|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomagajmo pediatrijam
20.12.2006 18:23:46   
rija
Drage mamice, očki....

Prejšnji teden sem doživela nekaj najbolj strašnega v življenju doslej in posledično pristala na pediatričnem oddelku MS bolnišnice.

Ko sem prebrodila prvi šok ob bolezni mojega mladička, sem doživljala šok za šokom.....
Cele dneve sem poslušala jok malih sončkov, ki jih nihče ni prišel pogledat, nihče ni prišel potolažit, nihče jih ni dvignil k sebi in objel.

Dve medicinski sestri, ki sta bili v smeni, verjamem, tudi nista mogli potolažiti vseh neutolažljivih bitjec, nista jim mogli ponuditi niti poštene igračke, da bi jih malo zamotile, da bi priklicale iskrice v oči teh malih bolančkov.

Najbolj si bom zapomnila Saro, ki je celih 10 dni nihče ni prišel pogledatuser posted image  in zapomnila si bom njen nasmešek, ko sem ji podarila našo igračo.....in srečo v očeh sestre, da je otrok nehal jokat. Da ji je morala ob desetih zvečer vzeti igračo, ker se je tako zaigrala.

Po pogovoru s sestrami smo ugotovile, da jim manjka kar nekaj stvari, za katere ni zdravstvenega tolarja.....ja, vem, jaz sem tudi klela x krat, koliko plačujemo za zdravstvo, pa nam ničesar ne nudijo.

Vendar sem med bivanjem v bolnišnici ugotovila, da ne gre za to, koliko jaz plačam, koliko plačate vi, da gre predvsem za to, da lahko z malenkostmi prikličemo iskrice v oči tem malim sončkom, ki jih lastni starši tako zanemarjajo.

Torej:

PROSIM vas, če imate doma kakšnekoli igrače, ki ste jih že zdavnaj odnesli na podstrešje, v klet jih skratka ne rabite, če imate kakšne stare nogavičke, copatke, ni pomembno, če so zmuckani, malo razhojeni.......če imate kakšen star voziček, važno je, da ima kolesa in sedalni del......če imate kakšen stolček za hranjenje.......cela bolnišnica namreč premore enega samega......če imate kakšne stare knjigice, ki so jih vaši otroci prerasli......ali pa kakšen tolar, da kupimo nekaj stolčkov za hranjenje.....ikea varianta.....seveda....

Prosim, podarite tem sončkom lepši dan, nasmeh na usteca.
 
 
Vsi, ki ste pripravljeni na kakršenkoli način pomagati, me lahko kontaktirate na ZS.


< Sporočilo je popravil wahoo -- 11.1.2007 8:00:49 >


_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
20.12.2006 18:27:54   
Petraa
Mi imamo cel kup igračk.Povej kam naj jih pošljem.Bo pa zagotovo 2-3 škatle

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
20.12.2006 18:41:45   
Anonimen
Imam idejo, sam ne vem, če ti bo všeč.

En stolček za hranjenje v Ikei stane 14,90 evra in zraven mizic, mislim da 4 evre. Kaj, ko bi zbrale denar za 6 stolčkov (120 evrov pa ja ni ne vem koliko). Sam ne vem, kako bi to izvedliuser posted image . A potrebujemo poseben račun ali kaj?

Za igrače ni problema, enako za knigice, nogavičke, copatke. Se bom zmenila s kolegicami in organizirala akcijo pri nas.

Sedaj pa še o tvoji ideji - dajmo vsaka eno stvar na licitacijo (igračo, kakšen res ljubek pajac, puloverček) in skušajmo zbrati denar tako.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
20.12.2006 18:43:49   
rija
Ja, za stolček sem imela ravno tole v mislih.....saj je lahko samo stolček brez one mizice, pride še nekaj ceneje.....pa ga pač prislonijo k normalni mizi......

Glede licitacije pa sva na vezi z wahoo, samo je zaenkrat tehnično še neizvedljiva.

Bi ti pa bila hvaležna, da organiziraš med svojimi prijatelji......jaz pridem s kombijem....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
20.12.2006 18:47:44   
Anonimen
Jutri začnem.user posted image  Kot ponavadiuser posted image  - veelikaaa akcijauser posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
20.12.2006 18:52:43   
Wahoo RR
user posted image  dejmo punce. Naredimo akcijo za malčke.
Tudi jaz sem nažalost imela prilik vidt na infekcijski kako so sami in nebogljeni nekateri otročki.

Tudi mi bomo nekaj prispevali. Kontaktram na ZS.

Ja, res je. Licitacija na tak način, da bi šla prek TRR zaenkrat še ni mogoča. Razen če ima katera kakšno drugo idejo.



_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
20.12.2006 18:59:17   
Anonimen
user posted image  Nimam nič za otročke,bi pa prispevala kakšen tolar,samo ne vem kam naj pošljem.
    Bravo za takšno akcijo.user posted image user posted image

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
20.12.2006 19:56:06   
triša
Ja saj na alergološki je isto,katasrofa.
Kaj pa če bi kakšna ki na banki dela kar račun odprla, pa bi tja nakazale.
Kako ste mislile s tem denarjem, na vem kakšna je praksa ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
21.12.2006 8:52:06   
mala maja
jaz dam športni voziček.

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
21.12.2006 10:16:01   
rija
Ja, na žalost je tak, da računa ne moreš kar v en dan odpirat.....zato predlagam, da pač daste kolikor lahko in mislite v kuverto pa pošljete meni. Upam, da mi dovolj zaupate.
Za nekaj podjetij, ki pa so pripravljena nakazati nekaj cekinčkov, pa bom prosila za uslugo sosednji forum, društvo Živa, ki se bori proti neplodnosti in nam je že pomagalo z računom pri zbiranju denarja za Marcelčka.....

Vsak tolar bo dokumentiran, donatorji pa tudi javno objavljeni, seveda ne zneskovno, v kolikor bodo to želeli.
Ne rabimo ne vem koliko denarja, mogoče ene 30 tisočakov, to bi bilo za prvo silo dovolj.

Bom pa tudi kontaktirala lokalno novinarko, da bo o akciji napisala prispevek in s tem naredila tudi promocijo RR in forumu dobrodelnost, tako da upam, da nas bo posledično v naslednji akciji za pomoč lahko sodelovalo še več.

Mala maja: od kod si? Mogoče pa bi lahko organizirali prevoz od tebe do MS?

Hvala.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
21.12.2006 10:24:26   
Anonimen
Rija,jaz bi te prosila,če mi lahko pošlješ na ZS naslov,kamor lahko pošljem.
Rada bi to že danes naredila,ker potem so prazniki,pa vse bolj počasi laufa.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
21.12.2006 12:13:30   
Grascakinja
Prosim na ZS podatke. Lahko bom prispevala samo malenkost, vendar bom. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
21.12.2006 17:16:24   
rija
Punce, zopet ste pokazale, da bomo zmogleuser posted image user posted image

Hvala vsem, ki ste že ponudile svojo pomoč in tistim, ki jo še boste.user posted image user posted image user posted image
Seznam bom naredila, ko bom imela malček več časa....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
21.12.2006 21:38:51   
Anonimen
Ej, a misliš, da bi prispevek na MMRu kaj pomagal? Pa se spotoma naredi še promocija za RR? Ali pa na Hidakih?

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
21.12.2006 21:42:51   
petarda
Itak, da bomo zmogleuser posted image user posted image user posted image  Še meni prosim naslov na ZSuser posted image .

Rija vem, da ni za ta forum...kaj pa je bilo s tvojim malčkom?user posted image  Si kje že pisala o tem? Upam, da je sedaj vse v redu!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
21.12.2006 21:49:29   
iva01
jaz bi tud mela naslov, bom probala kaj skup spravit za te malčke

....nikakor mi ne gre iz glave,....kako to da ta deklica sara ni imela nič obiskov, sej ne moreš svojga otroka kr v bolnišnico dat ko zboli pa ga prit iskat ko je zdrav,.....

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
22.12.2006 9:04:33   
mala maja
rija- jaz sem iz Kamnika, da bi ga pripeljala v MS mi je res daleč,rabim po pravici pol dneva. ma sej samo od MB rabiš 2 uri.user posted image

Če bo kakšna šla od tukaj ali okolice v MS se lahko z pri meni ustavi. Bom pa vprašala še na pošti koliko bi stalo če ga pošljem po pošti.


Groza je pa res kaj se dogaja. Midva sva tudi predvčerajšnim prišla iz LJ pediatrične. groza. ma dobri so da ploh lahko tam delajo.  user posted image

< Sporočilo je popravil mala maja -- 22.12.2006 9:09:16 >

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
22.12.2006 9:34:29   
rija
bom probala dobit koga, da ga vzame....eni naši sorodniki gredo gor, pa bom videla.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
22.12.2006 11:47:19   
Anonimen
V animacijiski službi Terme 3000 smo se odločili, da ves višek daril, ki jih vsako leto podarimo otrokom zaposlenih, podarimo murskosoboški otroški bolnišnici. Noter so pa razne knjigice, igrače...

Upam, da bo dovolj.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
22.12.2006 22:22:56   
rija
Da na hitro malce poročam:
napraskali smo:
- en kup igrač
- dva vozička
- žlice z dolgimi ročaji, ker premorejo samo navadne, ki nenehno padajo v tiste posode z juhami....BOJANA 26 hvalauser posted image
- pisane flaške in dudke
- nekaj nogavičk
- nekaj copatk
- in nekaj denarja, ki ga bomo zelo pametno porabili v ikeii....user posted image

se pa še vedno priporočamo......

HVALA VAM.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
23.12.2006 9:33:31   
Lianna
Pošlji mi naslov prosim. Če bo organiziram kakšen prevoz iz Lj. sporočite pa bom poskusla najdt še kakšne igračke, knjigice. Bom še drugim malo omenila.

Aja a sme bit kakšna plišasta igrača vmes? Al tega raje ne?

< Sporočilo je popravil Lianna -- 23.12.2006 9:39:13 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
24.12.2006 21:58:47   
rainbow
Ojla!

če bi se dalo organizirat prevoz do MS, jaz podarim še stolček za hranjenje, ki je sicer še ful dober, stabilen, le brez tiste plastične prevleke ali blazine, (torej samo plastično ogrodje) in stajico, v kolikor bi jo rabili. Poleg vozička.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
24.12.2006 22:22:11   
rija
Rainbow: stolček pride prav, stajica pa žal ne, ker jih itak zaprejo v tiste giterbeteuser posted image  in ni ravno veliko prostora v sobah. Prevoz pa bom nekak organizirale.

Vsem dobrim dušicam tega foruma želim miren in srečen božič, objemite za trenutek tiste, ki jih imate najraje in si recite: SREČNI SMO!

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: PONOVNO VAS PROSIM ZA POMOČ
24.12.2006 22:35:01   
tajtaja
Rija, tudi jaz sem že imela priložnost bivati na pediatričnem oddelku MS bolnice in se strinjam s tabo, da je hudo, še posebej za tiste otroke, ki tam ostanejo sami in starši niso z njimi.
Čeprav imam 5 otročkov, bi se še zmeraj našla kakšna knjigica ali igračka viška in bi jo z veseljem podarili. Pa tudi kakšnem tisočak se bo našel.
Javi mi, kje ti lahko predam stvari oz. če jih lahko kar sama (igrače) nesem, ker imamo ravno 3.1. kontrolo v bolnici.
Smo pa tudi mi iz MS oz. z bližnje okolice.
Opažam, da nas je kar nekaj prekmurk. Me veseli.
Pa lep božični večer.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Pomagajmo pediatrijam
28.12.2006 11:08:23   
Tejči
Halo, upam da nisem prepozna, ampak sem šele sedaj videla to akcijo! Imam voziček, ki bi ga podarila, pa nekaj igračk. Naj mi katera javi, kako naprejuser posted image

< Sporočilo je popravil wahoo -- 11.1.2007 8:01:26 >

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Vrednote
awwa

Katera od naštetih vrednot vam je najpomembnejša in jo v življenju postavljate na najvišjo stopničko?

zdravje (69%)

ljubezen (24%)

mir (3%)

prijateljstvo (2%)

delo (posledično denar) (0%)

šport (1%)


Število vseh glasov: 220

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!