|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   laneno seme in jogurt
25.9.2007 21:41:30   
Naja31
Ker imam grozne težave s prebavo, sem se odločila, da poskusim še z lanenim semenom in jogurtom.
Zdaj pa se ne spomnim ali moram to seme že en večer prej dati v jogurt, da se kaj natopi? In koliko semena na lonček jogurta? Dve žlički?
Saj sem to počela tudi v prvi nosečnosti, samo se zdaj sploh ne spomnim kako. Samo vem, da mi ni bilo preveč všeč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: laneno seme in jogurt
25.9.2007 21:59:31   
Maxica
Ja, jaz sem tudi to prakticirala v nosečnosti, pa še zdaj kdaj, kadar imam težave s prebavo. Bolje je, da seme daš že zvečer, da se fino namoči, ni pa nujno. Jaz ga dam kar po občutku, približno dve žlički, pa tudi več ne bo škodilo.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: laneno seme in jogurt
25.9.2007 22:04:30   
daša
Jaz priporočam za prebavo en Actimel redno vsako jutro na tešče (pa ne mrzlega iz hladilnika). Meni ni pomagalo ne laneno seme, ne donat, ne namočene slive. Ko sem pa tukaj gor prebrala za Actimel, sem probala in nisem bila ne bolana, pa prebavo sem imela super.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: laneno seme in jogurt
25.9.2007 22:05:54   
Naja31
Actimel mi ne pomaga, donat mi pomaga ampak ne vedno.

(odgovor članu daša)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: laneno seme in jogurt
25.9.2007 22:18:14   
daša
Aha, to pomeni, da najini telesi različno delujejo.user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: laneno seme in jogurt
25.9.2007 23:23:18   
sončnica13
Jah 100 ljudi 100 čudi, pri vsakmu je drugač, Naja31 boš morala kar mal sprobat, da boš vidla kaj bo pri tebi uspešno. Jaz sem tudi, ko sem izvedela za nosečnost takoj začela pit Actimel vsako jutro in tisto zimo res nisem bila nič bolna (po navadi sem bila vsako zimo), pozneje sem pa s tem prenehala in začela namakat laneno seme v jogurt  , sicer so bile hitro kakšne težave (zaprtost). Jaz sem ponavadi dala seme v jogurt zjutraj in sem ga potem popoldne popila, zjutraj sem pa jabolko pojedla-saj veste: Eno jabolko na dan,............ user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu daša)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: laneno seme in jogurt
26.9.2007 6:56:54   
Naja30
BTW-ali mora biti actimel ali je lahko kakšen drug podoben napitek?

Drugače pa meni pomaga zjutraj sadje. V prvi nosečnosti mi je zelo pomagal donat. Pa jedla sem zdravo, kamor spada veliko sadja, musliji vsako jutro in veliko zelenjave. S prebavo sem imela težave bolj zadnji mesec, ko sem požrla vse sladkarije, ki sem jih vidla user posted image

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: laneno seme in jogurt
26.9.2007 9:26:43   
poliloni
Enkrat sem nekje prebrala, da naj bi bilo laneno sem zdrobljeno (v terilniku oz kakorkoli že), ker se celo težko prebavi oz. ne izloči vseh dobrih snovi.user posted image

_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: laneno seme in jogurt
26.9.2007 10:45:45   
DANVARI
jaz dam pa v navaden jogurt dobro žličko lanenega semena (včasih strtega, včasih ne, kokr se mi dauser posted image ) na koncu pa dodam še žličko bučnega olja in vse fino zmešam. Ne vem če je to za prebavo kaj boljše ampak meni je to najbolj njami malica user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: laneno seme in jogurt
26.9.2007 13:51:28   
SuzanaKK
Naja3, Actimel ali pa kateri koli drug probiotični izdelek (jogurt, napitek, Celeia ima celo sir) bo u redu, jaz si kar Sparove kupujem, pa včasih v Eurospinu ene probiotične jogurte s suhimi slivami, in so čisto ok. Če pogledaš na embalažo, so itak v vseh teh izdelkih iste probiotične kulture.

_____________________________

Smo že trije, januarja bomo pa štirje :)!

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: laneno seme in jogurt
9.10.2007 11:44:42   
damaris
ojla nosečke! vidim, da veliko prakticirate to laneno seme.
tud jz mam po obroku, npr. po kosilu boleče napihnjen trebuh, in je baje to zarad peristaltike. šele včeri sem slišala, naj poskusim z lanenim semenom. kupla sem ga kr v trgovini, na internetu pa sem zasledila, da ga imajo v lekarnah.
katerega ste uporabljale ve?

hvala za odgovor, pa pa

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: laneno seme in jogurt
10.10.2007 9:34:08   
koala
Jaz dam v lonček jogurta eno jedilno žlico lanenega semena, pustim pa stati kakšno uro ali dve, potem pa pojem. Je pa res, da je treba po lanenem semenu zaužiti 10x količino tekočine, najraje vode.

damaris, jaz laneno sene kupujem kar v DM-ju.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu damaris)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: laneno seme in jogurt
10.10.2007 20:11:35   
Pia77
Damaris, lanenega semena jaz na tvojem mestu ne bi kupovala v lekarni, ker je tam gotovo precej drazje kot npr. v Mercatorju, DM ali kaksni drugi stacuni... (Vse, kar ima nalepko 'medicinsko', 'baby' ali 'bio' ima ne glede na vsebino vedno vsaj za 5% bolj zasoljeno ceno :)

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: laneno seme in jogurt
11.10.2007 10:07:01   
Naja30
SuzanaKK, ta jogurt v Eurospinu tudi jaz kupujem user posted image

Laneno seme pa kupujem v dm-ju tisto zmleto.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?