|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 16:52:32   
Dajanax
Sicer spadam v forum dojenčkov, ampak tu se mi zdi, da bom dobila več odgovorov iz prakse. Torej:

ali učite svoje otroke starejše ljudi vikati ali vse ljudi tikajo??

Mene so npr. učili, da se vse starejše vika, tudi babico in dedka, zdaj pa opažam, da malčki navadno tikajo vse po vrsti??!?!? To da tikajo babice in dedke mi je še nekako OK, nisem pa prepričlana za starejše znance, prijatelje, sosede??? A ni vikanje starejših stvar bontona?

Hvala za vaše mnenje in lep vikend!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 17:39:20   
Anonimen
Zakaj pa ne bi starih starsev tikali? user posted image  


(odgovor članu Dajanax)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 17:57:52   
Anonimen
To da tikajo babice in dedke mi je še nekako OK,


Ribica user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 18:26:56   
Anonimen
Al bina, sem prebrala .. pa piše, da ji je to "še nekako ok", kar jaz zastopim na način - pa daj, če že moraš. Sprašujem samo, kaj je pri tem narobe - meni se zdi to samoumevno. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 18:31:09   
Anonimen
Sprašujem samo, kaj je pri tem narobe - meni se zdi to samoumevno.


Aha, ja no,. Jaz sem eno staro mamo vikala, ker mi je bila kot mama, drugo pa sem vikala, ker sem jo videla 12 krat na leto. Tako da ne vem, če je ravno samoumevno. POznam pa eno, ki je 30 let nazaj svoje starše vikala, ful verni pa to...to mi je bilo pa čudno slišat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 18:31:20   
soncece24
Jaz se ful živo spomnim, da so mi v prvem razredu komaj dopovedali, da moram učiteljico vikat. Prej še nisem na nikogar naletela, da bi ga morala. Odvisno za koliko starega otroka se gre pri tebi, al misliš bolj nasplošno? Osnovnošolci bi po mojem naj že vedeli koga vikat/tikat, prej pa se mi zdijo še premali, da bi take zadeve (jezikovno umetne) dojemali. Razložit pa seveda ne škodi. Pač moje mnenje.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 18:31:53   
Anonimen
Jaz sem svojo staro mamo vikala.Vikam tudi svojo teto, strica, njegovo ženo.Tako nas je mama učila, in tako je ostalo do danes.V glavnem vse starejše ljudi vikam, čeprav mi včasih kdo reče, naj ga tikam.Pa ne morem, ne gre.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 18:35:41   
Anonimen
Ja, tete po očetovi strani tudi jaz vikam, po mamini pa ne.

Pa kaj pa vem, tam nekje pri petih, šestih letih se že lahko otroka navaja, da se kakšnega tudi vika, samo se mi zdi, da jih s tem ne gre preveč obremnjevat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 18:41:34   
Anonimen
Mene so hoteli moji nečaki vikati, imam jih štiri, pa nisem dovolila. Sama imam rada, da me ljudje tikajo, edino tisti, ki so mi zoprni, naj me vikajo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 18:56:11   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Sprašujem samo, kaj je pri tem narobe - meni se zdi to samoumevno.


Aha, ja no,. Jaz sem eno staro mamo vikala, ker mi je bila kot mama, drugo pa sem vikala, ker sem jo videla 12 krat na leto. Tako da ne vem, če je ravno samoumevno. POznam pa eno, ki je 30 let nazaj svoje starše vikala, ful verni pa to...to mi je bilo pa čudno slišat.


Verjetno si ta prvo tikala, kajne?user posted image
Jaz isto. Včasih smo živeli v isti hiši kot stara mama in oče, njiju sem tikala. Mamine starše sem pa vikala, smo se videli manjkrat, pa bolj "starokopitni" so bili, če lahko temu tako rečem.user posted image  Tete in strice pa podobno. Po očetovi strani vse tikam, po maminih pa tiste, ki so starejši, nekak tako izpeljem, da ne eno ne drugo.user posted image
Otroka pa ne pripravljam še na to, star je malo manj kot tri leta in se mi zdi še prezgodaj, da mu še s tem težim.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 19:56:40   
bskrle
Vikanje spada v bonton. Otroke je treba k temu navajati, ponavadi tam  okoli petega leta to že razumejo. Navajati - ne dresirati.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 20:52:52   
neja
Ko otroci že malce odrastejo (5 let se meni zdi še premalo), se pravi ko pridejo v osnovno šolo, potem jih večina že kar samih začne tujce in določene ljudi vikat. Da pa bi jih že navajali na to takrat, ko npr. začnejo govorit, pa se mi ne zdi smiselno, ker jim nikakor ne bo šlo v glavo in ne bodo razumeli, kaj to pomeni.
Jaz moji 4-letnici še niti pod razno ne mislim diktirat vaje bontona. Res pa je, da so otroci kot gobe, ki vpijajo vse kar je možno in se potem kaj takšnega naučijo tudi od nas samih.. Me je zadnjič mala vprašala, zakaj sem rekla tisti teti vi, ko pa je bila samo ena in sem ji pač mimogrede povedala, da se to tako govori, če koga ne poznaš. In me ni dalje nič več spraševala. Vem pa, da je v svoji glavici premlevala ta pogovor.

Meni npr. moja mama kot otroku nikoli ni govorila, da moram pa zdaj začet določene ljudi vikat, ampak sem jih kar sama začela, ko sem se bolj resno začela zavedat sveta okoli sebe.
Je pa tudi res, da če bi videla, da moja hči vse po vrsti tika takrat, ko bo že zadosti stara, da bi lahko vikala, jo bom seveda opozorila.

LP

< Sporočilo je popravil neja -- 1.6.2007 20:53:59 >

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
1.6.2007 22:16:02   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: al bina


jaz sem eno staro mamo vikala, ker mi je bila kot mama, drugo pa sem vikala



user posted image

Al bina....kaj zdaj?user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
2.6.2007 0:18:19   
Anonimen
Moja mami pa oci sta tudi svoje stare starse vikala, ampak mislim jaz na zdajsnje generacije otrok. Jaz svojih starih starsev nisem nikoli vikala, ne vikam tet in stricev, niti stricevega brata, vikam pa tete in strice od ocija in mami, ne vikam pa njunih bratrancev in sestricen.

Vse ostale, ki jih ne poznam, vikam, pa cetudi je 'kelnarca' stara toliko kot jaz (ali manj). Pa me ni nihce tega prav posebaj ucil user posted image  Kdaj sem pa zacela, pa ne vem. Vem, da smo morali uciteljico zacet vikat v 3. razredu, prej pa ne.

LP, Ribica

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
2.6.2007 1:33:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

IZVIRNO SPOROČILO: al bina


jaz sem eno staro mamo vikala, ker mi je bila kot mama, drugo pa sem vikala



user posted image

Al bina....kaj zdaj?user posted image


Verjetno je za prvo mislila: tikanje...

Ja, jaz babico, ki jo redno vidim, tikam.. Drugo ki jo komaj kdaj, pa vikam.. Ma, ne gre ne, da bi tiste sorodnike tikala, ki jih skoraj nikol ne vidim.. user posted image

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
2.6.2007 7:50:55   
MarijaPo
al bina - glede na to, da si napisala, da ti je bila tista babica kot mama, res ne stekam, kako ne razumejo, da si se valda zmotila in da gre za tikanje. Te babe!

Jaz sem vikala vse neznance, ki so se mi zdeli kolikor toliko stari, medtem ko sem vse sorodnike, prijatelje starsev tikala. Ne predstavljam si, da bi svoji teti rekla: Ali boste prisli na moj zur?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
2.6.2007 9:11:47   
mojčika
odvisno od navad, po očetovi strani vikam vse, stare starše, teto, po mamini pa tikam, učila misli, da bom tako, sorodnike tikamo, razen če bodo želeli, da se jih vika, mislim taščo, ki jo vikam, vse starejše druge bomo vikali, razen če bodo sami rekli, da to ni potrebno...

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
2.6.2007 9:45:49   
nejcko
Jaz sem obe svoji babici vikala, vikali so ju tudi njuni otroci. Eno sem videla 1x na leto, živela je v zelo "zabačenih" krajih, bili so zelo verni in to vikanje se mi je zdelo nekako logično. Drugo pa sem videla vsak teden, skoraj vse počitnice sem preživela pri njej, živela pa je le par km iz Lj. Da smo jo vikali, mi je bilo nekako samoumevno, vendar sem v sebi vedno to občutila kot nekakšno bariero. Ne vem, težko razložim, ampak resnično nisem občutila tiste pristnosti babica - vnuk, ampak je bila pač stara mati, oseba, ki mi ne more biti čisto blizu, oseba, do katere moram imeti neko distanco.

Jaz v bistvu vikanja ne maram in ljudje, ki jih vikam, so mi v bistvu vedno "tujci". Z vsemi, ki pa sem si blizu, skušam čim prej preiti na ti. Prav tako sem alergična, da kdo mene vika. Grrr

Sin, ki ima pet let in pol večino ljudi tika, tudi popolne neznance, sem pa opazila, da včasih koga tudi čisto spontano vika. Jaz ga na vikanje posebej ne opozarjam še zaenkrat, ga pa opozarjam na to, da  ne more kar vsakega človeka ogovarjati in biti z njim  domač  (v smislu: "zakaj pa ti nimaš las"). 

Tudi v šoli učenci v 1. razredu učiteljice večinoma tikajo in kličejo po imenih, šele v drugem razredu otroke navajajo na vikanje odraslih.

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
2.6.2007 9:59:49   
Jessy
Mene so naučili VSE vikat, edino staršev mi ni bilo treba vikat. Vikam še danes vse tete, strice, pa ostale tudi.

Otroci vikanje nekak začnejo izvajati nekje ob vstopu v osnovno šolo. Običajno se tam pričenja vikanje učiteljic, vendar ne prav povsod, saj nekatere učiteljice kar dovolijo, da se jih tika.
Jaz bom mojo začela navajati na vikanje, ko bo stara okrog 5 let, tako da bi ob vstopu v šolo vsaj malo znala vikati.

Da bi moj otrok vikal mojo sestro ali pa njegovo sestro, se mi zdi prav čudno in tega niti ne pričakuje nihče več, prav tako se mi zdi čudno, da bi vikala naše prijatelje. Mislim, da so ti časi že malce minili in da se bo vikalo le neznane, nepoznane osebe.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
2.6.2007 10:13:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Jaz sem eno staro mamo vikala, ker mi je bila kot mama, drugo pa sem vikala, ker sem jo videla 12 krat na leto.


Men tud tole ni jasno. user posted image

No, jaz ne maram, da me kakšni otroci vikajo. Se počutim full čudno. Še včeri me je zmotlo, ko je ena svoji hčerki rekla, da sem teta. user posted image   Sam sva potem debatirali, da res človk ne ve kako naj reče, punca user posted image , gospauser posted image ? Teta je še vseen boljše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
2.6.2007 10:21:28   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy


Da bi moj otrok vikal mojo sestro ali pa njegovo sestro, se mi zdi prav čudno in tega niti ne pričakuje nihče več, prav tako se mi zdi čudno, da bi vikala naše prijatelje. Mislim, da so ti časi že malce minili in da se bo vikalo le neznane, nepoznane osebe.


Točno tako!

Je pa treba otroka pri določeni starosti navaditi (5,6 let), da popolnih neznancev ne more kar tikati.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
2.6.2007 11:05:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
2.6.2007 11:07:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vikanje ali vsesplošno tikanje?
2.6.2007 19:16:08   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo


Te babe!





Saj veš, kakšne smo, Marijauser posted image


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?