|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 9:57:47   
mmart
Pozdravljeni. Imam nekaj zapletenih vprašanj in nekako ne dobim pravega odgovora in bi prosila za pomoč (saj več glav več ve).

Počasi bo čas za prvi razred. Otrok je dobil vabilo za vpis v prvi razred, vendar pa je vabilo prišlo iz kraja stalnega prebivališča (X). Sama pa bi raje imela, da bi otrok obiskoval šolo v drugem kraju (Y), saj trenutno tukaj že obiskuje vrtec. Veliko mi je do tega, da bi šolo obiskoval skupaj z sedanjimi prijatelji iz vrtca in ga nebi trgala iz njemu že znanega okolja. Sprememba stalnega naslova pa žal ne pride v upoštev.
Sedaj pa me zanima, ali lahko sama vplivam na to kam bo otrok hodil v šolo?
Sem že vprašala na ministrstvo, pa sem dobila odgovor, da lahko otrok po zakonu obiskuje šolo, kamor spada njegovo stalno prebivališče. Načeloma lahko zaprosim za vpis na drugo šolo, vendar pa je zelo malo možnosti, da bi to šlo skozi.

Torej:
1. ali ima kdo primer, ko otrok obiskuje šolo izven kraja stalnega bivanja (mogoče celo drugo občino, ker zna to biti tudi problem)
2. mogoče kdo ve, kakšen je postopek (poleg prošnje na šolo)
3. mogoče še kakšen predlog, nasvet?

Hvala vsem, ki si boste vzeli čas za tole.
Ker v resnici si srčno želim, da bi lahko otrok obiskoval šolo skupaj s prijatelji in da bi si privarčevali vso kolobocijo prevažanja od enega konca na drugi samo zaradi šole.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 10:13:53   
aprilčica07
Pri nas zelo podobna situacija,  stalno bivališče v eni občini, v vrtec pa hodita v drugi občini. Ta velikega smo letos vpisali v šolo - pa nismo imeli nobenih problemov, je pa res, da imamo v občini kjer hodita v vrtec   prijavljeno začasno bivališče.

Pri nas zaenkrat teh problemov ni, tudi sodelavka je  vpisala otroke v drugo šolo, in ne tja kamor bi spadali. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mmart)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 10:16:20   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mmart


Torej:
1. ali ima kdo primer, ko otrok obiskuje šolo izven kraja stalnega bivanja (mogoče celo drugo občino, ker zna to biti tudi problem)
2. mogoče kdo ve, kakšen je postopek (poleg prošnje na šolo)
3. mogoče še kakšen predlog, nasvet?

Hvala vsem, ki si boste vzeli čas za tole.
Ker v resnici si srčno želim, da bi lahko otrok obiskoval šolo skupaj s prijatelji in da bi si privarčevali vso kolobocijo prevažanja od enega konca na drugi samo zaradi šole.

Imam jaz tak primer. Stalno v MB, živim v CE, brez prijave začasnega. Torej edini naslov je v MB stalno. In tudi sem želela seveda, da gre sine v šolo z prijatelji iz vrtca, da je to v Ce...
Tako je na stvari... rešla vse z enim obiskom šole v Celju, kjer ga seveda niso imeli na seznamu, potem pa klic v šolo v MB in preko telefona se zmenla za vse. Vpisan je v Celje. Če so meni to omogočlui, brez komplikacij, potem si izbori to pravico.

Uradno bi bil postopek sledeč.... jaz bi morala iti osebno v MB vpisat otroka v šolo, ki je najbližje stalnemu bivališču, potem pa prepis v Celjsko šolo.
Ker pa šola v MB ni komplicirala, sva se zmenli, da se ne rabim tja osebno zglasiti in naj kar grem v ce šolo in ga vpišem. Naslednji dan sem to uredila.
Predlagam, da pokličeš prvo OŠ v kraju stalnega bivanja, se probaj zmenit preko telefona... da otroka ne vpisuješ tja in potem prepisuješ, ampak, da greš direkt na želeno OŠ on narediš vpis.

(odgovor članu mmart)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 11:17:51   
mmart
Najlepša hvala za tole!

Mi bo zelo v pomoč!
Hvala, zlati ste.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 14:08:53   
Najaa
Ni res, da gre težko skozi tole. Seveda lahko prepišeš otroka in ponavadi ugodijo želji. Pri nas je tako, da je treba otroka vseeno vpisat v šolo kjer ima stalno prebivališče, potem pa v roku 14 dni greš na željeno šolo in daš prošnjo za prepis. Vse ostalo urejata šoli sami med sabo. Ne poznam primera, da jim ne bi ugodili.

(odgovor članu mmart)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 14:15:22   
LuLu
Najaa, verjetno ugodijo vsem, ampak je od šole izgleda odvisno, kak postopek imajo. Ali komplicirajo pri osebnih vpisih in prepisih ali pa se da to preko telefona, kot sem jaz. Mi je ženska iz MB OŠ rekla, da je različno med šolami.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 14:31:13   
mamica deklicam
no vam pa jaz povem, da znajo tudi komplicirat.

Mi bomo drugo leto na istem. Spadamo pod podružnično šolo, ki ima malo vpisanih otrok, ker nimajo organiziranih varstev pred poukom in po pouku. Do sedaj so vedno na ta račun izgubljali otroke. Kdo pa pride ob 12h iz službe, da bi ga lahko sprejel? HALO. In so letos lepo onemogočili, da bi enostavno prepisal otroka drugam, ker ti je tako lažje. Od mojega moža sestrična se je z sinom začasno prijavila v Kamnik, da je lahko otroka tam vpisala v šolo. Očitno bom morala tudi sama drugo leto narediti isto. Še dobro, da imam starše prijavljene tam, drugače to ne bi bilo mogoče.

Če otroka ne prideš iskat, ti ga peljejo v OŠ, ki je od nas oddaljena 7km. No in to razdaljo narediš potem še nazaj, da prideš domov, s tem da imajo podaljšano bivanje samo do pol petih, ko otroka nobeden od naju ne more še niti dvigniti. In kdo mi bo plačal bencin za prevožene km?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 14:35:41   
sazi
Jap, ni povsod enostavno.
Na sosednji šoli poznam primer, ko je otrok sodil v drug šolski okoliš, čeprav je imel do šole manj kot 300m (tista, v katere šolski okoliš sodi pa je dljeuser posted image ). V bližnjo šolo ga kljub prošnjam niso sprejeli, ker so imeli "preveč" svojih otrok in bi potem morali narediti nov oddelek. Vpis v "drugo" šolo se lahko izvede le, če ima ta dovolj prostora in če to prvotni šoli ne pomeni tak izpad učencev, da ne bi mogli normalno oblikovati oddellkov.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 14:35:52   
aprilčica07
Meni niso v šoli, kamor bi spadali nič komplicirali. Sem po telefonu povedala kašna  je situacija, ženska si je zabeležila in sva končali. Očitno je res različno od šole do šole.  

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 14:39:08   
ZARA
Meni ni nihče kompliciral niti malo pa sem jo vpisala celo v drugo občino.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 14:45:47   
Polona19
Je tako, kot pravi Sazi.

Če imajo prostor, praviloma ni težav. V kolikor pa prostora ni so težave, ker bi morali "odpreti" nov razred in v kolikor ni bil že prej predviden (sredstva), ne sprejmejo novih otrok.

Naš primer letos user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 15:15:15   
Najaa
A res, da znajo tako zakomplicirat? Okoli nas so namreč 4 šole in praktično se vsak drugi otrok iz naselja vpiše na kakšno drugo šolo, pa je vse vedno gladko teklo. Sem misla, da se tu res ne komplicira.

(odgovor članu Polona19)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vpis v šolo - izbira?
2.4.2013 15:24:54   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

A res, da znajo tako zakomplicirat? Okoli nas so namreč 4 šole in praktično se vsak drugi otrok iz naselja vpiše na kakšno drugo šolo, pa je vse vedno gladko teklo. Sem misla, da se tu res ne komplicira.


zgela, da znajo. Pri nas verjetno zato, ker se bojijo, da bodo imeli premalo otrok in bodo šolo zaprli. Samo ne vem, zakaj so jo lani kompletno prenovili, v korak s časom pa ne gredo. Ti odvrnejo, ja saj ima vsak nekoga, da lahko pride po otroka. Pa to slpoh ni res. V naš konec je veliko na novo priseljenih družin, ki nimajo starih staršev, da bi za to poskrbeli. Poleg tega smo mi starši dolžni poskrbeti zanje, ne pa oni. Moja tašča in tast sta blizu šole doma, samo sta oba dokaj bolna in ne morem zahtevati od njiju, da imata mojega otroka vsak dan pet ur na "grbi". Zato, da bosta imele dve učiteljici službo. Saj pravim, naj organizirajo še varstvo in sigurno šola ne bo samevala.

Če so pa tako zahojeni, bodo pa vsako leto izgubljali otroke.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vpis v šolo - izbira?
4.4.2013 9:06:18   
t5t6
Kjer je malo otrok z veseljem vpišejo tudi otroke, ki ne saodijo v ta šolski okoliš. Če pa bi ta dodaten otrok lahko bil predstavljal možnost za odprtje dodatnega razreda (gledajo tuudi dolgoročno kako bo potekala fluktuacija) pa ga ne bodo vpisali. Če si res želiš, da ga vzamejo v določeno šolo, kjer je število otrok že na meji, boš morala spremeniti vaše stalno bivališče.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vpis v šolo - izbira?
4.4.2013 9:56:24   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: t5t6

Kjer je malo otrok z veseljem vpišejo tudi otroke, ki ne saodijo v ta šolski okoliš. Če pa bi ta dodaten otrok lahko bil predstavljal možnost za odprtje dodatnega razreda (gledajo tuudi dolgoročno kako bo potekala fluktuacija) pa ga ne bodo vpisali. Če si res želiš, da ga vzamejo v določeno šolo, kjer je število otrok že na meji, boš morala spremeniti vaše stalno bivališče.


jaz sem pisala na občino in dobila odgovor, da moraš otroka vpisati v domač okoliš, hrati pa oddati prošnjo za premestitev v tisto šolo, ki si jo želiš, da jo obiskuje. Potem ta šola kontaktira tvojo in jih vpraša, če se strinjajo s prepisom. Mene bolj skrbi, da se matična šola ne bi strinjala s prepisom. Ali ti to lahko naredijo? Ker vem, da matična šola in podružnična, v katero bi morala hčerka hoditi 4 leta, letos ne napolne število otrok. Cenzus naj bi bil 28. So kolegici rekli, da naj se v službi zmeni, da bo prej začela s službo, da bo lahko otroka pravočasno dvignila. Kaj si pa predstavljajo, da si lahko kar zmišljujemo, kako bomo hodile v službo, ker se učiteljice niso pripravljene prilagajati na nove razmere?


(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vpis v šolo - izbira?
4.4.2013 12:46:59   
petea
prepis iz spletne strani MOL-a:

Vpis v 1. razred v šolo zunaj šolskega okoliša, v katerem otrok prebiva, se izvede tako, da starši vpišejo otroka v šolo v svojem šolskem okolišu, najkasneje v štirinajstih dneh po izteku roka za vpis pa vložijo pri šoli, v katero želijo vpisati otroka, vlogo za prepis. O vlogi za prepis odloča zaprošena šola, vendar je predpisano obvezno posvetovanje s šolo šolskega okoliša, v katerem otrok prebiva. Zaprošena šola ni dolžna ugoditi vlogi staršev, če bi to posegalo v njeno organizacijsko in kadrovsko strukturo ter prostorsko zmogljivost ali če bi se s tem v šolskem okolišu, kjer učenec prebiva, zmanjšalo število učencev oziroma oddelkov in bi to vplivalo na spremembo statusa šole ali njeno ukinitev.
Šola, na katero so starši naslovili vlogo za prepis, je dolžna o tem odločati najkasneje v tridesetih dneh od dneva, ko je prejela vlogo. Če vlogi staršev ugodi in izda soglasje za prepis, mora o svoji odločitvi pisno obvestiti starše in šolo v šolskem okolišu, v katerem učenec prebiva. Na enak način mora šola obvestiti starše in šolo otrokovega matičnega šolskega okoliša ob neugodni rešitvi vloge za prepis

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vpis v šolo - izbira?
8.4.2013 11:12:15   
takotako
Pri nas je veliko takih ki so otroke prepisali na našo šolo pa nimajo naslova v tej očini. Kakor jaz vem nič ne komplicirajo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vpis v šolo - izbira?
15.4.2013 22:44:26   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea

prepis iz spletne strani MOL-a:

Vpis v 1. razred v šolo zunaj šolskega okoliša, v katerem otrok prebiva, se izvede tako, da starši vpišejo otroka v šolo v svojem šolskem okolišu, najkasneje v štirinajstih dneh po izteku roka za vpis pa vložijo pri šoli, v katero želijo vpisati otroka, vlogo za prepis. O vlogi za prepis odloča zaprošena šola, vendar je predpisano obvezno posvetovanje s šolo šolskega okoliša, v katerem otrok prebiva. Zaprošena šola ni dolžna ugoditi vlogi staršev, če bi to posegalo v njeno organizacijsko in kadrovsko strukturo ter prostorsko zmogljivost ali če bi se s tem v šolskem okolišu, kjer učenec prebiva, zmanjšalo število učencev oziroma oddelkov in bi to vplivalo na spremembo statusa šole ali njeno ukinitev.
Šola, na katero so starši naslovili vlogo za prepis, je dolžna o tem odločati najkasneje v tridesetih dneh od dneva, ko je prejela vlogo. Če vlogi staršev ugodi in izda soglasje za prepis, mora o svoji odločitvi pisno obvestiti starše in šolo v šolskem okolišu, v katerem učenec prebiva. Na enak način mora šola obvestiti starše in šolo otrokovega matičnega šolskega okoliša ob neugodni rešitvi vloge za prepis


za tiste, ki pravite, da se pri vas brez problema prepiše otoka v drugo šolo. Danes dobila uradno informacijo, da naša šola že nekaj let zavrača vse vloge za prepis na kakšne druge OŠ, ki bi bile za otroka ugodnejšeuser posted image Pa imajo kar dovolj otrok za zapolnitev letnika.

In to naj bi bila pravna država

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vpis v šolo - izbira?
15.4.2013 23:30:00   
petea
@mamica deklicam,

ne razumem čisto tvojega pisanja, pa sem sedaj šla pregledat še uredbo


Odloča tista šola, kamor želiš vpisati otroka, šola šolskega okoliša pa samo poda mnenje o zadevi, torej ''prepisni'' šoli javi, če bi se s prepisom dotičnega otroka zmanjšalo št. njenih oddelkov oz. če ji grozi ukinitev.

Torej vloga se da na željeno šolo, ki tudi odloči, ali bo otroka iz drugega okoliša sprejela (pogledat mora svoje prostorske zmožnosti), šola šolskega okoliša pa poda le mnenje oz. (po mojem laičnem mnenju) mora s številkami (število otrok/oddelek) dokazat, da prepis otroka pomembno vpliva na njeno delovanje oz. obstoj.


Ne razumem torej tega, kako bi naj šola šolskega okoliša zavračala vloge o sprejemu otrok v šole drugega okoliša, če pa to sploh ni njena pristojnost.



< Sporočilo je popravil petea -- 15.4.2013 23:34:59 >

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vpis v šolo - izbira?
16.4.2013 6:50:09   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea

@mamica deklicam,

ne razumem čisto tvojega pisanja, pa sem sedaj šla pregledat še uredbo


Odloča tista šola, kamor želiš vpisati otroka, šola šolskega okoliša pa samo poda mnenje o zadevi, torej ''prepisni'' šoli javi, če bi se s prepisom dotičnega otroka zmanjšalo št. njenih oddelkov oz. če ji grozi ukinitev.

Torej vloga se da na željeno šolo, ki tudi odloči, ali bo otroka iz drugega okoliša sprejela (pogledat mora svoje prostorske zmožnosti), šola šolskega okoliša pa poda le mnenje oz. (po mojem laičnem mnenju) mora s številkami (število otrok/oddelek) dokazat, da prepis otroka pomembno vpliva na njeno delovanje oz. obstoj.


Ne razumem torej tega, kako bi naj šola šolskega okoliša zavračala vloge o sprejemu otrok v šole drugega okoliša, če pa to sploh ni njena pristojnost.




pisala sem na šolo, v katero hočem vpisati otroka in ta šola je iz drugega okoliša. Imajo še mesta in bi sprejeli otroka. Dobila pa sem odgovor od njih, da v takem primeru so v zanjih nekaj letih imeli potem s strani matične OŠ zavrnitve na te željene premestitve. S strani naše občine sem tudi dobila odgovor, da se mora matična šola strinjati, da lahko ti prepišeš otroka kam drugam.

Očitno, če oni vlogo za premestitev zavrnejo, ne moreš prepisati otroka drugam. Vsako leto imajo en razred otrok, ker je bolj vaška šola. Razreda čisto ne napolnijo, ne bi jim pa nič vplivalo, če bi kakšnega otroka odstopili drugi šoli.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vpis v šolo - izbira?
16.4.2013 8:16:42   
petea
pripenjam še povezavo na spletno stran e-uprave

o vpisu otroka na drugo šolo odloča ravnatelj željene šole, šola šolskega okoliša mora tej šoli poslati samo mnenje - torej šola šolskega okoliša ne odloča o tem, da nekdo ne bo obiskoval domače šole, razen v izjemnih primerih, pomembnih za njeno delovanje

to je to



P.S.: Ko smo pred tedni vpisovali našega prvošolca, si je šolska uradnica kar vidno oddahnila; v primeru naše drugačne odločitve sicer razred ne bi bil ukinjen, jih bo pa v razredu zelo malo in jim je očitno pomemben vsak učenec, ki bo dotično šolo obiskoval.
Pa bi otroka, če bi tako želeli, vseeno lahko vpisali drugam.


< Sporočilo je popravil petea -- 16.4.2013 8:17:19 >

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vpis v šolo - izbira?
16.4.2013 9:40:40   
mamica deklicam
hvala petea za vse odgovore. Upam, da bom uredila tako, da bomo najbolje uredili

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vpis v šolo - izbira?
16.4.2013 9:48:58   
petea
Prosim,
me pa zanima, kako boš rešila zadevo.
user posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vpis v šolo - izbira?
16.4.2013 10:44:58   
sazi
mamica deklicam - očitno bo treba res urediti začasno bivališče v šolskem okolišu želene šole - jih kar nekaj poznam, ko so tako zelo hitro rešili problem. Kot vidim, imaš to možnost. Na ta način je zagotovo najlažje in zagotovo reši problem.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vpis v šolo - izbira?
16.4.2013 10:58:32   
enea
Zdaj nisem brala vseh postov, ampak pri meni pred 5 leti je bilo tako: 2 šoli v isti občini, 1 km narazen,.. spadali smo na OŠ 1 (okoliš), ker pa smo se potem med poletnimi počitnicami selili, smo bližje OŠ 2, ko smo dobili vpis v OŠ, smo se šli prijavit na 1, povedali za kaj se gre, na 2 smo potem napisali samo prošnjo za vpis,.. vse ostalo so šole med seboj zrihtale,...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?