|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poklicna deformacija
3.1.2006 16:30:36   
Anonimen
Zanima me, ali ima katera poklicno deformacijo in jo uporablja tudi v zasebnem življenju. Sem namreč učiteljica in imam navado, da bližnje popravljam v govorjenju. No,saj se ne dogaja ves čas, ampak včasih mi uide ven kakšna. Npr: uporaba ženskega spola; sklopi lj, nj....
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poklicna deformacija
3.1.2006 17:10:40   
mamči
Nisi edina - sem medicinska sestra in velikokrat razmišljam kaj počnemo sebi in drugim, da si izboljšami/poslabšamo zdravje! In, ko gre za zdravje mojih otrok je moj dragi (po poklicu strojni tehnik) velikokrat bolj razumen kot jaz, ki rada panično reagiram in to me zelo moti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poklicna deformacija
3.1.2006 17:54:48   
ellie
Jap...tudi meni je ostala poklicna deformacija, in sicer še iz srednje šole - aranžerski tehnik. Predvsem barve...preden se v celoti oblečem, naredim celo študijo iz barv, ki pašejo skupaj. Sem včasih prav jezna na sebe, pa ne morem iz svoje kože. Pa vsepovsod opazim vse kar je v zvezi z barvami oz. dekoracijo (največkrat neokusno).
V zvezi z drugi poklicem (vzgojiteljica) pa zaenkrat še nimam takih problemov. Včasih sem edino pretirano pozorna na kakšne starše, za katere se mi zdi, da boljše, da ne bi imeli otrok...žalostno, toda resnično. Verjetno so nam na faksu preveč vtepli v glavo teorijouser posted image

Lp

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poklicna deformacija
3.1.2006 20:12:45   
frutka_
Ja, večkrat (pre)glasno govorim. Delam v vrtcu in je običajno kar hrupno...tako da govorim glasneje, ker zmeraj mislim, da me ne bodo slišali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poklicna deformacija
3.1.2006 20:27:36   
eva1
Jaz tudi delam v zdravstvu in sem obsedena z umivanjem rok...v službi si jih 100x umijem, doma pa prav tako...in vsakega kuser posted image , če si jih ne umije z milom, če gre na Wc in si jih samo z vodo splahne, ko pridemo iz trgovine najprej umit roke in še bi lahko naštevala! Bog ne daj, če je kdo božal lukca po ličkah ali rokicah, pa ni imel umitih rok-no sedaj ko je malo večji ne kompliciram tok, ko je bil pa majhen, pa sem skoz težilauser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poklicna deformacija
3.1.2006 20:48:22   
Dejča
O, ja, po izobrazbi sem slovenistka (lektorica) in slovnične napake vidim povsod - včasih sem jih popravljala tudi v ljubezenskih pismih, hahahaha user posted image  user posted image  user posted image !!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poklicna deformacija
3.1.2006 20:51:31   
mala maja
ja sigurnuser posted image user posted image user posted image

jest sem gr. tehnik in delam na niskih gradnjah.

Kolkrat šinfam čez postavlejne jaške na cestah pa ne vem ves živo....
Ma me moj včasih kar gleda pa parv poklicna deformacijauser posted image user posted image  ja ja bo že držal

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poklicna deformacija
3.1.2006 21:21:56   
mala maja
niskih



evo slavistke na delo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poklicna deformacija
3.1.2006 21:27:00   
cmokec
Tud meni se poklic pozna (grafični tehnik).  Letos sem vse voščilnice pregledala, kako so stiskane. V knjigi vedno pogledam kolofon (leto tiska, tiskarno in število izvodov). Revije višjega ranga berem dvakrat. Enkrat pregledam, kako je oblikovano, drugič pa berem vsebino. Tudi iz časopisov mi napake pri oblikovanj kar v uč skačejo, .....

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poklicna deformacija
4.1.2006 18:24:26   
Iren@
Sem andragoginja in ponavadi ljudi zaslišujem o načinu pridobivanja izobrazbe, nazadnje sem naletela takšen primer: v OŠ je veljala za brezupen primer, sledila je triletna kemijska, potlej 3+2, sedaj zaključuje študij laboratorijske medicine.
Ali pa pridobivanje izobrazbe na horizontalni ravni:  trgovec-cvetličar-poslovni tajnik.

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poklicna deformacija
4.1.2006 20:54:04   
puncica
Ja delam v računovodstvu in nonstop nekaj preračunavam, pa čist brez veze

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Iren@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: poklicna deformacija
7.1.2006 8:36:58   
paris
Sem trgovka in ko sem sama v vlogi stranke sem zelo zahtevna!user posted image
Če sem pri volji, v vsaki trgovini lahko najdem vsaj en primer za inšpekcijo! Vse napake vidim, samo ponavadi nič ne rečem, samo mislim si svoje!user posted image



_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: poklicna deformacija
7.1.2006 17:45:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz tudi delam v zdravstvu in sem obsedena z umivanjem rok...v službi si jih 100x umijem, doma pa prav tako...in vsakega kuser posted image , če si jih ne umije z milom, če gre na Wc in si jih samo z vodo splahne, ko pridemo iz trgovine najprej umit roke in še bi lahko naštevala! Bog ne daj, če je kdo božal lukca po ličkah ali rokicah, pa ni imel umitih rok-no sedaj ko je malo večji ne kompliciram tok, ko je bil pa majhen, pa sem skoz težilauser posted image


Je že napisala Eva. Do pikice enako. S tem, da sem jaz prej delala v zdravstvu.

2. Poklicna deformacija - ko gledam koga, ki izvaja aerobiko ali telovadi, mojemu govorim, kaj dela narobeuser posted image . Ali pa ko vidim v službi kako nekateri starši učijo plavati otroke, me kar strese in moram takoj k njim.

3. Poklicna deformacija - ko vidim kako nekateri hujšajo in kako se prehranjujejo, joj tudi tu ne morem ostati tiho.

4. poklicna deformacija - ko greva kam na dopust opazujem animacijo drugje in jo primerjam z našo - to počne tudi dragi

5. pokl. def. - ko grem kam pa kdo ni prijazen do mene,vedno rečem, da bi jaz že 100x izgubila službo, če bi se tako obnašala do naših gostov.

Pismo zdaj vidim, da sem cela deformirana - mater mora biti mojemu težkouser posted image

< Sporočilo je popravil URSKA -- 7.1.2006 17:49:28 >

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: poklicna deformacija
9.1.2006 4:53:12   
Anonimen
Ojej... ja!!!
Delam v taxi centrali in na klice se moramo javljati:"Taxi XXX, prosim?"
Najbrž ni dvoma, da se tako javljam tudi na privat klice... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: poklicna deformacija
12.1.2006 11:35:35   
zlatolasska
Am, ja, js bom pa tut ucitelca pa mam vcasih deformacijo, da v mislih popravlam besede oz. stavke v smsih... najveckrat me moti napacna uporaba s/z.. *mmm* te deformacije so vcasih res kriza....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: poklicna deformacija
12.1.2006 13:08:17   
kepa*
Tudi jaz popravljam vejice, napačno rabljene predloge, moti me izrivanje dvojine...V glavnem, povsod vidim napake.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu zlatolasska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: poklicna deformacija
13.1.2006 22:31:15   
ŠpelaP
Moje poklicne deformacije:
- preglasno govorim;
- ko pridem po pikeca v vrtec, najprej vprašam, če je naredil kaj narobe (da ja ne bi bil razmetan, kot so dandanes otroci)- čeprav je po besedah vzgojiteljic priden.
Po poklicu sem učiteljica.
P.S. - Predstavljajte si, kako je v naši hiši, ko smo vsi (8) na kupu, od tega smo 4 učitelji + 2 glasna otroka.


(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: poklicna deformacija
14.1.2006 19:30:21   
Anonimen
pri meni je bla bl izražena iz prejšne službe kjer sem delala v salonu keramike...kamor sem pršla sem namreč najprej opazila in prečekirala kašne ploščice in skrete majo :)
zdej k sem nabavnica v proizvodnem podjetju je pa to manj izraženo, razn to pa res..nikol ne čakam da me nekdo pokliče nazaj če to obljubi, ker ne bo nikol poklicov! vedno kličem js ker hočem informacijo takoj zdej :)

(odgovor članu ŠpelaP)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: poklicna deformacija
14.1.2006 19:36:52   
juma
Jest sem pa kozmetičarka in,če ma kera bujne obrvi al pa nepodepilirane noge jo v mislih kar "cufat" začnemuser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil juma -- 14.1.2006 19:38:02 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: poklicna deformacija
14.1.2006 20:04:54   
cmokec
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu juma)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: poklicna deformacija
21.1.2006 17:13:52   
Tricia
Delam v optični stroki in vsakega človeka ki nosi očala (sončna ali korekcijska) komentiram. In pa alergična sem, če vidim da si stekla briše npr. z majico in ne s krpico.  user posted image  

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: poklicna deformacija
22.1.2006 2:46:03   
Anonimen
Potem naj pa še kdo reče, da je z nami na RR vse v redu... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tricia)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: poklicna deformacija
23.1.2006 13:06:33   
nejcko
O, ja, imam kar nekaj poklicnih deformacij:
- vsako stvar na dolgo in široko razlagam, parafraziram, skratka ne znam biti kratka in jedrnata - kar je posledica tega, da sem učiteljica;
- kot slovenistka takoj opazim slovnične in pravopisne napake, tudi svoje, ampak jih pri ljudeh (razen pri učencih) ne popravljam, ker nočem biti zatežena, saj sem drugače že tako ali tako, kajti
- kot filozof vsako stvar analiziram do potankosti, razpredam na dolgo in široko o njej; ko že vsi zaključijo z debato, jaz vedno najdem še nekaj, kar se mi zdi vredno dodati; vsaka še tako banalna stvar lahko pritegne mojo pozornost in potem ... ubogi tisti ob meni!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: poklicna deformacija
23.1.2006 13:29:09   
Gina
Ja, imam. Če vidim kup nesramnih otrok kje na igrišču ali kjerkoli zunaj, pa če so grobi drug do drugega ali kaj takega, vedno posežem vmes. Ne morem si pomagat, zraven pa še celo ne razumem, kako lahko ostali odrasli gledajo, kako nekdo zmerja, tepe ali kaj podobnega in so tiho ali se obrnejo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: poklicna deformacija
23.1.2006 22:43:13   
muzika
TUDI JAZ SEM UČITELJICA IN HOČEM (OZ. NOČEM) POUČEVAT TUDI V PROSTEM ČASU. VČASIH ME MOŽ KAR USTAVI: HEJ, NISI V ŠOLI. GROZA!!!

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?