|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   MLEKO V VRTCU????
26.8.2006 14:19:12   
inara
Naša tamala gre septembra v vrtec.Ko smo bili na sestanku sem povedala, da mi je naša pediatrinja svetovala do drugega leta mleko v prahu in sem pač vprašala kako je kaj s tem v vrtcu.Vse mamice so me tako začudeno pogledale-ne vem ali je naša pediatrinja malo čudna, ampak jaz sem se držala njenega nasveta v dobro naše punčke in neglede na to, da zapravim dosti več denarja za to mleko.Zdaj pa bi jo rada začela navajat na normalno mleko-mi pijemo alpsko z 1,8 %maščobe.Za malčke vem , da mora bit polnomastno zanima pa me katero mleko kupujete-alpsko ima več konzervansov ampak meni je edino to dobro ne vem pa ali je primerno za tamalo.Ali ve kupujete unega za prekuhavat.

Mi lahko torej napišete znamko mleka, ki ga dajete vašim malčkom.Naša tamala ima 14 mesecev.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MLEKO V VRTCU????
26.8.2006 14:31:42   
Maleal
Mi imamo problem,da naš tamali noče pit nobenega drugega kot Novalac,sem mu probala dat četrt alpskega in tričetrt Novalaca,pa ni hoto pit,tak da zjutraj še vedno spije flaško Novalaca-noče več kot 150 ml,star je 13 mesecev.Za čokolino in ostale linote pa kupujem sveže mleko s 3,5% m.m.,ki se skuha.
Probala pa sem mu zadnič dat kakav pa tud ni bil navdušen.user posted image
Če ima kdo kako idejo kak ga navadit na to mleko mi naj svetuje.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu inara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MLEKO V VRTCU????
26.8.2006 14:35:06   
Marogica
Mi kupujemo od otrokovega dopolnjenjega 6. mes alpsko mleko, 3,5% maščobe, Sparove znamke, ki jo polnijo Pomurske mlekarne. V bistvu sploh ne pijeta toliko mleka-samo zvečer (čokolino). Drugače pa sta moja dva jedla kar hitro vse, kar sta smela in hotela, od ca 10-11. mes. Vse ostale snovi dobita tudi preko ostale hrane, tako, da jaz v tem ne vidim nekega problema.

(odgovor članu inara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MLEKO V VRTCU????
26.8.2006 14:54:14   
nuala
Mislim, da je čisto vseeno katero mleko daš, piše pa, da naj bo polnomastno do dopolnjenega 2. leta.
V našem vrtcu so pili alpsko mleko.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu inara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MLEKO V VRTCU????
26.8.2006 16:35:07   
muza
Mi našemu 22- mesečniku dajemo Alpsko mleko (ljubljanske mlekarne) s 3,5 % m.m. in to od 11- meseca naprej. Če je to dobra ali slaba odločitev pravzaprav ne vem, ob poplavi argumentov "za" in "proti". Pomembno mi je, da ga sploh pije in celo zelo všeč mu je. Kaj bodo pili pa v vrtcu pa kmalu izvem user posted image - bilža se september....

(odgovor članu inara)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: MLEKO V VRTCU????
26.8.2006 18:13:45   
Dashenka
Inara,
Alpsko mleko (oziroma nobeno UHT mleko) nima dodanega nobenega konzervansa in je zato primerno in zdravo živilo tako za majhne otroke, kot tudi za odrasle.

Od navadnega pasteriziranega mleka se razlikuje le po toplotni obdelavi. UHT mleko je mleko, ki ga v mlekarnah obdelajo (segrejejo) za kratek čas na zelo visoko temperaturo, nato ga ohladijo in pakirajo. S tem postopkom uničijo vse mikroorganizme, ki mleko, tudi če je shranjeno v hladilniku,  pokvarijo oz. skisajo.

Zato brez strahu lahko svojemu otročku ponudiš Alpsko oz. katerokoli drugo UHT mleko.

(odgovor članu inara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: MLEKO V VRTCU????
27.8.2006 9:19:03   
inara
hvala vam za vaše odgovore

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: MLEKO V VRTCU????
28.8.2006 14:54:52   
bobek05
inara, naš Anej je tudi star 14m in od 1 leta mu dajem zjutraj namesto Bebe alpsko mleko 3,5% (prav od firme Alpsko mleko - tisti modra tetrapak) ali pa Šparovo polnomastno alpsko mleko, pa ni bilo nobenih problemov. Naslednji obrok ima potem čez 3 ure, sicer pa naš zjutraj kaj dosti itak ne je...

Skozi dan je jogurte, mlečne kašice, kosilo isto kot midva, pudinge, sadje, ... Zvečer pa mu še vedno dava Bebo, čeprav ga tudi tega zdaj probava odvadit - mu dava npr. tik pred spanjem en normalni konkretni obrok + malo mleka za cartanje...

Nam je pediatrinja rekla, da je do 2. leta otroku treba dajat ALPSKO MLEKO (in ne navadno!) in sicer polnomastno. Sem jo prav vprašala in je rekla, da je alpsko mleko boljše od navadnega. Po 2. letu pa lahko že z manj maščobami (1,5 oz. 1,6%).

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu inara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: MLEKO V VRTCU????
28.8.2006 14:58:45   
Anonimen
že od 6 meseca sin pije alpsko mleko.to je bilo za zvečer.Do 9 meseca je pil adaptirano,potem več ni hotel
inara,ko dobiš potrdilo od zdravnika za vrtec lahko spodaj napišeš da naj se otroka hrani z mlekom v prahu,samo boš najverejetneje potem ti mogla kupovat mleko tudi za v vrtec ne vemuser posted image
ti se kar drži nasvet pediatrinje,nič ne glej drugih mamic,kako te gledajo.

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: MLEKO V VRTCU????
28.8.2006 15:08:27   
SISI25
Mi pijemo od 13 meseca navadno mleko z 3.5 maščobe. Nam je pediatrinja rekla, da mora biti navadno in ne alpsko in se tega držim, čeprav vidim da jih res veliko daje alpsko mleko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: MLEKO V VRTCU????
6.9.2006 13:51:56   
viv_
Od 8. meseca naprej alpsko mleko 3.5.

(odgovor članu SISI25)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Top poletno varstvo za otroke 2024
Napočil je čas, ko je treba poiskati in rezervirati termine za poletne počitnice. Mi smo vam pripravili izbor TOP idej z...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?