|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   menstrucija in dojenje
23.5.2007 14:33:16   
alenkat
Lepo pozdravljene,
moja prijateljica uspešno doji otročička že 5 mesecev in je ravo te dni dobila menstruacijo. Njena velika skrb je bo zaradi tega ob mleko. Zanima me kakšne so vaše izkušnje, ali ste lahko še naprej uspešno dojile ali se vam je količina mleka znižala.
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: menstrucija in dojenje
23.5.2007 14:38:36   
Mehičanka
M sem dobila malo manj kot 4 mesece po porodu. Naslednji teden bo mala stara 12 mesecev in jo še vedno dojim 2-krat dnevno in ponoči na 1-2 uri...tako da, po mojem ni panike. user posted image

Je pa res, da se mleko lahko spremeni zaradi M. Moja tamala je na začetku v času M vedno manj pila čez dan in to nadoknadila ponoči. S časoma pa ni več komplicirala, verjetno tudi zato ne, ker sva počasi prehajali tudi na GH.

Prijateljica naj nič ne skrbi, pa bo vse OK. Srečno!



(odgovor članu alenkat)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: menstrucija in dojenje
23.5.2007 16:58:52   
atena777
Jaz sem dobila M pri 6 tednih, pa sva se lepo dojila z malim do sedaj, ko ima 3 mesece. Vzroki za prenehanje so drugje, pomojem ne pri M. Moj ima npr. sedaj krizo 3.meseca in kakor, da ni lačen, ga moram vzpodbujati (črpati in hraniti).

Lpa.

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Menstrucija in dojenje
23.5.2007 19:51:51   
Anonimen
Enako sem dojila še naprej.

(odgovor članu alenkat)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Menstrucija in dojenje
23.5.2007 20:22:50   
Anonimen
Polno dojim, user posted image  je stara 3 mesece in pol, pa mam že tretjo M po porodu. M nima veze pri dojenju.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: menstrucija in dojenje
24.5.2007 20:56:02   
Anonimen
ponoči na 1-2 uri.


Uršek a ti to resno? user posted image

Otrok po 6. mesecu ponoči več ne rabi hrane. po moje se ti samo crklja. Ampak tudi za crkljanje je dan in na drug način in ne ponoči. Oprosti no, ampak pri enem letu, dojiti ponoči na uro dve se mi ne zdi normalno.

(odgovor članu Mehičanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: menstrucija in dojenje
28.5.2007 9:25:28   
Pikicapokica6
M sem dobila že 2 meseca po porodu. Zdaj je mala stara 7 mesecev, in jo še vedno dojim. Je pa res, da sem ob vsaki M. imela težave s tem, da je bilo manj mleka. Vendar pa sem jo tiste dni večkrat pristavljala in smo speljali.....Do naslednje m. Menda zato, ker takrat hormoni divjajouser posted image  Ali pa mogoče psihauser posted image  Ne vem. Menda, da sama menstruacija ni kriva za pomanjkanje mleka takratuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
28.5.2007 13:09:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
28.5.2007 13:10:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: menstrucija in dojenje
28.5.2007 14:07:22   
Mehičanka
Nalin RR, hvala, ker si na moji strani!

Paštetov kruh tebi pa tole pojasnilo: naša Neža zavrača čisto vsako prilagojeno mleko, prav tako kravje in tudi mlečne izdelke. Glede na to, da je edino mleko, ki ga dobi, moje mleko, je dokler ne bo pila kaj drugega, ne mislim odstavljat. Mislim, da pri tej starosti otrok potrebuje mleko, pa naj bo kravje ali mamino....in na moje veliko veselje ga imam še vedno dovolj in ji ga z veseljem ponudim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: menstrucija in dojenje
28.5.2007 14:55:42   
majas
Tudi jaz se podpišem pod Uršek in NalinRR...

Jaz sem dobila M hitro po porodu pa j ebilo vedno veliko mleka. Sem jo imela 2X zaporedoma...zdaj pa je spet izginila pa se še vedno dojive, stari pa smo 6,5 meseca

Pa nisem noseča user posted image


_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: menstrucija in dojenje
30.5.2007 13:22:31   
TONČI.
M dobila slabe dva m po porodu. Res je, da takrat ko imaš m nimaš tako kakovostnega mleka. Vsaj jaz ga nisem imela

(odgovor članu alenkat)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: menstrucija in dojenje
30.5.2007 14:06:25   
Anonimen
Ojojoj, ste me čisto drugače razumele.

Ok.
1. otrok ni šans, da je vsako uro lačen ali žejen pri 1 letu starosti. Ni teorije.
2. o tem, da pa po 6. mesecu otrok ne potrebuje hrane ampak spanje, pa ni moja teorija ampak od pediatrinje.
3. O tem kako dobro je materino mleko pa se še kako zavedam.

NAlin naj te še odgrejem user posted image . Nihče ne govori o odstavljanju. JAz zagovarjam dojenje. Tudi sama sem dojila dollgo.

In ja Uršek, otrok potrebuje vodo in mleko ja. Saj ga tudi moj dobi, pri 1,5 letu še vedno spije zjutraj 2 dcl mleka pa tudi čez dan mu ga ponudim. Kdo pa je rekel, da ga ne rabi?

ŠE 1x otrok ne rabi pit ali jest ponoči  na 1-2 uri, pri starosti 1 leta. OK?  Če ti to počne, počne iz navade ali razvajenosti ali zato ker si ga tako navadila. Drugo je da ga dojiš pri tej starosti 1-2 x na noč in ne na uro.

Tako kot ga boš navadila, tako bo. In iz izkušenj drugih mamic ti povem, da bo čedalje več ponoči pil, ker bo edino takole vedel nazaj zaspati.

In ja Nalin, tudi jaz sem ponoči žejna in grem pit, vendar ne na 1-2 uri.

Taki nasveti lahko otrokom in dojenčkom prej škodijo in so ponoči lahko dehidrirani.


eh, daj no nalin. A potem je moj dehidriran, ker mu pri enem letu ne dam piti na 1-2 uri? user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 30.5.2007 14:08:55 >

(odgovor članu TONČI.)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: menstrucija in dojenje
30.5.2007 14:12:04   
Mehičanka
Paštetov kruh, a si ti mogoče naslov teme zgrešila? Ta tema se imenuje "Menstruacija in dojenje" in NE "Nočno dojenje enoletnega otroka"....

Če bi hotela mnenje glede nočnega dojenja na 1-2 uri, bi sama zastavila vprašanje....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: menstrucija in dojenje
30.5.2007 14:22:26   
Anonimen
whatever, samo dobro in pomagati ti hočem, ti rotvajler,

pa nisem zgrešila teme, ker sta me vidve napadle, po tem, ko sem se čudila, kako je možno da dojiš na 1-2 uri leto dni staro dete. user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 30.5.2007 14:24:22 >

(odgovor članu Mehičanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: menstrucija in dojenje
30.5.2007 14:25:05   
happy mam
Sem dobila M takoj naslednji mesec po porodu. Sedaj bomo stari 10mesecev, pa se še vedno dojimo.

_____________________________

Mi smo pa tako srečna družinica! Imamo namreč malega ŽAKA!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
30.5.2007 15:04:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu happy mam)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: menstrucija in dojenje
12.6.2007 9:25:33   
Kaštrun
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

whatever, samo dobro in pomagati ti hočem, ti rotvajler,




user posted image user posted image user posted image  o moj bog! a to leti na uni post o zlatih prinašalcih, rotvajlerjih in ostlih... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: menstrucija in dojenje
24.6.2007 23:23:04   
suky
Dejte no nehat punce!! Pač, če jo hoče nej jo doji na pol ure če ji tko paše!! Čeprov pri enem letu...hmhmhuser posted image  Js sem bla pri treh različnih pedijatrih in so mi vsi rekl isto...če se 1leto(ali več) star otrok ponoči doji je to samo crkljanje!
pa, da dihidrira in ma zadah po acetonu...ta mi je tud mal za lase prvlečenauser posted image  Uglavnem, vsaka ve najbolj za svojga otroka.

Pa, da še odgovorim na vprašanje, ki ga ponuja ta tema. Menstruacijo sem dobila dva, tri mesece(sem že pozablauser posted image ) po porodu in sedaj pri 16. mesecih še vedno dojim s polnimi prsiuser posted image  PONOČI PA NE VEČ!!!

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo!!!

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
24.6.2007 23:54:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu suky)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: menstrucija in dojenje
25.6.2007 0:02:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: suky

...če se 1leto(ali več) star otrok ponoči doji je to samo crkljanje!


Otrok se crklja in če tudi mamici tako paše, sta oba zadovoljna user posted image .

Če mamici to ne paše več, če jo utruja, naj razmisli o spremembi te navade.

Več praktične filozofije po moje tu ni potrebno. A ni cilj vsega skupaj, da so otrok, mamica in družina zadovoljni user posted image ?

(odgovor članu suky)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: menstrucija in dojenje
25.6.2007 0:11:47   
viv_
Itak je tako ali tako na to temo dojenja in ne dojenja kreg. Zato mi je mimo, da o tem sploh razpravljate.

Poleg tega je pa res malo zgrešeno in se niti približno ne nanaša na to, kar je vprašala alenkt.

Kar se pa tiče "biti na keri strani", sem pa na paštetini... Ker nekako je za razvoj otroka zelo pomemben kakovosten spanec. In kot bi rekel Vili pri Čebelici Maji:"Star čebelji pregovor pravi: spanec je boljši kot žganec!". user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: menstrucija in dojenje
25.6.2007 12:47:10   
Mehičanka
Mi je že kar žal, da sem sploh omenila nočno dojenje.

Sem mnenja, da je forum namenjen izmenjavi mnenj, ne pa vsiljevanju svojih prepričanj in pluvanju drug čez drugega. Tole je pa res že čisto mimo.

Pa kaj pol, če jo dojim ponoči!!!! Pa koga to sploh briga!!! Tiste, ki niste zagovornice nočnega dojenja, a res nimate nič boljšega za počet, kot pa razpravljat o tem, kaj je dobro za mojega otroka in kaj ne.

Meni je pač ni težko podojit ponoči. Pri tej vročini imamo 25 st. in več v spalnici in tudi sama grem ponoči vsaj 2x pit in zakaj ne bi pila tudi moja hči, če je žejna?! A je res tok narobe, če daš pit otroku ponoči ali vam gre v nos samo zato, ker pač pije tako da se doji!?

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: menstrucija in dojenje
25.6.2007 13:01:20   
Anonimen
Lepo, da razmišljate in debatirate - in različna mnenja in izkušnje so srčika kvalitetne debate user posted image , vendar vas vseeno prosim, da se držite osnovnega vprašanja, ki je bilo:


in je ravo te dni dobila menstruacijo. Njena velika skrb je bo zaradi tega ob mleko. Zanima me kakšne so vaše izkušnje, ali ste lahko še naprej uspešno dojile ali se vam je količina mleka znižala.



Hvala za raumevanje, lep pozdrav,
moderatorka.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 25.6.2007 13:13:32 >

(odgovor članu alenkat)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Menstrucija in dojenje
25.6.2007 13:11:30   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Enako sem dojila še naprej.


Jaz tudi.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?