|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Podaljšanje porodniške
5.8.2006 21:32:32   
tajtaja
Sem mamica dvojčkov, rojenih v 34. tednu. Sicer sta stara komaj 4 mesece, pa vendar že zdaj razmišljam o možnosti podaljšanja porodniške.
Do sedaj smo bili enkrat v razvojni, naročeni smo spet septembra. Pokazali so nam nekaj vaj, nič posebnega.
Ima še katera kaj podobnega?

< Sporočilo je popravil nalin -- 8.10.2006 12:18:53 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
5.8.2006 21:37:49   
Dashenka
Kaj nimaš kot mamica dvojčkov avtomatično 3 mesece daljšo porodniško, torej 15 namesto 12 mesecev?

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Podaljšanje porodniške
5.8.2006 21:42:28   
Anonimen
Porodniška se ti avtomatično podaljša za toliko dni pred 37. tednom kot sta bila otroka rojena.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Podaljšanje porodniške
5.8.2006 21:50:08   
tajtaja
Vse to seveda vem. Če premisliš, tako ali tako ni pravično, da ti pri dvojčkih podaljšajo samo za tri mesece. Kljub temu, da toliko govorijo o večji nataliteti, drugi dvojček državo stane samo tri mesece porodniške, vsi enojčki pa eno leto.
Se pa lahko podajša za 90 dni in to za vsakega otroka, to pa je pol leta, torej kar nekaj. Če mi bo uspelouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Podaljšanje porodniške
5.8.2006 21:53:54   
Anonimen
Ma ja, pri dovojčkih bi itak morali dati porodniško obema staršema, da bi sploh lahko govorili o kakšni "ugodnosti". Pa še gospodinjsko pomočnico vsaj za kakšno uro na dan...to čisto resno mislim, da ne bo pomote.

Ja, res ste dobre, da vse to "sfolgate"!!

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Podaljšanje porodniške
5.8.2006 22:05:34   
anajmad
Vem kaj misliš-še dodatno 90 dni po 15 mesecih. Sam mal težko bo,če nimate nobenih problemov.
en lpuser posted image D.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Podaljšanje porodniške
5.8.2006 22:05:45   
tajtaja
Imam srečo, da sta res pridna. Od tretjega meseca naprej spita celo noč, to je od osme zvečer pa do sedmih Taja, Taj pa do pol devetih, devetih. Pa tudi čez dan sta kar, rada skupaj ležita, se opazujeta.
Edino v vozičku je problem. Edenuser posted image , pa ga drugi zbudiuser posted image , pa spet obratno, tako brez konca.user posted image user posted image Tako da v sprehodih res ne uživamo preveč. Smo pa doma v hiši, tako da ni sile. Smo na dvorišču, pa na terasi, pa na zelenici in tako se selimo ...
Proti večeru pa je že bolj kriza, takrat pa je že mož domauser posted image , pa hčerki kaj priskočita na pomoč, pa bratec Maj jima kaj prigovarjauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Podaljšanje porodniške
5.8.2006 22:13:36   
Anonimen
O, to je pa super, da tako dobro spita user posted image  user posted image

Če hodiš v razvojno, se ti porodniška podaljša na podlagi izvidov, vendar le, če imaš res težave v razvoju. Če ne boš dobila konkretnega odgovora, poglej malo nazaj po forumu, je bilo o tem že precej napisanega.


(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Podaljšanje porodniške
6.8.2006 21:32:41   
noe
A sem jaz prav razumela ,da jih imate pet?
Če je pol vam čestitam za tako veliko družino.user posted image user posted image user posted image
Upam ,da vam uspe podaljšati porodniško.lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Podaljšanje porodniške
6.8.2006 22:13:25   
tajtaja
Prav si zračunala. Res jih je pet. So pa na pet let, le dvojčka sta na štiri, smo pohiteli, sicer bi me leta povozila. Sicer smo jih planirali štiri, pa na četrti kar ni hotel ratati, smo se zelo trudili in glej presenečenje user posted image user posted image .
Ne rečem, da sprva ni bil šok, ampak ko smo pretehtali vse pluse in minuse, več ni bilo kaj razmišljat. Pa še odzivi otrok, sploh najstarejše hčerke, ki ima sedaj 14 so bili zelo pozitivni.
Ko ti otrok reče,"mama, ne se sekirat, a ni vseeno ali smo štirje ali nas je pet", ostaneš kar brez besed.
Pa ko jih zdaj pogledam, kako se imajo radi, res, to je prava sreča.
Bi kar rekla, ženske, če imate rade otroke, partnerja ki je tudi za to in pa seveda tudi druge pogoje, kot je služba, hiša ... odločite se za veliko otrok. Meni ni žal, upam da ne bo tudi vam.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Podaljšanje porodniške
6.8.2006 22:36:05   
Anonimen
Neverjetni ste, kar pet!!! Bravo bravo  user posted image  user posted image  user posted image


A ni tako, da se ti porodniška podaljša, če imaš doma že več majhnih otrok? Se mi zdi, da to piše v materinski knjižici....

Drugače pa uživajte, s "pomočjo" države ali brez! user posted image  user posted image

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Podaljšanje porodniške
6.8.2006 23:07:23   
tajtaja
Res je, vendar morajo biti vsaj trije do osem let, ampak dvojčka se ne štejeta za dva. Se pravi, dvojčka in še dva otroka do osem let. Mi pa imamo user posted image user posted image , štiri, devet in tirinajst .
Ne dolgo tega je bila prav ta tema na Tedniku, pa ..tresla se je gora, rodila se je miš...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Podaljšanje porodniške
6.8.2006 23:12:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

ampak dvojčka se ne štejeta za dva


Te matematike pa res ne razumem.....user posted image  user posted image

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Podaljšanje porodniške
6.8.2006 23:12:48   
tajtaja
Sem komaj zdaj vidla "pomoč države". Pa ne bi o tem, itak je to bila najina odločitev, tako da na nekoga drugega računat ne gre.

Ker pa je mož sp, so nam vrtec tako dvignili, ker se zdaj obračuna drugače, tako da smo v najvišjem razredu. Pa čeprav nas je zdaj sedem, se ni spremenilo nič, ker se sedaj upoštevajo prihodki podjetnika, in če so višji od 100 mio sit, si avtomatsko na 80% procentih, pa če bi imeli še pet otrok, bi bilo isto.  No, to se mi res ne zdi prav.
Pa še nekja, upoštevajo se prihodki, pozabili pa so na odhodke?!user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Podaljšanje porodniške
6.8.2006 23:16:22   
tajtaja
Če bi bila najprej dvojčka in potem še en, bi mi to podaljšanje pripadalo.
Se pravi 2+1 ni enako 1+2.
Tako matematiko se gre naša država.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Podaljšanje porodniške
6.8.2006 23:16:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Pa še nekja, upoštevajo se prihodki, pozabili pa so na odhodke?!user posted image


Zdaj poveš, da so bila leta na ekonomiji stran vržena....

Ampak res ste face, kar pet!!! Kar ne morem verjet....Super, res.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Podaljšanje porodniške
6.8.2006 23:21:23   
tajtaja
Ja, zgleda da res!
Mislim, da je to pretežka tema za to pozno uro.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?