|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj naj naredim z mačkom?
6.3.2012 11:22:51   
MioBambino
Obupana sem. Imava mladega mačka(9 mesecev), samčka. Dobila sva ga za darilo. Večino časa je v stanovanju(pred posvojitvijo je bil navajen bivanja zunaj- sedaj je pri nama že 7 mesecev). Od decembra je kastriran. Pred kratkim smo se preselili. V prejšnjem stanovanju je "raziskoval svet" le na balkonu in občasno na vrvici. Sedaj pa imamo atrij in se lahko kdaj tudi sam prosto giblje. Danes se nam je že drugič zgodilo, da "zbeži" preko ograje k sosedom, ki imajo velikega psa in potem ga ne spravim domov. Niti z očesom me ne pogleda, prosim ga s hrano, pa ne migne. Danes je imel bližnje srečanje s sosedovim psom- maček je otrdel-pihal, pes ga je le opazoval, občasno ga je preganjal, lajal(ves čas je mahal z repom). Psa se je dalo "zamotiti" s hrano, maček na hrano in igrače ne reagira. Šlo je celo tako daleč, da so prišli dvoji sosedje pogledat, kaj se dogaja- naš maček je celo v "boju" opraskal sosedo. Trajalo je približno eno uro, da sem mačka prinesla domov. Mačka imava zelo rada, ampak resnično več ne veva, kako in kaj. Ko je notri, prosi za ven, na balkonu ni srečen, zunaj pa imamo cel cirkus. Nerodno mi je pred sosedi, ki mi ga vedno pomagajo rešiti. Rada bi ga obržala, pa nevem, ali mu bo bolje pri tašči, na kmetih(mi smo doma v strnjenem naselju blizu ceste, na vasi).

Kaj naj naredim?
Bo kdaj to vedenje minilo?
Kako se naj opravičim sosedom, kako mu naj preprečim, da pobegne k sosedom(zleze pod ograjo, nazaj pa ne zna)?
Naj ga kar pustim in se ne sekiram?

Izčrpana sem.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj naj naredim z mačkom?
6.3.2012 12:24:22   
misa4
Zamreži atrij ali mačku onemogoči izhode iz stanovanja. Mačka je po naravi raziskovalec, plenilec in najde vsako špranjo. Ko sem jaz vzela 2 mačka iz zavetišča sem morala podpisat, da mucka ne bosta šla ven in bosta samo noter, ker je zunaj za mačke veliko nevarnosti, jih povozi, napadejo psi....

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj naj naredim z mačkom?
6.3.2012 13:49:49   
Arwenko
Nimaš drugega kot pač mačku onemogočit izhode, ker so zanj več kot očitno nevarni. Mi smo našo tudi spuščali na balkon, dokler ni dobila ideje, da bi začela skakat dol, kar je pač prenevarno, tudi zaradi prometne ceste takoj zraven. Zdaj ima pač onemogočen tudi ta izhod in ji čisto nič ne manjaka.

Pravijo pa, da pri takšnih včasih pomaga, če posvojite še enega muca, za družbo in jima obema omogočite dovolj notranjih aktivnost, plezala in podobno.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj naj naredim z mačkom?
15.3.2012 16:59:09   
amii
Ne moreš muca naučiti, da ne bi šel "na teren". Če je takšen karakter, da ne bo zadovoljen v hiši, potem ti bo noter vse uničil. Jaz imam mucka (posvojenega), ki sem ga 3 mesece poskušala obdržati v hiši, pa ni šlo. Se je zaletaval v vrata, krampal, bil je nejevoljen, agresiven. Enostavno želel je ven, lovit. Sedaj ima že leto dni proste izhode (mačja vrata v vhodnih vratih) in je najbolj zlati muc na svetu. Če se mu bo kaj zgodilo, si bom očitala, ampak vem, da je le tako srečen. Da vidiš kako prileti, ko vidi da pridemo domov. Cel dan se potepa v bližini hiše (cca 500 m okoli), ko pa pridemo domov, pa taki šus čez njive naravnost domov na kavč user posted image

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj naj naredim z mačkom?
7.6.2012 13:46:57   
honey
Težko ga boš odvadila tega, kot so že predhodnice povedale. Mi imamo muco, staro 12 let in je ves čas notranja. Tudi pri prejšnjih lastnikih, kjer se je skotila, je bila ves čas notri, tako da, ko smo jo pri 3 mesecih dobili, sploh ni vedela, kaj je to zunanje življenje. Mogoče je to bilo lažje zanjo, ne vem. Res pa je, da je bila v prejšnjem stanovanju vajena, da je šla lahko na balkon. Sicer je imela možnost, da bi skočila čez balkon na garažo (cca 0,5-1 m razdalje), pa tega ni nikoli storila. Tudi, če je slučajno od začetka ušla ven na dvorišče, je bila tako prestrašena, da je ni bil problem ujeti in odnesti nazaj noter. Ko pa smo se preselili v hišo, kjer imamo velik vrt pred in za hišo, jo večkrat spustim ven. Najraje je za hišo, včasih pa tudi spredaj, vendar nikoli ne gre do ceste. Njen radij je max 10 m stran od hiše. Nikoli je nismo učili, da ne sme dlje, ampak očitno si sama ne upa, ker tega ni vajena. Ja, pa še to - je tudi mešanka s perzijskim mucom, tako da ni ravno kakšen lovec - je pogumna, dokler gleda ptiče skozi šipo, ko pa je zunaj, pa ona zbeži pred njim user posted image Tako da mislim, da je to odvisno tudi od karakterja samega mucka. Če je lovec, je pač lovec in mu tega ne moreš odvzeti.

Imaš dve možnosti: 1. onemogoči mu izhode, 2. omogoči mu jih, pa tvegaš, da se mu kaj naredi. Odločitev je pa samo tvoja.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?