|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodnišnica brežice
23.8.2007 12:26:56   
ULLA K
Pozdravljene... glede na to da materinsko šolo obiskujem v LJ, rodila pa bom najverjetneje v Brežicah imam kar nekaj vprašanj kako imajo v brežicah urejeno nego dojenčka po porodu. To je namreč ena redkih bolnišnic, kjer otroka nimaš 24 ur pri sebi.

Ali mogoče katera ve, ali lahko imaš kljub temu otroka pri sebi 24 u/dan, če tako želiš? Tudi ponoči? Ne želim, da mi ga ponoči odnesejo in hranijo po steklenički, če to ni nujno potrebno !!!

kako potekajo pregledi pediatra v Brežicah -  v LJ pride pediater vsak dan v sobo in dojenčka pregleda v prisotnosti mame...

Koliko porodnic si deli sobo in kopalnico?

kakšne so vaše izkušnje s to porodnišnico (kakšen nasvet) ?

Hvala in lp

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodnišnica brežice
23.8.2007 12:57:22   
hrabra miška
kolko se jaz spomnem poroda sina pred osmimi leti,smo bile v sobi 4. Malčki so bili ponoči v sosednji sobi in tam jih je zdravnik tudi pregledal. Meni osebno je bilo bolj všeč,da otročka nisem imela pri sebi,da sem si lahko vsaj spočila. To sem opazila komaj po drugem porodu v NM, ko sem imela user posted image  od poroda naprej skoz pri sebi. V Brežicah ne dovolijo obiskov v sobo, medtem ko v NM lahko vsak šnofari po sobah. Pa še polno ciganov-romov je bilo,tako da se tudi tuširat nisem upala it,ker sem bila sama v sobi zuser posted image . Res da je mogoče za nekatere Brežiška bolnica zastarela,ampak meni je res bolj všeč da ne more vsak v sobo,ker so ljudje polni bacilov,user posted image  pa še ni odporen.
Sem pa izvedela od ene ko tam dela,da  lahko imaš na svojo željo otročka skoz pri sebi in ga tam tudi pediater pregleda.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu ULLA K)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodnišnica brežice
24.8.2007 9:47:45   
valči
Dvakrat sem tam rodila in oktobra grem tretjič,prezadovoljna z vsem tamuser posted image
Osebje zelo prijazno,tako domače vzdušje tam vlada,posvetijo se ti,če jih rabiš,ni problema,skratka super so.

Glede bivanja,ja če želiš,lahko imaš user posted image polek sebe skoz,ne komplicirajo,samo bolje se boš spočila,če bo tam,v sobi.Jaz sem pri obeh prosila ponoči za podoj,ko sta se zbudila.Podojila sta se,pol pa ju je sestra odnesla nazaj v posteljico,res je to fajn.

Kopalnice so skupne,samo ponavadi ni gužve,pa gre.

Boš videla,res je super tam,če te kaj zanima,vprašaj.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodnišnica brežice
26.8.2007 15:32:58   
ULLA K
Hvala obema za odg., sta me kar potolažili :)

Valči, mogoče se pa v porodnišnici vidimo - moj PDP je 16.10.2007

lp

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodnišnica brežice
26.8.2007 18:41:48   
mišk
ULLA K, pol se nam pa pridruži pri oktoberkah!user posted image

(odgovor članu ULLA K)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodnišnica brežice
25.10.2007 10:27:06   
bubamara78
Pozdravljene,
Sem nova na tem forumu. Zanima me ali je v porodnišnici v Brežicah mžno dobiti EA 24/7 in ali je samo plačniška?

Hvala v naprej za odgovore...

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodnišnica brežice
9.3.2009 15:34:09   
lola_J
Živjo

Da ne odpiram nove teme, sem poiskala kar eno starejšo, ki se nanaša na moje vprašanje.
Konec aprila pričakujem user posted image . Najbrž bom šla rodit v brežiško porodinišnico, ker mi je ta najbližja. Sprašujem vse tiste, ki ste rodile v Brežicah, kak te bile zadovoljne z zdravniki, sestrami, babicami....?
Skratka želim čim več informacij o brežiški porodnišnici?

(odgovor članu bubamara78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodnišnica brežice
10.3.2009 13:31:40   
mišk
Pozdravljena!user posted image
Tudi jaz grem konec aprila ponovno rodit v porodnišnico Brežice! Sem pa tam že rodila pred skoraj 17 meseci. Z zdravniki in babicami sem bila zelo zadovoljna. Sestre so bile tudi zelo v redu, razen ena je bila zelooo nesramna, ker sem imela težave z dojenjem, pa ji je blo očitno odveč pomagat.
Rodila sem z EA, porod je bil kratek, vmes je bilo tudi smeha, sproščeno vzdušje.
Malo me moti to, ker je porodna na istem hodniku kot so sobe in slišiš prav vsak krik!user posted image  Pa si predstavljaj, da še čakaš vsa prestrašena na svoj prvi porod, medtem pa poslušaš grozljive krike iz porodne... Jst bi skoraj ušla.user posted image
Obiskov v sobah takrat nismo smele imeti, ampak samo v dnevnem prostoru. V sobi smo bile štiri. Ob enajstih so user posted image  odpeljale, nazaj smo jih dobile ob petih zjutraj.
Kopalnica je za cel oddelek samo ena, v njej sta dva tuša s prozornimi vrati in štirje umivalniki.
Vse skupaj je bolj po domače, a meni je bilo všeč.
S sabo ne rabiš nič nosit, ker je na hodniku voziček, na katerem je polno brisač, plenic, vložkov, mrežastih hlačk, spalnih srajc, pa vzameš kolikorkoli in kadarkoli hočeš.
Hrana je tipična bolnišnična.
Kaj te še zanima?user posted image

(odgovor članu lola_J)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodnišnica brežice
10.3.2009 19:46:27   
lola_J
Najlepša ti hvala za odgovor!
Mogoče pa bomo kje skupaj predihovali popadkeuser posted image . No čeprav imam že od samega začetka, da naše dete ne bo čakalo do 25.4. (ko imam pdp), bomo videl. user posted image
Zanima me še na kakšni podlagi lahko dobiš EA. Vrjetno moraš iti prej na kakšen posvet ali se morda motimuser posted image . No glede EA me še malo zanima.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodnišnica brežice
11.3.2009 11:55:40   
mišk
Glede EA: Jst sem nekje v 36. tednu poklicala v bolnišnico anesteziološki oddelek, da bi se naročila na posvet, pa so mi rekli da naj kar pridem enkrat med tednom v dopoldanskem času v njihovo ambulanto. In sem šla, tam mi je vse povedala, odgovorila na vprašanja in dala za domov liste, nekaj za prebrat in ene, ki naj bi podpisane prinesla s sabo ob porodu. Ko sem rodila sem jih sicer imela s sabo, a so mi babce verjele na besedo, da sem bla res na posvetu.
Ea sem dobila, ko sem bila odprta 4 cm. Vstavljanje katetra nič ne boli, oziroma toliko kot ena navadna injekcija. Pred vstavitvijo katetra sem bolečino ocenila z 8, po vstavitvi pa z 4 od 10. Bolečine so bile še vedno prisotne, čutila sem vsak popadek in "lezenje" otroka, samo tistih hudih bolečin ob katerih bi se zvijal ni bilo več! In to mi je všeč, ker me ni čisto omrtvičilo, ampak sem lahko zavestno sodelovala, zraven sem se lahko tud smejala.user posted image  Prej me je bilo grozno strah poroda, a zaradi EA mi je ostal res v lepem spominu. Največja fora pa je v tem, da poslušaš kakšna navodila ti daje babica in jo poskušaš maksimalno upoštevat, čeprav bi pol na koncu najraj kar kolene skup stisnla.user posted image  Kot sem rekla, je moj porod trajal dve uri od predrtja mehurja. Za prvič je to super. Sploh ker pravjo, da ga z EA dost podaljšaš. Bila sem malo rezana, šivanje pa me ni bolelo, ker mi je še EA držala. No, mogoče je malo skelelo.
Še kaj?user posted image

(odgovor članu lola_J)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodnišnica brežice
12.12.2009 20:19:43   
smuki
Vse bolj se nagibam, da bi tudi jaz rodila v brežiški porodnišnici.
Sem pa slišala že kar od veliko punc, da so bile vse rezane pri porodu. Pa kaj res skor vsako prerežejo?
Je to bolj naključje, da sem samo s takimi govorila, al je to kr pravilo v njihovi porodnišnici?

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodnišnica brežice
13.12.2009 12:19:40   
ninka80
smuki...
sem 2x rodila v B porodnišnici in sem zelooooooooo zadovoljna. obakrat. Prvič sem bila raztrgana in prerezana, ker se je porod odvijal zelo hitro in se spodaj ni uspelo enakomerno raztegnit, 2. pa sem se samo raztrgala.
Ampak se osebje resnično trudi, tako da ne  bi rekla, da je ravno praksa, da je vsaka prerezana.


_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodnišnica brežice
14.12.2009 17:46:37   
valči
smuki,prvič pri user posted image bila fejst rezana na obe strani-3310,g,51 cm,OG 35 cm
drugič user posted image 3300 g,52 cm,OG 33 nič rezana,le malo počila in dobila klamfico.
Tretjič tudi user posted image 3459 g,50 cm,OG 35 cm,nič rezana,spet malo klamfico dobila.

Vsakič zelo zadovoljna-pohvale vsem tamuser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu ninka80)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodnišnica brežice
8.1.2010 9:41:40   
divans1
Mene pa še nekaj zanima. Kako je z epiduralno v Brežicah?  Se lahko za njo odločiš kadarkoli (moja sodelavka se je šele med porodom, ko več ni zdržala hudih bolečin), ali se zna zgoditi tudi to, da anesteziologa ni in je ne moreš dobiti??? Najlepša hvala za odgovor!!!!

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodnišnica brežice
15.1.2010 14:55:48   
soncnica 3
Koliko vem, naj bio bilo možno dobit EA brez problema, se pa zna res zgodit, da če je anesteziolog na kakšni nenačrtovani, nujni OP, da pa ne gre skozi, ker delajo samo po eden, ker je bolnišnica med manjšimi. Pokliči v bolnišnico in jih sama vprašaj, pa boš dobila informacije iz prve roke.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?