|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   neubogljivka
22.2.2007 21:27:03   
j6
Jaz pa imam večji problem, naša 4.5 l stara deklica je zadnje dva meseca nemogoča. Nagaja, tako, da  je že kar noro. Uboga me ne čisto nič, če jo kaznujem, je takrat malo časa bolj ubogljiva, drugače je noro. Občasno meče stvari po tleh, me grize je hrano z rokami, da o packarijah sploh ne govorim, no se vsede na tla in se mi smeje in reče da sebo pokakala na tla in neglede na to kaj jaz naredim se pokaka. Oteh njenih  user posted image dejanjih se ogromno pogovarjava, jo kaznujem, samo čez rit je še nisem pomaga pa ne nič. Njena sestrica nedela nobenih težav, 3leta.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:34:00   
lex
Kdo pa počisti njen kakec? Kar naj ga sama, da bo videla kako ga je čistiti.
Pa kar "počivat" jo daj. Naj premisli ka je naredila. Ponavadi to še kar zaleže, da jih poneš v postlo in jo pustištam nekaj časa, da preemišljuje kaj je naredila, ali pa za prazno mizo in nima mrdanja od nje. Bolj avtorativno nastopi.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:40:47   
Marogica
Meni se poraja vprašanje, kako sploh pride na idejo, da se bo na tla pokakala? To mora od nekod imeti....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:43:51   
j6
Ja smo tudi to že probali, sem jo dala sedet na stol, pa je po določenem času npr. 10 min rekla da hoe še malo razmišlati. Gleda pa samo v zid, tako da res ne vem. Edno, da jo dam da stoji, kar mi je pa vseeno malo prekruta, ne vem. Isto pe ne uboga tudi moža,ne vem več.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:44:56   
Seven*
Malo razmisli, ce ste v tem casu kaj drugace naredili. Morda isce tvojo pozornost, vsaj tako se meni zdi tole vseskupaj. Otrok ne dela stvari cisto brez razloga, ponavadi je skoraj vedno ozadje, vsaj v taksnih zadevah. Poskusi ravno obratno. Vzami si veliko casa za njo.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:47:15   
j6
Ne nikjer ni  nikogar videla da bi kakal po tleh, videla pa je da me s tem razjezi, morda je to to.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:47:19   
Primoza
V tistem času marikaj "uporabnega" izvejo v vrtcu od vrstnikov. Kdo pa ti je to rekel je običajno vprašanje ki pri nas sledi kakim novim idejam.

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:51:12   
lex
Se kar strinjam s primozo.
Stat je jaz ne bi dala, pa naj sedi, če želi 2 uri. Ampak prepogosto pa tud ne, da ji ne bo to pol bolj zabava za jezit mamo kot pa kazen.
Kaj pa če se dogovorite o zvezdicah za lepo obnašanje in črnih pikah za grdo. recimo za 10 zvezdic dobi nekaj kar si full želi, črna pika izbije dve zvezdici alikaj podobnega.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:53:22   
j6
Ne vem, ona je že kot dojenček zahtevala veliko časa in pozornosti, in sem si tudi vzela veliko časa, imam celo občutek, da njej namenim več pozornosti, kot drugi in vse delamo skupaj, pomaga mi tamalega rihtat 11 mesecev. 

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:54:26   
Anonimen
Drekec odnesi v špajzo ali kakšen drug majhen in nezračen prostor in jo zapri vanj za nekaj časa.

(odgovor članu j6)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:55:19   
bskrle
Tudi pri nas najbolj funkcionirajo črne pike in srčki.
To je najhujša kazen.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:55:22   
j6
Hvala , lex, to je dobra ideja, bom probala.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: neubogljivka
22.2.2007 21:56:01   
lex
A je mogoče res malo ljubosumna? Kaj pa pravijo vzgojiteljice, če hodi v vrtec?

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: neubogljivka
22.2.2007 22:06:30   
Anonimen
Jaz bi jo pa poskusila ignorirat. O.K., saj čisto tho ne moreš biti, ko drek s tal pobiraš, ampak čimbolj na izi pa vendarle. Mogoče jo ob izpadih vprašaj, če bi ti kaj rada povedala, reci, da bi ji rada pomagala,pa ne veš kako, če ti ne pove. To sem jaz pri Tiborju poskusila in se mu je odprlo.
Izgleda, da išče tvojo pozornost in s takimi izpadi jo dobi. Zakaj jo pa iznenada rabi več, pa ti bo mogoče počasi povedala. Lahko pa je pač samo faza, ko ne ve, kaj bi sam s sabo. Nekaj jo seveda tišči, pa ne ve, kaj.
Jaz bi vsekakor poskusila ohraniti mirne živce. Mogoče se ji malo nasmehniti ob traparijah, kao, si pa res hecna, no, tako malo ironično, ja super no, pa bo mogoče prišla do tega, da s svojim obnašanjem ničesar ne doseže.

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: neubogljivka
22.2.2007 22:54:33   
lelaval
Ne nikjer ni nikogar videla da bi kakal po tleh, videla pa je da me s tem razjezi, morda je to to.

Predvsem takrat ne pokaži jeze, pa četudi bi se najraje razpočila od besa. Čim bolj umirjeno ji dopovej. In vprašaj jo, če ji daš pleničko, ker sicer bo morala sama počistit kakec. In ne pozabi ji še povedat, da tudi v vrtec (nisem zasledila, da bi napisala, če hodi v vrtec) dobi pleničko in vedno, ko boste kam šli.
Ali išče pozornost (morda je od vzadaj ljubosumje zaradi 11 mesečnika), ali pa jo kaj drugega teži. Poskusi na miren način ugotovit - včasih je najlažje ob branju knjige - sploh, če le ta zajema podobno tematiko - takrat se otroci kar razgovorijo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: neubogljivka
23.2.2007 8:13:39   
bini
pri nas imamo eno tako nagajivko in trmico, ki je sicer stara šele 2,8 leta, ampak zna marsikaj pokazat...
in tud jaz sem pomislila edino na to, da gre za ljubosumnost - sicer bratca (11 m) obožuje, ampak morda je to prikrito in pač išče več pozornosti... morda je pri vas podobno...
rešitve pri nas še nismo našli... se pa trudimo user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: neubogljivka
24.2.2007 21:23:18   
j6
Včeraj sem si res vzela malo več časa zanjo,in  ji vsakič tudi povedala, da jo imam vedno rada, tudi če nisem z njo. In včeraj in danes ni bilo nobenih lumparij, no bomo videli.  Hvala vsem za nasvete. Večji kot je otrok, več energije zahteva. Kaže da to drži.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?