|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 17:50:10   
Anonimen
Pozdravljene!

Zanima me, kakšni so bili znaki SS.
Upam namreč, da me ne bo doletel.
Sem namreč v bolniški, saj se je v 5T pojavil rdečkast, kasneje rdeč, sedaj pa rjav izcedek. Ginekologinja pravi, da gre za grozeči splav.
Ker me je nepopisno strah, kako in kaj je, bi prosila, da svoje grenke izkušnje delite z mano v obliki, kakšno je bilo časovno zaporedje, kakšna krvavitev, bolečine,.....

LP

Tina
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 18:41:06   
Anonimen
Jas sem tut krvavela od 4 tednov naprej in se je srečno končalo. Priporočam ti res strogo počivat nič dvignat res nič dvignat. Ko sem imela ss sem zakrvavela zelo močno. Tako da imej upanje. Želim ti veliko sreče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 18:47:04   
Anonimen
Hvala, hvala.....tako vneto pregledujem forum, ker me je tako strah.....

Kakšna natančno je bila krvavitev.....bolj sveža kri, rjavkasto? Prosim za čim več informacij...

< Sporočilo je popravil nefretiti -- 12.1.2007 18:48:02 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 18:54:04   
Erdbeere
pri meni je bila sveža kri in to kot bi prašiča klal....vse je bilo krvavo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 19:19:53   
Anonimen
Prvo je bila sveža čez par dni ko se je čistilo pa rjavkasta. Celo ko sem bila 32 tednov sem zarkvavela, da se je kar vlilo iz mene. So me že pripravili za carski rez pa se je potem umirilo in sem rodila zdravega fanteka pri 38 tednih.

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 19:21:30   
Anonimen
Kako dolgo je trajal ta rjavkast izcedek?
Pri meni je to že cel teden, včsih več včasih manj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 19:24:30   
Anonimen
Saj to traja kar nekaj časa. Pa si šla kaj na kontrolo saj sem večinoma bila v bolnici na opazovanju in ful veliko UZ sem imela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 19:37:47   
Anonimen
Bila sem pri ginekloginji v ponedeljek, mi je rekla, da je grozeči splav, mi dala progesteron in strikten počitek, zaenkrat 2 tedna bolniške, prihodnji teden pa spet pregled.
Rekla je še, da je stopnja bHCG relativno visoka, pa da se vidi rumenjakov mehurček, ploda sicer še ni bilo videt in da je ugnezden na pravem mestu.
Rekla je še tudi, da manj kot se sekiram, boljše bo (ampak to je preprosto reči, tudi jst velikokateri to rečem, ampak....upoštevati pa to preprostto ne moreš)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 19:49:46   
Anonimen
Ja čisto te razumem in vem da bo tale teden zelo mučen zate.
Jas sem imela na petek uz plod se še ni videl, naročila me je takrat v torek za ponovni uz in sem mislila da bom znorela od čakanja tistih par dni. Lepo poskušaj se čimmajn sekirat kolikor se le da in počakaj na pregled, boš videla, da bo vse ok.
Če nimaš res hude krvavitve boš videla da bo vse uredu.
Res pa tako kot ti je g rekla res strogo počivat, čeprav je včasih tudi to mučno, sploh pa če moraš celo nosečnost preležati, vendar se splača.SREČNO!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
12.1.2007 22:16:13   
Jančika_
Prvič sem imela štiri dni rjav izcedek, peti dan je zvečer postal rdeč in sem šla v bolnico; srček je še utripal, zjutraj sem šla domov. Tri dni kasneje pa me je zvečer v trebuhu zaščemelo, ni bolelo, in se je ful ulilo, celi kosi so šli iz mene. Noseča sem bila 10 tednov. Šla sem v bolnico, ploda ni bilo več, sledila je abrazija.

Drugič sem bila pa noseča 8 tednov, zgledalo je kot navadna menstuacija, takoj se je ulila kri kot pri M. Nič ni bolelo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
13.1.2007 8:10:43   
Anonimen
Si imela kakšne bolečine oz. .... sploh ne vem, kako naj opišem.....kot blagi menstrualni krči?


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
13.1.2007 9:05:05   
Anonimen
Nefretiti a imaš krče? A še imaš kak izcedek?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
13.1.2007 9:22:16   
Anonimen
Izcedek je tak, da ravno obarva malo rjavo. Če sreveč hodim naokoli je malce obilnejši, ampak nebi temu rekla krvavtev, ker je čez cel dan kakšnih 15 kapljic (max).
Krče sem imela, potem so se nehali, danes ponoči pa spet, pa tudi sedaj. Pa tudi krči niso grozno boleči, ampak ravno, da me opominjajo, da se nekaj dogaja.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
13.1.2007 9:34:10   
Anonimen
Jas bi šla na tvojem mestu na pregled za vsak slučaj. Te bojo uz pregledali in boš videla kako in kaj in se boš pomirila. Če se boš odločila za pregled moraš k dežurnemu najprej po napotnico.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
13.1.2007 13:46:11   
mattea
Moja izkušnja (november2006): 3 dni rjav izcedek, potem celo noč močni krči, tako močni, da sem morala celo noč sedeti s pokrčenimi nogami, nič spanja. Bolečina je bila tako močna, da sem imela občutek kot da me nekaj zelo močno peče (kot na vročem ognju).  Naslednje jutro par kaplic krvi. Grem k svoji ginekologinji, mi naredi UZ, ugotovi, da je vse ok, naj neham paničarit, da sploh ne krvavim, naj pridem čez 1 teden. Mi da 1 teden bolniške, naj počivam. Ko sem jo vprašala ali se bo krvavitev nehala oz. kaj naj naredim, če se ne neha, mi je odgovorila, da ona pa tega ne more vedet. Naj pridem čez 1 teden. Naslednji dan še krvavim, čez 2 dni se zvečer ulije, huje kot katerakoli menstruacija, celi kosi sluzi... Sem bila prepričana, da je SS... Na poti na urgenco me prijateljica zrihta, da grem namesto na urgenco k privat ginekologinji: mi naredi UZ, ugotovi da je vse OK. Da sta bila najbrž 2, enega sem splavila, drugi je še ostal. Pravi, da je res borec, če se je obdržal pri vseh krčih in krvavitvah. Me napoti na pregled BHCG in me pomiri, da je vse OK. Ponoči še krvavim (veliko manj), naslednji dan mi pred BHCG naredijo še 1x UZ...drugi se je pomaknil, je bil na poti, da se izloči, kar je pomenilo...abrazijo. Zvečer sem bila že doma, nič več noseča...
...ups..sem se kar malo preveč razpisala...ampak res je bila slaba izkušnja, sem takoj zamenjala ginekologinjo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
13.1.2007 16:31:03   
Anonimen
Grozljive izkušnje.....upam, da se nikoli več ne ponovijo user posted image


Mislite, da bi lahko bil izcedek posledica jemanja folne kisline (Folacina)?

(odgovor članu mattea)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
18.1.2007 22:02:31   
upica
Nefretiti
Mislim, da folna kislina ni vzrok za izcedek. Tako kot so vitamini B6,B12,C,... pomembni za pravilni razvoj otročička, tako je tudi folna kislina, če jo jemlješ v predpisanih količinah. Ženske z epilepsijo morajo jemati 10 krat večjo dozo folne kisline, kot me, ki jo jemo zgolj preventivno. Tako, da s tem ne bi smelo biti nič narobe, lahko ti le koristi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
18.1.2007 22:05:22   
upica
Folacina (če je to ime tablet)  pa ne poznam. Poglej pot sestavo, če ima še kaj drugega dodano, razen folne kisline in koliko je folne kisline v eni tabletki. Priporočena količina je 400 mikrogramov.

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
28.2.2007 13:56:04   
lasekP
Sem v 13. tednu, in me zanima, če katera ve kaj bi lahko bilo narobe z mano?user posted image
V ponedeljek mi je kolegica čisto na rahlo zmasirala hrbet, včeraj pa sem ob prihodu v službo na vložku opazila rjav madež premera cca.2 cm. Madež ni bil intenzivno rjave barve, ampak take bolj blede. A mislite, da je to od masaže??user posted image user posted image

Poklicala sem dr. in ta me je takoj poslala domov počivat in na B.
Zelo sem zaskrbljena, pa me zanima če se je to dogajalo tudi vam??

Aja, vam jutri sporočim, kaj je novega.


(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
28.2.2007 19:33:07   
Jančika_
LasekP, izcedek gotovo čisto slučajno sovpada z masažo. Držim pesti, da je vse vredu.

(odgovor članu lasekP)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
1.3.2007 10:21:42   
lasekP
Vračam se od ginekologa (naredili so mi UZ in gin. pregled)........, kateri mi je povedal, da je res prišlo do krvavitve, da pa je moj otročiček za enkrat še živ in zelo živahten.user posted image

Povedala sem tudi, da sem bila na masaži, a mi tudi G z zagotovostjo ne more rečt, da je od tega. Dobila sem neke hormonske tablete (dabroston) in do nadaljnega imam strogo mirovanje. Ko bo bolje pa lahko grem na kakšen krajši sprehod.

Tokl od mene, srečna da sem ga danes videla, živega, na zaslonu.user posted image

Hvala vsem ki ste držale pesti zame!!user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
1.3.2007 10:38:56   
lasekP
Nefretiti
A si ti zdej u redu? Več kot mesec je okoli, povej, si nehala krvaveti?

(odgovor članu lasekP)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
1.3.2007 15:18:44   
Anonimen
Jp, zaenkrat sem vredu. Bil je hematom, precej velik in lepo viden na UZ.
Se je poštimalo.
Kasneje sem spet malo zakrvalela, ampak je bil vzrok, da sva bila z možekom malo preveč strastna.
Sedaj bo menda vredu. NS je mimo, slabosti ni, vse je OK.
V ponedeljek grem v službo: JUPIIIII!
Upam, da bom zdržala do konca šol. leta.

(odgovor članu lasekP)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
1.3.2007 16:49:49   
lasekP
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kakšen izcedek oz. krvavitev?
2.3.2007 14:14:34   
Anonimen
lasekP: hvala ti ;)

Veš v Velenje grem v službo......
Koliko pa si noseča ti?

(odgovor članu lasekP)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?