|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vse,ki sm imele spontani splav!
7.2.2006 16:35:14   
Sulfinija
Pozdravljene!

Danes pa imam jaz lep dan,da napišem nekaj spodbudnega na tale forum.
Poznam gospo po rodu je Prekmurka in živi sedaj trenutno v Franciji.Gospa s katero smo družinski prijatelji ve za najino izgubo user posted image in ve za najin trud in mi je rekla tkole nikar ne obupaj,kajti tudi jaz nisem.
Gospa mi je iz lastnih izkušenj povedala,da je imela le en jajčnik,ker so ji enega pri operaciji vzeli in je 28.krat zaporedoma imela spontani splav in ko je obupala je pri 39.letih odšla k G,ker ji je bilo slabo in v 29.poiskusu je uspelo kljub temu,da je krvavela kot,da bi imela redno user posted image in štiri mesece sploh ni vedela,da je user posted image .
Torej punce,prijateljice naj nam tole nikar ne vzame upanja tudi nam bo uspelo.

Vsem želim veliko,veliko sreče,ko bomo ponovno user posted image .

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
7.2.2006 17:25:12   
TORTICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Upati je treba

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
7.2.2006 19:10:45   
Anonimen
Ej punce, sej vam nočm neki pametvat, sam da vam tole povem.
Moja mami je imela tud ful probleme z zanositvijo, pol pa s splavi. Ampak na koncu se je dobro izšlo.Sam ena zdravnica ji je pa rekla, da je splavila verjetno samo fantke, ker je njeno telo sposobno donosit samo punčke,ki so v tem obdobju manj občutljive.

Pa smo tri punceuser posted image

(odgovor članu TORTICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
8.2.2006 10:12:24   
Naja30
Mojca, hvala za upanje. Tudi za nas bo posijal sonček.

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
8.2.2006 15:43:06   
Sulfinija
Ja tudi jaz eno takle poznam,ko je splavila so bile le punčke,donosila je pa zdravega fantka.Tudi v tole je treba verjeti.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
8.2.2006 17:27:29   
Naja30
Nekaj moram vprašat. Kako pa so vedle za spol? Saj tako hitro se pa ja še ne ve? Razen če so bili vsi ss po 12t, pa še takrat se spola ne da točno določiti. user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
16.3.2006 20:28:08   
Anonimen
sj sm splavla v 10t.zdej pa sm spet nosoča pa je vse okej.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
16.3.2006 21:18:57   
spacey
Upanje vedno zadnje "umre", tako da kar korajžno naprej! user posted image

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
29.3.2006 8:57:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Nekaj moram vprašat. Kako pa so vedle za spol? Saj tako hitro se pa ja še ne ve? Razen če so bili vsi ss po 12t, pa še takrat se spola ne da točno določiti. user posted image


To tud mene zanima. user posted image
Drugače pa 28 ss-ov????? user posted image  user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
29.3.2006 21:30:57   
Tanja F. Gorše
Pozdravljene!

Sem še nova na tej spletni strani vendar imam tudi sama izkušnjo s spontanim splavom, ki me je doletel lani avgusta. Bolnišnica in vsi tehnični spremljevalci še grejo vendar...najhujši so sosedje, ki kažejo s prstom za tabo in te pomiljujejo, da bi jim zavila vrat!

Za vse, ki pa želite naraščaj vam priporočam plahtico...drobna rastlina, ki dela čudeže. Saj veste, da za vsako bolezen rožica raste:)

No pri nas spet pričakujemo tako, da so temni dnevi za nami.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
3.4.2006 8:28:19   
sonchek
Oprosti Tanja....
Kaj točno je "plahtica"?

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Tanja F. Gorše)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
4.4.2006 17:05:00   
sonchek
sem že najdla...

NAVADNA PLAHTICA
Alchemilla vulgaris


OPIS
user posted image Je trajna zelnata rastlina, ki zraste do 50 cm visoko in spada v družino rožnic. (Rosaceae). V zemlji ima dobro razvit koreninski sistem. Ta požene pokončna dlakava zelena in modrikasta stebelca, ki se sčasoma spremenijo v rdeče rjava. Listi so dolgopecljati, premenjalno razvrščeni, nagubani, mehko dlakavi, listni rob je nazobčan. Veliki pritlični listi tvorijo listno rožico, medtem ko so stebelni listi majhni. Na vrhu stebelc so rumenkasto zeleni cvetovi, ki tvorijo češuljasta socvetja. Rastlina cveti od maja do septembra. Raste po vlažnih travnikih, ob gozdovih, poteh, po listnatih gozdovih, ob potokih in rekah vse do nadmorske višine 2500 m.

ZANIMIVOSTI
Botanično ime rastline izhaja iz arabske besede alkemelych (alkinija), ki pomeni »majhno magično«. Takšen ugled si je pridobila zaradi zdravilne moči in zaradi rose, ki se nabira v njenih nagubanih listih. Kristalne kapljice rose, ki so dolgo navdihovale pesnike in alkimiste, so tudi sestavina mnogih skrivnostnih napitkov.

Zdravilni učinki so plahtici v krščanskem svetu dali še drugo ime »plašč Naše gospe« ali »Marijin plašček«. Poleg tega se je ponekod ohranilo tudi njeno ljudsko ime: »najboljša prijateljica žensk«, ki zgovorno priča o njenem učinkovanju. Plahtici namreč pripisujejo, da uravnava menstrualne motnje, blaži menopavzo in zdravi vnetja rodil. Po prepričanju nekega nemškega zeliščarja lahko dolgotrajno pitje čaja iz plahtice za tretjino zmanjša število ginekoloških operacij.


UPORABNI DELI
V času cvetenja nabiramo nadzemni del rastline ali samo liste. Cvetočo zel in liste nabiramo v lepem in sončnem vremenu. Sušimo jo razprostrto v tankem sloju v senci na prepihu, najbolje na podstrešju. Suho zelišče mora obdržati zeleno barvo, vse potemnele dele odberemo in zavržemo, in je brez vonja, grenkega in trpkega okusa.


NAČIN UPORABE

  • je ženska rastlina, saj učinkovito pomaga pri ženskih težavah, npr. belem toku, pri urejanju menstruacije, in težavah v klimakteriju,

  • vedno je bila cenjeno zdravilo za celjenje ran,

  • ima tudi protivnetno delovanje,

  • kot adstringens (sredstvo za krčenje in krepitev tkiv) ustavlja krvavitev, to pa je prva stopnja pri celjenju ran,

  • uporablja se proti driski

  • v zeliščarskih knjigah 16. stoletja so jo cenili kot najboljše zdravilo pri ranah;


    PRAKTIČNI KOTIČEK


    Sredstvo proti driski - čaj
    25 g listov prevremo v 0,5 l vode. Vzamemo 2 do 3 žlice čaja na dan, lahko tudi več.

    Kot adstringentno sredstvo, proti vnetju, razkužilo
    50 g listov prevremo v 0,5 l vode. S tako dobljenim čajem spiramo obolela mesta in dajemo nanje obkladke.

    V kozmetiki
    Pest listov, zavitih v gazo, damo v vodo za kopel. Dve žlici listov dodamo vodi za nožno kopel. Oba načina blagodejno vplivata na dele telesa, ki jih umivamo.



_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vse,ki sm imele spontani splav!
20.4.2006 8:09:54   
janja
Tudi pater Ašič je v takih zadevah priporočal plahtico. Jaz sem jo pila pred leti (ko po SS nisem mogla zanositi). No, pa imamo danes še preveč živahnega 2 in pol leti starega fantiča. Ne vem sicer, ali je imela plahtica kaj vloge pri tem, ampak malo vraževerja ne škodi.



_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?