|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje in ali ravnam prav?
17.9.2007 15:40:56   
živa
Hoj!

Se mi zdi, da to spada na ta forum, nisem pa čisto prepričana user posted image .

Odkar smo prišli z morja, kjer smo vsi spali na isti postelji v prikolici (tudi popoldne), imamo doma hude probleme z uspavanjem skoraj 20-mesečnika. Poleg tega smo mu malo pred morjem kupili jogi, ker nam je iz postelje z ograjico pikiral na glavo. Pred morjem je lepo zaspal sam in celo spal celo noč oz. ok. 2 uri čez dan.

Danes sem ga uspavala jaz. Malo pred enajsto sva se vozila iz LJ domov in je v avtu skoraj zaspal; doma (nekaj čez 11h) sem mu dala kosilo (govejo juho z ribano kašo) in flaško, ki jo je navadno popil, se obrnil in zaspal. Danes seveda zaspati ni hotel, čeprav je bil utrujen. Če sem hotela ven iz sobe, je bil huronski jok, če sem ležala poleg njega, je lezel čez mene, se metal po postelji in meni, prevračal koše za perilo in igrače, hodil po sobi, se valjal, trkal na vrata, butal po radiatorju ... 

Moji vzgojni ukrepi:
- povedala sem mu, da bom šla iz sobe, če se ne bo umiril, in grožnjo izpolnila, vrnila pa se po nekaj minutah joka in mu povedala, da je čas za spanje in bom poleg njega, ampak da bova spala
- ležala sem na postelji in ga ignorirala
- nekajkrat sem ga jezno in s povišanim glasom okregala, naj ne počne tega in tega in da mora spat
- nisem se odzivala na njegove želje, da greva ven iz sobe, in sem ga pustila, da trmari in joka (sama sem ležala na postelji).

No, po uri in tričetrt sem "zmagala" in mali je zaspal, s flaško.

Če ne spi, je preutrujen in zvečer čisto preč, tako da samo joka. Spanec nujno potrebuje. Rutina je bolj ali manj vsak dan ista.

Ali delam prav, ko vztrajam, da je čas za spanje (čeprav na tak način kot danes, torej da vmes joka, trmari ipd.) in da spi?

Lp,

živa

P.S.: Zvečer mora po novem nekdo biti poleg njega, ampak vsaj iz postelje ne uhaja, čeprav se tudi po uro in pol premetava, preden zaspi.    

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 18.9.2007 1:57:38 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 15:44:28   
Anonimen
Moja sestra tamale ni silila spat. Ko je omagala, je pač zaspala. Je pa bilo toliko težje, ker je bila pri 15 mesecih na operaciji za ledvička in posledično je spala do 6 leta starosti skupaj z njimi v postelji. Šele ob prestopu v šolo so jo komaj prepričali, da zdaj spi v svoji sobi.

Je pa res, da vsaka mama ima svojo vzgojo in se je težko primerjati z drugimi.user posted image

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 15:49:15   
živa
Tudi to smo poskušali oz. smo obupali pri uspavanju, ampak potem je zvečer od utrujenosti samo še jokal in ga nič ni moglo potolažiti.

Prosim pa za nujno pomoč/nasvete, ker konec oktobra dobimo dojenčka in bo potem pri nas res nora hiša.

Lp,

živa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 16:07:05   
lex
Tud moj je bil tak. ti pa čestitam, da si vztrajala tako dolgo. jaz sem po 1 uri odnehala. velikokrat se je zgodilo, da ni zaspal. Je pač zvečer bil ob 6  mir v bajti.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 16:08:13   
lex
aja pa sem delala vse enako kot ti pa ni nič vžgalo, bolj ko sem bla huda, bolj je razgrajal. Enkrat sem ga celo za ušesa potegnila, pa mi je bilo žal, ker je pol na silo zaspal v solzah i od takrat ga pač pustim in pač ne zaspi.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 16:25:23   
živa
Vztrajam zato, ker mi potem, ko zaspi, res dolgo spi (evo, ta trenutek spi že 3 ure 10 minut) in tudi zvečer je ok. 20h že zaspan.

Ampak hudo mi je pa za znoret, kadar se "moram" nanj jezit user posted image ! Pa res ne vem, če je to v redu.

Lp,

živa

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 16:32:55   
Rožica I
Jaz sem tudi vedno vztrajala, da je zaspal, drugače je bil proti večeru zelo utrujen in neraspoložen. Najbolj pomembno pa je, da toliko stari otroci potrebujejo popoldanski spanec.
Če boš dosledna in vztrajna, bo dete pogruntalo, da misliš resno in bo čedalje manj težav, čeprav so pri nas večinoma bile in sem tudi v najboljšem primeru potrebovala 1/2 ležanja z njim, da je zaspal.
Kadar pa ga je uspavala moja mama, pa ji je včasih uspelo, včasih pa sta kar oba skupaj prišla iz sobe. No, toliko o doslednosti..user posted image !
Ti kar vztrajaj. Otroci rabijo 12h nočnega spanja + popoldanski dremež (tudi 3h, če je treba user posted image ).


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 18:29:38   
mika
jaz vztrajam uro in pol, če do takrat ne zaspi greva iz spalnice. v bistvu si je že z ležanjem  odpočila in je potem ok.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 19:41:16   
Magi*
poznam, še kako dobro. vsakič, ko smo kam odpotovali (pri nas je to bilo pogosto), se je podrla rutina. čez dan nisem vztrajala s spanjem, ker sva se lahko tako "nategovali" prav do večera. zvečer pa sem vedno vztrajala pri spanju okrog osmih. smo dali vse živo skoz in na cajte je celo zelo lepo hodila spat in tudi spala cele noči. potem pa je spet prišlo nekaj vmes in smo imeli probleme. po novem spet prijadra sredi noči v najino sobo, s tem da gre zvečer spat dokaj mirno. no, zadnje 3 dni se nekaj upira in tuli kot za stavo. tako, na suho, brez razloga. potem malo bolj zarobantim in se vleže in zaspi - ima pa zdaj že skoraj 3 leta.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 21:05:17   
Anonimen
U mater, dobre ste. Jaz ne bi imela živcev vsak dan uro in pol ležat z otrokom čez dan, potem pa še zvečer.

Kaj pa vem, jaz bi bila huda, ampak pri nas to zaleže. Vsaj pri spanju vedno je, ker je vedel, da ni trte mrte.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 22:08:56   
purple
Priznam, da pri spanju čez dan nisem bila potrpežljiva in nisem bila vztrajna. Doma pri dobrih dveh letih niso več spali, v vrtcu pa so zaspali med prvimi. Se je zgodilo, da ga je šel moj uspavat, pa je po pol ure prišel tamali in mi z veseljem povedal, da ati spi.user posted image  Zvečer pa sem vstrajala, da so do osmih v postelji, čeprav mi to zdaj ne uspeva več, ker večkrat pridejo iz glasbene šele ob polosmih.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali ravnam prav?
17.9.2007 23:03:59   
Magi*
jaz prej nisem bila precizna. pri nas uspavalni ritual ne obsega ležanja na postelji user posted image

midve se pocartava na stolu zraven psotelje, nato pa tamala gre sama v posteljo, jo pokrijem, dam lupčka in grem iz sobe.

sem poskusila parkrat čez dan, če bi palilo, da se obe uleževa (bi tudi mojim kostem pasal popoldanski počitek), pa sem jaz zaspala, ona pa me je vztrajno budila user posted image  tako, da je to "out of the question".

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali ravnam prav?
18.9.2007 8:41:24   
honey
Jaz sem tudi redko vztrajala, da je moral zaspat. Pač če je bil zaspan, je zaspal, če pa ni hotel, pa tudi prav. Itak je potem zaspal ob 20.00, pa je bil potem mir celo noč do poznih jutranjih ur. Se je zgodilo kakšen vikend, da pri 15. mesecih čez dan ni spal nič. Pa kaj? Se mu je pač dogajalo. Saj ko zaspi, pa itak spi 2 uri ali več. Če je pa res totalno nemogoč, se pravi, da meče stvari po tleh, se zaletava, pada po tleh od utrujenosti in noče iti spat, ga pa napokam v avto ali voziček, peljem 500 m in že spi, pa ga potem prenesem v posteljo oz. na kavč. Kakor kdaj in kakršne volje smo.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali ravnam prav?
18.9.2007 8:53:04   
srki
Mogoče pa otrok ni bil več zaspan in mu je že tisti dremež dost počivanja pomenil.

Jaz sem vztrajala malo časa, da je zaspal. Zgodilo se je velikokrat, da je mene takoj zmanjkalo in to ni vodilo nikamor.

Ne vem no, če otrok noče spat in samo nori po sobi, ga jaz ne bi silila.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali ravnam prav?
18.9.2007 8:58:59   
taška30
Ja, tam do dveh let sem kar vztrajala, s Splišnino taktikouser posted image  - sem bila huda, tudi pri nas to pali.

No, nekje po drugem letu, sem pa tudi tu in tam popustila. Če ni zaspana, pač ni zaspana, sploh če je dopoldne spala malo dlje - kakšen vikend al pa na morju. Pa se zato ni porušil svet (beri: reduser posted image ). Več kot 2 dni itak ni zdržala brez opoldanskega spanja.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali ravnam prav?
18.9.2007 10:21:23   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Jaz sem tudi redko vztrajala, da je moral zaspat. Pač če je bil zaspan, je zaspal, če pa ni hotel, pa tudi prav. Itak je potem zaspal ob 20.00, pa je bil potem mir celo noč do poznih jutranjih ur. Se je zgodilo kakšen vikend, da pri 15. mesecih čez dan ni spal nič. Pa kaj? Se mu je pač dogajalo. Saj ko zaspi, pa itak spi 2 uri ali več. Če je pa res totalno nemogoč, se pravi, da meče stvari po tleh, se zaletava, pada po tleh od utrujenosti in noče iti spat, ga pa napokam v avto ali voziček, peljem 500 m in že spi, pa ga potem prenesem v posteljo oz. na kavč. Kakor kdaj in kakršne volje smo.


si me kar nasmejala. pri nas bi dol padla ob polnoči, če je ne bi sterali spat. najbrž ga vi tudi ne bi gledali do polnoči pokonci, ali pač? nekateri otroci pač zaspijo bolj ali manj sami od sebe, nekaterim pa je treba to kar vcepiti. in iti zvečer spati je pomembno z več vidikov: eno je otrokova dejanska potreba, čeprav se je morda otrok ne zaveda in ne čuti, drugo pa je to, da tudi starši rabimo zvečer tisto urico miru, pa naj se sliši še tako egoistično.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali ravnam prav?
18.9.2007 12:02:05   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

IZVIRNO SPOROČILO: honey

Jaz sem tudi redko vztrajala, da je moral zaspat. Pač če je bil zaspan, je zaspal, če pa ni hotel, pa tudi prav. Itak je potem zaspal ob 20.00, pa je bil potem mir celo noč do poznih jutranjih ur. Se je zgodilo kakšen vikend, da pri 15. mesecih čez dan ni spal nič. Pa kaj? Se mu je pač dogajalo. Saj ko zaspi, pa itak spi 2 uri ali več. Če je pa res totalno nemogoč, se pravi, da meče stvari po tleh, se zaletava, pada po tleh od utrujenosti in noče iti spat, ga pa napokam v avto ali voziček, peljem 500 m in že spi, pa ga potem prenesem v posteljo oz. na kavč. Kakor kdaj in kakršne volje smo.


si me kar nasmejala. pri nas bi dol padla ob polnoči, če je ne bi sterali spat. najbrž ga vi tudi ne bi gledali do polnoči pokonci, ali pač?


No, ravno do polnoči ga res najbrž ne bi gledala, ker prej midva z možem omagava, tako da če ne prej gremo takrat vsi skupaj spat user posted image  Ne, saj to se ni zgodilo pogosto, ampak včasih se pa je, ko mi je zaspal zvečer okrog 18.30 do 19.00 in je spal kakšno uro. Ampak žal se našega otroka ne da zbuditi, ko enkrat zaspi. Potem je seveda norel do polnoči oz. je mislil, da bouser posted image . Drugače pa gre spat tja do 22.30 enkrat, odvisno od tega, koliko in kdaj spi čez dan. Mah, smo tako malo vsi skupaj, da ga niti ne siliva spat zgodaj in nama kar paše, da je tudi mali bolj pozno naravnan.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali ravnam prav?
18.9.2007 12:56:39   
Miss Piggy
Jaz sem tud med "ta hudimi" mamami in vztrajam pri popoldanskem počitku - za 18- mesečnika sploh. Ene dvakrat sem "zaropotala" ko je hotel divjati namesto spati, zdaj pa ni problema - ob pol enih že vleče ven blazine, ker hoče iti spat.
4,5 letnik tudi še spi popoldan, vendar njega ne silim. Ko vidim, da se mu že zapleta jezik in da je nasplošno tečen, ga pošljem v posteljo z besedami, naj se poskusi spočiti, če ne bo šlo, naj vstane. Skoraj vsak dan popolne spi. Pa gresta zvečer oba vsseno kmalu spat. Mlajši ob 20h, starejši najkasneje ob 21h.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali ravnam prav?
18.9.2007 13:06:27   
Pikaču
No, jaz tudi ne silim tamale spat, če pač vidim, da po pol ure ali manj ne zaspi, se gremo igrati, kajti če je resnično zaspana, zaspi v petih minutah, ko se vleže. Stara je dve leti in dosedaj ni zaspala popoldne ene petkrat user posted image . Ko gremo okrog enih spat, zaroletam,tako da je kar temno in moram rečt, da takoj zaspi.


(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali ravnam prav?
24.9.2007 21:10:46   
TiaSara
Malo sem pozna, a kaj ko prej ni bilo časa za rr. Pri nas je pa že od samega štarta treba malega na kakšen način prelisičiti, da se toliko umiri, da zaspi. Sedaj pri 16 mesecih ga včasih kar malo bolj na silo držim v naročju, da se ne dviguje in ne skače. Ker če ga pustim skakat, ko bi mogel spat, potem ne bo zaspal, pa če je na smrt utrujen. Če ga pa umirim, da leži pa ponavadi v par minutkah zaspi. Tako da pri nas mora biti red pri spanju, drugače bi imeli živi kaos. Sicer ga kregam še ne, mu pa dopovedujem, da je treba počivat(podnevi)/spati(ponoči). Glede na to, koliko težav smo imeli s spanjem, sem sedaj kar zadovoljna, vsake toliko se že zgodi, da sam zaspi, ko je zaspan. 

(odgovor članu Pikaču)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Spanje in ali ravnam prav?
24.9.2007 21:19:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Ali delam prav, ko vztrajam, da je čas za spanje (čeprav na tak način kot danes, torej da vmes joka, trmari ipd.) in da spi?


Če vidiš, da otrok potrebuje spanec in je brez njega tečen in nemogoč, je prav.

Pri nas jok (raje dretje) ponavadi pomeni, da je že zelo utrujena, običajno polna vtisov in z njimi povezanega vznemirjenja in bi to še kar vlekla, če bi se dalo, a ne more več. In se zdere na full in zaspi kot ubita.

Če enostavno ni zaspana, pa pobegne s postelje user posted image user posted image . Sem pa jaz en  velik zaspanec in se nič ne pritožujem, če jo "moram" čakati v postelji. Tečno mi je bilo edino, ko sem bila doma.

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Spanje in ali ravnam prav?
25.9.2007 10:26:57   
kalbo
Zakaj pa ležiš z njim, če se dere. Včasih je treba otroka pustit jokat, ko izključiš možnost, da mu kaj fali. Mene brezvezni jok niti malo ne gane, in mali to ve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Spanje in ali ravnam prav?
25.9.2007 22:55:48   
viv_
Meni je ta velika nehala spat čez dan pri 3 letih. Sem pa uživala ležat zraven nje lani, ko sem bila noseča, da sva skupaj spali popoldne - med vikendi. To mi je res pasalo...

Zvečer jo pa zliframo spat tam okoli 9. Ona ni nikoli zaspana in ne bi šla spat do ne vem kdaj... Za novo leto smo ji obljubili, da bo lahko pokonci dokler bo hotela in je zaspala ob 4 zjutri. Jaz sem šla pa spat ob 3h user posted image

Tamala pa nujno rabi še spanje - čeprav spi samo še eno uro na dan. Sva imeli že lep red, pa potem na počitnicah čisti raspust, ampak sem jo spet privadila. Po kosilu, tam okrog 12h jo dam v njeno posteljico, malo pobožam in grem ven iz sobe, pa potem običajno hitro zaspi.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?