|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dieta med dojenjem
2.11.2007 20:06:35   
*lenc@*
tiste, ki ste manj jedle med dojenjem- je bilo količinsko enako mleka? k jaz mam tak apetit, da je to noro postalo in to zvečer... moram temu konc nardit in bi si ukinila večerje(do zadj so bile kar obilne) oz kaj lahkega sadje, jogurt...po drug stran me je pa strah, da ne bo vse ok z doenjem, mlekom.  Prosim, iz izkušenj!

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dieta med dojenjem
2.11.2007 20:18:39   
malecka
nič bat tud sama sem imela dieto--ločevalno. sam glej pa da boš popila ogromno tekočine.user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dieta med dojenjem
2.11.2007 20:36:26   
Naty*Taja
Pri dojenju sploh hrana sploh nima takega pomena, kot pijača! Ogromno vode, čaja...
Pazi le, da ne boš hujšala zaradi tega, ker se pri hujšanju telo čisti in vsi ti strupi, ki gredo iz tebe pa v veliki meri prehajajo v mleko. Tak da ne zmanjšuj drastično hrane začni bolj zdravo jest. Npr. sadje, presno zelenjavo, polnozrnate zadeve....


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
2.11.2007 21:18:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dieta med dojenjem
2.11.2007 22:05:19   
Naja30
Prve 3 mesece po porodu, ko sem malo pazila na hrano zaradi krčev, sem zelo shujšala z dojenjem, čeprav sem še kar veliko jedla. Potem pa kot da bi se mi odpru apetit, sploh zvečer. Jest, jest, jest! In sem se seveda zredila. Poskusila sem z ločevalno, spila ogromno tekočine... mleka je bilo pa vedno manj. Tako da sem hitro prenehala s hujašanjem. Za teh nekaj mesecev dojenja se ne splača, hujšaš lahko še vse življenje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dieta med dojenjem
2.11.2007 22:19:46   
lelaval
Pri dojenju sploh hrana sploh nima takega pomena, kot pijača! Ogromno vode, čaja...
Pazi le, da ne boš hujšala zaradi tega, ker se pri hujšanju telo čisti in vsi ti strupi, ki gredo iz tebe pa v veliki meri prehajajo v mleko. Tak da ne zmanjšuj drastično hrane začni bolj zdravo jest. Npr. sadje, presno zelenjavo, polnozrnate zadeve....


Se podpišem.
Po 3. porodu sem se po 6 mesecih odločila za ločevalno (do takrat sem le dojila). In sem izgubila kg, ki sem jih želela, mleka pa sem tudi imela na pretek - spila sem ogromno vode.

Nalin - zakaj pa naj bi bila ločevalna alergena? Kje pa piše, da moraš uživat stvari, ki lahko povzročijo alegijo?

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
2.11.2007 22:36:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dieta med dojenjem
2.11.2007 23:17:50   
Anonimen
pri dieti začne organizem črpati iz zalog (maščobnih seveda), pri tem pa sproščajo razno toksini- strupi ki so se dolga leta nalagali v teh zalogah, vse to pa prehaja v mleko....seveda če normalno ješ in zgubiš kak kilogram, je to ok, ker to grejo samo te mlajše zaloge, pridobljenje med nosečnostjo, v teh pa še ni toliko strupov.....tko nekakouser posted image tako normalno, pestro in zdravo jest pa bo....diete pa bohnedaj....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dieta med dojenjem
2.11.2007 23:22:40   
kšpela
jaz sem zdej po slabih treh mesecih mal manj jedla ker mi ni tok pasalo in sem zgubila se dve in opazam pri mleku da ga imam manj.pijem zelo veliko sam zdej sem tud zacela spet mal vec jest pa se pozna razlika.sej od cesa se bo pa mleko delalo,ce ne od hrane in pijace.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dieta med dojenjem
3.11.2007 10:54:42   
Natali07
Jaz imam dieto, ker je otrok alergik in jo imam tako že 8 mesecev od njegovega 2 meseca. Kljub obilni prehrani (3x več kot prej) in ogromni količini tekočine, ker sem skoz žejna imam še vedno mleka vrh glave. Res pa da je verjetno to bolj zdrava prehrana, ker vse kuham sama in ni sladkarij in hitre prehrane. Sladkarije so na jedilniku, ko si jih sama spečem, ampak takrat v enormnih količinah in takrat mogoče dobim kak kilogram gor.
Malček pa je kljub temu veliko bolj sit po mojem mleko, kot po katerikoli gosti hrani. Ja shujšala sem pa kar krepko, tako da imam ene 8 kg manj kot pred nosečnostjo. Je bilo pa obdobje ko sem zbolela - prehlad in prišla na kakih 11 kg manj kot pred nosečnostjo. Mi hrana ni preveč pasala.

Če želiš izgubiti kak kg je verjetno veliko bolje se odpovedati kaki sladkariji kot pa hrani.
Drugače pa mene grozno skrbi, kaj bo ko neham dojit, ker včasih niti pod razno nisem pojedla take količine hrane.

(odgovor članu kšpela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
3.11.2007 14:44:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Natali07)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dieta med dojenjem
3.11.2007 14:48:24   
Anonimen
Jej svežo in kuhano hrano; ko sem bila doma, sem kuhala dvakrat na dan, razne juhe, veliko zelenjave,....mleka je bilo dovolj, shujšala sem pa kar preveč. No, saj zdaj sem že nadoknadila za nazaj user posted image  user posted image

(odgovor članu *lenc@*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dieta med dojenjem
3.11.2007 20:52:33   
Natali07
Nalin RR - vem da je to drugačna dieta. Jaz sem hotela povedat, da imaš lahko mleka kljub dieti veilko, samo naj bo to dieta z veliko sadja , zelenja, naravne prehrane in naj se ukine samo kaka sladkarija, skratka dobrote, pa bo ob dojenju viden učinek. Pa nobeni strupi se ne bodo izločali v mleko, kvečjemu bo mleko bolj kakovostno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dieta med dojenjem
3.11.2007 22:15:44   
zima07
IZVIRNO SPOROČILO: Natali07

Nalin RR - vem da je to drugačna dieta. Jaz sem hotela povedat, da imaš lahko mleka kljub dieti veilko, samo naj bo to dieta z veliko sadja , zelenja, naravne prehrane in naj se ukine samo kaka sladkarija, skratka dobrote, pa bo ob dojenju viden učinek. Pa nobeni strupi se ne bodo izločali v mleko, kvečjemu bo mleko bolj kakovostno.


Se strinjam z napisanimuser posted image user posted image ...Sama sem na podobnem kot Natali in lahko recem le: odpovej se sladkarijam, ze narejeni hrani, pridno doji in kile bodo sle lepo doluser posted image

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
4.11.2007 14:23:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zima07)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dieta med dojenjem
4.11.2007 22:49:57   
Majchi
Jaz sem pa probala malo ločevat živila po Montignacu. Pa mi je ful pasalo. Želja po sladkarijah je izginila in počutila sem se odlično. Držala sem se 1,5 meseca in shujšala 7 kg, tako da sem sedaj na prednosečniški teži. Mleka je bilo ves čas dovolj, Lana je še vedno polno dojena.
Če se ne bi malo potrudila, bi verjetno te kg izgubljala še bog ve koliko časauser posted image . Sem bila pa ves čas pozorna na mleko. Takoj, ko bi opazila, da ga je manj, bi prekinila zadevo, saj je moja prioriteta definitivno dojenje. Pač sem probala oboje in mi je lepo šlo.
Čeprav Montignac je ponavadi itak definiran kot zdrav način življenja in ne kot dieta. Dejansko sem v enem dnevu jedla vse vrste hrane, vendar sem jih pravilno kombinirala pri posameznih obrokih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Prvorojenec
F*R*U

Ste si za prvorojenca želeli simka ali hčerko?

sin (25%)

hči (29%)

vseeno mi je bilo (45%)


Število vseh glasov: 229

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!