|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Javite se vse ki čakate na IUI
22.4.2007 14:05:20   
nana
Javite se vse ki čakate na iui,da se bomo malo spodbujaleuser posted image ,lep sončen pozdrav vsem bodočim user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Javite se vse ki čakate na IUI
22.4.2007 17:22:28   
tosja
user posted image  Čakam na user posted image , upam , da pride po praznikih - potem pokličem in gremmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm -
1. IVI user posted image user posted image user posted image  v Mb!

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu nana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Javite se vse ki čakate na IUI
22.4.2007 17:40:23   
Anonimen
Tukaj pa jaz tebi močno držim pesti.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Javite se vse ki čakate na IUI
22.4.2007 18:16:32   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Dalija

Tukaj pa jaz tebi močno držim pesti.user posted image user posted image user posted image

Hvala user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Javite se vse ki čakate na IUI
25.4.2007 19:37:26   
konina
Lep pozdrav! Jaz sem čakala na IVI, morala bi danes na tretji poskus, vendar sem pridelala preveč foliklov in so me dali kar na IVF. Tako sem imela danes punkcijo in v PON imam transfer. Prva dva poskusa pa sta bila kar v redu, le rezultat ni bil pozitiven. Je pa bistveno manj boleč od IVF.

Lp, Nina

(odgovor članu nana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Javite se vse ki čakate na IUI
25.4.2007 20:08:30   
curkica
Tudi jaz čakam ... Čakam, da pride naslednja M, da se naročim na 2 IUI.

(odgovor članu konina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Javite se vse ki čakate na IUI
25.4.2007 21:44:30   
dadica
Jaz sicer ne čakam na iv, sem pa čakala pred dvema letoma in sem točno na današnji datum imela prvi ivi , ki je bil uspešen in imam danes fantka starega 16 mesecev. Tako da vam želim toliko  sreče ,kot sem jo imela jaz.    Pozitivne misli pomagajo!

LP dadica 

(odgovor članu curkica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 20:12:29   
DaisyE
Drage naše IUI-jevke, želim vam veliko folikelčkov.
In ker se tosja vedno tako razdaja za nas, se ji lahko poskusimo vsaj malo oddolžiti.

Uradno odpiramo nov seznam:

IUI - majčice, junijčice
 
1. tosja (MB, 1. IUI, čaka user posted image )

2. curkica (2. IUI, čaka user posted image )

3. nana


Drage IUI-jevke - veselo na delo!

Javite s čim se drogirate in vse ostale pomembne datume.
Pol pa kar veselo na delo. In ne glede na to, da bodo zdravniki pomagali,
lahko še doma malo user posted image user posted image user posted image  tako čisto za ziher.

Optimistični začetki - srečni konci!
 
user posted image

Vaša zvesta navijačica marjetica

user posted image

P.S. Tako bom vsaj na tekočem, kaj se dogaja... user posted image user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil DaisyE -- 2.5.2007 20:21:45 >


_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 20:24:00   
Sulfinija
Tudi jaz navijam za vse vas drage IUI-jevke.Naj bodo IUI uspešni.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 20:25:29   
Anitka
Tudi jaz sem z vami in navijam za vse vas, čeprav nisem IUI-jevka.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil Anitka -- 2.5.2007 20:26:30 >


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 20:47:28   
ija
Marjetka user posted image  to si pa lepo naredila za našo zlato tosjo! Sem tudi jaz že na nekaj podobnega pomislila, ampak nimam toliko pristojnosti kot ti, ti si navsezadnje le tosjina uradna tajnica in takorekoč prva namestnicauser posted image
Tosja, želim ti vse naj-naj, ker si res dobra z nami, prav tako želim čimveč dvojnih črtic vsem IUI-jevkam.
pozdravček, ija

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 20:53:00   
DaisyE
Ija saj js tud ne vem, kako bodo stvari laufale... user posted image
Jaz se kar hitro zmedem...user posted image

A te lahko dam v fan klub?

_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu ija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 21:08:36   
ija
Oh, ne bodi skromna, Daisicauser posted image  vedve s tosjo sta itak the bestuser posted image
v fan klub pa seveda, bom navijala z vso močjouser posted image
pozdravček, ija

(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 21:28:29   
DaisyE
user posted image   user posted image   IUI - majčice, junijčice user posted image  user posted image
 
1. tosja (MB, 1. IUI, čaka user posted image )

2. curkica (2. IUI, čaka user posted image )

3. nana
 

user posted image

Drage IUI-jevke - veselo na delo!

Javite s čim se drogirate in vse ostale pomembne datume,
pa seveda tudi to, katera klinika vas ima na grbi. user posted image

Pol pa kar veselo na delo. In ne glede na to, da bodo zdravniki pomagali,
lahko še doma malo user posted image user posted image user posted image  tako čisto za ziher.

Optimistični začetki - srečni konci! 
  
 
user posted image user posted image  FAN CLUB user posted image user posted image
 
Mojca9000, Anitka, Ija, DaisyE

user posted image  


_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu ija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 21:33:39   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: ija

Marjetka user posted image  to si pa lepo naredila za našo zlato tosjo! Sem tudi jaz že na nekaj podobnega pomislila, ampak nimam toliko pristojnosti kot ti, ti si navsezadnje le tosjina uradna tajnica in takorekoč prva namestnicauser posted image
Tosja, želim ti vse naj-naj, ker si res dobra z nami, prav tako želim čimveč dvojnih črtic vsem IUI-jevkam.
pozdravček, ija


user posted image user posted image user posted image  nič ne vidim, ker solze kr lijejo...
 
 
Hvala ija, zlata si user posted image user posted image user posted image
Moja marjetka pa je najtabuljša user posted image user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu ija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 21:47:36   
monikap
Tudi jaz se pridružujem navijačicam in želim vsem IUI da zagledajo močneuser posted image user posted image .

< Sporočilo je popravil monikap -- 2.5.2007 21:49:10 >

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 21:57:54   
DaisyE
user posted image  user posted image IUI - majčice, junijčice user posted image  user posted image
 
1. tosja (MB, 1. IUI, čaka user posted image )

2. curkica (2. IUI, čaka user posted image )

3. nana  

user posted image

Drage IUI-jevke - veselo na delo!

Javite s čim se drogirate in vse ostale pomembne datume,
pa seveda tudi to, katera klinika vas ima na grbi. user posted image

Pol pa kar veselo na delo. In ne glede na to, da bodo zdravniki pomagali,
lahko še doma malo user posted image user posted image user posted image  tako čisto za ziher.

Optimistični začetki - srečni konci! 
  
 
user posted image user posted image  FAN CLUB user posted image user posted image
 
Mojca9000, Anitka, ija, DaisyE, monikap 

user posted image   


_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu monikap)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: IUI - majčiče, junijčice
2.5.2007 23:02:46   
gold fish
Tudi jaz sem z vami in navijam za vse vas user posted image user posted image user posted image , da vam že ta mesec uspe in zagledate vsaka svojo "čarobno"user posted image ....

Pozdrav vsem....  jaz pa grem zdaj... ajči bumbajči....

(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: IUI - majčiče, junijčice
3.5.2007 20:04:05   
DaisyE
Tako, dokler čakamo na začetek dogajanja na tej temi, se bomo pa malo učili.
 
Kaj sploh je IUI?
 
Na strani Centra za OBMP je zapisano, da je to
najpreprostejša oblika umetne oploditve. S posebnim katetrom se prečiščeno in v laboratoriju pripravljeno seme partnerja (homologna inseminacija) ali darovalca (heterologna inseminacija) vbrizga v maternico.
 
Uporablja se v kombinaciji z hormonskim spodbujanjem ovulacije...
 
Spodbujanje ovulacije in IUI je razmeroma preprost in učinkovit način zdravljenja neplodnosti zaradi motenj ovulacije, blage endometrioze, blagih in zmernih sprememb v kakovosti semena in neplodnosti zaradi neznanega vzroka. IUI lahko uporabimo v spontanem ali spodbujenem ciklusu. Spodbujanje ovulacije pred IUI izboljša uspeh postopka, ker je po spodbujanju število foliklov, ki so na voljo za oploditev večje. S spodbujanjem, lahko odpravimo motnje ovulacije in izboljšamo časovno uskladitev med ovulacijo in samim postopkom inseminacije. Pred inseminacijo s pomočjo ultrazvoka in hormonskih preiskav ocenimo število foliklov, zasledujemo njihovo rast in dozorevanje in s tem tudi ocenimo tveganje za zaplete. Najresnejši zaplet postopka je poleg sindroma ovarijske hiperstimulacije povečana pojavnost večplodne nosečnosti, ki se pojavlja v 13-29% vseh postopkov, kar je deset do tridesetkrat pogosteje kot v splošni populaciji. Oba pa sta posledica povečanega števila foliklov in posledično višje koncentracije hormonov (predvsem E2) v spodbujenem postopku.

Najresnejši zaplet je torej večplodna nosečnost.
 
Menim, da večine ta zaplet sam po sebi niti ne moti preveč...

_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: IUI - majčiče, junijčice
3.5.2007 20:09:10   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: DaisyE

 
Kaj sploh je IUI?
 
Najresnejši zaplet je torej večplodna nosečnost.
 
Menim, da večine ta zaplet sam po sebi niti ne moti preveč...


user posted image  user posted image  user posted image  prava tršica, ki ne more s svoje kože user posted image  user posted image  user posted image

Danes je prišla user posted image    user posted image   user posted image   user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: IUI - majčiče, junijčice
3.5.2007 20:09:14   
DaisyE
user posted image  user posted image IUI - majčice, junijčice user posted image  user posted image
 
1. tosja (MB, 1. IUI, čaka user posted image )

2. curkica (2. IUI, čaka user posted image )

3. nana  

user posted image

Drage IUI-jevke - veselo na delo!

Javite s čim se drogirate in vse ostale pomembne datume,
pa seveda tudi to, katera klinika vas ima na grbi. user posted image

Pol pa kar veselo na delo. In ne glede na to, da bodo zdravniki pomagali,
lahko še doma malo user posted image user posted image user posted image  tako čisto za ziher.

Optimistični začetki - srečni konci! 
  
 
user posted image user posted image  FAN CLUB user posted image user posted image
 
Mojca9000, Anitka, ija, DaisyE, monikap, gold fish, Dalija 

user posted image    
Dalija samoiniciativno sem te dala v fan club, ker si zgoraj napisala, da držiš pesti.
 
Tosja vse kar tule vidiš, je prekopirano iz sosednje teme, ki jo ti urejaš. Samo štorklje so iz nekega krščanskega foruma.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: IUI - majčiče, junijčice
3.5.2007 20:10:36   
DaisyE
Kdaj začneš z tabletami?

Predvidevam, da je klomifen...

_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: IUI - majčiče, junijčice
3.5.2007 20:15:20   
tosja
user posted image  user posted image  user posted image Ko zvem - ti povem user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: IUI - majčiče, junijčice
3.5.2007 20:26:19   
DaisyE
Pol pa naj človek dela pod takimi pogoji...
user posted image

_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: IUI - majčiče, junijčice
3.5.2007 20:29:27   
Sulfinija
Jaz sem pri vseh IUI jedla klomifen od 5-10dne ciklusa,prvi dan M pa poklicala v MB in na peti dan je bil UZ in takrat sem dobila zeleno luč za jemanja klomifena.IUI lahko imate tudi z gonalom-f oziroma injekcijami.Če imaš srečo in pridelaš fanj število foliklov ti lahko iz IUI spremenijo v IVF,vse je mogoče.

LP Mojcauser posted image

< Sporočilo je popravil mojca9000 -- 3.5.2007 20:30:24 >


_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?