|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Predelava hlač v nosečniške?
1.2.2006 18:52:52   
Jančika_
Nimam pojma o šivanju - a se to da, navadne hlače s kakšnim vstavkom predelati v nosečniške? Navadnih hlač namreč že nekaj časa ne spravim več gor, nosečniške mi pa še dol lezejo. Za to prehodno obdobje bi rada dala predelati dvoje že malo dotrajanih hlač, ki jih rada nosim, ne bodo pa več za dolgo in jih po nosečnosti itak ne bom več nosila.

Predstavljam si nekako tako, da se sprednji del (tam, kjer je zadrga) odreže in tja všije kakšen širok elastičen trakuser posted image . Ali je treba odrezati celoten zgornji del? Če je katera dala delati kaj takega, naj mi prosim opiše, kako to zgleda, da bom znala pri šivilji vsaj približno razložiti, kaj bi rada.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
1.2.2006 18:55:48   
matahari
Ojla Jančika,
sama s tem še nimam izkušenj, bom pa tudi sama v kratkem razmišljala v tej smeri..sem pa prepričana, da rabiš samo eno dobro šiviljo in se da..Seveda je treba potem bluzice nositi preko ampak logika mi pravi, da to ne more biti problem..Pustimo se presenetiti šivilji user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
1.2.2006 19:42:49   
SPORTINA
Ojla, prav imata...
Jaz sem si lani naredila točno tako.
Stare hlače sem si dala predelati.
Najenostavnej je, da kupita raztegljivo blago v isti barvi,
šivilja pa vama bo to znala naredit...Všiti.
Res je, da potem moraš nosit malo daljše majčke, se pa raztegljivo blago prilagaja vso nosečnost. Je pa za pozimi super, ker je toplo, za poletje malo slabše...
Ali pa, še ena možnost, star pas odparat in gor nov pas (cel), pas na pas (in potem je še možnost za kasnejši popravek nazaj...Če me razumeta....
Sedaj pa veselo na delo!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
1.2.2006 19:47:55   
Jančika_
Hvala! Bom kar nesla hlače tja in se zmenila s šivljo. Pa daljšo majčko čez, pa bo. Itak so nosečniške majčke vse precej dolge.

(odgovor članu SPORTINA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
1.2.2006 20:22:55   
klaja
Zdravo!

Seveda se to da narediti, zakaj pa ne. Jaz  si hlače šivam sama in sem si sprednji del spodrezala, ne celega, le kakšnih 13  cm, not pa sem vstavila raztegljivo blago, tako kot je rekla Sprotina. Lahko pa si daš vstaviti tudi gumico, ki jo reguliraš z gumbom, to je seveda odvisno od materiala hlač in seveda če ti hlače niso preveč tesne (to pride v poštev tudi pri trenirkah).
Odvisno je od šivilje, kaj ti bo predlagala, mislim pa da ne bi smel biti problem.


(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
2.2.2006 9:05:04   
barba
To ni noben problem!

Lahko tud na straneh všije raztegljivo blago. Najboljš je pogledat že kakšne narejene hlače v trgovini in boš vidla možne variante.


_____________________________

LP, barba
9.4.2006 - moja punčka Meta
27.1.2009 - moj fantek Tine

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
2.2.2006 11:09:12   
KMALU
Jaz sem si v obdobju, ko mi moje niso bile vec prav , nosecniske pa prevelike.., pac kupila vecjo stevilko navadnih hlac...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
2.2.2006 11:35:47   
Reja
Jančika, take hlače, kot si jih ti opisala - z raztegljivim dodatkom - sem ravno včeraj sprobavala v Popku.

Kako se pa to naredi, pa nimam pojma. Znam šivati samo gumbe in krajšati hlače, dlje pa ne pridem:)

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
2.2.2006 11:37:03   
Reja
Drugače sem si pa tudi jaz, tako kot KMALU, za vmes na razprodaji kupila ene malo večje kavbojke, ki mi bodo še kak mesec malo široke. Ko bodo preozke, grem pa na nosečniške.

(odgovor članu Reja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
2.2.2006 14:38:28   
DrejcDrejc
Jaz še zdaj lahko nosim dvojne hlače od prej - ker imajo tako nizek in elastičen pas, da ne motijo mojga trebuha. Če imaš rada hlače z nizkim pasom, potem ti je to čisto udobna rešitev.

Drugače pa ti šivilje naredijo čudesa iz vsake cunjice, to sploh ni vprašanje! Če imaš dobro šiviljo, kar njo pobaraj, sigurno bo našla kakšno praktično in lepo rešitev.

Lp, pa pazi na svoje knedle user posted image

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu Reja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
2.2.2006 20:54:27   
Jančika_
Hvala, punce.

Večja številka pri meni žal ne pride v poštev, ker nisem delana po JUSu (152cm) in so mi že navadne hlače, ki so mi prav v rit, 15-20 cm predolge. Že tako je problem s krajšanjem, ker so take bolj moderne hlače delane ponavadi tako, da imajo nakazana kolena ali pa se v začnejo širiti v kolenih - pri meni je to potem nekje sredi mečuser posted image .

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
2.2.2006 21:20:27   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
2.2.2006 22:06:38   
Aleksandrin
http://www.sleepingbaby.net/jan/index.html?Baby/asian.html

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Predelava hlač v nosečniške?
4.2.2006 10:13:50   
balaena
http://www.babymall.com.au/bellybelt/

jaz sem tole nasla na internetu, ko sem bila se noseca in se mi je super zdelo. no, je nujna dolga majica za cez.
ker sem bila prvic noseca, mi je je ful pozno trebuh toliko zrasel, da so mi bile navadne hlace sploh premajhne. in takrat sem se pa kar spravila in predelala ene stare kavbojke in ene poceni nove kratke hlace, tako kot so punce ze pisale.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?