|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Silvestrska pojedina
26.12.2012 23:00:19   
Anonimen
No, da slisim kak fajn recept ... letos bomo doma in dva prijatelja prideta na vecerjo, s seboj pa prineseta sladico.
Za predjed sem mislila pripravit zepke iz listnatega testa, samone vem kak nadev naj dam noter, da bo kompakten, a socen.Potem za glavno jed bi pa tut kaj bolj neobicajnega ... mogoce domace rezance, sam ne vem kako res okusne naredit, ker ce zmesam samo jajc moko in sol mi taki brez okusa pridejo ... no pol bi pa se kaj od meska zraven, omakico in kako dobro solatko ... dajte kaj predlagat prosim user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 9:17:12   
Paštetka
Hehe, jaz sem ravno 5 minut nazaj sestavljala silvestrski meni.
Recept mojih sočnih žepkov imaš med recepti, ko se izbira kuharska družina meseca.

Naš meni bo najverjetneje:
Predjedi bo zrihtala druga družina (biftek, narezek....)
Juha iz muškatne buče
Pečen piščanec, lazanja, riž, zelena solata, solata iz zelja,
Tortica, makovi kvašeni kifli, jabolčni zavitek, razni keksi, panacota z gozdnimi sadeži
Po polnoči sarma, golaž (poskrbi tretja družina)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 9:48:51   
Stanislava_
Pojma še nimam user posted image .

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 10:00:03   
metuljčica87
mi pa nismo navajeni tako komplicirati za silvestrovo. Pri nas bomo 3 družine (6 odraslih, 3je otroci). Naš plan je dati otroke čimprej spat user posted image (so še mali), potem pa bftek, ribji namaz in "narezek"-pač različne klobase si bomo nakupli in jih narezali. Itak je najpomembneje, da bo svetovna družba!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 10:20:44   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica87

mi pa nismo navajeni tako komplicirati za silvestrovo. Pri nas bomo 3 družine (6 odraslih, 3je otroci). Naš plan je dati otroke čimprej spat user posted image (so še mali), potem pa bftek, ribji namaz in "narezek"-pač različne klobase si bomo nakupli in jih narezali. Itak je najpomembneje, da bo svetovna družba!


Pri nas so pa taki večeri, ko je nekaj za popikat na mizi dokaj pogosti, tak da če smo že za silvestrovo doma, pol bi neki bolj "kompliciranega" skuhala user posted image

Paštetka, sem videla tvoje žepke ja, sam moj bi neki bolj samo iz zelenjave ... samo jaz pa nevem kako ta nadev pripravit, da ne bo zelenjava praveč vode spustila in da ne bo vse skupaj razpadlo koj ko prerežeš.

Kaj pa testenine? Kako bolj okusne naredit? Ronja? user posted image

(odgovor članu metuljčica87)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 10:42:39   
Hope2
Zelenjavo al izbereš tako, ko ne spušča vode al pa jo prej prepražiš, pokuhaš, odcediš. Jaz nekako raje vedno izbiram drugo varianto. Hkrtai dodam not še kaj, kar srka tekočino. Druga skrivnost je, da mora biti zelenjava vedno ohlajena, preden gre na surovo testo. Če daš vročo, nastane poc.

Jaz tudi raje prepražim, ker mi je bolj všeč ta okus, kot pa okus neke parjene, dušene zelenjave. Včeš mi je tudi da na olivnem olju in maslu z veliko česna podušim špinačo. To potem ožamem, dodam parmezan in rikoto, če je rikota preveč sočna, potem jo odcedim (za par ur jo daš na cedilček in v hladilnik. Ali pa dodaš drobtine v maso. Isto varianto narediš z mediteransko ali mehiško zelenjavo, na kockice poljubno zelenjavo, prepražiš na česnu in čebuli, dodaš drobtince, ohladiš in potem daš v nadev

Kar se tiče testenin, izboljšajo jih omaka, si niti ne predstavljam testenin brez omake ali polnila, karkoli, samo da je nekaj še zraven. Lahko pa testeninam daš nariban korenček, ampak men še vedno nimajo kakega posebenega okusa pol.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 27.12.2012 10:47:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 10:46:55   
skuštrana
Mi smo lani (predlaniuser posted image imeli piščančji žur
http://www.kulinarika.net/recepti/2789/mesne-jedi/piscancji-zur/

Zraven pa daš te tvoje home made testenine - mi smo imeli široke rezance.

Njemsi je bilo, vsi bi šeee user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 10:51:02   
mateyka
men so pikantni zeljni s korenčkom zakon user posted image
mal popražiš, posoliš in nafilaš - simpl.

lahko pa probaš tud ohrovt namesto zelja ali pa mogoče celo rdeče zelje s čebulo..

aja, tole je ideja za filane žepke, da ne bo zbrke user posted image

testenine pa lahko imo izboljšaš samo z omakco - al daš pa njoke, mi mamo najraj njoke, moj mož je zaljubljen v njoke user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 27.12.2012 10:53:28 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 12:36:31   
Anonimen
Hope, tale tvoja ideja s špinačo in rikoto se mi pa super bere ... pomoje bo kar to user posted image

Glede testenin, bo pa itak kaka omakica čez (odvisno kak mesek bo zraven) ... samo jaz bi rada, da so tudi testenine same po sebi okusne, ker kupljene so mi tut brez omake dobre, domače so mi pa nekam vodene (alkakonajtemurečem) ... sicer se tu pojavi vprašanje, zakaj jih kar ne kupim ... odgovor: zakaj bi poenostavljali, če lahko kompliciramo ... pa še bolši občutek bom imela, ker bom postregla z nečim čim bol natur pa to ... čeprav pečjakove testenine so res fajne pa kvalitetne ...

Skuštrana, tegale piščančka velikokrat med letom delamo ... za silvestrovo bi mal bol zakomplicirala ... eno leto, ko smo bili tut doma, je moj naprimer delal domače idrijske žlikrofe pa žrebičkov golaž in je bilo njamsi user posted image

Mateyka, tole z zeljem sem že sama predlagala pa je moj rekel, naj opustim misel, ker bo zgledalo neki kao spomladanski zavitki iz kitajske rstavracije, sam tut slučajno nebo tak dobro user posted image user posted image

Sem med recepti na RR zasledila tudi tistega piščančka v testu prepredenem v kito in mi njamsi zgleda, samo bo že za predjed neki v testu, pol pa še za glavno jed ... hmmm

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 12:38:30   
Anonimen
Kaj pa mislite o nadevanem celem piščančku pečenim v soli? A bo to preveč mesa za 4 odrasle in enega 4-letnega otroka?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 12:43:07   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Kaj pa mislite o nadevanem celem piščančku pečenim v soli? A bo to preveč mesa za 4 odrasle in enega 4-letnega otroka?


Jaz bom imela 6 odraslih in 4 otročke in bo en piščanec in 2 pekača lazanje + za deco kakšne ocvrtke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 12:45:31   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Kaj pa mislite o nadevanem celem piščančku pečenim v soli? A bo to preveč mesa za 4 odrasle in enega 4-letnega otroka?


Jaz bom imela 6 odraslih in 4 otročke in bo en piščanec in 2 pekača lazanje + za deco kakšne ocvrtke.

Potem predvidevam, da za nas samo en piščanec + testenine in še kaka zelenjava in omakica ne bo preveč predvidevam ... no pa itak je piščanec tudi mrzel še dober user posted image

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 13:20:11   
malaMravljica
Za 4 odrasle ti en piscanec definitivno ne bo prevec, kljub prilogam, in solatam. Vem po tem, ker pri nasem najljubsem italjanu lahko narocis polovico piscanca s pomfrijem/ prazenim krompirjem/ solato in to ena oseba kamot poje kot vidim. Ce pa bis imela predjedi, veliko orilog, skadic in ... ... Bo pa verjetno ravno ok.

Vas cekiram, ker jaz imam 4 odrasle in otroka v soboto in se ne vem kaj. Trenutno sem za juho z domacimi rezanci, ene specialne kruhove cmoke oz struco, gobice v smtanovi omaki in ne vem pri mesu, sv. file in piscancek za malega in mene. Pa solata in tiramisu. Bi slo ? Ali je cist prevec obicno ???

Ko dam to skozi pa zacnem studirat za silvestea.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 13:29:35   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Kaj pa mislite o nadevanem celem piščančku pečenim v soli? A bo to preveč mesa za 4 odrasle in enega 4-letnega otroka?


Jaz bom imela 6 odraslih in 4 otročke in bo en piščanec in 2 pekača lazanje + za deco kakšne ocvrtke.

Potem predvidevam, da za nas samo en piščanec + testenine in še kaka zelenjava in omakica ne bo preveč predvidevam ... no pa itak je piščanec tudi mrzel še dober user posted image


Za nas je to več kot dovolj in še ostane. Nadevam pa piščanca s kruhovim nadevom, ga pa nadevam v luknjo in pod kožo na tisti strani, kjer je prsovina. Na koncu zgleda kot puranuser posted image . Ampak men je fino filat pod kožo, ker se meso navzame začimb iz file, meso ostane sočno, koža oz maščoba pa nastane tako tanka in hrustava, da ni kančka maščobe oz tiste grozne piščančje kože. Vzeti moraš tudi v zakup, da se zato poveča čas peke
Ne dajem ga pa v sol.,

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 27.12.2012 13:33:39 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 13:32:52   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Za 4 odrasle ti en piscanec definitivno ne bo prevec, kljub prilogam, in solatam. Vem po tem, ker pri nasem najljubsem italjanu lahko narocis polovico piscanca s pomfrijem/ prazenim krompirjem/ solato in to ena oseba kamot poje kot vidim. Ce pa bis imela predjedi, veliko orilog, skadic in ... ... Bo pa verjetno ravno ok.

Vas cekiram, ker jaz imam 4 odrasle in otroka v soboto in se ne vem kaj. Trenutno sem za juho z domacimi rezanci, ene specialne kruhove cmoke oz struco, gobice v smtanovi omaki in ne vem pri mesu, sv. file in piscancek za malega in mene. Pa solata in tiramisu. Bi slo ? Ali je cist prevec obicno ???

Ko dam to skozi pa zacnem studirat za silvestea.



No superca user posted image

Ma če jeste to večkrat med letom, potem je že vsakdanje ... če pa ne, pol je pa itak to top izbira user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 13:34:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Kaj pa mislite o nadevanem celem piščančku pečenim v soli? A bo to preveč mesa za 4 odrasle in enega 4-letnega otroka?


Jaz bom imela 6 odraslih in 4 otročke in bo en piščanec in 2 pekača lazanje + za deco kakšne ocvrtke.

Potem predvidevam, da za nas samo en piščanec + testenine in še kaka zelenjava in omakica ne bo preveč predvidevam ... no pa itak je piščanec tudi mrzel še dober user posted image


Za nas je to več kot dovolj in še ostane. Nadevam pa piščanca s kruhovim nadevom, ga pa nadevam v luknjo in pod kožo na tisti strani, kjer je prsovina. Na koncu zgleda kot puranuser posted image . Ampak men je fino filat pod kožo, ker se meso navzame začimb iz file, meso ostane sočno, koža oz maščoba pa nastane tako tanka in hrustava, da ni kančka maščobe oz tiste grozne piščančje kože.
Ne dajem ga pa v sol.,

Men je pa v soli tko fajn spečeno, ker je meso res ful sočno user posted image Kako filo pa narediš? Jaz je namreč še nikoli nisem ...


< Sporočilo je popravil Otika -- 27.12.2012 13:35:49 >

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 13:43:49   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Kaj pa mislite o nadevanem celem piščančku pečenim v soli? A bo to preveč mesa za 4 odrasle in enega 4-letnega otroka?


Jaz bom imela 6 odraslih in 4 otročke in bo en piščanec in 2 pekača lazanje + za deco kakšne ocvrtke.

Potem predvidevam, da za nas samo en piščanec + testenine in še kaka zelenjava in omakica ne bo preveč predvidevam ... no pa itak je piščanec tudi mrzel še dober user posted image


Za nas je to več kot dovolj in še ostane. Nadevam pa piščanca s kruhovim nadevom, ga pa nadevam v luknjo in pod kožo na tisti strani, kjer je prsovina. Na koncu zgleda kot puranuser posted image . Ampak men je fino filat pod kožo, ker se meso navzame začimb iz file, meso ostane sočno, koža oz maščoba pa nastane tako tanka in hrustava, da ni kančka maščobe oz tiste grozne piščančje kože.
Ne dajem ga pa v sol.,

Men je pa v soli tko fajn spečeno, ker je meso res ful sočno user posted image Kako filo pa narediš? Jaz je namreč še nikoli nisem ...



Nisem opazla razlike, zato več ne dajem v soluser posted image

Na olivnem olju prepražim čebulo, dodam panceto za okus, kar velik, česen, tudi velik. Nato to odstavim, vržem not še petršilj in pustim da se ohladi. Pa malo več olja, nič ne škodi. Kruh narežem na kocke. V enem lončku zmiksam mleko in jajce, vlijem na kruh in še olje s čebulo in panceto. z ROKAMI ZMEŠAM, TUDI MEČKAM, ker smo ljubitelji, da tale masa res skozi ves kruh prehodi, da niso videne bele zaplate kruha. V maso pa lahko daš še kake druge začimbe, bolj ekostične ali naribano limonino lupino, ampak nam najbolj všeč zgoraj opisana. Masa mora bit sočna, ne tekoča in ne presuha. Če je ta prava, potem tudi meso vpije, in hkrati ne teče ven iz odprtinuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 13:46:29   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Kaj pa mislite o nadevanem celem piščančku pečenim v soli? A bo to preveč mesa za 4 odrasle in enega 4-letnega otroka?


Jaz bom imela 6 odraslih in 4 otročke in bo en piščanec in 2 pekača lazanje + za deco kakšne ocvrtke.

Potem predvidevam, da za nas samo en piščanec + testenine in še kaka zelenjava in omakica ne bo preveč predvidevam ... no pa itak je piščanec tudi mrzel še dober user posted image


Za nas je to več kot dovolj in še ostane. Nadevam pa piščanca s kruhovim nadevom, ga pa nadevam v luknjo in pod kožo na tisti strani, kjer je prsovina. Na koncu zgleda kot puranuser posted image . Ampak men je fino filat pod kožo, ker se meso navzame začimb iz file, meso ostane sočno, koža oz maščoba pa nastane tako tanka in hrustava, da ni kančka maščobe oz tiste grozne piščančje kože.
Ne dajem ga pa v sol.,

Men je pa v soli tko fajn spečeno, ker je meso res ful sočno user posted image Kako filo pa narediš? Jaz je namreč še nikoli nisem ...



Nisem opazla razlike, zato več ne dajem v soluser posted image

Na olivnem olju prepražim čebulo, dodam panceto za okus, kar velik, česen, tudi velik. Nato to odstavim, vržem not še petršilj in pustim da se ohladi. Pa malo več olja, nič ne škodi. Kruh narežem na kocke. V enem lončku zmiksam mleko in jajce, vlijem na kruh in še olje s čebulo in panceto. z ROKAMI ZMEŠAM, TUDI MEČKAM, ker smo ljubitelji, da tale masa res skozi ves kruh prehodi, da niso videne bele zaplate kruha. V maso pa lahko daš še kake druge začimbe, bolj ekostične ali naribano limonino lupino, ampak nam najbolj všeč zgoraj opisana. Masa mora bit sočna, ne tekoča in ne presuha. Če je ta prava, potem tudi meso vpije, in hkrati ne teče ven iz odprtinuser posted image

Super se sliši ... bom mojemu predstavila idejo, ker je on zadolžen za mesni del user posted image

Zdej me pa zanima še kaka nenavadna solata pa kaka omaka bi zraven pasala ..

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 14:04:50   
Hope2
Glede na to, če izbereš filanega piščanca in ga nafilaš tudi pod kožo, boš dobila veliko priloge. . Jaz v takem primeru ne bi dodatne priloge delala, bi pa naredila solato, ki vsebuje npr krompir. Eno tako sem že enkrat opisala. Skuham krompir, mali, mini ali kifeljčar. Celega, tak da ga kuhanega olupiš in pustiš celega (zato mini). Nato posebej skuhaš- blanširaš stročji fožil in ga na hitro ohladiš v ledeni vodi, da ostane zelen. V solato gredo še narezane redkvice, narezana mlada čebula. Rdečo papriko pa na plinu ali žaru fajn zažgeš- črna mora bit, nato jo daš hitro v posodo in s folijo zadelaš. Pustiš nekaj minut nato olupiš to črno dol. Paprika dobi super aromo in se zmehča. Narežeš jo na trakce in daš k solati. Potem pa še odvisno kaj imaš, kar da barvo in lepoto ali okus (češnjev paradižnik, čičerika, črne olive)... narediš dresing in poliješ čez vse. Jaz dam en velik rožnik, naredim iz rukole "posteljo, nato sipam to solato čez rukolo.

Drugače pa mlada sveža špinača in rukola ali kaka druga mlada solata, radič, ali zelena solata... več različnih zmešaš. Pa pinjole in granatno jabolko. Ali kocke feta sira, kocke avokada, narezan jajček. JAZ SOLATE rada dam na velik krožnik, čimbolj pestro in mešano in potem tudi bolj pridejo do izraza tile dodatki. Če je solata v skledi, potem ni nič posebnega za videzuser posted image . En tak doddatek je tudi sir na žaru. Ga spečeš in ga potem položiš na solato- seveda spet na krožniku

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 27.12.2012 14:08:57 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 14:24:46   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Glede na to, če izbereš filanega piščanca in ga nafilaš tudi pod kožo, boš dobila veliko priloge. . Jaz v takem primeru ne bi dodatne priloge delala, bi pa naredila solato, ki vsebuje npr krompir. Eno tako sem že enkrat opisala. Skuham krompir, mali, mini ali kifeljčar. Celega, tak da ga kuhanega olupiš in pustiš celega (zato mini). Nato posebej skuhaš- blanširaš stročji fožil in ga na hitro ohladiš v ledeni vodi, da ostane zelen. V solato gredo še narezane redkvice, narezana mlada čebula. Rdečo papriko pa na plinu ali žaru fajn zažgeš- črna mora bit, nato jo daš hitro v posodo in s folijo zadelaš. Pustiš nekaj minut nato olupiš to črno dol. Paprika dobi super aromo in se zmehča. Narežeš jo na trakce in daš k solati. Potem pa še odvisno kaj imaš, kar da barvo in lepoto ali okus (češnjev paradižnik, čičerika, črne olive)... narediš dresing in poliješ čez vse. Jaz dam en velik rožnik, naredim iz rukole "posteljo, nato sipam to solato čez rukolo.

Drugače pa mlada sveža špinača in rukola ali kaka druga mlada solata, radič, ali zelena solata... več različnih zmešaš. Pa pinjole in granatno jabolko. Ali kocke feta sira, kocke avokada, narezan jajček. JAZ SOLATE rada dam na velik krožnik, čimbolj pestro in mešano in potem tudi bolj pridejo do izraza tile dodatki. Če je solata v skledi, potem ni nič posebnega za videzuser posted image . En tak doddatek je tudi sir na žaru. Ga spečeš in ga potem položiš na solato- seveda spet na krožniku

Sem ravno pojedla kosilo, pa se mi spet sline cedijo user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 14:31:18   
Hope2
http://www.foodnetwork.com/recipes/ina-garten/middle-eastern-vegetable-salad-recipe/index.html
http://www.foodnetwork.com/recipes/everyday-italian/warm-vegetable-salad-recipe/index.html
http://www.foodnetwork.com/recipes/ina-garten/tomato-feta-salad-recipe/index.html
http://www.foodnetwork.com/recipes/ina-garten/guacamole-salad-recipe/index.html

Tolk mal za idejo, kaj vse lahko not daš. Osnovo še vedno lahko vzameš zeleno, listnato solato in to pa potem po vrhu.

Če vam je všeč muškatna buča, le to lahko narežeš na kocke jo v pečici spečeš. jE TUDI LAHKO PRILOGA, zraven paše nadrobljeni plesnivi sir ali zdrobljena feta in sončnična semena. ali p akot dodatek k zeleni solati http://www.foodnetwork.com/recipes/ina-garten/roasted-butternut-squash-salad-with-warm-cider-vinaigrette-recipe/index.html

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 27.12.2012 14:39:03 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 14:54:00   
malaMravljica
ja, solata more bit nujno na enem velikem krozniku, jaz vzamem ponavadi enega podolgovatega ali pa ovalnega z mal roba ob strani. Da ni nabasana v visino kot v skedi ampak tako lepo pripravljena, nic previsoko nabasano. Imas pa malo morje izbire za solato, jaz recimo dam kaksno zeleno solato in za tako izbrano zadevico bi reskirala zunanje liste inj dala bolj sredico, pol motovilc, mogoce kumarca, nariban korencek ali prej malo pokuhan in narezan na palcke .. s papriko in mogoce malimi paradizniki ali pa kar normalnimi paradizniki pol to lepo okrasis in ji das barvo.Umes je zelo fino, ce potreses malo mangovih kosckov ali pa pomaranco, pa potem cez vse z nozem na tanke trakce, da skozi vidis narezes parmezan pa mogoce cebulo in potem olje in kis oz poljubno zabelo sam povrhu cez vse polijes, nic ne mesas. Ne vem, se meni samo zdi ali je res, da je taka solata veliko bolj okusna.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 15:04:09   
Hope2
Definitivno mala mravljica, sem enakega mnenja in tudi tako delamuser posted image

sem se spomnila za tiste, ki delajo francosko solato ali kako drugo z majonezo, smetano... nAREDIŠ SKLEDICE IZ RADIČA. Tak mini podolgovati radič http://radicchio.com/treviso-radicchio/ rdeči ali beli/rumeni. Liste zložiš na krožnike in jih nadevaš s francosko. To so mini listki, tak da pride 1x ali 2x glih v usta. Je se z roko.

http://www.sunset_.com/food-wine/entertaining/easy-low-fat-healthy-appetizers-00400000058045/

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 27.12.2012 15:05:24 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 19:29:01   
mateyka
men je pa najboljša od vseh solat caprese, pa še ful lepo zgleda na veliki nizki posodi..
user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Silvestrska pojedina
27.12.2012 19:59:12   
Paštetka
Mateyka, jaz imam podobno omiljeno:
Polovičke češnjevega paradižnika + polovičke mini mozzarelic + ogrooooomno olivnega olja čez, + sveža bazilika ali origano počez.

Mmmmm...pa kruh zraven in not namakat...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Recept tedna: Šparglji v rižoti iz kuskusa
Šparlji veljajo za nizkokalorično zelenjavo, ki je odlična popestritev družinskega jedilnika, saj z njimi lahko pripravi...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?