|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 21:49:36   
cmokec
Že nekaj časa me zanima tole, pa vedno pozabim vprašat.

Ko sem pred pol leta imela CR in se zbudila na intenzivni, sem imela na trebuhu, oz. rezu neke obtežilnike, ki so me zelo motili. Koliko so bili težki ne vem, a sem jih dobro čutila. Sestri sem rekla, če jih lahko odstrani, ker me boli, pa je rekla, da ne, da je to stalna praksa in da to moram imeti položeno. Dol so mi to obtežitev vzeli cca. 5 ur po operaciji.

Zanima me, če ste imele tudi obtežitev in zakaj je potrebna? Sama si domišljam, da zato, da se ustavi krvavitev, vem pa ne.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 22:06:40   
dix
O ti revica, 5 UR?????

Jaz bi naj imela 2 uri pa sem tako jamrala cel čas (neprestano sem neki čuden zvok spuščala) da so mi po 1,5 uri odstranili tisti "cigel".

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 22:08:55   
kofetek2010
ničesar nisem imela, sem pa imela spinalni CR (pred 4,5 m), tako, da bi takoj vedela, da imam nekaj na trebuhu user posted image   

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 22:09:25   
rumena
Jaz nisem imela nobene obtežitve, vem pa da so mi nekajkrat sestre močno pritisnile na trebuh, da je šla tista kri ven. Vem pa,da me je to zelo bolelo. Ampak res pa ne vem, zakaj je to potrebno.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 22:12:33   
Anonimen
Meni so CR naredili ob 16. uri, zbudila sem se okrog 20. ure  in po moje nisem imela ničesar na trebuhu, vsaj spomnim se ne. Res pa sem bila budna samo kakšno minuto, potem pa utonila v koma spanec do naslednjega jutra.

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 22:19:41   
Aleksandra
Jaz se nič ne spomnim, da bi kaj imela na trebuhu. CR sem imela ob 22.00, predramila sem se ob cca. 2.30 in nič nisem imela na trebuhu, pa sem potem komaj kaj še zaspala od vznemirjenosti in težkega pričakovanja, da bom čimprej videla mojo miško (vse do tedaj nisem vedela, kaj bomo dobili).

LPS

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 22:37:45   
andrejaz
Tudi jaz se ne spomnim, da bi mi dali kaj na trebuh.

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 22:46:58   
cmokec
Potem sem se samo jaz tako hitro zbudila z narkoze. Sem že v porodni čutla, ko me je anastezistka po licih tolkla. Ko so me pripeljali v sobo, mi je David že govoril od Pie in sem že vse vedla, samo govort nisem mogla. Pol sem sicer zaspala, a sem vedno slišala in pogledala, če je kdo prišel v sobo. Možno, da sem zaradi tega čutila tudi tisto obtežitev, ker je res bolelo.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu andrejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 23:10:37   
KODA
Ne,pri nobenem carskem rezu,pa sem imela dva,nisem imela nobene obtežitve.Samo sestra,je prihajala v razmaku nekaj minut,pa mi masirala in stiskala maternico,da je bolelo kot strela.
Po taprvem carskem rezu,še zvečer nisem dobro priša k sebi,pa je bi lob 11.20
Pr tadrugem,pa sem bila že v operacijski,skoraj čisto pri sebi.Ko so me peljali na intenzivno mimo porodne,kjer je bil dragi z user posted image ,sem že težila,da hočem pogledatiuser posted image .Mi ga je dragi samo pokazal,da sem ga za trenutek pogledala.Čeprav sestre niso bile nič kaj za to.
Takrat bi čutila,če bi imela kaj na trebuhu....

< Sporočilo je popravil KODA -- 30.4.2006 23:15:41 >


_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obtežitev trebuha po Cr
30.4.2006 23:54:33   
Bubamaraa
Jaz se tudi ne spomnim da bi kaj imela na trebuhu...

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obtežitev trebuha po Cr
1.5.2006 9:15:20   
tinatona
Hej!

Jaz sem tudi imela CR in se spomnim da so mi dal nekaj gor. To je po moje za zaustavljanje krvavitve trebušne stene (tam kjer so nam trebuh prerezali). Moram pa povedat, da meni je pa pasalo to gor met user posted image user posted image user posted image .

LP

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obtežitev trebuha po Cr
1.5.2006 11:11:51   
gamini
3x sem imela CR in vsakič obtežitev trebuha (nekaj ur), pa sem komaj čakala,
da mi dajo dol, ker ni bilo nič prijetno in se mi je zdelo, da precej manj boli,
ko to odstranijo...

LPuser posted image  

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obtežitev trebuha po Cr
1.5.2006 11:41:03   
tjaga
Jaz v Kranju ne pri enem ne pri drugem CR nisem imela nič na trebuhu (vsaj spomnim se ne). Sem pa na Jesenicah po operaciji jajčnika imela eno vrečo gor, v kateri se mi zdi, da je bil pesek. Se še danes živo spomnim, kako me je vse tlačilo nekam dol in je bilo zelo neprijetno in težko user posted image user posted image .

(odgovor članu gamini)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obtežitev trebuha po Cr
1.5.2006 22:03:53   
Bonnie_RR
Jaz sem imela CR pred 2 mesecema in pol v Celju in ne da se ne spomnim, vem, da nisem imela nič na trebuhu. Tudi nobena sestra mi na trebuh ni nič pritiskala...user posted image Zbudila sem se pa dokaj hitro: ob 9h zjutraj so me odpeljali v operacijsko, ob 9.20 sem rodila, ob 10.20 sem se zbudila na intenzivni. Sem bila še kakšno urco, dve malo "zadeta", ampak po tem, ko sem videla Nika, samo še od sreče. Aja, pa bledlo se mi je od lakote...user posted image user posted image user posted image

Lp

(odgovor članu tjaga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obtežitev trebuha po Cr
2.5.2006 10:03:35   
mojčika
rodila s CR 4. 4. 2006, sigurno nobene obtežitve, za to slišim prvič

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obtežitev trebuha po Cr
3.5.2006 10:54:33   
Pia67
Po 2 operacijah na meternici (oboje v Lj) sem vedno imela obtežitev. In je bilo za zdržat. res pa je, da je velika razlika, če je operacija planirana ali pa je CR posledica stiske pri porodu in so maternice zmatrane od napenjanja.
Rodila sem posledično s CR (Novo mesto) in nisem dobila nobene obtežitve. Ko sem vprašala sestro, če je kaj drugače in je zato ni, je rekla, da jo ne dajejo, ker ženske to boli. Itak pa v Novem mestu po posegu dotične pacientke, če nima kake veze z zaposlenimi, ne "utrujajo" s kakimi dodatnimi posegi, ker ni časa, ker je preveč porodnic in premalo zaposlenih in to tudi zelo direktno povedo. Ne samo v mojem primeru.
Če pomislite, da sem se 12 ur po CR iz obupa sama umila, še prej šla na stranišče, se končno oblekla in imela otroka ob sebi... "ceguček" bi bil še najmanjši problem.

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obtežitev trebuha po Cr
8.5.2006 8:51:05   
Eviii
cr sem imela 3.3.2006. o kaki obtežitvni prvič slišim. je pa res, da moj cr ni bil planiran (zanj so se odločli po desetih urah v porodni, ker je dejan med popadki nabitimi na full dobesedno zaspal in se mu ni dalo več matrat za prit vn, jst pa odprta 4 cm). sm pa imela spinalno. ob sedmih zvičir so se odločli za cr, 20 min zatem sm že bla v operacijski. dejan se je rodil 19.59. pol sm še malo zaspala ob narkozi, da so me zašili in porihtali. ob devetih sm bla že zunaj, v porodni in sm se šla cartat z dejanom in možekom. in sm se tudi dvignila. ob osmih zjutri pa sm bla že pokonci in se tuširala. sicer sm fasala vnetje in me je bolelo pol ko user posted image , ampak itak bi za svojega dejana nardila vse.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?