|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HSG in SPS
29.5.2006 9:04:29   
Linda25
Dobro jutro punce,

po dolgem času sem se odločila zopet malo pokukati na ringarajevo spletno stran in se malo posvetovati z vami. Danes zjutraj sem dala kri zaradi jutrišnjega HSG-ja.
Ali je katera že opravila ta poseg in mi lahko malo svetuje? Kaj se zgodi, če kaj ugotovijo?
Prešnji ponedeljek, 4. dan menstruacije sem v laboratoriju SPS tudi dala kri? Kaj lahko s tem izvidom ugotovijo?

Punce, vnaprej hvala za odgovore.

< Sporočilo je popravil UnderEja -- 29.5.2006 11:51:16 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pozdravček
29.5.2006 9:12:14   
KODA
user posted image user posted image user posted image pozdravljena.
Jaz sem imela leta 1999,HSG.To je rentgen rodil s kontrastom.S tem ugotovijo stanje tvojuh rodil.Npr. neprehodnost jajcevodov,nepraviln oobliko maternice....
Meni so na ta način ugotovili,da imam prirojeno enorogo maternico.Samo en jajčnik in desni rog je zakrnel.Zjutraj sem tja prišla,dobila tablete proti bolečinam,po posegu sem še kakšno uro tam poležala,nato odšla domov.Na bolniški sem bila lahko še en teden.Malo me je bolelo,ampak ne preveč.
Po treh letih bitke z neplodnostjo,sem 6 mesecev po HSG-ju zanosila po naravni poti.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pozdravček
29.5.2006 9:17:17   
Massa26
Pozdravljena,

jaz sem imela HSG lani oktobra na Jesenicah. Zjutraj sem prišla, najprej na pregled v gin. ambulanto, potem na gin. oddelek bolnice, kjer sem se preoblekla v eno XXL spalno srajco user posted image , tam me je že čakala tudi sestra z eno protibolečinsko šprico. Izmerila mi je T, potem smo šli pa na rentgen. Zraven je peljala eno posteljo in gor naložene une ˝pakete˝ za HSG, da me je kar mrazilo ob vsem tistem... Sam HSG potem ni bil kaj dosti bolj neprijeten od gin. pregleda, malo boli že, no, kot eni rahli krči ob M, ampak niti slučajno, da bi se mogla kaj bati.. Torej vbrizga ti kontrast in potem se na rentgenu gleda, če se ta kontrast pravilno pretaka po jajcevodih in torej, če so prehodni. Pri meni so bili, mislim pa, da če niso, boš čimprej  imela laparoskopijo, kjer to poštimajo (pod narkozo seveda, takrat si tudi par dni v bolnici). No, po HSGju sem bila itak malo zadeta od tiste injekcije in sem šla za ene par ur v sobo ležat, popoldne pa domov. In ene tri dni bolj ali manj počivat.

Upam, da sem ti kaj pomagala in predvsem, da boš imela dober izvid user posted image !

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pozdravček
29.5.2006 9:23:20   
Linda25
Hvala punci.

Kaj potem sledi bolniška? Tega res nisem predvidela.

Kaj, če kaj ni o.k. potem sledi laparoskopija? tudi, če so zamašeni jajcevodi?

Na ultrazvoku mi je dr. Zorn odkril majhno pregrado, ampak je rekel, da je po uz vse v mejah normale. sem pa imela operacijo slepiča  pred približno desetimi leti.

Prejšnji ponedeljek sem dala tudi kri, kaj so gledali pristonost kakih hormonov, ne vem kak izvid bo to. Mogoče, katera ve?

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pozdravček
29.5.2006 9:30:44   
Massa26
Ja, kakor jaz vem, če so zamašeni, sledi laparoskopija. Edino včasih, če so čisto malo zamašeni, jih že tisti kontrast odmaši in potem je ok. Bolniška je odvisna od počutja, če nimaš fizično težkega dela in te po HSGju ne bo bolelo, lahko mogoče prideš skozi brez, ampak vsaj en dan počitka ti bo pa po moje kar prav prišel.

Kri si pa verjetno (ugibam) dala za hormonske teste - preverjanje FSH in/ali prolaktina.

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pozdravček
29.5.2006 9:36:46   
Linda25
Ja, mislim, da je FSH. Kaj pa to pomeni? Kaj konkretno ugotavljajo oz. kaj lahko ugotovijo?


(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pozdravček
29.5.2006 9:47:22   
KODA
Ne vem,če boš takoj na vrsti za laparoskopijo.Ponavadi se nekaj časa čaka.
Meni so tudi vzeli kri,za hormone,pa je bilo vse v redu.Samo ne vem pa,,za kakšne hormone?user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pozdravček
29.5.2006 9:50:31   
Massa26
Oj, z FSH ugotavljajo, kako dobro ti delujejo jajčniki oz. koliko imaš ˝jajčne rezerve˝, nekaj takega, čeprav se smešno sliši. Na začetku ciklusa mora biti nizek, ne spomnim se točno koliko, nekje okrog 6 se mi zdi.. Ženske v menopavzi npr. imajo visokega, kar pomeni, da jim jajčniki odpovedujejo.

Naj me katera popravi, če narobe pišem, ker je že nekaj časa od tega, kar sem jaz imela te preglede.

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pozdravček
29.5.2006 9:52:11   
Massa26
Ja, KODA, to o čakalni vrsti je seveda res user posted image . Jaz sem mislila bolj to, da je naslednja preiskava laparoskopija, tudi če ni takoj.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pozdravček
29.5.2006 10:41:03   
pot
Zivjo,

jaz sem svojo izkusnjo napisala pod naslov: cakam na HSG. Tako da si preberi malo nizje mojo izkusnjo, ce te zanima - je mislim, da kar podrobno opisana.
Ce kaj ugotovijo, ti v izvidu napisejo katero preiskavo oz. pregled ali operacijo ti svetujejo, za odpravo problema.
veliko srece in pa vzemi si tiste tri dni dopusta. toplo priporocam.
lp
nasapot

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pozdravček
29.5.2006 10:47:03   
pot
pa se link, da ne bos prevec brskala:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=865001

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:11:29   
Tia-na
Čau Linda, če imaš HSG jutri v Ljubljani, se vidiva.  user posted image
Danes opravila krvne preiskave in je OK, jutri pa ... malo me je strah, ampk bomo že preživele.

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:13:01   
Linda25
Ja, jutri imam HSG v Ljubljani. Kdaj imaš, ob kateri uri? Jaz sem dala kri že zjutraj, sam po izvide skočim popoldan.


(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:14:54   
Tia-na
8.30 moram biti tam. ti?

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:20:36   
Linda25
Oooj,
jst tud. zanimivo. Verjetno bova skupi v čakalnici.

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:22:51   
Tia-na
Super, dej me kr pocukaj za rokav, da bova skupaj premagale strah. user posted image
Sej pomoje smo vse naročene ob isti uri, da nas "priparvijo", potem pa ena ta drugo na slikanje ...mislim, da samo slikanje ne traja več ko par minutk.

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:26:03   
Linda25
Ja, sam povej kolk dolg rokav boš mela, da bom vedla, da nam vseh vlekla (ha, ha)
Bomo že. Uživaj.

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:33:06   
Tia-na
hi hi, precej dolge rokave bom mela, kr bo mrzlo :)))

btw ... a ti dans kaj ješ, al si že na "dieti"?
man je G reku, da naj dan prej čimmanj jem ...

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:48:59   
Linda25
Ja, sm že jedla (telečji frikase z jurčki in pire krompir). Bolj pomembno je proti večeru, kaj ješ. Lahko ješ, sam da ni hrana, ki bi napenjala. Popoldan bom bolj juhce jedla.

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:54:51   
naja78
punce,da vskočim.tudi jutri zjutraj pojejta kak prepečenec in malo čaja.
sama sem imela prakso kot študentka na tem F hodniku,kjer to delajo.user posted image zato da ne bo kateri slabo.
in obveno domov počivat!itak dobiš 3 dni bolniške,ti na list vse napišejo.
popoldne zna kr malo bolet in prehladit se ne smete.sledi lahko vnetje in tvorjenje brazgotin.

sem brala da je imela ena od vaju op slepiča! zaradi tega tudi veliko žensk ne more zanosit,mni so te zarastline od op slepiča odstranili letos januarja.zanosila sem takoj naslednji ciklus.tako da punce.......
v leonišču naročajo šele septembra.takoj po HSG,se naročit !potem se še dodatno čaka LPSC IN HSC,ŠE  kake 3 dobre mesece in bo leto okoli.

želim vama vso srečo.

(odgovor članu Tia-na)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pozdravček
29.5.2006 12:55:59   
naja78
aja pa še to!
to ni 100% preizkava. šele laparo ti pokaže kako je z rodili.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: HSG in SPS
29.5.2006 13:00:02   
honey
Pozdravljena!

Da ti še jaz povem svojo izkušnjo s HSG-jem. Šla sem v Celje (ker baje takrat - l. 2004) v Lj. tega niso delal, ker naj bi bil pokvarjen aparat user posted image ). En dan prej sem mogla iti dol na preiskave (kri, gin. pregled zadnji dan menstruacije - bljak), nato pa naslednje jutro nazaj v CE. Tam so me sprejeli na oddelek, ob 9.00 pa na rentgen. Moram rečt, da, če bi vedla, da ti dajo injekcijo proti bolečinam, da bi jo zahtevala, ker sem mislila, da me bo konc, tok me je bolel - ampak menda sem imela mal zamašene jajcevode, tako, da so jih odmašl že samo s tem kontrastom. Zato me je tud tok bolel. Je bla pa priprava na porod - user posted image . Prej smo se matral skoraj 1 leto, po HSG-ju pa sem zanosila brez vsakršnih tablet po 5 mesecih. Tako da mislim, da se splača it. Ampak ne se bat, sestrična pa sploh ni nič čutila, ker je imela jajcevode povsem prehodne in ni bilo problema.

No, srečno obema, ki jutri čakata na HSG v Lj.!

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: HSG in SPS
29.5.2006 13:15:03   
Linda25
Hvala honey.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: HSG in SPS
29.5.2006 17:03:18   
stella8
Tudi jaz sem hsg že dala skoz.Ne bom ponavljala kako je bilo,ker je bilo isto kot so vse pred menoj zgoraj že napisale.
Vidim,da je kar vsem uspelo kmalu po tem posegu zanosit,meni pa še vedno ni.user posted image

(odgovor članu Linda25)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Po spontanem splavu ni treba odlagati zano...
Najnovejše raziskave razkrivajo, da po spontanem splavu ni potrebno tri mesece odlagati s ponovno zanositvijo. Ravno zan...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?