|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomankanje železa
8.6.2006 14:48:57   
Anonimen
Zanima me namreč hemoglobina imam 114 in jem Retafer.Spiti ga moraš z vitaminom C.Zdaj pa me zanima če lahko pijem cedevito ali limonado.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomankanje železa
8.6.2006 15:06:28   
tulip
Oboje lahko, pa kakšno sadje lehko zraven poješ, pomaranče, breskv...
Ne jemlji pa železa z mlekom, zmanjša učinek!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomankanje železa
8.6.2006 18:08:48   
Anonimen
Najbolje s sveže ožetim sokom limone, pomaranče ali grenivke. Ali pa če zraven poješ kakšen kivi.

(odgovor članu tulip)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomankanje železa
8.6.2006 21:33:58   
Anonimen
baje da za železo bi mogo jest rozine, jaz ga kar precej jem zaradi železa, pa se vredi je za grickanje. probajuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomankanje železa
9.6.2006 1:05:03   
pot
Za železo rabiš ogromno zelenjave in sadja pojest (največ železa je v temnem sadju in zelenjavi, ne vedno ampak po večini),
veliko C vitaminov,
pa tudi veliko kisika moreš s sprehodi noter dobit,
ker C vitamin in kisik vežeta železo nase in ga neseta v kri, drugače zastonj ješ železo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomankanje železa
9.6.2006 19:52:44   
altati
Železo + C vitamin je nablojša kombinacija, zaradi absorbcije....

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomankanje železa
9.6.2006 19:57:53   
Anonimen
Sem pojedla eno morje teh železovih tablet, v kombinaciji s sveim sokom pomaranče in limone. Rezultat je bil ničen.

Se mi je pa hemoglobin zelo popravil, ko sem začela zelo zelo redno jest, veliko kuhanega in vedno svežega. Samo toliko, v info.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
11.6.2006 0:29:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomankanje železa
13.6.2006 12:29:16   
A_A
Železo je potrebno v krvi za prenos kisika (kisik pa se veže v kri samo s pomočjo železa).
Problem je pri počasni absorpciji železa v kri. Zato priporočajo, da se železova tableta popije zjutraj na tešče s kozarcem pomarančnega soka, ki vsebuje veliko vitamina C. Mleko zmanjša absorbcijo, zato ga ne piti zraven tabletk. Tudi sok iz limon ti ne priporočam, ker ima zelo veliko kisline in ne deluje dobro na želodec.

Železa je veliko v zeleni zelenjavi (brokoli, zelje, špinača, fižol, rdeča pesa) in v temnem sadju (slive, fige), vendar je spet problem, ker ga telo iz zelenjave in sadja ne absorbira toliko, kolikor ga lahko iz temnega mesa (govedina, konjsko meso). Zato, pojej mal več šnicelčkov user posted image  pa bo (hm, če seveda nisi vegi varianta).





_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomankanje železa
11.8.2006 12:54:26   
Strawberrie Cherrie
Hm, pa ti zrezki - jst mam hemoglobina 106 v 21tednu nosečnosti, jem tabletke, pijem borovničev sok, pa vso NJAMI zelenjavo, ampak od mesa pa res jem samo piščanca in pa purana - govedine in svinjine sploh ne, kaj šele da bi konjsko meso jedla!!! Konji so mi tolk ljubi kot psi, in ne vem, če bi šlo ravno dol po grlu...prav tako ne jem ovčetine in podobno....ziher je še kakšen način da si ga zvišam, kot pa papcanje šniclov!user posted image user posted image ; sok iz pomaranč skoz pijem, pojem pa tut veliko polnozrnatih štručk pa jogurtov z musliji itd, pa je stvar še kar enaka! ŠMENTuser posted image

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomankanje železa
18.8.2006 16:44:18   
Anonimen
Tudi jest sem imela hg v 27 tednu 98. Dobila sem seveda tablete, jedla 2 krat na dan, pa nič...oziroma zelo zelo malo. Poleg tega me je začel še bolet želodec. Potem pa dobim od znanke, ki je imela slabo kri zaradi operacije, ena navodila od  tistih mojstrov čirule čarule ( kuko se že reče ??? ) naslednje:

- v jabolko daš na sredino eno bakreno žico, ter na vsaki strani po dva žeblja in pustiš 24 ur
- to naribaš ( v plastičnem ali steklenem ribežnu ) dodaš malo medu in poješ (  pa ne z železovo žlico, ampak recimo s plastično )
- to delaš vsak dan 7 dni

Jest sem prakticirala in od tedaj naprej brez tablet hg vedno nad 125. Kar je zame zelo dobro, saj sem ga toliko imela na začetku nosečnosti.

Poskusite !

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomankanje železa
19.8.2006 8:30:18   
tinaaja
pred kratkim sem imela pogovor s strokovnjakom za sportno prehrano, ki je gledal mojo krvno sliko.. Imela sem med drugim tudi nizko zelezo. In jaz njemu pametno prijavim,da pol moram pa suhe slive jest. Pa se je zacel smejat, da zal to ne pomaga. Da sadje, zelenjava, ki je sicer bogata z zelezom ne pomagajo dvignit zeleza v krvi. Svetoval mi je predvsem rdece meso, od teh pa ima zrebickov zrezek, konjsko mesto tega najvec. In iz izkusnje kolegice, zdaj ze mamica, ki je imela zelo nizko zelezo, ji je zrebičkovo meso pomagalo.
poleg vseh prepraratov je morda smiselno se naravno dodat zadeve, ki manjkajo. Jaz se ravno zato ful trudim jest meso, ceprav ga cisto nic ne bi pogresala, ce ga cel mesec ne bi vidla..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomankanje železa
19.8.2006 18:08:12   
Strawberrie Cherrie
Pa sej men neb bil tak problem če ne bi skoz zravn študirala - ubogo tele, ubogi konjček, kaj šele kakšna divjačina itd...

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomankanje železa
21.8.2006 8:27:37   
tinaaja
ja poznam to.. meni se tudi malo obrne... ampak ne smes mislit na to... ce je zadaj nek bolj koristen razlog...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomankanje železa
21.8.2006 8:33:58   
KIRA
kolkor jaz vem ima retafer že vitamin c notri. ali pa imam napačen podatek?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomankanje železa
21.8.2006 9:02:34   
Maxica
Ne vem, kako je z Retaferjem, ampak point naj bi bil predvsem v tem, da zraven spiješ npr.limonin sok ali nekaj, da se železo veže s C-vitaminom.
Nikar pa mlečnih izdelkov, ker zmanjšujejo učinek železa.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomankanje železa
5.9.2006 13:36:36   
NADICA
Jaz ne maram mesa oz. jem samo belo meso (purana), pa še to v zelo majhnih količinah in 1x na 14 dni user posted image , zato pa pijem PRESADOVO - RDEČO PESO Z MEDOM, ki jo sicer spijem 1 dcl vsako jutro, po tem ko spijem sok 1 ožete grenivke in imam super kri, (148), tako, da mi ginekologinja ni dala nobenih tablet...res pa je da jemljem tudi dodatek vitaminov h prehrani (ABC PLUS), KI SO RES SUPER...pazim le, da jih pojem po zajtrku, sem v 13 tednu...user posted image user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomankanje železa
5.9.2006 22:03:37   
frrrr
pa špinača, suhe marelice... to je vse nabito z železom.
men ta hrana full paše že celo nosečnost.. mi telo kar samo pove kaj hoče :)

punce veliko zelenjave... paprika, paradižnik... vse je zdaj na vrtu in nabito s C vitaminom.

za zdrave bebe in zdrave nosečke!

(odgovor članu NADICA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomankanje železa
6.9.2006 16:16:21   
Strawberrie Cherrie
frrr: samo čudno, ko jest večinoma časa živim od teh stvari - jst pri kosilu pojem tako goro zelenjave, od brokolija, cvetače, paradižnika, blitve in nevemkajševse, pa mam vseeno 106 hemoglobina...

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pomankanje železa
20.10.2006 10:23:15   
Sandra*
Ojla!

Jaz sem mela hb 111, ampak mi ginekologinja ni nikol rekla da mam premalo železa. Med porodom sem zgubila ful krvi in so rekl da mam tut zelo slabo. Dal so mi hematopan, doma pa sem se basala s peso. Ne vem sicer če se je kaj poravl, ampak zgleda da se je ker se mi ne vrti več ko vstanem s postelje.

Lp

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pomankanje železa
20.10.2006 12:15:09   
ronja
Železo definitivno najlažje dobiš iz mesa.  To definitivno drži! Sama ga zelo malo pojem, čeprav nisem vege, in tudi zato imam konstantne probleme s slabokrvnostjo. pojem ogromno zelene zelenjave, pa kisle repe, ki naj bi ga imela veliko, pa raznorazne zelenjave, ki naj bi bila super in seveda ogromno sadja, ker imam pač to dvoje zelo rada - ampak slabokrvnosti na ta način ne moreš pozdravit, kvečjemu slabše je...

Vem pa, da mi vse tablete niso nič pomagale, pomala mi je pa dieta z mesom, te sicer ne bi delala v nosečnosti, ampak tiste, ki ne jeste veliko mesa, vseeno malo razmislite, da bi se pa kdaj pa kdaj mogoče splačalo stisnit kak zrezek ali pa mogoče kako zakamuflirano meso, sploh rdeče - svinjina, govedina in sploh konsko meso imajo največ mesa. Kadar se mi zelo skup pada, navadno nekaj časa pazim, da pojem malo več mesa in se stanje popravi. 

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pomankanje železa
20.10.2006 18:34:32   
DORI
Jaz sem že med prejšnjo nosečnostjo, pred 2 leti in pol popila zjutraj sok iz rdeče pese, korenčka, jabolka, limone in pomaranče ter kivija. Ko sem rodila sem imela super kri in zdaj prav tako ga pijem zjutraj, sveže stisnjenega.

_____________________________

Čas ne čaka nikogar.
Uživaj vsak trenutek, ki ti ostane,
kajti ta ima vrednost

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pomankanje železa
23.10.2006 15:04:22   
ronja
Dori, a vsega po eno: eno peso, eno korenje,...? Pesa je sicer edina stvar, ki je res na maram, čeprav sem tudi pesin sok že pila za kri, pa mi ni pomagal. Ampak mogoče bi vseeno probala še tole, če bo treba, pričakujem, da bi znala met premalo železa, ker ga imam itak vedno premalo... Ker tiste železove diete ne bi šla delat, ko sem noseča...

(odgovor članu DORI )
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pomankanje železa
21.11.2006 13:37:59   
blue sky
Svetoval mi je predvsem rdece meso, od teh pa ima zrebickov zrezek, konjsko mesto tega najvec. In iz izkusnje kolegice, zdaj ze mamica, ki je imela zelo nizko zelezo, ji je zrebičkovo meso pomagalo.
IZVIRNO

Meni se zdi grozno, da bi morala jesti žrebička user posted image , ker so mi konji zelo pri srcu in jih ne bi jedla za noben denar. Tudi govejega in svinjskega mesa se izogibam in jem večinoma perutnino, če že jem meso.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pomankanje železa
24.10.2023 21:41:12   
Melanie_
Veliko uporabnih informacij glede pomanjkanja železa lahko najdete tudi na spodnjem naslovu:
https://www.bimbo.si/pomanjkanje-zeleza

_____________________________

Malanie G

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?