|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 13:30:39   
patricija*
A mogoče katera ve oz. ali je katera že opazila, da v razrede dajejo zgleda namenoma po 2 ali 3 soimenjake. Npr. v razredu A so trije Nejci, medtem ko v razredu B ni niti enega. Pa npr. v razredu A ni nobene Nike, v razredu B pa sta dve. Sem zdaj že dostikrat slišala o tem, da se mi res zdi čudno zakaj se to dela? Ne sklepam samo po enem primeru, ampak po neštetih, za katere sem slišala od sorodnikov, prijateljev, znancev,... Če je kateri znano zakaj, naj mi prosim pojasni. Ne vem, ali psihologinja oz. tisti ki razporeja misli, da bo za otroka bolje, da ima v razredu še soimenjaka? Ponavadi jih potem kličejo po priimku. Ali pa je to nalašč. Ker drugače bi po moji logiki morali gledati na to, da če je možnost, da se da npr. eno Niko v razred A, drugo pa v razred B.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 14:15:44   
sazi
Sicer nimam pojma, če gre za kak sistem ali kaj podobnega, mi pa tudi ni jasno zakaj, če je res tako.
Sin ima dokaj redko ime in gre jeseni v šolo. V našem šolskem okolišu je fant z istim imenom in lahko bi bila sošolca. Sicer proti temu fantu nimam nič, ampak ko so nas pri prijavi prosili, naj v eno rubriko vpišemo, koga ne/želimo v razredu, naj tudi take želje zapišemo in sem samo napisala, da če se da, naj v razredu nima soimenjaka (dobesedno tako, brez imen). Bomo videli, kaj bo.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 14:34:02   
liliana
Moram reči, da sem morala 2 x prebrati, ker nisem mogla verjeti, da je lahko otrok, sošolec z istim imenom v razredu moteč faktor zgolj zato, ker ima isto ime.....

S kakšnimi zadevami se nekateri obremenjujete.....in s kakšnimi zadevami obremenjujete zaposlene v šolah in kar je še hujše, svoje otroke......user posted image


(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 14:45:34   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Moram reči, da sem morala 2 x prebrati, ker nisem mogla verjeti, da je lahko otrok, sošolec z istim imenom v razredu moteč faktor zgolj zato, ker ima isto ime.....

S kakšnimi zadevami se nekateri obremenjujete.....in s kakšnimi zadevami obremenjujete zaposlene v šolah in kar je še hujše, svoje otroke......user posted image

Ja, res. Ne vidim nekaj življensko pomembnega v tem, da sta dve soimenjakinji v istem razredu..

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:10:50   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: patricija*

A mogoče katera ve oz. ali je katera že opazila, da v razrede dajejo zgleda namenoma po 2 ali 3 soimenjake.


pri nas je prav obratno. Pa tudi če bi bilo kot ti opazuješ me ne bi motilo in ne bi bilo starteškega pomena.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:17:42   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ja, res. Ne vidim nekaj življensko pomembnega v tem, da sta dve soimenjakinji v istem razredu..


Tudi meni ni življenjskega pomena in nimam nobenega namena obremenjevati nikogar - sami so vprašali kakšne želje imamo.
SIcer pa je tudi obremenitev za učitelja, ker mora nekako ločiti učenca in res ne vem, zakaj bi mojega otroka morali klicati po priimku, ker bi v razredu imel soimenjaka, šola ima pa 4 oddelke istega razredauser posted image
Tudi za učence je moteče. V razredu smo imeli 4 Mateje in še 3 pince z imeni, ki imajo enake končkice - če si poklical eno, se je obrnilo vseh 7 - in to vsa 4 leta. Za vse je bilo moteče.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:20:15   
petea
Tudi meni JE moteče, da so skupaj otroci z istimi imeni, če obstaja enakovredna možnost, da se jih enakomerneje razporedi po razredih. Tudi mene je motilo v mojih šolskih letih, da smo morali velikokrat ugibati, kateri soimenjak je kdaj mišljen.

In če se prav spomnim, je pred časom bila na RR odprta tema glede klicnih vzdevkov otrok, ko se ena mamica nikakor ni strinjala, da bi za razlikovanje punčk njeno hči klicali npr. po ljubkovalnem imenu.

Kako in po kakšnih kriterijih pa jih razporejajo v razrede, pa ne vem.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:21:26   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Moram reči, da sem morala 2 x prebrati, ker nisem mogla verjeti, da je lahko otrok, sošolec z istim imenom v razredu moteč faktor zgolj zato, ker ima isto ime.....

S kakšnimi zadevami se nekateri obremenjujete.....in s kakšnimi zadevami obremenjujete zaposlene v šolah in kar je še hujše, svoje otroke......user posted image

Ja, res. Ne vidim nekaj življensko pomembnega v tem, da sta dve soimenjakinji v istem razredu..


Ja pa je lahko moteč faktor. Pri naši starejši se v razredu imena podvajajo. Imamo celo primer, ko se dva enako kličeta in pišeta, tako da jih kličejo po imenu kraja, kjer živita (nista iz istega kraja) - malo mi je mimo, da se otroka kliče npr. Janez Maribor user posted image
Pa tudi sicer je moteče, da otrokom že v vrtcu dajejo vzdevke, da jih ločijo med sabo. In potem eden avtomatično dobi za vedno vzdevek Jakec (čeprav se kliče Jaka). Pa da se ti otrok ne obrne, če ga ne pokličeš po priimku (ker je tako navajen iz vrtca/šole) je tudi tumač user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
21.5.2012 15:26:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:30:50   
PeggyBundy
Težko verjamem kar berem?
Če vas to moti, imate še nekaj časa pred semptembrom in poiščete in preimenujete svojega otroka z imenom, ki ga nima še nihče v Sloveniji.

Še dobro, da na kaj takega nikoli niti pomislila nisem.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:31:41   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

V osnovni sva bili v našem razredu dve z istim imenom, v paralelki ena. V srednji smo bile v našem razredu 3 soimenjakinje, v vsaki paralelki po ena. Tak, da drugače verjetno ni šlo.

Je pa mene motilo, ker so me v OŠ klicali po pomanjševalnici, pa ne zaradi same pomanjševalnice, temveč, ker so mi obljubili, da ko grem v šolo, bom že velika punca in me bodo klicali po celem imenu. Ker obljube niso izpolnili torej, ne zaradi imena samega.

Mi ni tako pomembna stvar, da bi se s tem obremenjevala. Bolj mi je važno, da bodo skupaj dali otroke, ki so kompatibilni po karakterju, zanimanjih ipd.


In potem si se na pomanjševalnico tako navadila, da jo še sama uporabljaš? user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 21.5.2012 15:32:00 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:35:01   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Težko verjamem kar berem?
Če vas to moti, imate še nekaj časa pred semptembrom in poiščete in preimenujete svojega otroka z imenom, ki ga nima še nihče v Sloveniji.

Še dobro, da na kaj takega nikoli niti pomislila nisem.



Pa a se res ne znate za hip postaviti na mesto npr. enega fanta, ki mu je ime Lan. Šola ima 3 oddelke, v 1. razred gresta 2 lana in 5 Janov. V razredu bosta pa skupaj tvoj Lan in še trije Jani. Ker se bo vse slišalo podobno, bodo že na začetku dobili vzdevke ali pa jih boo klicali po priimku. In prijoka mali Lan domov, da on pa noče biti Lanči, ker je manjši od drugega Lana, ampak mora biti tako, ker ju drugače "ne ločijo".
Z lahkoto bi že v štratu dali vsakega v en razred. Razen, če otroke združujejo po drugih, močnejših kriterijih - rpi nas dajo menda iz enega kraj, ki je malo bolj oddaljen otroke skupaj - to mi je povsem logično, da pa kar namešajo pa res ni fora in kot lahko bereš zgoraj, eni doživljajo prave male travme, ker v šoli niso tisto, kot doma...

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:42:13   
PeggyBundy
Človek postane unikaten, poseben šele z dejanji, nikakor s tem, da je edini s takim imenom v razredu.

Mislim, da si o tem delamo/te probleme zopet samo starši. Otrokom je vseeno.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:44:14   
PeggyBundy
In dandanašnji doživljajo otroci travme že, če ne dobijo svinčnika prave barve.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:46:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Pa a se res ne znate za hip postaviti na mesto npr. enega fanta, ki mu je ime Lan. Šola ima 3 oddelke, v 1. razred gresta 2 lana in 5 Janov. V razredu bosta pa skupaj tvoj Lan in še trije Jani. Ker se bo vse slišalo podobno, bodo že na začetku dobili vzdevke ali pa jih boo klicali po priimku. In prijoka mali Lan domov, da on pa noče biti Lanči, ker je manjši od drugega Lana, ampak mora biti tako, ker ju drugače "ne ločijo".
Z lahkoto bi že v štratu dali vsakega v en razred. Razen, če otroke združujejo po drugih, močnejših kriterijih - rpi nas dajo menda iz enega kraj, ki je malo bolj oddaljen otroke skupaj - to mi je povsem logično, da pa kar namešajo pa res ni fora in kot lahko bereš zgoraj, eni doživljajo prave male travme, ker v šoli niso tisto, kot doma...


Verjetno združujejo po močnejših kriterijih.....in ne morejo zdaj še primerjati ista imena in celo podobno zveneča imena....tako da bi zdaj bil kriterij za formiranje razreda ime, ki podobno zveni.....torej bi morali ločiti vse, oba Lana in potem še vse Jane (ker Jan in Lan podobno zvenita)....in potem sta še dve Lani in dve Hani, nato je še 7 otrokov s priimkom Horvat, katerih imena, če začneš iti v podrobnosti, tudi podobno zvenijo, in vse te je potrebno ločiti, ker bo Hana doživela življensko travmo, ker jo bodo včasih zamenjali z Lano in jo bodo začeli klicati Hani.....pa naj se še Lana in Hana pišeta Horvat....user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 15:54:33   
tix
Sama se s tem niti slučajno ne mislim obremenjevat.

Se mi pa zdi res zanimivo vprašanje, sem šele zdaj pomislila, da smo bile v OŠ po tri z istim imenom v 2 ostalih razredih pa nobena? So nas pa sošolci klicali po izpeljankah iz priimkov, še danes me kakšen bivši sošolec tako pokliče čeprav priimek ni več aktualen  user posted image   nimam nobenih travm

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 16:00:54   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Človek postane unikaten, poseben šele z dejanji, nikakor s tem, da je edini s takim imenom v razredu.

Mislim, da si o tem delamo/te probleme zopet samo starši. Otrokom je vseeno.

Res je samo starši delajo te probleme. Otrokom zna to bit še kako zabavno. Mojemi sinu je ime Žan (končuje 9 R) in nikol ne bom pozabla kako zabavno mu je bilo, ko je učitelj poklical Žan in se jih je kar nekaj oglasilo. Evo smo preguraali do 9 R brez kakršnihkoli težav glede imena. Res so ga mal preimenovali in ga kličejo skrajšamo po priimku in se mu zdi še bolj zabavno, ker so tko že njegovega očeta klicali v šoli. S tem se jas sploh ne bi obremenjevala. Patricija ne bi rekla da je to namenoma pač pride generacija otrok, ko jih je pod istim imenom nevem kolk. Verjemi imam tri sinove in najmlajši gre letos v 1 r. no ima pa tako ime da s tem res ne bom imela težav, če pa se bo še kateri našel z istim imenom se bojo že nekako zmenili.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 16:09:32   
andea
Vidim, da je bilo isto tudi pri nas na šoli. Sošolci so naju klicali po priimkih. Sva pa bili najboljši prijateljici. Imaš pa tudi Maksa in Maxa v istem razredu.
Pa še ena zanimivost imam sestrično Matejo, ki ima fanta Blaža, in imam svaka Blaža, ki ima punco Matejo. In ko se zbere žlahtra na kupu in se kaj pogovarjamo, in če nanese pogovor na koga izmed njih, sploh ne vemo o kom govorimo.

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 17:15:19   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Mislim, da si o tem delamo/te probleme zopet samo starši. Otrokom je vseeno.


Ne, PeggyBundy,
otrokom ni vedno vseeno. Meni ni bilo. In nekaterim mojim prijateljem in znancem, ki niso imeli ali niso želeli imeti vzdevkov, tudi ne. Sploh v primeru manj prijetnih preimenovanj.


Verjamem, da je včasih težko razporediti otroke zaradi velikega števila določenih pogostih imen.
Samo avtorica teme sprašuje, zakaj npr. v primeru dveh paralelk in dveh soimenjakov ne dajo vsakega v svoj razred. Tega tudi jaz ne razumem. In tudi jaz vem za kar nekaj takšnih primerov, tako starih kot aktualnih, ko sta soimenjaka v istem razredu, v drugem pa nobenega s takšnim imenom.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 17:33:47   
Paštetka
Verjetno zato, ker starši napišejo s kom (ne)želijo, da bo otrok skupaj v razredu.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
21.5.2012 17:36:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 17:50:35   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Težko verjamem kar berem?
Če vas to moti, imate še nekaj časa pred semptembrom in poiščete in preimenujete svojega otroka z imenom, ki ga nima še nihče v Sloveniji.

Še dobro, da na kaj takega nikoli niti pomislila nisem.


Podpis.
Me pa zanima, če je to res, da na prijavnici lahko napišeš, koga bi želel ali ne v razredu s svojim otrokom. user posted image No to mi pa ni jasno...

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 18:37:41   
ruby19
Ne, PeggyBundy,
otrokom ni vedno vseeno. Meni ni bilo. In nekaterim mojim prijateljem in znancem, ki niso imeli ali niso želeli imeti vzdevkov, tudi ne. Sploh v primeru manj prijetnih preimenovanj.



Ja, točno tako. V OŠ sta bili v mojem razredu 2 Maji in seveda so jih že kmalu začeli klicat po priimku oz. izpeljankah iz priimka. V nižjih razredih, so k imenu dodali priimek, kasneje pa se ni nobenemu več dalo še imena zraven govorit. Pa lahko rečem, da sem vidla, da jima ni bilo vseeno. Samo, kaj pa naj. Je pa pri angleščini učiteljica predlagala, da bi eno Majo klicala Maja1 (tisto, katere priimek je bil abecedno višje uvrščen), drugo pa Maja2. Pa je Maja2 to doma povedala in je njen oče naslednji dan klical na šolo in naredil cel halo, da njegovo hči ne smejo klicati Maja2. Že sama je tarnala, da noče biti Maja2, da bi bila raje Maja1. No, meni tudi če bi mene klicali Maja1, ne bi bilo všeč. Dodajanje nekih številk zraven, mi je pa še bolj mimo, kot da se kliče po priimku oz. izpeljankah iz priimka. Hočem pa poudariti to, da nekatere otroke, najbrž predvsem dekleta, to moti. Res je, da otroka naredi karakter in ne ime. Ampak, a se nekatere res ne znate za nekaj trenutkov vživeti v koga drugega.

Mene pa zanima, če bi npr. tak otrok, ki ima v razredu soimenjaka, ime zraven še eno ime, npr. Maja Eva, ali bi ga potem klicali še vedno po priimku oz. izpeljankah iz priimka ali po obeh imenih (Maja Eva) ali po drugem imenu, torej Eva?





(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 18:48:57   
liliana
Mi smo se pa v osnovni šoli skoraj vsi klicali po vzdevkih.....bilo je precej soimenjakov (jaz sicer nisem bila med njimi, ker imam pač bolj redko imeuser posted image , vzdevek pa sem vseeno imela.....pa so nam ti vzdevki bili mislim da vsem celo všeč....in zdaj se na obletnicah zelo radi spominjamo teh vzdevkom in se z bivšimi sošolci še vedno kličemo po njih....

Učitelji pa so nas itak klicali po imenu in priimku, ko je bil kateri vprašan, ko pa so nas tako klicali, pa so pri soimenjakih pač uporabili priimek zraven....

Ne vem no, probleme si delamo starši tam, kjer jih v bistvu ni in po vsej sili želimo zadeve zakomplicirati in biti vpeti 100 % v celoten proces šolanja našega otroka....

Pustimo vendar otrokom malo svobode, pa če se po kakem vzdevku pokličejo, tudi ni konec sveta.....za otroke zna biti celo zabavno.....

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zakaj na tak način razporejajo v razrede?
21.5.2012 18:50:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa




Podpis.
Me pa zanima, če je to res, da na prijavnici lahko napišeš, koga bi želel ali ne v razredu s svojim otrokom. user posted image No to mi pa ni jasno...


Jaz sem tudi kar debelo pogledala......in jasno mi tudi ni zakaj bi jaz morala napisati katerega otroka ne želim v razredu poleg svoje hčere.....

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?