|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nemška doga-da ali ne?!
4.9.2005 17:47:00   
Kadija
Pozdravljeni! Po daljšem odmoru se zopet oglašam in sicer z problemom,ki mi nekako ne da miru.Pa sem rekla, morda mi pa punce na RR znajo kaj pomagat.
Moj se je dogovoril, da bomo imeli doma nemško dogo! Tako! Moje dete pa je staro 2 leti!!!
Malo sem skeptična, zaradi velikosti.Značaja teh psov pa tudi ne poznam najbolj! Baje da so družinski- ne vem?!
Prosim naj se oglasijo tisti, ki to pasmo poznajo in mi povedo kaj več o njih!;Je to za tako malega otroka, ali ne
Ne bi radi naredili kake napake!Rada imam pse, moje dete pa še bolj!    
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Nemška doga-da ali ne?!
4.9.2005 19:36:38   
tinaaja
Oj, jaz imam mesanko z dogo in je fenomenalen kuza.. Velika je,ampak to ni ovira, otroci jo obozujejo, jo mrcvarijo, bozajo, vlecejo, ona pa mirno prenasa...
Klikor jaz poznam doge, so to mirno psi, ki ravno zaradi svoje velikosti nimajo kompleksov.. Se nobena doga, ki sem jo srecala ni bila zorpna, napadalna, so bolj "budistcni" psi - ni se jim treba dokazovat nikomur.   
Sigurno pa bos morala biti pozorna na psa in otroka, saj vcasih psi nimajo obcutka, kok so dejansko veliki.. Ampak saj oba rasteta Meni se zdi cisto dobra izbira, se pa veliko ljudi boji tako velikih psov, moji se ful umikajo na cesti hehehe
Drugace pa tu bodo verjetno navec znali odgovoriti tu:
http://klub-doga.si/
LP

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Nemška doga-da ali ne?!
4.9.2005 23:46:54   
nejcko

Doge so zelo prijazni in miroljubni psi, tako da s te strani ne bi smelo biti težav. Poleg tega bo otrok že del krdela, v katerega bo kuža šele vstopil, in tako bo otrok avtomatično v višjem rangu kot pes.

Meni so doge fenomenalni psi in upam, da bom nekoč lahko ponosna lastnica ene/ga od teh čudovitih psov.

Kar pogumno.


(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Nemška doga-da ali ne?!
5.9.2005 0:19:10   
nejcko

Mogoče še ta podatek - nemške doge so različnih barv: črna, rumena, tigrasta in harlekin. Zanimivo pri tem pa je, da vsaka barva s seboj prinaša neke specifike. Rumena je veliko bolj živahna in hitrejša od npr. črne, zato potrebuje tudi veliko prostora in veliko svobodnega gibanja.
Tigrasta je tudi precej živahna, a hkrati od vseh najbolj potrpežljiva in strpna.
Harlekin (črno-bela) pa je bolj ležerna, počasna in flegmatična od vseh ostalih, je pa zato tudi težja in nagnjena k prekomerni teži.

Na splošno so vse doge zelo navezane na svojega gospodarja in na celo krdelo in postanejo popadljive le v primeru, če je ogrožen kdo izmed njih. So izredno zveste, zelo potrpežljive z otroki, morajo pa imeti zelo dosledno vzgojo.

Edina njihova slabost je v tem, da so finančno zelo velik zalogaj za lastnika, saj pojedo najmanj 1/2 kg mesa na dan + riž ali makaroni, in pa to, da imajo zelo kratko življenjsko dobo (cca 7-9 let ).

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Nemška doga-da ali ne?!
5.9.2005 3:13:54   
kati1
Nemška doga je ena bolj "družinskih" pasem kar jih je ... ponavadi so veliki psi v primerjavi z malim otrokov videti grozljivo - a so bolj "strpni" kot mali in se zavedajo svoje velikosti ... sicer pa vzemita kako knjigo o pasmah

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Nemška doga-da ali ne?!
5.9.2005 7:32:20   
CUKRČEK
PEs je tak, kakršen je lastnik. PA naj bo to en prinašalec, en mešanček, pitbull ali pa nemška doga.

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Nemška doga-da ali ne?!
5.9.2005 8:39:48   
gala
Trikrat hura za nemško dogo. Malo je tako primernih psov za otroka, kot je doga. Mi smo jo imeli, pa so vsi tuji otroci hodili do nje in jo božali, je prav uživala. Mucek od kužka
Toplo priporočam!

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Nemška doga-da ali ne?!
5.9.2005 12:44:56   
Aja32
Več kot odlično - ti psi so miroljubni, prijazni do ljudi, do otrok... tako, da naj te ne skrbi... Poznam veliko lastnikov dog, noben nima problemov z obnašanjem teh psov.

LP A

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Nemška doga-da ali ne?!
5.9.2005 14:13:14   
Kadija
Vsem, ki ste mi tako lepo opisali tega lepotca se prav lepo zahvaljujem, pa on prav tako, saj smo se na osnovi vseh lastnosti in vaših priporočil odločili zanj.
Prav veselimo se ga že, tega nežnega velikana, kot mu rečejo poznavalci.
Je pa rjave barve z črnim smrčkom, na katerega ja naša Nika že prtisnila enega lupčka.Ime mu bo pa baje Casper.

Torej hvala vsem in lep pozdrav!

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Nemška doga-da ali ne?!
6.9.2005 20:54:32   
LARIKA
Nama obema je ta pes enostavno super.Imajo čudovit značaj, mirni psi, primerni za otroke, kljub velikosti so nežni velikani-še posebej do otrok. Jaz navijam zanje

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Nemška doga-da ali ne?!
6.9.2005 22:49:05   
Anonimen
Sam mejte jo na povodcu, prosim

(odgovor članu Kadija)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Nemška doga-da ali ne?!
7.9.2005 12:38:12   
žužu
nemška doga je pes, ki naj bi bil v stanovanju. v postih tega nisem zasledila. upam, da to veste.
je pes, ki rabi malo gibanja, zelo veliko spi. rad ugaja lastniku, naj bi bil miren in potrpežljiv. samec včasih hoče prevladati, takrat potrebuje izkušenega lastnika. je pes, ki potrebuje 'učene' lastnike in ne laike.

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Nemška doga-da ali ne?!
7.9.2005 17:26:05   
Kadija
Ne skrbi Žužu, njegov lastnik, se pravi naš ati je vodnik službenega psa in mu je delo z pasjimi kolegi vsakdanji kruh! Kar se pa nastanitve tiče imamo pa danes še zadnje priprave pri opremi njegovega boxa, ki bo prava graščina! Mislim, da bo naš Casper srečen velikan .Ko bo vse tako daleč, morda pošljem kako slikico! Res neverjetna zadeva!

Povodec bo pa le tam, kjer bo to potrbno, drugače pa ima lep vrt okoli hiše, kjer se bo lahko po mili volji igral!

Pozdravčka od nas vseh!

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Nemška doga-da ali ne?!
7.9.2005 18:04:08   
nejcko

Kadja, nič morda ... slikico MORAŠ objaviti!!!


P.s. Sem ti fouš, da veš.

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Nemška doga-da ali ne?!
7.9.2005 21:24:05   
Kadija
OK bom poslala slikico!!!! Z veseljem !Takoj, ko se Casper vseli in malo privadi na svoj novi dom, velja?

P.s. verjamem, jaz bi si tudi bila!

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Nemška doga-da ali ne?!
9.9.2005 9:59:36   
ursa_p
Zivjo!

Sem sele danes opazila tole temo.

Pri nas imamo 2 nemski dogi, eno sivo in eno crno in dve nemski bokserki. 4 zlate punce. Sem pa v 18. tednu nosecnosti.

Nekateri ste napisali, da doga ne rabi veliko gibanja. Pri nas je ravno obratno, ce gledas bokserje, ki so hiperaktivni, sta nasi dogi dalec od tega ... non stop akcija. Veliko, veliko gibanja. Pa res so zelo prijazni psi!
DOGA (in vsi ostali kratkodlaki psi) nikakor ni za v pesjak ... upam, da si premislite in jo imate pri sebi v stanovanju. Pes, ki je v pesjaku ima cisto drugacen karakter, kot pes, ki je tretiran kot pravi druzinski clan. Pri nas imamo 65 m2 stanovanje v hisi, pa velik vrt, ampak so punce VES cas noter, le obcasno grejo na vrt ... pesjaka se videle niso (le ena bokserka, ki je posvojena - do 1. leta je bila v pesjaku, potem je prisla k nam)!
Je pa tudi tako, da morate gledati, da otrok ne bo psu visel ves cas na glavi. Ce se mu bo umikal, razlozite otroku, da gre kuza pocivat, saj mora imeti pes tudi kaj miru. Vedno ju imejte pod nadzorom.

Doge so super psi tudi za otroke. Glede na to, da ste vi ze "krdelo", pes pa vanj sele prihaja, je to olajsevalna okoliscina ... manj napak lahko naredite, kot ce je pes prvi pri hisi in prihaja dojencek.

PSI pomagajo pri samostojnosti otroka in so kot kaki terapevti za karkoli. :D

Uzivajte z vaso dogico, ce boste potrebovali se kak nasvet, lahko vprasate.

Me pa se zanima kje ste dobili rjavo dogo??? Nic ne vem, da bi bilo pri nas kako leglo, pa tudi za tujino ne vem ... razen Srbije!

Pa se nasa slikica:

http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/fs9pM_fOkgwATKkb.j pg

Ostale slike pa najdete tukaj:
http://linchaich.moj-album.com/

Uzivajte!

Lp, Ursa

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Nemška doga-da ali ne?!
9.9.2005 10:11:08   
ursa_p
Sem ugotovila kako se prilima slikico:

Dona


Era


Era in Dona


Vse skupaj:


Lp, Ursa

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Nemška doga-da ali ne?!
9.9.2005 18:35:07   
nejcko

Uauuuuuuu, ursa_p, kako sta čudoviti !!! Pa boksarki tudi, da ne bo zamere .

Ja, Kadija, tudi mene zanima, kje boste dobili rjavo dogo.

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Nemška doga-da ali ne?!
9.9.2005 18:52:56   
dory
moji sosedje jih vzrejajo..in morm rect da so zlo fajn psi...lahko samo pohvalim

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Nemška doga-da ali ne?!
10.9.2005 0:31:02   
ursa_p
Teja! In vi zivite pri Bormesu ... hehe ... sem izvedela da so imeli tam leglo rjavih dog. ... se motim?

Nejcko! Hvala za pohvale!


Lp, Ursa

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Nemška doga-da ali ne?!
10.9.2005 11:20:18   
Kadija
Sedaj se oglašam le toliko, da pohvalim te čudovite dame, ki so resnično prave lepotice!!!!

Ta trenutek ima ogromno dela, se pa javim takoj, ko bom imela kako urico časa in bom malo poklepetala in kaj povprašala o dogah!Pa o našem bom povedala kaj več!

Ursa-p, če bom potrebovala kak nasvet, te bom prosila za pomoč! Hvala ti! Imeli smo sicer dobermana in bil je krasen pes.Doge pa ne poznam in ne bi rada naredila kaj narobe.

Torej se še čitamo!! Šibam dalje!!!


(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Nemška doga-da ali ne?!
10.9.2005 12:39:08   
ZARA
A doge da imajo tak značaj??? Pojma nisem imela... Men so se vedno zdele vse pasje,hehe...
In ja, res so krasni kužki !!! Prav lepo se vidi, kako so negovani ...

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Nemška doga-da ali ne?!
11.9.2005 19:30:16   
Kadija
Nekaj sem še dolžna, kajne? Glede rjave doge! Možev sodelavec jih ima, vendar so žal brez rodovnika.Ne vem, se tu da kaj naredit?
Meni osebno to ne igra bistvene vloge, saj so čistokrvni.Ima jih pa že dolgo.Za več informacij, se pa moram obrnit na njega, meni je pomembno, da bomo imeli psa, ki bo naš in katerega bomo imeli radi.Pa še naše dete je mahnjeno na živali!! Sedaj pa ko vem, da so to tako krasni psi.....
V glavnem, ko ga dobimo, pošljem slikico!!!!
Do takrat pa leo pozdrav!!!

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Nemška doga-da ali ne?!
12.9.2005 22:21:43   
Anonimen
Če mene vprašaš: ta pes je štorast ko norc. Naši prijatelji ga imajo in je kot mladič vse rušil pred sabo, celo mene je podrl na tla. Zdaj ima cca 80 kg in ga je težko zadržat, ko gre mimo kaka muca.Tako, da jaz tega psa, gotovo ne bi imela zraven majhnega otroka. Drugače so prijazni, samo štorasti pa precej.

(odgovor članu Kadija)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   Nemška doga-da ali ne?!
22.9.2005 9:19:23   
žužu
udnereja, nemška doga je bila včasih pes za pomoč pri lovu, tak da glede nerodnosti...
to je eleganten pes, nežen, če je socializiran pa tudi zelo prijazen, miren, potrpežljiv in uslužen.
drugače je, če je ta pes v pesjaku, potem njegov karakter ni vedno tak.

kadija, glede na to, da vaš ne bo rodovniški, ti priporočam slikanje kolkov. ti psi izredno hitro rastejo in imajo zaraditega lahko veliko težav s kostmi, ko odraščajo potrebujejo posebno nego, kolki so res občutljivi.

življenska doba doge je žal dosti kratka, upoštevajte tudi to.
no, naš je dočakal le tri leta, a to je že druga zgodba...

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?