|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 20:46:02   
upica
Marjetica
Sedaj se počutiš kot pred menstruacijo? Potem je tvoja ovulacija že mimo, ali imaš enake znake med ovulacijo kot pred menstruacijo?

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 20:53:09   
*marjetica*
Po izračunih - kot mam tud na trakcu, se moja O šele bliža. Drgač pa js vsaj mislim, da to kar čutim, so znaki O user posted image
Moja M je bila 18.1., tako da je danes šele 9 dan ciklusa.
Da opišem točno kak čutim: na trenutke se mi zdi, kot da bo nekaj priteklo - pol pa mam v teh dneh - mogoče 3 - 4 dni, srednje močne izcedke bele barve ( sluz )user posted image

Pa saj ni važn - pomembno je, da pridno  SLONČKAMO, A NE user posted image

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 21:12:13   
upica
Seveda je to nabolj važno in da se dobro počutiš. Mene v času O boli v sp. delu trebuha levo ali desno, topa bolečina in stalna, nekaj ur. Si merim še BT in spremljam sluz. BT se mi v času O malo zniža, naslednje dneve pa začne rasti. Moja sluz je prozorna in vlečljiva v času O. Pred O in po njej pa je mlečna in bolj gosta ter nevlečljiva. Nekaj dni po O dobim občutljiva prsa, napet trebuh in sem bolj utrujena. 1 dan pred M mi pade BT.
To je to.

(odgovor članu *marjetica*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 21:13:22   
upica
Marjetica
ali morda tebi tudi ne delajo dodatni smeški?

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 21:15:50   
stunfek
Ja, dodatni smeški ne delajo! Nobenmu...

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 21:31:17   
*marjetica*
Ne , ne delajo !
Slončka ni user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne sanjaj življenja, temveč živi svoje sanje."

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 21:47:49   
upica
Hvala stunfek in marjetica, sta me potolažiliuser posted image .

(odgovor članu *marjetica*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ovulacijski termometer
27.1.2007 22:41:10   
pupa_b
Kako kaj, punce? Je kaj novega? Je katera nova user posted image  pr hiši?user posted image

Jaz pa nikoli ne vem, kdaj imam Ouser posted image , zato sem se tudi odločila, da začnem še s tem BT. Ful se trudim spoznati svoje telo vsaj tako, da bom po sebi najbolj vedela, kdaj imam "taprave" dneve, pa mi do zdaj to še ni uspelo. Sploh nimam nekih posebnih znakov, niti M niso boleče, razen tega, da me glava boli še bolj kot sicer (ker me itak pogosto!user posted image ). Z izcedkom nimam nekih težav oz. ga sploh nimam ali pa je zmeraj enak, se ne spreminja. Kot sem že pisala, imam približno 40-dnevne cikluse, pa še to je približna številka, vedno je kak teden gor ali doluser posted image . Saj sem zdaj "v postopku", čakam na M, pa grem dat kri pa na UZ, pa bomo videli, kaj se pravzaprav dogaja z mano.
Moja želja po user posted image  je pač neizmerno velika kot pri marsikateri tukaj, zato nam vsem želim, da čim prej nastopi dan D, ko bomo zagledale user posted image user posted image . Srečno!

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ovulacijski termometer
28.1.2007 16:20:32   
*marjetica*
Pupa_b!

Najboljše je, da z dragim slončkata vsak drugi dan. Kolkr sem zasledila, nastopi O 14 dni pred pričakovano user posted image .

Naj vama čimprej uspe zagledat magični +.

_____________________________

"Ne sanjaj življenja, temveč živi svoje sanje."

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ovulacijski termometer
28.1.2007 19:10:52   
yaris
Joj!!Povsod piše drugače glede O-kdaj nastopi.Več kot berem, manj mi je jasno. Imava sinkota, zdaj pa delava na temu , da bi dobila še enega user posted image . Cel mesec sva pridno "slončkala", mogoče pet dni v mesecu nisva. Cca 1x tedensko nisva, ko gre moj dragi v nočno.
Pa sem ful navalila na hrano- sladko. Zredila sem se v treh tednih 1.5 kg, pa jajčniki so me ful boleli, tako da sem potihem upala, da nama je ratalo. Ampak nama ni,dobila sem user posted image , tako da bova šla počasi v drugi kroguser posted image
Upam, da nama rata kmalu.

(odgovor članu *marjetica*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ovulacijski termometer
28.1.2007 20:18:11   
stunfek
Ko preberem, ko kdo takole pridno slončka, kot praviš yaris, me kar zaskrbi. Vedno si rečem, če bi morda več slončkali bi pa ratalo...samo, če tudi tistim ta najbolj pridnim ne rata v ta najbolj pridnem mesecu...kdaj pa potem rata, hudiča?!?

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ovulacijski termometer
28.1.2007 20:33:57   
yaris
Stunfek. Res ne vem kaj naj ti povem.
Ko smo praznovali novo leto, sem mojemu obljubla, da bom letos bolj pridna in se mu bom bolj posvečala. Poleg pa sem mu še povedala, da bi rada, da najin sonček dobi sestrico ali bratca.
In seveda je rekel, da bo premislil o tem. Zdaj pa pridno "slončkava" cel mesec pa ni bilo nič.
Moj se mi je nasmejal, ko sem dobila user posted image  in mi rekel: e miška moja se bo treba bolj potrudit.user posted image
Seveda bova po user posted image  spet veselo slončkala.
Četudi bi jaz že kaj prej, ampak nočem, da n. tamali zgleda kot terminator.user posted image

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ovulacijski termometer
28.1.2007 21:54:40   
upica
pupa b
Saj, če si spremljaš BT, veš, kdaj imaš oz. si imela O. Edino, če tvoje telo ne reagira na progesteron z dvigom temperature. Kako se ti obnaša BT pred dvigom temp.? Meni ob višku hormonov (LH, FSH in estradiol) še za malenkost pade, tako, da doseže najnižjo točko v ciklusu. Sluz pa je v plodnih dneh, če jo pogledaš pod mikroskopom, v obliki smrečic, ostale dneve pa ne. Če ne bi imela take oblike noben dan v ciklusu, bi imela probleme, ker takrat baje sluz ne sprejema plavalčkov.

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ovulacijski termometer
28.1.2007 21:59:25   
stunfek
upica in kako vidiš tiste smrekice? Menda si nisi mikroskopa nabavila, da opazuješ sluz? user posted image  Hecam se. No, povej, resno, kako to veš kakšne oblike naj bi bila sluz in katera je tista ta prava...

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ovulacijski termometer
28.1.2007 22:12:12   
upica
Mikroskop imam doma še iz šolskih dni, pa ga sedaj pridno koristim tudi v te namene. Drugače se pa dobijo za kupit tudi lupe, samo za ta namen. Sluz je res videti, kot da je polno smrečic oz. praproti nametanih sem in tja. Drugače pa so vidne nepravilne oblike večjih in manjših krogov in nepravilnih oblik. Opazuješ lahko cervikalno sluz, enako pa se obnaša tudi slina. Bom poskusila slikco dati v album.

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ovulacijski termometer
28.1.2007 22:41:04   
upica
Upam, da je to pravi link na album:
http://ringaraja.net/forum/albumphoto.asp?v=moji&albumid=17231&asortType=3&apage=1
Ime albuma pa je plodnost.

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ovulacijski termometer
29.1.2007 8:29:07   
stunfek
Zanimivo. Ugotavljam, da še nisem izkoristila vseh jokerjev, kar se tiče ugotavljanja plodnih dni. Najbrž bom z vsakim neuspelim mesecem kaj dodala, da bom imela občutek, da napredujem user posted image   user posted image   user posted image

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ovulacijski termometer
29.1.2007 11:32:41   
yaris
Stunfek a si boš tudi ti šla lupo kupit?? Jaz si jo bom najbrž šla.
Četudi se mi bo moj smejal, ko jo bom domov prinesla.
Pa upam, da nama potem rata.

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ovulacijski termometer
29.1.2007 11:54:16   
cincamarinca
Draga pupa_b!

Že nekaj let si bazalno temperaturo merim z navadnim živosrebrnim termometrom (z navadno skalo). Skupaj z opazovanjem sluzi in zapisovanjem vseh znakov v razpredelnico brez težav določam plodno in neplodno obdobje.
Z opazovanjem začni 1. dan ciklusa (ob pričetku menstruacije). Priporočam ti, da prebereš navodila v knjigi Naravno in zanesljivo. Gotovo jo imajo v kakšni knjižnici, pa tudi v trgovinah. Upam, da ti bo uspelo!

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ovulacijski termometer
29.1.2007 23:30:49   
upica
Yaris
Preden kupiš lupo, še preveri ceno za šolski mikroskop (ne rabi večje povečave kot cca. 300x), ker se ti lahko zgodi, da bo le ta cenejši.user posted image

(odgovor članu cincamarinca)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 8:46:20   
stunfek
Jaz si pa lupe ali mikroskopa pa ne bom šla kupit :) Mislim, da super shajam že z opazovanji znakov, ki ne potrebujejo tako natančnih opazovanj. Mi je pa ful zanimivo, vse kar se dogaja z našimi telesi in kako očitne znake nam daje kdaj imamo več močnosti in kdaj manj, a ne?
Jaz trenutno počivam, teta user posted image  je z menoj in se poslavljava. Sem ji rekla, naj ne hodi več. Naj si tudi ona malo odpočije user posted image .

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 9:52:16   
lana38
Jaz sem prejšnji mesec opazovala slino pod mikroskopom. Pred leti sem ga sinu kupila za Božič. Pa stvar res deluje. V času plodnih dni se lepo pokaže praprot. Meni pokaže lepo sliko že pri povečavi 100x, tako da ne radi biti 300x povečava.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 11:24:40   
pina-1
ojla.
Punce jaz sem že vsa zmešana od vseh teh znakov in opazovanjem mojega telesa. Na spletni strani http://www.fertilityfriend.com pridno izdelujem moj graf. Včeraj je bilo še vse ok in kao ovulacija naj bi bila za mano. Ko sem pa vnesla današnjo temperaturo mi pa napiše da ovulacije ni zaznati in da je verjetno še ni bilo, lahko pa da je tudi ne bouser posted image user posted image .
Sploh ne vem več kaj naj si mislim. Sedaj me čaka mučno čakanje na tečko. NE vem pa ali naj pokločem G ali ne. Očitno se moje težave z ovulacijo nadaljujejo.

Uff sem žalostnauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 12:27:22   
lana38
To isto se je meni tudi prejšnji ciklus zgodilo z grafom na FF, pa je program potem vseeno čez par dni zaznal O in takrat je tudi bila, v tistem drugem označenem terminu. Če je ne bo, ti bo tudi to program napisal
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 13:15:36   
pina-1
lana38 torej če prav razumem še ni rečeno da O ni bila. (ker program mi je napisal naj bi O že bila ampak, da je potrebno počaktai na dvig temperature ( vsaj tri dni). danes je tretji dan od dviga)?
pri tebi je torej prišlo do O kasneje ali jo je samo program zaznal kasneje.
Oprosti ampak jaz več nič ne razumem. Prvič se s temi stvarmi ukvarjam in mi je vse novo.

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Katero vodo pijete?


Katera ustekleničena voda vam je najboljša?

Radenska (11%)

Costella (17%)

Zala (13%)

Dana (10%)

Jana (4%)

pijem vodo iz pipe (46%)


Število vseh glasov: 13559

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!