|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zamaseni jajcevodi
5.12.2006 12:13:04   
beby78
a mi lahko gdo pove kako naj odmasim jajcevode,ginekolog mi je reku da to kao ni mogoce bila sem na odmasevanju pa ni uspelo.user posted image .A obstaja kaj kar bi mi lahko pomagalo??????



hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zamaseni jajcevodi
5.12.2006 13:07:25   
Massa26
Če prav razumem, si bila na HSG? Mislim, da če se na HSG pokažejo zamašeni jajcevodi, je naslednja stopnja laparoskopija, kjer to poskušajo popravit, če pa se ne da, je rešitev umetna oploditev.

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zamaseni jajcevodi
5.12.2006 13:35:40   
beby78
Massa26 hvala
....user posted image bila sem tudi na laparoskopiji in tam so mi rekli da so mi jajcevodi zamaseni in mi predlagali umetno oploditev.A res ne obstaja nic da bi odmasilo jajcevode??Nisem lih za umetno oploditev.user posted image

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zamaseni jajcevodi
5.12.2006 13:42:25   
Anonimen
Nažalost mislim, da res ni nič drugega, še posebej pa ne kar bi lahko ti sama naredila.
Ne vem zakaj praviš, da nisi za umetno oploditev. če si zelo želiš otročka, če je zdravstveno vse ok s tabo, potem ne vidim razloga, če ti je to edina pot do otročka. Kja pa je takega na umetni oplodtitvi, da te odvrne od velike željeuser posted image user posted image

(odgovor članu beby78)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zamaseni jajcevodi
5.12.2006 13:50:39   
Massa26
Se strinjam z Mišek13. beby78, pomisli z druge plati. Še sreča, da umetna oploditev obstaja. Če imaš problem samo z zamašenimi jajcevodi, imaš po moje dobre možnosti, da IVF uspe. Če je vse drugo ok, jajcevodov pri umetni itak ne rabiš, potem je treba samo še malo sreče in boš user posted image . Razumem, da si poklapana in vsaka bi raje naravno user posted image , ampak tudi IVF ni tak bavbav in verjetno v tvoji situaciji idealna rešitev.

LP!

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zamaseni jajcevodi
5.12.2006 14:32:24   
beby78
baje da full boli umetna oploditev in to me odvraca od tega....ceprav pijem neke caje za zamasene jajcevode in upam da mi bo ratalo po naravni poti....ceprav je malo verjetnosti.Ki evo mi zamuja ze 5 dni vendar ne upam prevec.....samo nimam nobenih znakov razen da me v spodnjem delu trebuha nekaj zbada.

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zamaseni jajcevodi
5.12.2006 14:49:59   
Anonimen
če si nekaj zelo želiš, pretrpiš marsikaj. Poleg tega pa lahko rečem, da ni res da te tako boli. Kakšno uro ali več bolečin po pukciji boš pa ja vzdržalauser posted image , pa še to ni nujno da te boli. Nekatere sploh nič ne boli. A poroda pa se ne bojiš, a tam pa misliš da nič ne boliuser posted image . Oprosti, amapk res ne razumemuser posted image . Želim ti da ti bojo ti čaji user posted image pomagali in da res ne boš rabila na OBMP

Vso srečo

(odgovor članu beby78)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zamaseni jajcevodi
5.12.2006 14:55:06   
beby78
ne poroda se pa nebojim....bolj me je strah umetnega oplojevanja kaj pa ce ne uspe in moras spet.....porod pa ves da bo enkrat minil.No bomo vidli kako mi bojo caji pomagali..sej pravim da neupam prevec...

vseeno hvala....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zamaseni jajcevodi
8.12.2006 9:22:37   
florita
kaksen caj pa pijes baby78? Kje se ga dobi?

_____________________________

Na svetu ni popolnih ljudi, popolni so samo nameni.

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zamaseni jajcevodi
8.12.2006 11:05:47   
beby78
florita
jaz sem to nabavla na jugu.....majcina dusica se klice.In poznam dosti zensk ki so ga pile in jim je pomagal...zato sem se tudi jaz odlocla za njega.

(odgovor članu florita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zamaseni jajcevodi
8.12.2006 11:25:31   
beby78
florita
se boljsi je kediok caj....sem morala it v kuhinjo pogledat kako se klice,res da ima cuden vonj samo ga pijem.Tega tudi nabavis na jugu....Tkaj sem ga iskala pa ga ni bilo.....upam da ga bos nasla in ti bo pomagal tako kod vsem ostalim.....srecnouser posted image

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zamaseni jajcevodi
8.12.2006 11:26:15   
Anonimen
Pravijo, da pomagajo glineni obkladki, katere se da na jajcevode, piše v Ašičevi knjigi, Pomoč iz domače lekarne. Je pa res, da ne nuca vsakemu vse. Ampak probat ni grehuser posted image , pa čaji kot so plahtica, krvomočnica, preslica,...

(odgovor članu beby78)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zamaseni jajcevodi
8.12.2006 12:00:33   
lana38
Majčina dušica je za prehlad. To je materina dušica po naše. Morda misliš na Macino travo, če praviš, da si ga nabavila iz juga.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zamaseni jajcevodi
8.12.2006 23:47:33   
beby78
florita se opravicujem...lana38 ima prav sem mislila na eno pisala drugo..Macina trava je.....anonimen...tudi zelje je dobro cez noc dat na jajcnike...jz sem zjutraj se zbujala pod zeljem pa je bilo full vode...ceprav nevem odkje.....probala sem pac....upam da bo se keri uspelo...no mimogrede meni ze posteno zamuja.....zadnjo M sem imela 03.11.zdej pa o njej ne duha ne sluha....razen bolecin v spodnjem delu trebuha....obcasno mi je slabo ampak na kratko.....no nevem kaj naj si mislim......bom sporocala naprej.....upam da mi je uspelo..in da bojo ti caji pomagali tudi vam......

srecno.....user posted image za sreco.....

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zamaseni jajcevodi
9.12.2006 7:05:26   
brigita
Beby 78!

Glede zamašenih jajcevodov ti priporočam, da se resnično odločiš za postopek IVF. Pri meni je bil isti problem. Tako dolgo sem poskušala, da je vse skupaj pripeljalo do izvenmaternične nosečnosti in so mi odstranili en jajcevod. Kaj pa bi v tem primeru naredila? Če niso prehodni ti druga ne preostane kot IVF. Leta ti gredo, ti pa se poskušaš zdraviti z zelišči. Tudi meni so iz juga nosili majčino dušico. Pila sem jo pa čeprav je bila ful nagravžna. Pa nič. Nič se ni zgodilo, samo čas je tekel. Odličila sem se za IVF. In ti povem da me je bilo ful strah, ker so vsi govorili kako je to neprijetno. Res je, ampak ne boli.
Zdaj je IVF za mano in test je pozitiven. Včeraj je BTHCG pokazal 900. To pomen, da nosečnost je. user posted image user posted image user posted image

Pa čisto po pravici IVF sploh ne boli, samo pogumno se moraš spopasti z njim.

Želim, ti veliko sreče in čimprej user posted image , pa bilo kakšen postopek boš izbrala.
Povedala sem samo moje mnenje.

 

_____________________________

BIBA76

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zamaseni jajcevodi
9.12.2006 11:55:10   
alpog
Prav zares te lahko vse to pripelje do izvenmaternične nosečnosti! Tega se boj, ne pa IVF, ki res nič ne boli! Tudi tista punkcija ni ne vem kako boleča - prej neprijetna - pa tudi traja ne dolgo!

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zamaseni jajcevodi
9.12.2006 16:11:36   
beby78
brigita hvala....no res je da si me zdej malo prestrasila z izvenmaternicno zanositvijo....res pa je da tudi leta grejo nazalost....no zdej cakam da vidim kaj sploh je z mano ki user posted image  se nisem dobila.....


tebi pa vse cestitke in polno srece in veselja z narascajem....user posted image user posted image

apolog tudi tebi hvala na informaciji.....

(odgovor članu alpog)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zamaseni jajcevodi
14.12.2006 12:52:08   
beby78
evo mene spet....se vedno pricakujem user posted image ..vendar je ni.....vcasih imam obcutek da jo bom dobila pa mine,spodnji del trebuha me zbada,dojke imam napete in bolece,no tko kod da bi dobila user posted image ...vendar se ni nic....sla bi po test vendar se bojim da se bo zgodilo tko kod vedno do zdaj.Ko ga naredim naslednji dan pride user posted image .Tako da bom se kaksen dan pocakala pa sla po test ce nebo user posted image ...Upam da je nebo...

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zamaseni jajcevodi
6.1.2007 20:10:22   
gugu
živjo! Morala sem se javit ko sem začela prebirati temo zamašeni jajcevodi! Brigita bojim se da sem trenutno v isti situaciji kot si bila ti pred enim letom! Tudi sama imam zamašene jajcevode in kot so mi rekli zdravniki brez IVf ne bom mogla imeti user posted image ! A ta mesec je bil zame čudežen, saj ko sem pričakovala user posted image le te ni bilo. Nakar sem naredila CB in je bil pozitiven, prelivala naju je nepopisna sreča saj sem po čudežu zanosila brez ivf. A kaj ko sem šla h G mi je naredila UZ in še ni videla nič, ker je bilo še prekmalu. Zato me je napotla na pregled ßhcg, ki pa je bil prvič 125 drugič pa 64,90! Nevem kaj si naj mislim gre za ss, izven maternično nosečnost ali pa le še obstaja upanje?????? Kaj menite v mojem primeru? HVALA 

(odgovor članu alpog)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zamaseni jajcevodi
9.1.2007 15:01:01   
beby78
gugu upam da bo novica vesela in bos hmalu imela user posted image ... jz ti nemorem nic tukaj povedat ki nisem bila se v tej situaciji.Meni CB vedno pokaze negativno....ZELIM TI VSO SRECO IN DA NAM CIM PREJ SPOROCIS DA JE VSE UREDU IN DA BOS user posted image

(odgovor članu gugu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zamaseni jajcevodi
9.1.2007 19:55:59   
gugu
Živjo! Beby78 hvala za lepe želje. Moram pa vam sporočit ,da je bila današnja noč najhujša v mojem življenju, saj sem imela ss!Izgubila sva najino pikico!!! Res je da sem bila šele na začetku nosečosti in to v 6t a pustilo mi je ogromno praznino , nevem kako naj to opišem saj sem po štirih letih končno dočakala user posted image a na žalost se ni vse dobro končalo. Glede na to ,da pa so me G že prepričali da ne morem zanositi brez njihove pomoči oz. brez IVF, mi je ta user posted image vlila upanje- MOGOČE PA LE! Tako da se moram sedaj samo malo umirit in čimprej v nov postopek IVF. Me pa zanima, če katera ve po kolkem času po ss lahko greš v postopek ivf?

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zamaseni jajcevodi
10.1.2007 12:13:31   
beby78
gugu full mi je zal da si imela ss...nekje sem zasledila da se jajcevodi lahko odmasijo z masiranjem dimlj....takoj po user posted image  naj bi se masirale po 10.minut in baje da je terapija zelo uspesna,baje da pol bolijo jajcniki samo je vredno probat ki moras full stisnit.Za ivf pa nevem....islim da par mesecev,no nisem 100%.
Ne vrzi puske v koruzo....sej jz tudi nemorem po naravni poti zanosti ampak samo umetnim vednar bom probala se to z masazo..tako da zdej cakam user posted image ......pol pa veselo na masazo....Upam da ti bo cim prej uspelo imet svojega anglecka....

(odgovor članu gugu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zamaseni jajcevodi
11.1.2007 11:04:20   
gugu
beby78 tudi jaz sem že slišala za to masažo oz. sem prebrala na tem forumu! Jaz osebno še nisem probala te masaže verjamem pa da je lahko uspešna. Jaz sem se preden sem zanosila odločila, da poskusim z bioenergetikom! Kot po čudežu sem po njegovem obisku zanosila a nažalost tudi imela ss. Je pa res da so mi G govorili, da imam čist zamašene jajcevode in da ni mogoče da zanosi po normalni poti in veste kaj se je zgodilo? Nosečnost je bila v maternici, kar pomeni da je le mogoče da sama zanosim! Tako da jaz bom še kar poskušala z bioenergetikom mogoče pa le uspe, če ne tako pa z ivf-om! Beby78 upam da ti tokrat uspe
pouser posted image pa le veselo na delo z masažo po masaži pa user posted image user posted image user posted image In sporoči če ti uspe, držim pesti

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zamaseni jajcevodi
22.1.2007 9:28:56   
beby78
no vendarle obstaja upanje.....ce bo kaj novega ti sporocim...vendar velja enako zate....pa vso sreco....

(odgovor članu gugu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zamaseni jajcevodi
29.3.2007 9:32:31   
titi3
Oprostite, ampak zanima me, a prav nihče si ne prebere kaj več o težavah, ki jih ima vsaj preko interneta??? user posted image

Zamašeni jajcevodi lahko privedejo do na primer Hidrosalpinksa, nabiranja tekočine v jajcevodu, ki je na 2 koncih zamašen. Takšen jajčnik lahko z laparoskopijo ponovno odprejo (na strani kjer je jajčnik) in ga sčistijo, ampak se težava ponavlja. Najboljša rešitev je v takem primeru odstranitev jajcevoda in umetna oploditev. Če je le en jajcevod poškodovan ostane drugi, preko katerega lahko naravno zanosimo. Drugače pa je umetna oploditev edina rešitev.

V kolikor se v jajcevodu nahaja tekočina ta onemogoče, da bi prišlo do vgnezditve in je tudi IVF s takim jajcevodom brez smisla. Izjemoma lahko sicer uspe. V kolikor pa pride do zanositve je velika verjetnost, da tekočina, ki priteče iz jajcevoda dobesedno zastrupi plod in pride do splava. Pred IVF je, v kolikor je takšna težava z laparo dokazana priporočljivo odstranit jajcevod. Po odstranitvi te težava je, če si nisem narobe zapomnila možnost zanositve 85% večja.

Razne masaže dimelj pa so po mojem mnenju primerne kvečjemu za kakšne cistice na jajčniku. Kako lahko zarastline izginejo z masažo, pa še na drugem mestu. Potem bi lahko živo meso odstranili z masažo, pa ciste pa še kaj, mogoče celo endometrozo. user posted image  Masaža lahko kvečjemu spodbudi jajčnik, da bolj dela ali kaj podobnega.

(odgovor članu beby78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




turistični boni
Lelly28 RR

Ali boste izkoristili turistične bone, ki nam jih je dala država?

da (51%)

ne (43%)

nevem še (5%)


Število vseh glasov: 37

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!