|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ALI JE TO RES...
27.7.2007 22:10:43   
Maleal
IZVIRNO SPOROČILO: buša

NAJBOLJE BO DA TO TEMO MODERATORJI ZAPREJO SAJ JE BREZ POMENA .


Zakaj tak misliš,ker si ti prej malo preveč povedala in se grdo obnašala?user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ALI JE TO RES...
27.7.2007 22:19:24   
sky
Kaj je Calgel?
Calgel je prozorno rumen, vodotopen dentalni gel, brez sladkorja z okusom po zeliščih. 1g dentalnega gela vsebuje 3,3 mg lidokainijevega klorida in 1,0 mg cetilpiridinijevega klorida.

Vsebuje tudi sorbitol, ksilitol, etanol, glicerol, hidroksietilcelulozo 5000, makrogolglicerol ricinolat, makrogol lavril eter, makrogol 300, natrijev saharinat, mentol, zeliščno aromo, karamelo, prečiščeno vodo.




_____________________________

BK.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 1:07:14   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: sky

Kaj je Calgel?
dentalni gel, brez sladkorja ..
Vsebuje tudi.. karamelo


a ni karamela sladkor, ki je mal popražen po domače povedan?
http://en.wikipedia.org/wiki/Caramel

(odgovor članu sky)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 8:58:49   
Anonimen
Calgel kupi v lekarni, stane toliko kot liter belega vina.

(odgovor članu buša)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 10:13:32   
Anonimen
Jaz sem mu mazala dlesni s Calgelom in je pomagalo...kupiš ga v lekarni, mislim, da je cena cca. 3-4€...

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 10:14:02   
Anonimen
Da pristavim še jaz svoj lonček,posebej,ker sem od starejše generacije.
Ja,včasih ko ni bilo ne vem kakšnih čudežnih gelov in sirupov in ne vem kaj
še vse,edina zdravila so bila v obliki Penicilina in še ta samo injekcije(ko sem bila majhna)pa za glavobol kombiniran prašek pakiran v papirčkih in morda še kakšno zdravilo,takrat so ja naše babice se po svoje znašle,prst je pomočila v belo vino in drsala otroku dlesni.Saj veste,da se lahko pri otroku pojavi tudi glistavost?Ja? torej v času ko sem bila majhna ni bilo zdravil za odpravit glistavost,pa so mame narezale veliko česna in ga namočile v belo vino,ter pustile dva tedna,da se je naredil neke vrste sirup.Vsak dan smo morali po eno kavno žličko tega ogabnega sirupa spit.Aja sem se spomnila,za vse bolezni so dajali tudi ricinusovo olje(user posted image )zato se ne čusdite in ne bodite tako pikre,če kakšna še nevedna sveža mamica kaj takega vpraša,zato,ker je pač slišala od starih žensk.

Torej,le redki so postali alkoholiki,pa ne zaradi v vino pomočenega prsta lai ogabnega zdravila proti glistavosti,pa niti mentalno zaostali ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 10:14:33   
buša

Zakaj tak misliš,ker si ti prej malo preveč povedala in se grdo obnašala?
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: MarcelAlina

IZVIRNO SPOROČILO: buša

NAJBOLJE BO DA TO TEMO MODERATORJI ZAPREJO SAJ JE BREZ POMENA .


Zakaj tak misliš,ker si ti prej malo preveč povedala in se grdo obnašala?user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 10:22:27   
buša
dajali tudi ricinusovo olje( )zato se ne čusdite in ne bodite tako pikre,če kakšna še nevedna sveža mamica kaj takega vpraša,zato,ker je pač slišala od starih žensk.
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Da pristavim še jaz svoj lonček,posebej,ker sem od starejše generacije.
Ja,včasih ko ni bilo ne vem kakšnih čudežnih gelov in sirupov in ne vem kaj
še vse,edina zdravila so bila v obliki Penicilina in še ta samo injekcije(ko sem bila majhna)pa za glavobol kombiniran prašek pakiran v papirčkih in morda še kakšno zdravilo,takrat so ja naše babice se po svoje znašle,prst je pomočila v belo vino in drsala otroku dlesni.Saj veste,da se lahko pri otroku pojavi tudi glistavost?Ja? torej v času ko sem bila majhna ni bilo zdravil za odpravit glistavost,pa so mame narezale veliko česna in ga namočile v belo vino,ter pustile dva tedna,da se je naredil neke vrste sirup.Vsak dan smo morali po eno kavno žličko tega ogabnega sirupa spit.Aja sem se spomnila,za vse bolezni so dajali tudi ricinusovo olje(user posted image )zato se ne čusdite in ne bodite tako pikre,če kakšna še nevedna sveža vpraša,zato,ker je pač slišala od starih žensk. mamica kaj takega

Torej,le redki so postali alkoholiki,pa ne zaradi v vino pomočenega prsta lai ogabnega zdravila proti glistavosti,pa niti mentalno zaostali ne.




končno ena ki razume da tudi nekoč niso bili tako za luno in so nekaj vedli so si pač pomagali kako so znali in mogli ,saj tudi ve damice KI NE  razumete, da vaši  predniki niso šli takoj v lekarnico -ALI.user posted image user posted image user posted image , pa so tudi zrasli in živeli bolj zdravo kot zdaj.



papauser posted image

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 11:08:17   
amaya
neva6: user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pa kaj so nekatere tako napičene. Poglejte raje sestavine v sirupih in boste videle da skoraj vsak vsebuje tudi alkohol


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 12:14:13   
Anonimen
Včasih tudi niso imeli take hrane kot jo imamo danes...Pa tudi računalnikov ni bilo, pa ne avtov, pa na njihvah so rodile...

Dajte no. Že prav in lepo, da vemo kako so včasih lajšali bolečine pa to še ne pomeni, da bom jaz tako delala tudi s vojim otrokom ali šla rodit na njivo. Ej mojo teto je stric s popadki na mopedu  v porodnišnico peljal in je tak hitro rodila, da je joj, ker jo je moped fajn zrukal. A naj si zdaj moped nabavim, ali izberem EA? A mu naj zdaj z belim vinom mažem zobke ali s Calgelom. A naj plenice perem v potoku ali v pralnem stroju?

Belo vino, šnops  za zobke...ja, če ne spi, mu lahko tudi pleničko noter namočiš, da jo malo pocuza. Boš videla kako bo spal celo noč.

Zakaj pa ne rdeče vino? Po moje je isti učinek, le, da bi mogoče potem imeli bolj rumene zobkeuser posted image

Da ne bo kdo narobe razumel. Sem za kakšne "stare fore" kot npr. domač kuminov čaj pri bolečinah v trebuhu, pa trpotec na rano, da prej zaceli...ampak včasih je pa potrebno tudi malo razmisliti. Vino-dojenček?

Dajte sirupe z raznimi vini lepo prosim ne primerjati. user posted image  Dajte potem že malo bolj preberite in izmerite, koliko etanola vsebuje flaša sirupa ali pol žličke vina.

Aja, pa včasih so tudi s pasom ali z železno palico otroke pretepali..

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 28.7.2007 12:24:25 >

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 12:24:52   
dory
uh kaj vse so vcasih poceli...sej vcas tud ni blo nobenih homeopatskih tabletk, pa mazil in ne vem cesa se...

sicer pa alkohol in otrok ne gresta skup, razen,ce bi rada da otrok fajn spi :)

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 12:38:26   
Anonimen
Kako nekatere narobe razmišljate in si razlagate napisano,zato pa sledi kreg in grdo besedičenje.
Če bi lepo razložile,da se to že davno več ne počenja in ja res so nekoč to počeli bi bil volk sit in koza cela.
Prav nobena,niti jaz nisem napisala,da zdej pa kar lahko vino uporabi,temveč,da so včasih to delali.Vsak z zdravo pametjo in z raznoraznimi razpoložljivimi lekarniškimi zdravili ne bo posegel po starih metodah,ampak
bo kupil v lekarni zdravilo.
Saj je bilo postavljeno le vprašanje,na katerega bi le s prijaznostjo lahko odgovorile,da to ni več v "modi",da naj poseže po novostih.
Paštetka,tolk si se razburila,kot,da sem najmajn napisala,da naj otroka naliva z belim vinom.Najprej preštejte do deset,preden odreagirate,tako burno in neumestno.Logika,da ne bomo uporabljali starih metod iz časov ko ni bilo na razpolago vsega kar je sedaj.

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 12:49:12   
buša
če sem jaz to napisala da so včasih to delali in ali to drži ne pomeni da vas jaz silim k temu da bi otroku dlesni mazali z vinom, saj ga tudi jaz nebi in nikoli nobena od nas nebi svojega otroka imela za poskusnega zajčka.Faj bi bilo če bi samo vedele kaj so nekoč delali in kaj se dela danes.Seveda se neda današnji čas primejat z preteklostjo .Samo tako je če človek nekej gor napiše si nekatere mislite in napadate kot da bi nekoga s tem ubila .dajte no saj se samo menimo saj zato je to forum,če neveste odgovora pametnega dat na temo rajši se ne razburjajte in ne pišite nič. Pa brez zamere če sem kateri na žulj stopila.



LEP SONČEN POZDRAV

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 13:06:56   
ZARA
O, mater! A mene so pa gladko zbrisali? Še dobr.


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 13:12:19   
Anonimen
Neva zlata moja, a da sem se razburila? Sploh ne. Me še nisi videla razburjenje user posted image . Samo napisala sem svoje menneje, in na nikogar nisem ciljala.

Mogoče so mi edino malo kcal, ko smo glih po kosilu, v možgane vdarleuser posted image .

Vse kar sem hotela povedati je to, da je včasih potrebno malo razmisliti (mogoče tudi prešteti do 10user posted image ) , preden kdo vpraša kaj, kar ti že zdrava pamet pove, da ni glih primerno. Tako kot ti zdrava pamet pove, da pa zdaj ne boš na njivi rodila, ampak v porodnišnici.

To pa me razjezi, če tistemu, ki ima tako "malo čudno" vprašanje odgovoriš še ti "malo čudno", da pa je užaljena in nos do poda. Pa ponavadi tisti začne ostro in z žaljivkami in gre potem tema, kam pač gre.

Če bi jaz vprašala: noseča sem, imam doma sineka, in božanskega moža, pa mi je malo dolgčas...a ga naj prevaram? Pa z žensko bi:..Kaj in kako bi mi odgovorile? Sori butasto vprašanje, butasti odgovori. Čeprav se mi zdi, da je to vprašanje že postavil nekdo na RR user posted image  user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 28.7.2007 13:16:02 >

(odgovor članu buša)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 13:29:14   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Wahoo RR

Prosim da komunicirate na kulturni ravni.

Takšno vprašanje pač zasluži sarkastične, ironične pripombe, le-te pa ne predstavljajo "nekulturnega" komuniciranja, zato je cenzuriranje takšnih komentarjev povsem nepotrebna vrsta omejevanja.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 22:45:12   
happy mam

Seveda je res, še bolje je pa kar z domačim šnopsom.

Hallo! Daj poskisi si ti namazat dlesni s šnopsom!


_____________________________

Mi smo pa tako srečna družinica! Imamo namreč malega ŽAKA!

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ALI JE TO RES...
28.7.2007 23:56:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: happy mam


Seveda je res, še bolje je pa kar z domačim šnopsom.

Hallo! Daj poskisi si ti namazat dlesni s šnopsom!



user posted image user posted image   kdo kogauser posted image

(odgovor članu happy mam)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ALI JE TO RES...
29.7.2007 0:15:12   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Aja, pa včasih so tudi s pasom ali z železno palico otroke pretepali..


A misliš, da danes ni tega deležen noben otrok?  user posted image  In še tudi bo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ALI JE TO RES...
29.7.2007 0:21:52   
Anonimen
Ne, danes otroci padajo po stopnicah. Včasih si pa  lahko to videl na dvorišču.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ALI JE TO RES...
29.7.2007 0:23:39   
LuLu
Aja, te že je tak...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ALI JE TO RES...
29.7.2007 21:52:33   
Kristina_1
Nam calgel ni pomagal, pa smo v Italiji v lekarni kupli Dentinale, pa pomaga.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ALI JE TO RES...
30.7.2007 7:52:41   
Anonimen
Hallo! Daj poskisi si ti namazat dlesni s šnopsom!


Mah, meni so zobje že davno zrasli.

(odgovor članu Kristina_1)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ALI JE TO RES...
30.7.2007 9:36:30   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Hallo! Daj poskisi si ti namazat dlesni s šnopsom!


Mah, meni so zobje že davno zrasli.

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Plenice za enkratno uporabo
grahek85

Katere plenice uporabljate?

Müller (beauty baby) (18%)

DM (babylove) (14%)

Hoffer (mylove) (10%)

Sparky (1%)

Huggies (2%)

Pampers (55%)


Število vseh glasov: 129

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!