|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mako in tetra majčke
2.9.2005 8:59:59   
renan
Drage mamice in nosečnice, vsepovsod pri oblačilih za novorojenca zasledim, da rabim ta dva tipa majčk. Mi lahko katera razloži, kakšne so te majčke? Vem, da se ene zavežejo ob strani, kaj pa drugi tip?
Hvala!
Neizkušena Renan
Neposredna povezava do sporočila: 1
   mako in tetra majčke
2.9.2005 9:28:23   
Udb
Mislim, da se obe zavežejo ob strani, s tem, da je tetra majčka iz takega materiala kot tetra plenice, mako je pa bombažna majčka.

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   mako in tetra majčke
2.9.2005 9:30:27   
cmokec
Ojla,

Tetra majčke so narejene iz "bombažnih pleničk", mako majčke so pa gostejši bombaž (kot normalna majčka) in so toplejše od tetra majčk. Oboje se zavezujejo ob strani, le tetra majčka ima več trakcov za zavezat. Meni so ljubši bodiji na preklop, ker dojenčka za oblečt ni potrebno toliko obračat. To ti pride prav, ko ima poln želodček, ker se mu od obračanja pri napravljanju lahko začne dvigovati mleko, pa moraš spet preoblečt.

Upam, da sem ti kaj pomagala.

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   mako in tetra majčke
2.9.2005 9:39:00   
cmokec
Udb, jaz sem šla prav gledat na deklaracijski listek tetra majčke. Je tudi 100% bombaž-

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   mako in tetra majčke
2.9.2005 9:40:19   
renan
Hvala za odgovor! Kako sem smotana

Cmokec, mi lahko še izdaš, koliko bodijev na preklop je potrebno za novorojenčka? In kaj si mu potem spodaj oblekla: Žabice ali dolge spodnje hlačke? (Za pozimi mu verjetno rabim nekaj dolgega spodnjega obleč pod pajacka...)

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   mako in tetra majčke
2.9.2005 9:44:23   
kati1
ojla

mogoče sem smotana, ampak ko sem jaz kupovala nikjer nisem zasledila da potrebujem tetra oz. mako majčke - pa tud v BC tega nisem nikjer zasledila (pa sem preživela kar nekaj uric nostri)

Sicer pa mam bodije na preklop (5 - upam, da bo dovolj)

lp, K

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   mako in tetra majčke
2.9.2005 9:57:34   
Anonimen
Mako je raztegljiv bombaž, takšen, kot so majice za odrasle. In res so boljši bodyji na preklop, saj otroku majica le leze gor, nima "zgužvano", ko leži potem na tem, in lepo držijo pleniško. Čez bodi se da pa žabice, do pasu ali pa za zapeti na ramenih.
O količini pa tako: jaz sme pozimi (rojen je bil marca) dajala po dva bodyja, potem če se je pobruhal, ali če se je polulal, ko sem ga odvila ali pa kaj pa vem kaj, sva včasih umazala po tri komplete naenkrat, se pravi šest bodyjev. Tako da 5 bi jih bilo odločno premalo. Je pa tudi ogromno odvisno od tega, kako oz. koliko pereš in kako se ti suši.

(odgovor članu renan)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   mako in tetra majčke
2.9.2005 10:35:25   
cmokec
Jaz imam veliko tetra in mako majč od hčerke, tako, da sem dokupila 4 bodije z dolgim rokavčkom. Spodaj pa bombažne žabice. Lhko jih kupiš take do pasu ali z naramnicami. Jaz sem vzela brez naramnic, ker ga pri previjanju ni potrebno še vzgoraj slači.

Ne kupuj preveč, ker lahko kadarkoli nekdo od tvojih kupi še kak kos oblačila. V zanosu sehitro nabere preveč oblačil, 56 št. pa tako hitro prerastejo.

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   mako in tetra majčke
2.9.2005 11:39:39   
Anonimen
Jaz sem videla tudi razliko med mako majčkami različnih proizvajalcev: pri nekaterih se preklop naredi spredaj, pri nekaterih pa zadaj. Se mi zdi, da je to glede obračanja in dvigovanja dojenčka velika razlika.
V Baby centru npr. imajo obe varianti.

Ste ve dejansko kupovale tetra majčke ali samo mako?

(odgovor članu renan)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   mako in tetra majčke
2.9.2005 11:43:02   
CUKRČEK
Jaz imam pa že 14 mesecev staro frajlo, pa še vedno ne vem, kakšna je razlika

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   mako in tetra majčke
2.9.2005 11:46:12   
Anonimen
Če imaš 14 mesecev staro, potem definitvno nimaš tetra, ker jih ni tako velikih, pa tudi malo hecno bi bilo videti. Vsaj jaz še nisem nobenega tako velikega otroka videla v tetra majčki.
Jaz sploh nisme imela majčk, ne nih ne drugih. Samo bodyje. Mi pa ni bil noben problem potegniti ga čez glavo.

(odgovor članu renan)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   mako in tetra majčke
2.9.2005 11:48:22   
urška
ja tele majčke na preklop so kr neki. osebno priporočam bodije na preklop, tiste na gumbke in ne na trakce. po moje če jih maš 5,6 spodaj pa žabice (pozimi) pa hlačke čez. ful dobre bodije dobiš v emporiumu - mother care, sam niso na preklop ampak se jih obleče čez glavico. kupiš jih v kompletku po 3 ali pa 6 in so prov luškani in kvalitetni. pa še ful različnih velikosti imajo tudi za nedonošenčke. jaz sem bla ful zadovoljna z njimi.

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   mako in tetra majčke
2.9.2005 11:59:30   
CUKRČEK
Splišni je napisal/a:

Če imaš 14 mesecev staro, potem definitvno nimaš tetra, ker jih ni tako velikih, pa tudi malo hecno bi bilo videti. Vsaj jaz še nisem nobenega tako velikega otroka videla v tetra majčki.
Jaz sploh nisme imela majčk, ne nih ne drugih. Samo bodyje. Mi pa ni bil noben problem potegniti ga čez glavo.



sej vem, da jih zdej ne nosi. Hotla sem samo reči, da se v 14-ih mesecih nisem tolk ubadala s temi majčkami, da bi ugotovila razliko. Zame je bodo bodi, pa bodi z štrikci, majčka je pa itak sam majčka. PAč sem bolj "kmečki" tip

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   mako in tetra majčke
3.9.2005 8:11:22   
k1
jaz sem dobila cel kup teh majčk, pa sem kar hitro ugotovila, da iz te moke ne bo kruha - je boljše nabavit bodyje. kar sem jih imela pripravljenih za tamalo, sem hitro pospravila nazaj...

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   mako in tetra majčke
3.9.2005 8:54:27   
Anonimen
Ja, Cukrček, mi je bilo takoj jasno, ko sem še enkrat prebrala, kar si napisala. Pa ne o tm, da si "kmečki tip" , ampak, da sem te narobe razumela.

(odgovor članu renan)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   mako in tetra majčke
3.9.2005 9:23:34   
renan
No kakorkoli že, hvala za nasvete. Jaz sem včeraj te majčke, ki sem jih kupila že zamenjala za bodije na preklop
Do januarja bom pa že uspela vse nabaviti in se o vsem poučiti ( z vašo pomočjo)

Lep dan!

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   mako in tetra majčke
3.9.2005 11:59:02   
2ursae
punce, kakor jaz vem, praktično moraš imeti tetra majčke - vsaj dokler ne odpade popek. Namenjene so temu, da jih lepo opereš na 95 oz 100 stopinj, potem pa fajn prelikaš, da je zadeva sterilna, ko gre na popek.

No, vsaj tko so nas učili v šoli za starše.

pozdravček

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   mako in tetra majčke
3.9.2005 12:07:48   
kofetek2010

ah, no, teh majčk jaz nisem uporabljala niti pred 9 leti, kr so mi bile čist mem, same neke mašnce in potem vse razkopano

saj lahko bel bodi tud prekuhaš in prelikaš

bodiji so zakon, tako navadni za čez glavo, kot tisti na preklop

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   mako in tetra majčke
3.9.2005 13:53:19   
urška
sej bodije loh tud prekuhavaš, jst sem jih mela večino mothercare bodyje in sm tud barvne prala na 90 stopinj, pa se niso razbarval. je pa res, da se prej znucajo

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   mako in tetra majčke
9.9.2005 12:44:53   
vanč
Hello!

Jst sem tudi hotela kupit bodije, pa so mi v šoli za starše odsvetovali in tudi moja sestra, ki ima tri otroke jih je odsvetovala vsaj za prvih 6 tednov.
Zato sem nakupila 16 majčk (8 tetra in 8 mako) številko 62.Od številke 68 naprej pa že nekaj bodijev.

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   mako in tetra majčke
9.9.2005 22:08:48   
Anonimen
Za prvi mesec ali pač dokler je otroček široko povit, je fino imeti tetra in mako majčke. Potem pa obvezno kupiti bodije na preklop, ker dojenčki nimajo radi, da jim čez glavico nekaj vlečemo.

Bodiji na preklop so zakon!!!

(odgovor članu renan)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   mako in tetra majčke
10.9.2005 9:27:06   
Jessy
Meni pa bodiji na preklop sploh niso všeč, ker ima preveč razgaljen "dekolte". Se mi zdi, da mora dojenčku majčka kar lepo it okrog vratu, ne pa na V izrez.
Meni so najboljše mako majčke in pajacki brez rokavov, ali pa z rokavi, zdaj, ko je bolj hladno. Velikokrat pa oblečem 2 mako majčki in bodi brez rokavov, ko je hladno.

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   mako in tetra majčke
10.9.2005 16:11:20   
pravljica
ja jessy, sdem glih hotla to napisat...da je preveč razgaljen vrat pri preklopu (poleti je še šlo)
no, jaz sem vse te majčke za zavezat lepo pospravila, ker so mi zelo nepraktične...je treba malega preveč okol obračat, pol pa vse nekaj leze in se zavija...z navadnimi bodiji nisva imela nobenih problemov...nič bol se ni jokal pri oblačenju kot pri preklopih...se mi zdi, da je še lažje kar čez glavo potegnit, tako gor kot dol...pri širokem previjanju sva pa oblekla kakšno št večji body pa je blo

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?