|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj zapira?
23.3.2010 12:39:28   
milki
Moj še ne dveletni otrok je zadnje čase dostikrat zaprt pa sploh ne najdem vzroka. Zelo veliko pije,približno 2 litra na dan, včasih tudi več, vsak drug dan,včasih ko je zelo hudo tudi vsak dan mu skuham kompot iz suhih sliv in marelic, zdaj sem kupila v lekarni še laktozo, pa mu dam po eno žličko notri, vsak dan je sadje,1-2 pomaranči, pol jabolka, je pretežno kuhano hrano, sladkarij skorajda ne je, ker ne mara ne bonbobov,ne piškotov-hvala bogu,med vikendi kakšen košček kinder čokolade poje in to je to.

Sploh ne vem kaj ga to tako močno zapre, da se sploh ne more pokakati in se mi zdi, da se brez moje pomoči včasih sploh ne bi mogel. Včeraj je eno uro jokal, ker ni mogel kakati, potem sem mu pa ritko s kremo namazala, pa še mal s prstom not porinla, pa še ni šlo, dokler mu dobesedno nisem porinila prst v ritko, da sem mu malo razširila in se je tok pokakal, da je bilo kr grozno.


Ne vem, ali je to stvar za zdravnika ali kaj???

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj zapira?
23.3.2010 13:14:24   
Aja32
Ne vem - jaz bi poskusila s figami, pa jih nareži v probiotičen jugurt... Ali pa mu daj actimel enkrat na dam... Mogoče bi mi to pomagalo, da bo lažje kakal.
Drugače se pa dobi tudi v lekarni Isilax Bimbi - je naravni sirup.

Mogoče vse skupaj slabše prebavlja.

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj zapira?
23.3.2010 15:59:19   
Splišni
Drugale jabolko, če je postano, zapira. Samo če ti celega grize, mislim, če ni naribano, pol to ne more bit.

Jaz bi v lekarni Prorektal kupila ali kaj je že un za en sirup. Vprašaj tam. Ne moreš gledat otroka, kako se takole matra, no. Pa tudi res lahko do tega pride, da ne bo hotel več kakat. Saj v bistvu še čudno,d a že ni.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj zapira?
24.3.2010 7:45:17   
mateyka
jaz bi šla k zdravniku, če je to reden pojav.
probaj še sveže ali zamrznjene borovnice (ne suhih), našo to vedno požene.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj zapira?
24.3.2010 8:14:23   
barni
Kaj zapira? Vse sorte pa se vemo ne. Meni je bilo cudno, ko sem slisala, da korenje zapira. In kruha cimmanj.

Nasa ima tut stalno probleme s trdim kakcem. VEdno pokaka zelo kompaktno klobaso. Zadnjic ko je kakala se je res matrala, da je spravila ven in je imela celo krvavo, ker je to potem tako velika klobasa, kot pri odsraslem.

Vsako jutro ji dam bio gaia kapljice, poje EGO ali LCA jogurt, gledam da pije (resda tudi bezgov sok), obascno poje kaksno cokolado... ampak vseeno ze od vsega zacetka kaka trdo. Odkar smo na GH. Ocitno bo po meni. Jaz imam tudi precej tezav pri tem. Tudi odvaja ne vsak dan. TAko da se kar precej ubadam s tem njenim kakcem.

Poskusis lahko s postanim DOnatom brez mehurckov. NAsi ga nisem mogla uturit. Pa drugace vse je. Jaz sem ji dajala tudi namocene in zmiksane suhe slive, pa vse sorte sem poskusala. Pa ni kaj dosti ucinka.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj zapira?
24.3.2010 8:35:26   
ZARA
Zapirajo: Banana, korenje, sir, čokolade, riž, ... razni linoti baje tudi. Poje naj čimveč  zelenjave, suho sadje sploh ( marelice, slive, fige...), hrane z veliko vlakninami, semena, probiotični jogurti - Bifidus ali LCA, pa veliko tekočine, oziroma čimveč.


< Sporočilo je popravil ZARA -- 24.3.2010 8:37:15 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj zapira?
25.3.2010 9:40:38   
koala
Jaz sem imela podobne težave pa sem si prebavo fino poštimala z nehomogeniziranim mlekom.
Ko so rekle veliko vlaknin, probiotičen jogurt, dovolj gibanja (čeprav dvomim da se skoraj 2 letnik premalo giba)

Če pa se stanje kmalune izboljša pa bi jaz definitivno povprašala za mnenje pediatra.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?