jih zgoraj opisala (odnos s sošolkami). Učiteljica mi svetuje, da naj ji dovolimo in spodbujamo, da je tudi včasih sama nesramna do sošolk, da naj bo bolj pogumna ("divja"), v glavnem bolj živa, ne tako sočutna, ker jo bodo otroci počasi popolnoma izločili, ker se bodo bali, da je slučajno ne bi prizadeli.
Prosim vas za nasvet, kako naj pomagam svoji punčki, da spremeni svoj karakter, da bo lahko parirala ostalim.

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Psihične težave
11.4.2012 8:32:48   
Luni
Joj, Timica, imam podobno izkušnjo, le da je bil to naš fant. Prvi razred je bil še kolikor toliko ok, v drugem je pa samo jokal, kar naprej, vsaka beseda ga je prizadela, kar naprej so ga odrivali, porivali, braniti se pa ni znal ne z besedami, kaj šele s pestmi, višek je bil po moje pa tisti trenutek, ko je učiteljica pred celim razredom izjavila, da ves čas samo joka. Nikoli ni reševala nasilja, katero se je dogajalo pred njenimi očmi... In bilo je čedalje slabše. Pogovori doma, spodbujanje, dvigovanje samozavesti. Nič ni pomagalo. V tretjem razredu ga je pa dobila ena učiteljica, kateri bom večno hvaležna za vse, kar je naredila zanj. V bistvu ti otroci potrebujejo potrditev nekoga z avtoriteto pred množico. In ta ga ja v razredu kar naprej hvalila, seveda za tisto, kar je bilo za pohvaliti in nikoli grajala pred razredom. Če je bil potreben kritike, mu je to povedala diskretno. V bistvu je bil ves naš trud zaman, ker mu nismo mogli zagotoviti "občinstva"... 

_____________________________



(odgovor članu Timica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Psihične težave
11.4.2012 10:06:08   
Izabela_
Tudi jaz ti ne morem dati ravno nasveta, lahko pa te "potolažim", da je pri našem prvošolcu nekoliko podobno. Je absolutno najbolj miren v razredu in tudi vse "uboga", kar mu drugi rečejo, ne zna reči ne in se pusti komandirati naokoli. Pri nas je bilo sicer najtežje na začetku leta, kakšne 3 mesece, zdaj se je ujel v šoli, vendar velja za najbolj "pridnega" (mirnega in ubogljivega). Naša učiteljica je sicer zelo kul in se je zelo postavila zanj. Se pa pogosto sprašujem, če ga nisva z možem sama tako vzgojila ali pa je res tak njegov karakter. Verjetno kombinacija obojega. Jaz mislim, da se bo z leti to še spremenilo, rabi pa veliko spodbude.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Psihične težave
11.4.2012 10:52:21   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: Timica

Pozdravljene.

Moja prvošolčka je zelo mirna, čustvena, vodljiva, nežna in posledično njenemu karakterju se obremenjuje in se počuti prizadeta, če so ostali otroci malce bolj "grobi ali nesramni". Primer: če ji kdo reče, da kje ne sme sedeti, da je grdo narisala, da se ne sme z njimi igrati in podobno. O tem kar se ji dogaja se doma veliko pogovarjamo in jo usmerjamo (upam da pravilno), da jih naj ignorira, da sošolk ne rabi ubogati, da naj gre k drugim otrokom itd.. Včeraj pa smo imeli sestanek in mi učiteljica pove, da jo zadnje čase nekaj muči, da je večkrat odsotna. Učiteljici povem, da to tudi sami opažamo in da jo mučijo zadeve, ki sem jih zgoraj opisala (odnos s sošolkami). Učiteljica mi svetuje, da naj ji dovolimo in spodbujamo, da je tudi včasih sama nesramna do sošolk, da naj bo bolj pogumna ("divja"), v glavnem bolj živa, ne tako sočutna, ker jo bodo otroci počasi popolnoma izločili, ker se bodo bali, da je slučajno ne bi prizadeli.
Prosim vas za nasvet, kako naj pomagam svoji punčki, da spremeni svoj karakter, da bo lahko parirala ostalim.

Lp



Vprašaj tole super strokovnjakinjo, ti bo dala kak nasvet. Hitro odgovori, tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/dr-sasa-poljak-lukek_43

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Timica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
11.4.2012 13:53:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Luni)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Psihične težave
11.4.2012 20:10:16   
čaki
tud mi smo imeli tak problem, le da je naš fant. vsi so ga tepli, izkoriščali, porivali...ni da ni. ko pa so v 6 razredu priši iz drugih podružnic v to šolo, si je našel dobrega sošolca- najbrž je bil tudi on v podobni situaciji, ker bolj čez nos govori- sem prebrala med vrsticami. potem so ju tu začeli zafrkavati, da sta pedra, tud kako "šlajsanje po hodniku je blo. ampak zdaj SKORAJ nič ne jamra. pa je v sedmem. mogoče je že prevelik , da bi tožil mamici.
hudo pa je za starše, ker smo tko nemočni...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Psihične težave
22.4.2012 8:24:17   
suzolinka
Tako kot pravi učiteljica. Deklico morate naučiti "iti v boj" in ne okoli konflikta. Naučena je, da se umakne. Najbrž tako delujete tudi doma. Potrebno jo je naučiti, da se postavi zase. Ni sloabo tudi, če stopite do kakega dobrega otroškega psihologa. Jaz sem šla, ker imam podobno težavo že kar nekaj let pa moram reči, da gre sedaj na bolje. Da se odpira navzven, ima ogromno prijateljev in v nekaterih situacijah se že postavi zase.

(odgovor članu Timica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Psihične težave
22.4.2012 11:32:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: Luni
V bistvu ti otroci potrebujejo potrditev nekoga z avtoriteto pred množico.

se podpisem. prijateljica ima takega mirnega fanta in pravi, da jo je uciteljica, ki ga je znala izpostaviti in navaditi na dinamiko v razredu, resila user posted image  pa se mi zdi, da je to stvar karakterja - otrok je pac tak in je to treba sprejeti ter tudi ucitelji pojasniti, ce je treba user posted image


meni se tudi zdi to najbolj elegantna rešitev, če je učiteljica tega sposobna.

glede karakterja - delno je prilagodljiv, ni to neki fiksnega; češ, tečen sem, tak pač sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
22.4.2012 16:50:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
22.4.2012 17:17:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Timica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Psihične težave
22.4.2012 18:18:46   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
glede karakterja - delno je prilagodljiv, ni to neki fiksnega; češ, tečen sem, tak pač sem.


tecnoba je razpolozenje, ne karakter user posted image


ej, veš kok folka sem slišala govort, sem kolerik poznačaju, kaj čem, ko so bli zateženi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Psihične težave
22.4.2012 18:30:19   
uškinamama
Prosim vas za nasvet, kako naj pomagam svoji punčki, da spremeni svoj karakter, da bo lahko parirala ostalim.


Kako pa parira tebi? user posted image Poznam otroke, ki ubogajo na prvo , in ker jim doma ne uspe, potem se tudi drugje umaknejo v osamo in niti ne probajo doseči svoje.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
23.4.2012 10:25:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
23.4.2012 11:10:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Psihične težave
23.4.2012 11:43:45   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
prvi, ki je postavil definicijo karakterjev, je bil Platon, ki je vpleljal izraze kolerik, sangvinik, melanholik in flegmatik po telesnih tekocinah, vendar v sodobni psihologiji karakterja ne odrejajo vec tko enostavno, temvec imajo bolj zapletena orodja za ugotavljanje in tud sama opredelitev je v bistvu postavljena "prostorsko" (ne vem, kako bi drugace napisala user posted image ) - v bistvu ni karakter tocka sama za sebe, ampak tocka v prostoru glede na ostalo - matr sm zafilozofirala user posted image


platon je bil pa učenec od Sokrata in ta je rekel, da bi se vedno morali naučit sebe poznat in kontrolirat, da načeloma nima veze k čemu si nagnjen, da bi se vse moralo zbalansirat v teženju k optimumu (ok to lahko kasneje bolj razložim, če želiš - zdajle grem v "šolo" user posted image ).

Sokrates se je trudil da nikoli ne bi bil jezen, ker je to strup za telo in dušo. najbolj mi je pri srcu una anekdota ko je en njegov suženj naredil eno ful veliko frko in je bil Sokrates "pissed off", mu je rekel (sužnju): Vedi, da bi te pretepel, če ne bi bil jezen!

mi je tok svetovna ta njegova izjava user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
23.4.2012 11:52:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Psihične težave
23.4.2012 22:25:30   
mateyka
ma sej ne zanika da je jezen - če bi, bi ga valjda pretepel. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
23.4.2012 22:58:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Psihične težave
24.4.2012 0:09:53   
mateyka
ne metulj, če ne bi bil jezen, bi ga zbunkal zaradi neumnosti, ki jo je ušpičil. ker je pa jezen, pa ga ne bo, ker njegova dejanja vodijo impulzi (Sokrates pa ni pristaš tega kakor sem zgoraj že povedala).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
24.4.2012 8:13:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Psihične težave
24.4.2012 15:19:50   
tehnofil
Da se vrnemo iz filozofiranja v konkretno realnost
IZVIRNO SPOROČILO: Timica
.... je zelo mirna, čustvena, vodljiva, nežna in posledično njenemu karakterju se obremenjuje in se počuti prizadeta, če so ostali otroci malce bolj "grobi ali nesramni". ....Učiteljica mi svetuje, da naj ji dovolimo in spodbujamo, da je tudi včasih sama nesramna do sošolk, da naj bo bolj pogumna ("divja"), ....

Vspodbujat otroka da je nesramen do drugih, da postane brezčuten, skratka tako "pokvarjen" kot ostali je neumnost. Ves čas si se trudila, da bi vzgojila pošteno, srčno, dobro osebo.

Otrok se mora naučit spopadati z različnimi situacijami v življenju. To situacija sedaj jemlji kot čudovito priložnost, da ji pomagaš se s takšnimi odnosi soočiti in jih predelati, predelati čustva, ki ji jih povzročijo. Čudovito pa zato, ker bo sedaj lažje, kot če danes to situacijo rešiš ti, v višjih razredih in srednji šoli pa se bo ponovila in to v močnejši obliki. Takrat pa tega ne boš mogla urediti, ona pa ne bo znala, ker nikoli do takrat ni imela te priložnosti.

Zato je ne oropaj izkušnje, s katero bo lahko kasneje prenesla/predelala situacije ki bodo še slabše.

Otroci so hudobni. Znajo biti hudobni. Ampak to so tisti otroci, ki tudi zrastejo v hudobne ljudi. Hudobne ljudi srečuješ celo življenje, na faksu, v službi, kot soseda,...

Torej, da, ni lahko. Tudi ni instant rešitve. Tudi ni zagotovila, da bo uspešna in je zato precej strahu, kaj bo. Je pa to situacija ki ni redka in jo srečajo vsi otroci (eni manj drugi več). Le da eni ostanejo srčni, drugi pa postanejo takšni do drugih.

Torej v njej moraš zgraditi zavedanje v lastno vrednost, dobro samopodobo - vse to pa da lahko otroku le ljubezen matere in očeta. Ljubezen matere da otroku varnost doma, ljubezen očeta da otroku varnost v okolju. Če otrok ne samo se zaveda ampak dejansko čuti, da je ljubljen, da je vreden, potem mu tega nobena situacija v življenju ne more tega vzeti. Če pa otrok tega ne dobi doma od mame, očeta, bo to "lačen" iskal celo življenje v drugih ljudeh in bil zato odvisen od mnenja drugih.


(odgovor članu Timica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?