|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
18.3.2007 13:21:27   
Anonimen
Če je še niste, ju NUJNO dajte, ker je res fajn.

Sem že večkrat brala njene nasvete in spoznanja o vzgoji v Oni, zdaj pa mi je sodelavka pododila njeno knjigo Vzgajati z ljubeznijo in je res zakon.

Bo res postala moja biblija, tako kot pravi sodelavka, da je njena.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
18.3.2007 13:22:59   
Maxica
Ja, v Oni sem jo že večkrat brala. Pa nisem vedela, da ima tudi knjigo. A je v redu? Moram iti v kakšno knjižnico pogledat.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
18.3.2007 13:32:40   
Anonimen
Ja, ful v redu. Več knjig ima, mislim, da ene tri ali štii. Ampak ta je najboljša. Menda.

Meni je fino, ker je vse lepo po poglavjih, ki niso dolga. Od recimo Kako privgojiti vrednote?, Zakaj je v družini najvč varnosti?, Kako naćin življenja vpliva na zdrav odnos do hrane?, Kaj pomeni gibanje za zdravje?, Zakaj je domišljija pogoj za ustvarjalnost otrok?, Zakaj ima igranje tako velik pomen za otroka?, Kakšen vpliv imajo vrstniki na razvoj otroka?, V čem ej skrivnost komuniciranja z otrokom?, Zakaj so pravljice življenjske resnice, Kdaj prvič od doma?, Ali naj otrok uboga?, Koliko je dandanes otrok zrel ob vstopu v šolo? itd.

Je pa ona zagovornica, da mora otrok obugat, da nikakor ne sme postati enakovreden partner ob pogajanjih, kar zelo hitro lahko postane ob razlaganju, pojasnjevanju ... stvari, ki jih MORA naredt.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
18.3.2007 16:09:58   
natalia
a je to za malo večje otroke, al primerna tudi za manjše?

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
18.3.2007 17:52:50   
frutka_
Sem, gospo tudi osebno poznam.
V našem vrtcu je imela tudi predavanje za starše novo vpisanih otrok. zelo prijazna gospa, pove brez ovinkarjenja, direktno, normalno, po principu zdrave kmečke pameti...se mi zdi, da razvija en zdrav odnos do otrok, odnosa otrok-starši. po obrazih sodeč na predavanju pa sem videla, da so eni starši bili kar malo šokirani ob njenih izjavah. ravno zaradi tega, ker g. Divjak ne   poudarja permisivne vzgoje. temveč tudi zadolžitve otrok (kot praviš splišni). recimo otrok ima pravice in kar naprej se jih omenja. ampak otrok pa ima tudi dolžnosti! in ni na nas da otroku ugodimo v vseh pogledih.
ena zelo fajn knjiga, ki ti jo priporočam splišni je "Tako majhen pa že nervozen" od Petra Praperja. tudi na en življenjski in razumljiv način razlaga razvoj otroka ter razne precepe v katerih se znajdemo starši (recimo vrtec, grizenje nohtov,...).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
18.3.2007 17:55:05   
frutka_
natalia, tudi za mlajše! saj otroka praktično vzgajaš pd dneva ko se je rodil.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
18.3.2007 18:09:36   
Anonimen
Jaz imam njeno knjigo "Vzgajati s pravljico" (al neki takegauser posted image -sem že malce pozabila naslovuser posted image , ker je že nekaj časa nisem imela v roki)
Dvakrat sem poslušala njeno predavanje in mi je bila zanimiva. Do neke mere se z njo strinjam, v določenih trenutkih pa bi ji "malce" oporekala.user posted image user posted image user posted image

Vsekakor pa jo priporočam - predvsem zelo popustljivim staršem in staršem, ki mislijo, da je njihov otrok Boguser posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
18.3.2007 18:48:38   
Anonimen
Komaj čakam, da bo kje blizu kakšno njeno predavanj. Bom vsekakor šla.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
18.3.2007 18:49:04   
Anonimen
ena zelo fajn knjiga, ki ti jo priporočam splišni je "Tako majhen pa že nervozen" od Petra Praperja.


Si bom zabeležila.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
19.3.2007 18:14:30   
Seven*
Ene stvari ima fine, ene pa cisto mimo za moj okus. Sem pozabila kaj.

Tukaj opozarjam mlade mamice, da so otroci razlicni in da naj se ne drzijo strogo teh pravil.

Vedno morate vedeti, da so otroci pedagogov in psihologov najslabse vzgojeni. Strokovno podkovane mame, prevec teorije vcasih skodi, sem sama pri sebi ugotovila, ko sem prebrala eno tono literature in bila se bolj zmedena.

Aja, pa zenska za moj okus prevec promovira svoje knjige. Izpadla je kot kaksna branjevka. Sem bila na predavanju..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
20.3.2007 9:42:15   
sanasan
Vedno morate vedeti, da so otroci pedagogov in psihologov najslabse vzgojeni.


Tu pa malo pretiravašuser posted image  S tem se pa prav nič ne strinjam, poznam kar nekaj pedagogov pa tudi psihologinjo katerih otroci so čisto lepo in normalno vzgojeni... pa še jaz  sama imam delno pedagoški poklic in sta moja otroka kar v redu vzgojenauser posted image

Se pa popolnoma strinjam s tem, ko praviš, da je treba vzgojo prilagoditi otrokovim potrebam in karakterju...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
20.3.2007 9:44:59   
sanasan
Jaz občasno berem njene članke, z marsikatero stvarjo se strinjam, ne pa z vsem. Mi je pa na splošno fajn včasih prebrati kak članek o vzgoji in učenju, slišati še kakšno drugo mnenje in razmisliti, če sem kolikor toliko na pravi poti vzgajanja otrok in možauser posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
23.3.2007 20:09:21   
frutka_
...Vedno morate vedeti, da so otroci pedagogov in psihologov najslabse vzgojeni. Strokovno podkovane mame, prevec teorije vcasih skodi...
hm, mislim da sem jaz živi primer da to ni res!user posted image ...vsaj jaz tako mislim, edino če mi česa ne želiš povedatiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
23.3.2007 20:42:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Ene stvari ima fine, ene pa cisto mimo za moj okus. Sem pozabila kaj.

Tukaj opozarjam mlade mamice, da so otroci razlicni in da naj se ne drzijo strogo teh pravil.

Aja, pa zenska za moj okus prevec promovira svoje knjige. Izpadla je kot kaksna branjevka. Sem bila na predavanju..



Jaz sem bila pa na Žoržovem, pa je tudi izpadel kot en branjevec. Izgleda, da to pač tako poteka.

V bistvu pa Zdenka Zalokar Divjak ne podaja nobenih "pravil" in prav o tem govori, da so si otroci zelo različni ...

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
23.3.2007 20:43:54   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

...Vedno morate vedeti, da so otroci pedagogov in psihologov najslabse vzgojeni. Strokovno podkovane mame, prevec teorije vcasih skodi...
hm, mislim da sem jaz živi primer da to ni res!user posted image ...vsaj jaz tako mislim, edino če mi česa ne želiš povedatiuser posted image user posted image user posted image


Frutka, moja mama je tudi uciteljica. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
23.3.2007 20:51:08   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

...Vedno morate vedeti, da so otroci pedagogov in psihologov najslabse vzgojeni. Strokovno podkovane mame, prevec teorije vcasih skodi...
hm, mislim da sem jaz živi primer da to ni res!user posted image ...vsaj jaz tako mislim, edino če mi česa ne želiš povedatiuser posted image user posted image user posted image


Frutka, moja mama je tudi uciteljica. user posted image user posted image user posted image


Moja pa psihologinjauser posted image .

Knjigo imam že doma, danes se je bom lotila. Pritegnil me je zapis v Oni, ko je napisala, da morajo otroci ubogati. Tega stavka sem bila zelo veselauser posted image .

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
23.3.2007 20:53:34   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

...Vedno morate vedeti, da so otroci pedagogov in psihologov najslabse vzgojeni. Strokovno podkovane mame, prevec teorije vcasih skodi...
hm, mislim da sem jaz živi primer da to ni res!user posted image ...vsaj jaz tako mislim, edino če mi česa ne želiš povedatiuser posted image user posted image user posted image


Frutka, moja mama je tudi uciteljica. user posted image user posted image user posted image


Moja pa psihologinjauser posted image .

Knjigo imam že doma, danes se je bom lotila. Pritegnil me je zapis v Oni, ko je napisala, da morajo otroci ubogati. Tega stavka sem bila zelo veselauser posted image .



Same cvetke. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
23.3.2007 21:31:33   
frutka_
Ja, in kaj ti manjka Seven?!user posted image Prav fejst deklina si! Blond z baročnim oprsjem!Uauuuuuuu....!!!! Tamali so še tudi v mejah normale.
Jančika tvoja2 sta pa itak "uber alles"  ugodna...


 Pač kakor komu paše. Kolikor je otrok toliko je teorij. user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A kaj berete Zdenko Zalokar Divjak?
23.3.2007 21:39:30   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Ja, in kaj ti manjka Seven?!user posted image Prav fejst deklina si! Blond z baročnim oprsjem!Uauuuuuuu....!!!! Tamali so še tudi v mejah normale.
Jančika tvoja2 sta pa itak "uber alles"  ugodna...


 Pač kakor komu paše. Kolikor je otrok toliko je teorij. user posted image



Jancikina cakata na puberteto. user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?