|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 11:20:29   
mojamura
joj hvala, bom videla kako bo zdaj ko ga bom v petek videla, upam da me ne bo začel takoj slačit...sicer pa ker sem se enkrat odločila mu res več ne bom dala....ampak moje zize bo razneslo, sem bla včeraj v lekarni pa je rekla da nima nič kaj takega da bi ni dala za moje zizeuser posted image

no upam da ne bo več dolgo bolelo

pa hvala pravljica za tvoj odgovor

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 11:25:34   
Anonimen
Špelo sem dojila 3 mesece, pa zadnje dva tedna je blo treba iz dneva v dan več dodajat. Je zmanjkalo. Zdaj bomo pa videli, kako dolgo bo uspevalo.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 12:06:32   
Tia27
10.08. bo star eno leto in sva se pred tremi dnevi odtstavila, je jok okrog 4 zjutraj ker zize ne dobi, ampak menim, ker GH je kar normalno, da dojenje res nima več smisla,sam crkljanje.LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 12:11:49   
Ninica
mi smo se dojili točno do 1. leta, stem  da smo se zadnje 3 mesece dojili samo še zjutraj in zvečer, potem pa več niti zvečer in niti zjutraj. Tako lepo postopoma.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 23:52:33   
Seven*
Trenutno dojim 23 mesecev.

Moja Ema ni jedla skoraj nic razen mojega mleka do leta dni starosti. Cimmanj se obremenjuj, do enega leta sploh ni nobene panike. Mleko predstavlja 80 procentov vsega kar otrok potrebuje. Sem ze videla otroka, ki se je do leta dni SAMO DOJIL in je bil zdrav fantek.

Vsekakor je pa moja Ema zdaj pozeruh in poje bistveno vec kot njen bratec, ki je starejsi leto dni. Pa se je dolil "le" 9 mesecev.

Tako da, pri nas je dolgo dojenje kvecjemu naredilo jescnega otroka. :)




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Do kdaj ste dojile?
9.8.2007 8:06:32   
Strawberrie Cherrie
Dejansko vidim Seven? user posted image WB user posted image user posted image user posted image

Saj se tolažim s tem, da če je tak korenjak, mu res ni kaj hudega. Je pa včeraj zvečer pojedel enih 5žličk rižolina, medtem ko se je igral, sem mu jih podturila v usta. Sedaj ne vem, ali je posledično zaradi tega bolje spal?user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Do kdaj ste dojile?
9.8.2007 20:02:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Cimmanj se obremenjuj, do enega leta sploh ni nobene panike. Mleko predstavlja 80 procentov vsega kar otrok potrebuje.


A si od mene prepisovala? user posted image  user posted image

Me veseli, da me občutek ni pustil na cedilu.

L_p, res se čim manj obremenjuj, ni potrebe, če je otrok zdrav in zadovoljen. Itak pride vse ob svojem času, takrat in tako, da je najbolj prav user posted image .

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
10.8.2007 11:30:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
10.8.2007 11:32:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tia27)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Do kdaj ste dojile?
10.8.2007 12:59:20   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Naš mulček bo v roku parih dni star 8m. Pa se še polno dojiva. Dan in noč, noč in dan. Zopet ima popolno zavračanje GH, razen kakšen pusti riž mu gre po grlu. Bog ne daj kake banane, ali pa kaj sladkega, se mu 'gravža'.
Me pa zanima, do kdaj so vaši otroci imeli dovolj 'samo materino mleko'?
In kdaj ste nehale dojiti? Kaj pa tiste, ki ste dojile preko 1leta, pa so navajeni otroci čez dan tudi zaspati na zizi, kako ste to prakticirale?


l_p moj Jaša je bil isti. Pri 9-ih mesecih pa se mu je odprlo in je začel jesti GH. Do takrat pa nič. Čisti nič. Odpr je usta za žlico, pojedel prvo žlico (bilo kaj je bilo na njej) nato pa zaprl. Konec! Pri 9-ih mesecih pa ćez noč totačen preklop in je začel jesti. Prej se je pa samo dojil- non stop (ponoči, podnevi, ponoči, podnevi...). Zdaj je lepo, kar mu damo, doji se pa še cca 4-6 x na dan. Zjutraj, okrog 5.30, pa ob 8h, ob 11h je sadje, opoldne pred spanjem se podoji, potem ko vstane kosilo, pa popoldne kakšen jogurt (pa včasih še kakšno dojenjeuser posted image ), zvečer mlečna kašica in seveda dojenje pred spanjem.
Boš videla, tudi tvoj Ožbej bo začel jesti! Še vsi so! Moja mlajša je bila enaka kot Jaša, zato se nisem obremenjevala.
Sem mu pa, ko je začel jesti GH, po 3-eh tedni ukinila nočna dojenja (brez večjega joka).

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Do kdaj ste dojile?
13.8.2007 12:23:22   
tadejat
S prvim sva se dojila 6m, polno samo 2m. Z gosto hrano sva pričela pri 6m.
Z drugim otrokom pa 8m, od tega polno 4m. Gosto hrano sva začela jesti pri 4m.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Do kdaj ste dojile?
27.8.2007 18:26:45   
svetlo
No, da zopet odprem to temo. Pri naših 7,5 mesecih je približno enako. Največ kar "dosežemo" pri uvajanju GH je, da 1X poliže žlico in to je vse. Čeprav bi nas sicer z očmi pojedla, ko nas vidi jest, vendar ust ne odpre (jaz je pa ne mislim silit in ji stiskat nosa, da bi bi odprla usta (sem dobila namreč tak nasvet)). Nekaj časa sem se sekirala, vendar ker ima naša Ema veliko zaloge, si mislim, da ji najbž nič ne fali, če se samo doji.
Me pa nekaj zanima, predvsem tiste, ki ste te mesece že dale na podoben način mimo. Kaj ste rekle pediatrom? Že pri šestih mesecih smo jih namreč slišali (in od sestre in od pediatrinje), da bi pri teh mesecih (6) pa že mogla z nami jesti cela kosila in večerje. Tako, da sedaj ne vem, kako bo septembra ali naj preslišim vprašanja o prehrani ali naj povem, da se še vedno le dojimo ali kaj.

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
27.8.2007 19:09:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu svetlo)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Do kdaj ste dojile?
28.8.2007 13:29:48   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

Svetlo, naša priznana pediatrinja je rekla, da otrok že ve in ko bo potreboval gh, jo bo jedel. Me je pa pediatrinja na metelkovi enkrat nahrulila kaj se še dojiva,... da bi morala že zdavnaj  nehat,... pa sem se ji samo v glavo smejala, mi drugega ni ostalouser posted image


Svasta.. user posted image user posted image user posted image Kaksni pediatri hodijo po svetu.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Do kdaj ste dojile?
28.8.2007 13:31:50   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: svetlo

No, da zopet odprem to temo. Pri naših 7,5 mesecih je približno enako. Največ kar "dosežemo" pri uvajanju GH je, da 1X poliže žlico in to je vse. Čeprav bi nas sicer z očmi pojedla, ko nas vidi jest, vendar ust ne odpre (jaz je pa ne mislim silit in ji stiskat nosa, da bi bi odprla usta (sem dobila namreč tak nasvet)). Nekaj časa sem se sekirala, vendar ker ima naša Ema veliko zaloge, si mislim, da ji najbž nič ne fali, če se samo doji.
Me pa nekaj zanima, predvsem tiste, ki ste te mesece že dale na podoben način mimo. Kaj ste rekle pediatrom? Že pri šestih mesecih smo jih namreč slišali (in od sestre in od pediatrinje), da bi pri teh mesecih (6) pa že mogla z nami jesti cela kosila in večerje. Tako, da sedaj ne vem, kako bo septembra ali naj preslišim vprašanja o prehrani ali naj povem, da se še vedno le dojimo ali kaj.


Svetlo, povej jim, da otrok z poznim uvajanjem hrane kvecjemu profitira. Sploh ce se normalno redi in raste. Naj gredo malo v kaksna izobrazevanja za pediatre, ker jih je zgleda cajt povozil.

Moja kolegica pediatrinja je bila tudi pametna, pa je bila kregana od lastnih kolegov, da bo imela alergicnega otroka, da nas se res ne igra.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu svetlo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?