|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:32:02   
sonjaka
Jaz tudi kar kmalu po 38,5 zbijam, ker hčerki hitro prileze čez 40 (merjeno pod pazduho) in je potem čista koma in kar blede. Pa tudi če še nima toliko, večkrat toži, da jo boli glava ob povišani temperaturi, takrat ji pa tudi dam že prej sirup.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:35:14   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: rija

saj, najhuje je itak tista minutka, ko ga dam gor....te dobesedno ponori, valjda, če pa mu je mrzlo, potem pa se kar nekak sprijazni in šok ni več tak hud in pač leži tudi uro na tistih vrečah, vmes mu jih zamenjam za sveže hladne in opet jovo na novo tuli user posted image user posted image


Štekam, samo se mi zdi, da se splača, ker obkladki res pomagajo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:36:36   
rija
ja, nam pomagajo samo v kombinaciji z voltarenom, sicer mu gre vročina prehitro gor. žal. ga pa več ne dajem pod tuš, ker tam vedno faše krč......user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:44:29   
Anonimen
Zbijati jo začnemo pri 37,8. Tako je svetoval pediater. In sicer zaradi tega, ker se lahko zgodi, da vročina potem naglo napreduje in pride do vročinskega krča.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:47:38   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: raho

Zbijati jo začnemo pri 37,8. Tako je svetoval pediater. In sicer zaradi tega, ker se lahko zgodi, da vročina potem naglo napreduje in pride do vročinskega krča.


Pa je otrok nagnjen h krčem (dedno ali pa jih je že imel)?, ker potem je smiselno, drugače se mi pa zdi 37,8 prezgodaj. Sej pravim nam so svetovali 38,5-39.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:53:23   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Jaz do 39° sploh ne zbijam. Bi pa zbijala, če bi bila naša nagnjena k krčem ali da bi bledla, bila psihično odsotna...
Pri nas je tud tako da pri 38,5 še nori naokoli, pri 39 sedi na tleh in se normalno igra, pri 39,5 pa gleda risanke.

Meni se ne zdi tako grozno, če otroku ob vročini 'pade život' kot je napisala Mičuser posted image , samo nisem čist sigurna kaj je mislila s tem, al da je otrok psihično odsoten ali le da ni več živahen in se bolj počasi vleče naokoli - ker to drugo se mi zdi celo koristno za potek bolezni - mirovanje pač, da se organizem lažje opomore.
Pač vsak svojega otroka najbolj pozna.


Evo to sem mislila, vsak otrok je drugačen in glede na to, da najina otroka nista nagnjena h krčem (trkam), se mi ne zdi smiselno prekiniti naravni tok bolezni.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:53:25   
Anonimen
Ne, ni nagnjen h krčem, vendar je mnenje našega pediatra - bolj sprečiti no lečiti. Pri 38,5 ali 39,00 je definitivno prepozno, ker vročina vsaj še pol ure po zaužitju zdravila lahko narašča.

Sama sem namreč bila nagnjena k enormnim temperaturam v otroštvu. In sicer mi je tudi izjmeno hitro naraščala. Vem, da mi je, če so mi dali zdravilo pri 39,00 definitivno narasla na 41,00. Je pa res, da sama vročino izjemno dobro pšrenašam. Vsaj nekje do 39,00 - se je že zgodilo, da sploh nisem ugotovila, da jo imam in nisem vzela zdravila. Sicer pa se je potem pri 41 začela panika. Ampak moja zdravnica pravi, da so redki primeri takšni kot sem jazuser posted image  Moja tajnica npr. ne prenese vročine 37,2

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:54:34   
Olivija
grem zdaj spat ali pa Harry Potterja brat (končno sem se dokopala do njega), ker bom tako imela lažji pregled nad Julijino vročino.



(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:57:41   
Olivija
Raho, kar pa vse teorije o imunskem sistemu in koristi, ki jo ima vročina - to celo naš pediater pravi - da naj vročina naredi svoje, ker proti virusom itak ni nobenega drugega zdravila, kako naj se pa potem telo bori proti temu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zbijanje visoke vročine
1.8.2007 7:52:13   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Zbija se pri 38,3 st. C, merjeno pod pazduho.


Se strinjam. Zbijamo takrat.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zbijanje visoke vročine
1.8.2007 12:24:58   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: N & B

IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Zbija se pri 38,3 st. C, merjeno pod pazduho.


Se strinjam. Zbijamo takrat.


po vsem kar vsem prebrala in po moji kmečki logiki je to prezgodaj.

Vročina ponavadi nastopi zaradi infekcije z bakterijami ali virusi. Telo sprošča po kontaktu s povročitelji določene snovi, ki telo segrejejo. Povišana temperatura pospešuje presnovne postopke, kar pomaga obrambnemu sistemu telesa. To se pravi, da vročina pomaga telesu in ni bolezen sama po sebi.  Zaradi tega naj se vročina ne zbija pred, 39,5 (to mejo priporočajo na nemških straneh). Obstaja pa možnost, da vročina ni povezana z infekcijami - jaz temu pravim psiho-vročina (Ana je bila sposobna dobiti 39 zaradi domotožja) - tu je pa potem vprašljivo kaj narediti.

V glavnem, jaz sem Julijo danes pustila in jo opazujem - ji večkrat merim vročino, zaenkrat ima 39,2 in riše, to se pravi, se dobro počuti. Vmes ji je že padla na 38,5 - sama od sebe. Gremo pa danes ponovno k zdravniku, ker je zjutraj dala kri.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zbijanje visoke vročine
1.8.2007 12:28:36   
Anonimen
Moja tajnica npr. ne prenese vročine 37,2


Jaz sem pri tej temeraturi bolna za umret.

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zbijanje visoke vročine
1.8.2007 15:05:39   
žanek
Tukaj je knjižica: Moj otrok ima vročino (poučno in koristno).

http://www.zzzs.si/zzzs/info/egradiva.nsf/0/527c766781502cc6c1257280003c14bc/$FILE/Moj_otrok_ima_vrocino_30.1.2007_tisk.pdf

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?